Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Tridente2015 Tak, 4 akapity, kilkanaście zdań, kilkaset znaków to bardzo dużo, żeby napisać "Nie stać nas".
A kaluzula nie ma żadnego znaczenia, to problem dla kogoś kto go chce kupić a my utykamy na tym, że nie mamy kasy a to byłby nasz najdroższy transfer w historii gdzie za samo pozyskanie byłoby około 200 milionów euro.
Choć akurat 150 milionów to bardzo śmieszne pieniądze klauzuli, zważywszy na to, że sam transfer jest droższy.
7
@axegrinder Zabawne, bo Liverpool stał się topem dzięki odejściu Coutinho. Na jego pozycję wskoczył Mane który wcześniej grał ogony i odpalił stając się kluczowym zawodnikiem a za kasę z transferu kupili sobie żelaznego obrońcę i bramkarza z prawdziwego zdarzenia.
A sam Coutinho w Live był kulą u nogi Kloppa, nie sprawdzał się nigdzie poza skrzydłem choć skrzydłowym nie jest a do tego słabym fizycznie bo średnio grał po 70 minut i rzadko kiedy wytrzymywał całe spotkanie.
9
Bardzo długi tekst w sumie o niczym bo powód jest jeden: Kasa.
Koszt transferu to minimum 70 milionów, drugie tyle ma być prowizji i do tego za 120 milionów pensji za kontrakt a my pół roku temu z trudem zarejestrowaliśmy zawodników z groszowymi pensjami.
13
@cris2706 Nie czujesz bo widocznie nie bardzo w tym siedzisz i nie obserwujesz pewnych rzeczy.
Podałem przykład wcześniej ale ktoś mi po zgłosił post za sugerowanie, że pewien pan cierpi na chorobę zwaną "debilizmem" (co jest jednostką chorobową).
Wybory prezydenckie 2020, nie zdajesz sobie sprawy ale Duda nie ma legitymizacji do sprawowania urzędu. PiS ogłosił termin wyborów zgodnie z konstytucją, ale w tym terminie bez absolutnie żadnej podstawy prawnej nie zorganizowano wyborów czym złamano konstytucje. Następnie wyznaczono drugi termin wyborów - znów nielegalnie ze złamaniem konstytucji bo przekroczono termin w którym można rozpisać wybory.
Czas między ogłoszeniem wyborów a wyborami był za krótki - znów złamanie konstytucji.
A termin nowych wyborów był zbyt późny i przekraczał termin wyznaczany przez konstytucje - kolejne złamanie prawa.
A na koniec tego wszystkiego pod pozorem COVIDu przez jakiś czas głosować mogli tylko emeryci bo nie wolno było wejść do lokalu młodszym osobom co skróciło ogólny czas na głosowanie i było rażącym złamaniem konstytucji.
Więc wybory na prezydenta który jest strażnikiem konstytucji zostały przeprowadzone z pogwałceniem konstytucji a ich legalność przyklepał PiSowski sędzia sądu najwyższego, którego wybór też nie był zgodny z prawem.
A kto jest Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji? Pan Mariusz Kamiński, człowiek z nieprawomocnym wyrokiem sądu, wobec którego prezydent Duda użył aktu abolicji.
Sprawa o tyle lewa, że prezydent nie dysponuje prawem abolicji tylko amnestii, więc nie mógł jej użyć wobec Kamińskiego a więc sprawa Kamińskiego powinna się uprawomocnić i jako osoba skazana powinien siedzieć w więzieniu i mieć zakaz pełnienia funkcji publicznych. Kolejne złamanie prawa i olbrzymi skandal o którym się nie mówi, bo PiS sobie niezgodnie z prawem uznał, że może robić cokolwiek.
I owszem, na ciebie to wpływu nie ma bezpośredniego, tylko pomyśl że rządzi prezydent który rządzić nie może a sprawy w urzędzie załatwiasz wobec ministra MSWiA który nie może piastować tego urzędu.
I kolejna sprawa, wyobraź sobie zbieg wydarzeń w których jesteś uczestnikiem kolizji drogowej z autem premiera.
Oczywiście wina jest w 100% kolumny SOP ale oni zeznają nieprawdę, policja wykona polecenie pana ministra, trafisz do sądu a sędzia zostanie wybrany przez ministra sprawiedliwości i się okazuje, że jesteś winny. Nie możliwe? Spytaj chłopaka który zderzył się z kolumną Beaty Szydło i mimo masy dowodów niewinności tylko złamania prawa przez BOR został uznany winnym.
2
@pt9 Praca na budowie ciężka jednak jest, zwłaszcza w porównaniu do tego co Małgorzata Bukaczewska-Rozenek-Majdan z domu Kostrzewska robi.
0
@TheNekro94 Tak, to oczywiste że przy takim wyrzucie nastałaby bardzo długa zima nuklearna.
6
@cris2706 Nie droższe masło tylko rozwalenie systemu prawnego Polski i zrobienie z kraju dyktatury.
Życzę ci, żebyś nigdy nie musiał się przekonać na własnej skórze czym to grozi.
0
Komentarz usunięty
0
@Sulimo Ale też nie do końca.
Po pierwsze, Car-Bomba mogła być dużo mocniejsza ale ograniczono jej moc o połowę ze względów bezpieczeństwa, czyli mogliśmy wyprodukować bombę 2500x słabszą od tej erupcji, niby dalej dużo a jednak dużo mniej.
Druga i ważniejsza kwestia to intensywność wydobycia tej energii, wulkan uwalnia swoją energię przy erupcji w ciągu kilku sekund a nawet i kilku minut, bomba jądrowa wyzwala energię w ciągu kilkunastu nanosekund więc wulkan mimo znacznej przewagi mocy ma mniejszy potencjał destrukcyjny przez znacznie dłuższy czas uwalniania energii.
Jakby to ładnie zobrazować: stojąc na polu przyjmujesz na klatę kilka ton powietrza w ciągu dnia ale jakbyś w ciągu nanosekundy przyjął kilka kilogramów to by cię zabiło.
10
Komentarz usunięty
2
@DaPidejpi Bo Messi to bóg piłki nożnej a Ronaldo to bóg PRu.
Najbardziej mnie bawi ten dysonans jaki teraz doznają fani Ronaldo bo z jednej strony chcą udowadniać, że dalej jest kluczowy i najlepszy na świecie a z drugiej strony jak strzeli bramkę to udowadniają, że niby stary, niby wypalony a dalej to ma.
Tak czy inaczej dla mnie to już emeryt który powinien iść do MLS albo zakończyć karierę bo nic już z siebie nie wyciągnie więcej, jest ciężarem dla drużyn w do których idzie na co wskazują wszelkie statystyki, ale jest nie do ruszenia bo ma najwięcej bramek w klubie.
0
@pt9 Nie powiedziałbym, że mu blisko do Cristiano czy Messiego.
Oczywiście, nastrzelał dużo bramek w L1, ale to niewiele znaczy jak jest główną gwiazdą w tak wielkim klubie i gra jest kreowana w całości pod niego a za rywali ma w większości pastuchów.
Ale młody już nie jest bo 23 lata u piłkarza to już sporo a jak na razie poza debiutem na mistrzostwach w 2018 roku to nie okazał się w ogóle piłkarzem kluczowym a do tego ma problemy mentalne i wybujałe pod kosmos ego przewyższające umiejętności, za co został ostro skrytykowany w zeszłym roku przez praktycznie wszystkich, łącznie z Zizu który raczej wie co mówi.
6
@Kgorecki2500 Wolni to oni są od rozumu i godności człowieka. Oby zakończyli przygodę z sejmem razem z Krowinem i całą Konfabulacją.
2
@gumaz Zacząć należy od tego, że topienie się nie wygląda jak na filmach, że ktoś majta się bezwładnie, drze ryja i chlapie we wszystkie strony.
Topienie się jest ciche i jeżeli nie jesteś obeznany to możesz nawet nie rozpoznać, że ktoś się topi.
A jeżeli widzimy, że ktoś się topi, to pierwsze i najważniejsza zasada: Najpierw bezpieczeństwo własne.
Topiący się jest w panice i będzie się szarpał i próbował wynurzyć jednocześnie zanurzając ratownika, więc bez deski, pianki czy boi nie polecam nawet zaczynać, bo będą dwa trupy.
0
@MessiTheBesst Ale wy zrozumiecie w końcu, że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje?
Ambasador nie jest pół-bogiem tylko zwykłym człowiekiem, jest pod ochroną ale nie oznacza to, że może sobie w kraju rezydowania robić cokolwiek własnowolnie.
Kacap dostał informację, że ma nie urządzać żadnych obchodów bo mu nie będziemy mogli zapewnić ochrony a on nie posłuchał. I zrobił to w całości celowo, ten akt który wczoraj zrobił był czystą prowokacją.
A zadam pytanie inaczej, jakby ambasador na ulicy podszedł do ciebie i zaczął ci matkę wyzywać od kur*w, dałbyś mu w mordę czy sobie szedł słuchając obelg bo to przecież ambasador i mu wolno wszystko? Na tym właśnie to polega, każdy oburzony oblaniem tego typa po prostu znowu wszedł w strefę komfortu i wydarzenia za naszą wschodnią granicą to dla niego ciekawostka jak wojna w Iraku czy opowieści o Wietnamie a nie realne tragedia humanitarna i zbrodnie przeciwko ludzkości jakich nie widziano od II wojny światowej.
I typ, którego kraj dokonuje eksterminacji ludności cywilnej paraduje po mieście robiąc sobie święto zwycięstwa między setkami tysięcy ofiar tej wojny nie wywołuje oburzenia, ale że ktoś wylał na prowokatora sok to już oburzenie wielkie.
To nie Rzeczypospolita Polska zaatakowała ambasadora, zrobił to rozwścieczony tłum a i tak jest to pełna cywilizacja, bo chłopa tylko ośmieszono i zniszczono garnitur, nikt go nie pobił a w Rosji za robienie takich prowokacji by najpewniej skończył w szpitalu.
0
@TheNekro94 Nie problemem jest CVC tylko umowa CVC z La Liga. Oddanie części praw na 50 lat w zamian za kredyt na 40 lat. Do tego wysokość kredytu mało adekwatna a przy okazji bez dowolności bo to La Liga zadecydowała na co można tą kasę przeznaczyć i w jakich sumach. Barca mogłaby na pensje przekazać bodajże 40 milionów czyli kontrakt Messiego zeżarł by tą kasę w 2 sezony nawet po obniżeniu jego pensji do maksymalnego dozwolonego poziomu.
1
@Janas11224 Żadnego wstydu dla służb. Poinformowali go, że nie będzie miał ochrony i to tydzień temu. Poszedł na własną odpowiedzialność.
1
@against_modern_football Ale jakim nielegalnym zgromadzeniu? Nie ma czegoś takiego jak nielegalne zgromadzenie i w Polsce możesz sobie protestować do woli a szczególnie zgromadzenia spontaniczne, których nawet nie musisz nigdzie zgłaszać.
Służby nie miały więc żadnego prawa kogokolwiek stamtąd usuwać.
A ambasador to nie jest święta krowa, że trzeba mu usługiwać w czym tylko sobie zamarzy, to nie jest żadna jegomość tylko przedstawiciel obcego rządu zaproszony do Polski i musi się dopasować, bo nikt nie ma obowiązku go ochraniać za każdym razem jak mu coś do łba strzeli. Przypominam, że takich dyplomatów w Polsce mamy całą masę, każdy kraj który ma u nas ambasadę ma ambasadora na tych samych zasadach.
Więc jeżeli taki ambasador będzie chciał pójść nocą w obszczaną bramę na Pradze a służby go poinformują, że nie będą mogły go chronić, to robi to na własną odpowiedzialność i nikt nie będzie teraz zamykał miasta i ludzi w domach, bo się jakiemuś typowi zachciało robić prowokacji.
0
@FCB24 Tylko granica jest cienka i ty się oburzysz, że pójdziesz do więzienia bo cię poniosło i zatłukłeś napastnika gdy ten był już bezbronny a z drugiej strony byś nie chciał, żeby ktoś cie miał prawo zabić bo się zaczęliście szarpać np. w barze.
2
@Joe_Pesci Fundusz gwarancyjny ci wypłaca kasę a z ubezpieczyciele będą się rozliczać między sobą.
0
@bartekvisca Jeżeli umiesz udowodnić, że zostałeś zaatakowany to nic nie grozi.
Przestępstwem jest tylko to, jeżeli przekroczysz granicę obrony koniecznej, czyli ktoś cię atakuje, posyłasz go na ziemię i potem jeszcze go skopiesz nieprzytomnego.
0
@IronSanHybrid Czemu uważasz, że powinienem się domyślać, że mówisz o pracy sezonowej, skoro nie powiedziałeś o tym ani razu przez godzinę dyskusji?
I ja nie mówię o Ukraińcach tylko o tym ile jest warta stawka 25zł/h w Polsce bez rozróżnienia kto na niej pracuje.
A 50 zł za m2 płytek to akurat sporo poniżej stawki rynkowej.
1
@elprawak Dostał informacje zarówno z MSZ jak i z urzędu miasta, że nie będziemy w stanie zapewnić mu odpowiedniej ochrony więc to on się powinien dostosować do poziomu ochrony jaki możemy mu zapewnić. Obiektem pod ochroną jest ambasada i tak mógłby sobie siedzieć otoczony kordonem, do roli ambasadora jednak nie należy paradowanie po mieście i organizowanie sobie ceremonii a my nie mamy obowiązku zapewniać mu kordonów ochrony z każdej okazji z jakiej on sobie umyśli i w każdym miejscu jakie mu się spodoba.
0
@Bykunn Czyli nie ogarniasz co się dzieje. Ten dyplomata dostał już tydzień temu informacje, że nie będą mogli mu zapewnić wystarczającej ochrony więc ma nie paradować po mieście. To nasza strona decyduje jak mu tą ochronę zapewni i skoro dostał informacje, że nie będzie mógł sobie urządzić swoich wieców to ma ich nie robić, on jest u nas na naszych zasadach.
Po drugie, jakoś ci nie przeszkadzało jak ruscy miesiąc temu wydalili część naszych dyplomatów a ambasadorowi zablokowali konto bankowe - tak właśnie wygląda dyplomacja z ruskimi.
Po trzecie, nie zabierasz kontaktów międzypaństwowych bo i tak rozmów już nie prowadzisz przez posła który musi przekazać wiadomość królowi tylko masz nowoczesne technologię, wiesz o tym, że my od 2 lat nie mamy ambasadora w Czechach?
Po czwarte, tak w rosji są Polacy i co z tego wynika?
0
@IronSanHybrid Ale co ty o tych Ukraińcach jak ja o Polsce i Polakach mówię. Szkoda to z tobą dyskutować, bo masz po prostu mental idealnie wpasowany pod biedę, skoro darmowe żarcie i pokój z obcą osobą to wszystko co wystarcza człowiekowi do życia i nie potrzebuje godnej pensji do niczego.
Idź załóż sobie rodzinę mieszkając w hotelu ze współpracownikiem, podejdź do banku i im powiedz, że co prawda zarabiasz minimalną krajową ale za to masz jedzenie za darmo, niech ci dadzą kredyt na mieszkanie.
Albo lepiej, wynajmij sobie mieszkanie za 3/4 swojej pensji ale śpij, jedz i korzystaj z neta w robocie, bo przecież to dobre warunki...
I nie, nie muszę posiadać własnej firmy, wystarczy że pracuję odpowiednio wysoko w strukturze cudzej by wiedzieć jak biznes działa.
1
@michal26 Za nic nie przepraszać bo i nie ma za co. Ambasador dostał informacje, że ochrony nie będzie i ma się nie wychylać, zrobił to na własną odpowiedzialność i dostał to co chciał. Coś co powinniśmy zrobić, to kompletnie olać ten temat a dyplomacji z ruskimi nie ma żadnej. Ich ambasador który jest tutaj formą przekaźnika urządza sobie prowokacje i popiera zbrodnie przeciwko ludzkości a my chcemy o czymś z nimi gadać?
0
@IronSanHybrid Tak, stodoła, serio jakie ty masz standardy, że lodówka w pokoju z obcą osobą to są jakkolwiek dobre warunki dla dorosłego człowieka do życia?
1
@Commandement I co to zmienia? Oni mordują dzieci uważając, że wyzwalają Ukrainę od nazistów bo tak im propaganda wmówiła, nie ma już znaczenia cokolwiek innego.
0
@Bykunn To mi wyjaśnij, jak działa dyplomacja z ruskimi, bo chyba nie bierzesz pod uwagę o kim mówimy.
1
@IronSanHybrid Z mojego doświadczenia wiem - a mam spore bo współpracowałem z wieloma firmami zarówno jako pracownik jak i obserwator z zewnętrznych firm - że przychody uzyskuje się poziomem świadczenia usług i inwestycjami a nie waleniem pracowników na głodowe pensje.
A darmowe spanie, jedzenie czy net są fajne, ale w żadnym stopniu nie zbliżone do możliwości spania i jedzenia we własnym domu a nie w stodole z innymi pracownikami