Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
29
@IronSanHybrid
"wołają na rękę 25zł/h a jak nie to nie będą pracować xDD to Polacy takich stawek nie mają."
Zaskakujące, widać Ukraińcy szybciej wykształcili godność niż Polacy.
1
@against_modern_football Służby poinformowały go już w zeszłym tygodniu, że nie dostanie ochrony i ma siedzieć w ambasadzie a nie paradować po mieście. Nie posłuchał.
I nie ma Polaków czy Ukraińców, kacapy są zagrożeniem dla całego świata a dla nas głównie, w tym przypadku nie ma znaczenia jaki kto ma paszport bo po prostu człowiek bestialsko morduje człowieka a oblany farbą typ aktywnie to popiera. Tu sprawy są większe niż to w którym miejscu narysowano na mapie granice.
0
@IronSanHybrid MSZ i urząd miasta już w zeszłym tygodniu go informowały, że nie będą w stanie zapewnić mu ochrony i ma zaniechać swoich parad.
6
Wy tutaj nieprzytomni jesteście chyba... Rosja dostała informację zarówno od MSZ jak i od prezydenta miasta, że mają niczego nie organizować bo nie dostaną ochrony.
Ich ambasador z całkowitą premedytacją i tak zorganizował sobie swoje oszukane święto zwycięstwa (które powinno być 8 maja ale ruskim fakty nie przeszkadzają w lekcjach historii).
A teraz pół La Rambli ma kupę w majtkach, bo to woda na młyn ruskiej propagandy...
Ludzie, na jakim wy świecie żyjecie? Ruscy pompują taką ilość kłamstw które nawet ziarenka prawdy nie mają, że oblanie farbą ich ambasadora jest kompletnie niczym przy tym co oni tam codziennie wygadują.
Czy wy zdajecie sobie sprawę, że oni każdego dnia dokonują ludobójstwa i zbrodni wojennych twierdząc w swojej propagandzie, że wyzwalają bratni naród od nazistów? Serio, tam dokonują się straszne zbrodnie pod wydumanym powodem, który po prostu nie istnieje a was przeraża, że oblany ambasador ich rozeźli...
Nasz ambasador jest w niebezpieczeństwie od 2 miesięcy i ta sytuacja tego nie zmieniła w ogóle, nasi rodacy w rosji są w takim samym niebezpieczeństwie bo od 2 miesięcy kacapy cały czas mówią, że są anty-rosyjskimi nazistami a wy się sracie o to, że teraz to przegięcie bo farba na ambasadora, który robił rzeczy których miał dla własnego bezpieczeństwa nie robić...
A bardziej martwi, że wracamy do punktu wyjścia i do was nie dociera, że Ukraina jest naszym żywotnym interesem, że my też byśmy zostali zaatakowani jeżeli kacapom lepiej by poszło na wschodzie, że my BYLIŚMY I JESTEŚMY atakowani cały czas tylko w postaci wojny hybrydowej, agentury i szantaży.
Już się wam przez te 2 miesiące zapomniało, że ruscy nie znają słów, oni rozumieją tylko brutalną siłę, więc żadna ochrona procedur dyplomatycznych nie ma dla nich kompletnie znaczenia.
0
@Barca1992 Taka polityka doprowadziła nas do miejsca w którym obecnie jesteśmy i do wojny na Ukrainie.
Tyle się mówi, że kacapy nie rozumieją niczego poza brutalną siłą a tu pół portalu teraz biadoli nad tym, że ktoś oblał farbą typa z terrorystycznego kraju który każdego dnia dokonuje zbrodni wojennych, rozsiewa swoją agenturę po świecie, podburza społeczeństwo prowokacjami, skrytobójczo morduje ludzi w każdym zakątku świata a od dwóch miesięcy każdemu grozi wojną nuklearną.
Ruscy złamali każdy możliwy pakt, zakręcili gaz, w obwodzie Kalinigradzkim przeprowadzili kilka dni temu ćwiczenia z ataku nuklearnego na kraje zachodnie, a dla nas przesadą jest, że ich ambasador który stroi sobie żarty, otwarcie popiera ludobójstwo i organizuje wśród morza Ukraińców paradę zwycięstwa które nawet nie przypada na ten dzień, został oblany farbą.
Tak, będą mieli wodę na młyn propagandy, bo bardzo ruskim to potrzebne doczegokolwiek. Zdajesz sobie sprawę, że oni jeszcze tydzień temu wmawiali w swoich mediach, że Polska dokonuje inwazji na Ukrainę, żeby odebrać Lwów? Im nie potrzebna jest absolutnie żadna woda, żeby młyn ich propagandy się kręcił bo po prostu odcięli ludzi od świata i zmyślają każdą dowolną rzecz przeciwko nam.
2
@Qba2312 Kurs rubla to wydmuszka kreowana przez rząd rosji, realnie nie ma takiej wartości, wolumen jest minimalny i praktycznie nie wymienisz go po oficjalnym kursie.
To tylko działania polityczne na zwiększenie wartości waluty które nie przekładają się na nic, bo nikt rublem handlować nie chce.
1
@sokot Nie wiesz jak działa prawo co? Nie żyjemy w komunie tylko demokratycznym i wolnym kraju, jeżeli ktoś chce zorganizować jakiś marsz to żadnej zgody do tego nie potrzebuje a jedynie składa informacje do urzędu miasta.
W przypadku marszu narodowców Trzaskowski wydać pozwolenia nie mógł bo przepisy epidemiologiczne zabraniały zgromadzeń, więc nie mógł podjąć innej decyzji a i tak w niczym to nie przeszkodziło bo marsz się odbył a organizatorzy nie ponieśli żadnych konsekwencji.
0
@meteo100 Mogą mieć kłopoty? xD Wiesz o tym, że to kacapy zaczęli dręczyć naszą dyplomację i to ponad miesiąc temu? Ambasadorowi zablokowano rachunek bankowy i wydalono 45 dyplomatów na początku kwietnia, rzeczywiście oblanie ich ambasadora farbą łamie reguły i teraz ruscy się będą mścić, nie to żeby jakieś prawa czy protokół ich kiedykolwiek interesował, dokonują regularnych zbrodni wojennych na Ukrainie, złamali memorandum budapesztańskie, swoją agenturę rozpylili po całym świecie, mordowali ludzi w obcych krajach, od 3 miesięcy każdego dnia grożą atakiem nuklearnym na każdego, pod naszą granicą przeprowadzają ćwiczenia z użycia broni jądrowej.
Ale oblać ich ambasadora to nie, bo się zeźlą.
0
@Szklaner Nie jest to wysoka kara jak za jednak dość odważny protest, są czasami rzeczy ważniejsze niż wygodne życie czy wolność, za komuny cała opozycja notorycznie trafiała za kraty (może poza Jarkiem, bo spał do późna).
A do tego jednak okoliczność łagodząca jaką jest stan wojny i prowokacje odprawiane przez tą czerwoną mordę, więc kara raczej ograniczy się do kilku miesięcy z bransoletą na nodze, bo i tak w więzieniach nie ma miejsca.
0
@kaamil1910 Nie, czemu spalony? Przecież piłka należała do rywala.
0
@igorbole I co to znaczy? Według takich rankingów Polska była 5. najlepszą kadrą świata, a przez lata Belgia była najlepsza, co prawda nigdy nawet blisko nie byli a najlepszy wynik to brąz w 2018, ale przez lata ranking upoważniał ich do bycia najlepszą drużyną świata.
0
@tomek256 A co ci da euro na inflacje? Kurs złotówki jest sztucznie zaniżany przez NBP od 2 lat, jak przestaną to robić to stracisz sporo hajsu a inflacja cie nie ominie przez to, że wymienisz kasę zarobioną w kraju na zagraniczną walutę.
Dalej zarabiasz w złotówkach a inflacja to wzrost cen a nie osłabienie waluty, więc jak przewalutujesz 1000 złotych na 200 Euro to potem będziesz musiał przewalutować 200 Euro na 1000 złotych żeby gdzieś zapłacić a ceny i tak urosną.
32
@igorbole Kogo obchodzą fani Premier League czy jakiś ranking?
Serio, nie rozumiem jak kibic Barcy może w ogóle pomyśleć o kibicowaniu Realowi w LM i to pod pozorem jakichś kompletnie nieistotnych rzeczy, gdy wygrana Realu w sposób rzeczywisty zagraża Barcelonie.
Przecież to jest dla nich potężna kasa i renoma dla przyszłych transferów, będzie ci bawić, że La Liga w jakimś rankingu będzie bliżej Premier League gdy w Realu będą grali Mbappe i Haaland?
1
@P33ck Bo Pedri to gówniarz który jest wychowankiem Las Palmas i został kupiony do Barcy w wieku 18 lat a Raphinhia to dorosły piłkarz który grał już w kilku klubach a jego ostatnim jest ogór z Anglii.
11
@Emhyr Nie. Wyciągnij z Realu Benzemę i już nie mają nic do gadania, bez jego indywidualnych popisów by przez PSG nie przeszli nawet.
0
@Encore Gdyby po prostu nie nawiązali do wyniku sprzed roku to byłoby wytłumaczeniem, ale tak United jak i Juve pierwszy sezon z Ronaldo zanotowali jako najgorszy od 5 lat.
0
No i jak tam, United został jeden mecz do końca sezonu, więc można sobie podsumować pewne rzeczy, bo raczej wątpliwe, żeby strzelili 9 bramek.
Od samego początku jak CR7 przyszedł do nich miałem w głowie pewną statystykę, które zauważyłem w Juve a mianowicie bramki ligowe.
Wiadomym jest, że zarówno w Juve jak i w United Ronaldo rządzi pod względem bramek, ale bardzo mnie ciekawią kolejne wymówki na pytanie:
Co się stało, że po przyjściu takiego goleadora kolejny klub zalicza najgorszy wynik bramkowy od lat?
Dla Juve pierwszy sezon z CR7 to najgorszy wynik od sezonu 11/12, dla United to najgorszy wynik od 15/16.
Do tego porównanie rok do roku: Juve w sezonie 18/19 strzeliło 16 bramek mniej niż w sezonie 17/18.
United w sezonie 21/22 strzeliło 16 bramek mniej niż w sezonie 20/21.
Przecież przeczy to logice, ani Juve ani United nie przeszły jakieś rewolucji kadrowej a wstawienie do składu tak wybitnego goleadora powinno zwiększyć ilość bramek a nie ją zredukować? Czy może jednak Ronaldo wali bramki bo jest głównym napastnikiem pod którego budowana jest gra, ale wieku nie oszuka i już jest bardziej ciężarem dla zespołu przez co on indywidualnie świeci ale reszta składu przestaje strzelać?
Zobaczymy za rok o ile w United zostanie - co wątpliwe, bo będzie się kopał po Lidze Europy - ale w przypadku Juve w dalszych sezonach trochę się odbudowali, jednak nie nawiązali do wyniku tuż sprzed przyjścia Cristiano a ich wyniki były w granicach średniej z ostatnich 6 lat, czyli przyjście gwiazdy za 100 milionów nie odbiło się na wynikach, i sądzę że w United będzie tak samo. Zobaczymy za rok.
2
@against_modern_football Jak ktoś twoim autem przekroczy prędkość przed fotoradarem, to w razie niewykrycia sprawcy ukarzą właściciela auta. Jak policja biła przypadkowych ludzi to nie wykryto sprawcy ;) Przecież tu dowódca powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności.
Inna sprawa, że wiadomo czemu w 2020 zdjęli im naszywki z mundurów. Maski na mordzie i policja mogłaby rozstrzelać ludzi bez konsekwencji.
21
@Patryczek1426 Mamy gościa prawie za darmo, którego jedynym celem jest możliwość grania w piłkę. Ten gość w 14 rozegranych meczach zdobył 1 bramkę i 4 asysty co jest wynikiem nadzwyczajnym jeżeli przystawimy go do Desta który ma 3 bramki i 4 asysty po 72 spotkaniach czy Semedo z 2 bramkami i 11 asystami po 124 spotkaniach. Do tego trudno powiedzieć, by którykolwiek z nich był lepszy w defensywie od Alvesa.
Więc chcesz się pozbyć gościa, który mimo wieku daje nam więcej niż ktokolwiek na tej pozycji od czasu odejścia Alvesa. A co w jego miejsce? Jak widać dobrego bocznego obrońcy za małe pieniądze nie dostaniesz.
0
A jeszcze 10 minut temu obaj byli do zwolnienia ;)
0
Serio sypałbym żółtymi za dotykanie piłki przez zawodnika drużyny przeciwko której podyktowany jest stały fragment.
2
@tomek8756 14 bramek i 9 asyst, Fati 6 bramek i 1 asysta. Drobną różnicą jest to, że jeden ma rozegrane 3500 minut więcej od drugiego.
1
@Encore Co znaczy niekoniecznie? Vinicius 30 bramek w 4 sezony, Fati 18 bramek w 3 sezony z czego 2 sezony prawie w całości zmarnowane na kontuzjach. Do tego jest znacznie młodszy.
0
Czemu my w ogóle pressingu nie stosujemy? Adama zamiast pobiec do typa co się mota z opanowaniem piłki to na wstecznym jedzie pilnować strefy koło Alvesa
0
@Transu96 " jedyne co podłączam to pada/telefon" no i właśnie sam wskazałeś słaby punkt jednego gniazda, albo pad albo telefon, nie oba a z drugiej strony ani telefonu ani pada nie podłączysz z tyłu o ile nie trzymasz wieży na biurku.
Mało istotna sprawa jak i z resztą cała obudowa, ale w kwestii wygody znacząc, zawsze pojawia się potrzeba podłączenia pendrive gdy akurat ładujesz telefon albo coś.
0
@Transu96 Gniazda z tyłu są niewygodne, jeżeli nie będzie stał z luźnym dostępem to przecież dobrze wiesz, że nie będzie ci się chciało sięgać do tyłu za każdym razem jak będziesz chciał coś wpiąć na szybko.
A rozszerzenia owszem, istnieją, tylko też zapewne się domyślasz, że to potem wygląda jak gówno gdy wala się tona kabli i przejściówek do przejściówek.
0
@Transu96 A no i lipa, że tylko 1 gniazdo USB.
0
@Transu96 Obudowa jak obudowa, nic specjalnego, może trochę przeszkadzać puszka na zasilacz na całą długość komputera.
0
@TheNekro94 Tym typom niestety cały czas trafia się złoto. Jak nie pandemia to teraz wojna, rzeczy na których kręcą sondaże. Jedyna nadzieja to to, że w 2023 będzie po wojnie a nawarstwiające się problemy w nich uderzą, bo to szkodnicy najgorszego sortu.
0
@Worny Z Valverde potrafiliśmy tak grać, tylko nikt tego nie chciał i naciskał na grę z "DNA".
Real miał sytuacje ale nic poza nimi wykrzesać nie mógł, bo po prostu cały mecz grali przerażeni i nie kreowali przewagi. Tylko, że Real jest mistrzem tworzenia pozorów, dlatego ich gra wyglądała na efektywną i agresywną a statystyki coś odwrotnego, krycie się na własnej połowie i lagi.