7

Najgorsze: Zbyt ważny mecz, więc trzeba było go obejrzeć
Najlepsze: Skończył się.

5

Bardzo długa ta rozgrzewka, rozumiem że teraz o 21:30 w końcu się mecz rozpocznie?

0

@kojot1231 Ciekawej gry? Niech oddają walkower jak im się biegać nie chce, oni grają tylko i wyłącznie dla widzów więc z czystego szacunku po tak gorzkim sezonie mogliby włożyć trochę serca, bo z biegania za balonem dla samych siebie to pieniędzy żadnych nie zarobią.

0

@ElKamil Też jest, może nie aż tak oczywiste jak to co odwalili w opisywanej sytuacji, ale nie widziałem meczu w którym nie byłoby klasycznego obrońcy zasłaniającego piłkę i napastnika, który próbuje pressować z rozwartymi ramionami pokazując, że go nawet nie dotyka po czym następuje faul.

1

86 minuta meczu, przez boisko przewinęło się 5 napastników Barcelony, ilość strzałów na bramkę? 1, słownie JEDEN. Kiedyś to przynajmniej nie strzelaliśmy, bo ogórkowy bramkarz zawsze miał dzień konia, a dziś tego nawet się nie dowiemy.

5

Czego nie znoszę w Barcelonie? Kombinatorki. Jesteś pod bramką to ładujesz strzał a my jak zwykle próbujemy wchodzić z piłką do bramki.
A potem się dziwić, że bramek nie mamy, jak Real fartem dostanie 3 okazje i ma 3 bramki bo Benzema uderzy wszystko co dostanie w polu karnym a u nas to trzeba usiąść na spokojnie.

8

I to mnie wku**ia, obrońcy powinni dostawać żółte kartki za takie coś a nie faule gwiżdżą. Trzymasz rękę gościowi na biodrze bo walczycie ciało w ciało, obrońca kładzie się bo tak, nawet nie wiadomo jak to miało na niego wpłynąć i co? Gwizdek sędziego...
Czemu?! Tylke gadania o promowaniu gry ofensywnej a cały czas najmniejszy kontakt z obrońcą to faul, bo chłop tylko czeka aż ktoś koło niego stanie żeby się przewrócić.
Jeden z najbardziej irytujących momentów meczu w obecnej piłce nożnej.

2

I bez kartki dla chłopa za faul taktyczny w którym dodatkowo chwycił Depaya za kark i szarpał?

2

@Freudysta A ch*j z nimi, z resztą może im się po prostu piosenka nie podobała i głosowali w oparciu o muzykę a nie politykę, to akurat byłoby bardzo dobre.
A to ludność Ukrainy pokazała jedność z nami i na tym powinno zależeć najbardziej.

0

@Freudysta Co cie boli? Przecież Ukraińcy dali nam maksymalną ilość punktów. Jedynie jury nie dało ich w ogóle, ale jury to 5 osób a nie cały kraj.

1

Klątwy jednak istnieją.
Charles Leclerc, kierowca F1 z Monako zadebiutował w swoim rodzinnym wyścigu w 2017 roku podczas jazdy w F2. Do przejechania miał dwie sesje, wyścig oraz późniejszy sprint. Żadnych z tych sesji nie ukończył.
Od 2018 roku, już jako kierowca F1 startował w 3 wyścigach w Monako z czego dwóch nie ukończył a trzeciego nawet nie zaczął przez awarię po rozbiciu się w kwalifikacjach.
Dziś podczas Historycznego GP Monako 2022 miał zrobić pokaz zabytkowego bolidu Ferrari 312 B3 z 1974 roku w którym Lauda zaczynał swój pierwszy mistrzowski sezon.
Niestety pokaz się nie udał, bo kierowca rozbił się o ścianę.

4

@barcelonaLM Chłopie, paliwo po 8 złotych masz bo cię Orlen z rządem rucha na marży rafineryjnej, paliwo powinno potanieć już po pierwszym tygodniu wojny. A Węgry nie dbają o "swój" interes, to Orban dba o swój interes bo jest ruskim pieskiem i koniem trojańskim który uparcie stawia na złego konia bo najpewniej kacapska agentura pomagała mu budować dyktaturę w kraju. Dla kraju w głębi Europy nie ma żadnego geopolitycznego powodu trzymać z ruskimi, zwłaszcza w momencie w którym ruskie upadają na ryj i nie ma już praktycznie żadnej szansy, że zajmą Ukrainę, więc w tym momencie Orban produkuje sobie przeciwników wśród krajów z którymi sąsiaduje w imię interesu z Rosją która odsłoniła karty i okazała się gównem bez żadnej wartości i już nigdy nie będzie znaczącym i silnym partnerem.
Na ruskich wypięły się Chiny, ich sąsiedzkie kraje ze strefy wpływu, nawet Białoruś z kartoflem ogarnęła co się dzieje i robi wszystko, żeby się odciąć a oddalony od nich o tysiąc kilometrów Orban "chroni swój interes".

1

@szymon6847 Gówno a nie wyznaczyliśmy. Latynosi tak popylają od dawna co tylko potwierdza, że Polska Meksykiem Europy.

1

Super, dobra zmiana która i tak nic nie zmieni. Tu mowa jest o tak wielkiej kasie, że nikt tego nie przepuści a na końcu i tak wszystko zależy od piłkarza, więc nie ma żadnej mocy by kogoś do czegoś zmusić.
Sądzę, że obejście tego regulaminu nie będzie żadnym wyzwaniem, np. umowa, że jeżeli chcecie, by mój syn do was przyszedł to musicie zorganizować kampanię marketingową za którą zapłacicie mu jako aktorowi 30 milionów które przytuli personalny agent syna czyli jego ojciec.

0

@Sau_Ron No ale przecież to typowe. Nawet profesjonaliści dla których to jest praca nie widzą większości spotkań danej kolejki a amatorzy z La Rambli mądrzą się na temat absolutnie każdego piłkarza, bo oczywiście na bieżąco obserwują każdy możliwy mecz każdej możliwej drużyny gdzie jeżeli już to widzą jedno głośniejsze spotkanie na sezon czy tylko same statystyki.

4

@koksik2700 32 bramki i 32 asysty przez 5 lat u napastnika wartego ponad 100 milionów to dobry wynik?
Zdrowy Dembele daje dużo, ale przez te 5 lat nie zdarzyło mu się rozegrać przynajmniej 20 spotkań bez kontuzji.

3

@Fan2005 Szansy na co, jak jest do wywalenia za 2 mecze? A przy bramce to pięknie się zachował zarówno Araujo jak i MATS.

2

@MesQueUnClub96 Czy Ronald Garrosa wygra Igę Świątek?

4

Oczywiście, wywal Barcelonę, Betis na pewno wygeneruje ci takie same przychody ;)
Druga sprawa i największa kompromitacja UEFA: 97% kasy idzie do klubów może i owszem, tylko że większość tej kasy idzie do klubów, które tej kasy w ogóle nie generują. To robią tylko topowe drużyny a potem taka topowa drużyna dostanie 100 milionów euro po ciężkim sezonie o ile wygra LM. Czy 100 milionów to dużo? Nie, to niewiele patrząc zasoby jakie trzeba włożyć, żeby LM wygrać a UEFA kompletnie nic nie robi, żeby piłka nożna stawała się tańsza a wręcz przeciwnie, trzymają się za kulki z bandytami katarskimi.
Była sprawa o przekroczenie FFP przy zakupie Mbappe i Neymara w jednym okresie rozliczeniowym i co? Komisja FFP mimo dowodów dostała zakaz ich upubliczniania i dalszego śledztwa bo jakiś kret dorowadził do błędu formalnego.
Teraz zmienią zasady FFP które zostały uzgodnione przez Europejskie Stowarzyszenie Klubów a prezesem tego stowarzyszenia jest Al-Khelaif czyli PSG samo sobie ustaliło zasady które są korzystne praktycznie tylko dla nich, bo taka Barca, Real nie mają możliwości pokrycia strat z kieszeni właściciela klubu a był na to limit 30 milionów, teraz limitu nie ma i szejk może wlewać do klubu ile tylko chce.
A nawet jeżeli PSG uda się złamać FFP to zniosą kary sportowe i będą jedynie te finansowe, i znowu Barcy nie stać na płacenie takich kar a szejk może kupić wszystkich zawodników świata i jak przyjdzie rachunek za FFP to po prostu przeleje hajs i ruszy do Ligi Mistrzów.
W takich warunkach ceny piłkarzy na przestrzeni ostatnich kilku lat wystrzeliły w górę, gdzie za byle gówniarza chcą teraz po minimum 100 milionów, szejk w każdym możliwym miejscu podbija stawkę a UEFA chwali się, że 97% kasy trafia do klubów z czego może z 40% do tych, które generują większość tej kwoty.

0

@mindbender84 Od kiedy stanięcie komuś na stopie wpływa na upadek? Na upadek wpływa jedynie lekkie muśnięcie łydką o łydkę, wtedy jest bez żadnej wątpliwości karny a i czerwona kartka by się należała, ale stempel na stopę nie... stempel nie...

3

Ale miła atmosfera w tym meczu, Barca chce dać Celcie sobie bramkę strzelić, ale Celta honorowo łatwych nie strzela.

3

@kiper09 Przecież to Garcia był.

0

Dobrze, teraz ich dobić. 3:0 to niebezpieczny wynik
EDIT: No ta...

0

@cris2706 Ale to jest koszt transferu właśnie. Sama zapłata klubowi to tylko część kwoty, która jest mniejsza niż sama premia za podpis gdzie 50 milionów zgarnia agencja a drugie 50 ojciec.

0

@cris2706 Podobną? Jak oni za sam podpis 100 milionów zapłacą, 75 milionów za transfer i 30 milionów netto pensji za sezon a za rok przyjdzie PSG i może go z palcem w dupie kupić za 150 milionów.

2

Oni wszyscy jakby już wakacje mieli. Pamiętam jak jeszcze do szkoły chodziłem, to mniej więcej tak samo się skupiałem na nauce w czerwcu.

1

@Gaz Dodam tylko, że Haaland ma kontrakt z BVB, tylko w tym roku jego klauzula spada do 75 milionów więc nieważne kto i tak zapłaciłby 75 milionów. Dlatego też nikt go nie kupił w zeszłym roku bo BVB chciało 150 milionów i wszyscy czekali do tego okienka.

2

@Gaz Pomyliłeś waluty i nie doliczyłeś kosztów.
Po pierwsze 75 milionów EURO czyli około 63 milionów Funtów, Ferran kosztował 55 milionów EURO czyli 47 milionów Funtów
Po drugie, cena piłkarza była niska ale nie ona stanowi problem, do tych 75 milionów dolicz 50 milionów dla agencji, 50 milionów dla ojca i kontrakt za 30 milionów EURO netto rocznie czyli w Hiszpanii niemal 60 milionów brutto.
Jak sobie dołożysz 150 milionów klauzulii to ci wyjdzie że za rok gry Haalanda wydasz 205 milionów (transfer + roczna pensja) a za rok może go wykupić PSG, Real czy ktokolwiek inny. Złoty biznes?

0

@Tridente2015 Tak, 4 akapity, kilkanaście zdań, kilkaset znaków to bardzo dużo, żeby napisać "Nie stać nas".
A kaluzula nie ma żadnego znaczenia, to problem dla kogoś kto go chce kupić a my utykamy na tym, że nie mamy kasy a to byłby nasz najdroższy transfer w historii gdzie za samo pozyskanie byłoby około 200 milionów euro.
Choć akurat 150 milionów to bardzo śmieszne pieniądze klauzuli, zważywszy na to, że sam transfer jest droższy.

7

@axegrinder Zabawne, bo Liverpool stał się topem dzięki odejściu Coutinho. Na jego pozycję wskoczył Mane który wcześniej grał ogony i odpalił stając się kluczowym zawodnikiem a za kasę z transferu kupili sobie żelaznego obrońcę i bramkarza z prawdziwego zdarzenia.
A sam Coutinho w Live był kulą u nogi Kloppa, nie sprawdzał się nigdzie poza skrzydłem choć skrzydłowym nie jest a do tego słabym fizycznie bo średnio grał po 70 minut i rzadko kiedy wytrzymywał całe spotkanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?