1

@Azazel_Pazuzu Ad hominium. Czemu mnie to nie dziwi.

11

@Azazel_Pazuzu Myślałem, że po ostatnim razie, jak @ProMILs zgasił Cię jak peta, zawiniesz się i chociaż krztę pokory będziesz miał, i zamilkniesz na jakiś czas, jeśli chodzi o wypowiadanie się na temat czyjejś moralności bądź hipokryzji.

1

@Safrani Na Steamie właśnie zaczął się Summer Sale. Sam Wiedźmin kosztuje 10 zł, albo full pakiet za 30 zł. Ja polecałbym kupić wszystko, bo każdy dodatek to kolejne godziny gry, które są bardzo dobrą rozrywką.

36

@Rastafarnianin " Świadek zakomunikował, że nie chce zeznawać bez udziału pełnomocnika." Ty, niemożliwe — ziomek nie chce zeznawać przed prokuratorem bez adwokata. Facepalm, tyle mogę powiedzieć.

2

@Azazel_Pazuzu Hipokryta wytyka hipokrycie hipokryzje. Tak jak to widze.

3

@mmaciass Nie zapomnij o Lepperze :)

8

@Safrani Rage Bait

2

@kubix05 O tak,
-"What are you thinking?"
-"Well, If I wanted you to know I would be talking"

1

@takisobiektos Zombie w CSS-ie to chyba najlepszy mod z jakiejkolwiek wersji.

3

@draxidox Nie podsuwaj mi pomysłów, bo się zaraz wkręcę i to zrobię.

1

@Safrani Trzeba było iść do spowiedzi. Teraz będziesz się smażył.

0

@fantasyoosh Coś Ci się tam, kolego, nicki pomyliły, ale odniosę się do rzeczy, o których ja mówiłem.

Ponad 12 tys. osób aresztowanych za posty online, kolosalnie więcej aniżeli nawet w dyktaturach, ale spoko — przecież to tylko aresztowania, nadzory kuratorskie, grzywny. Nikt nie poszedł do więzienia, więc spoko. Nie ma problemu.

Co do LLM, to nie tylko ta tematyka sprawia problemy, ale ta bardziej niż zwykle, bo Laburzyści są generalnie niekonsekwentni w swoich obietnicach i zmianach prawnych. Przez to artykuły, które mówią, że rząd zrobi to i tamto, są przez LLM brane jako prawda absolutna i aktualna, a w rzeczywistości większość tych rzeczy nie miała miejsca.

Przykład z deportacjami do Rwandy czy zwiększeniem inwestycji w sektor publiczny.

A i co do tej liczby 12 tys., to wynika ona w większości z wprowadzenia prawa dotyczącego mowy nienawiści, które owszem zostało wprowadzone przez Torysów, ale Laburzyści byli jego wielkimi fanami i w ostatnich latach, odkąd rządzą, ta liczba aresztowań zwiększyła się drastycznie.

0

@Aragorn33




1

Kolejna cegiełka do zamknięcia dyskusji na temat GOAT'a.

3

@Gary A to wynika z tego, że Karol nie ma złych intencji i generalnie nie jest złośliwy i nie stawia się wyżej jak co poniektórzy tutaj, dlatego nie przeszkadza mi z nim podebatować. Po prostu nie trawie pogardy do innych wynikającej z innych poglądów, dlatego mój sposób rozmowy między nim, a kilkoma innymi osobami się różni. Ja rzadko się gotuję, może czasami tak to wygląda jak rzucę jakimś sarkastycznym komentarzem, ale odbiorca takiego komentarza jest zawsze delikwent, który na taki komentarz zasłużył.

Cierpliwość do Karola wynika z tego, że po prostu widzę, że jego opinię wynikają z pasji i chęci naprawienia świata. Po prostu jeszcze nie dojrzał do tego by zobaczyć, że nie wszystko jest takie czarno-białe. No ale ten moment przyjdzie.

2

@Karol145 Konfederacja i Republikanie za Trumpa mówią o zmniejszeniu regulacji i uproszczeniu podatków, a nie o ich obalaniu. Kolejny raz, idąc Twoim tokiem myślenia, to nie jest prawica, tylko lewica. Czysta prawica chciałaby dzikiego kapitalizmu.

1

@Gary Bo dla Ciebie jestem cały czas 15-letnim voytoosem ;) Kupa lat minęła.

0

@Karol145 "Źródła komunistyczne typu Wikipedia"

No to gratulacje, jeśli to jest Twoje źródło informacji.

„Czyli to, co hołduje obecnie prawica.”

Która prawica hołduje kompletnemu brakowi regulacji, brakowi podatków i brakowi ingerencji państwa?

1

@Karol145 Polecam Ci zejść ze swoich źródeł komunistycznych, bo widzę, że algorytmy już Cię tam zagoniły i zrobiły z Ciebie odklejeńca.

Kapitalizm również hołduje brakowi ingerencji państwowej, brak podatkow i braku regulacji. Idąc Twoim tokiem myślenia, nic, co jest chociaż delikatnie w prawo od skrajnego kapitalizmu, nie jest prawicą.


0

@Karol145 "Because libertarians combine economic conservatism (free markets, low taxes) with social liberalism (personal autonomy, civil liberties), they generally do not fit the conventional one-dimensional spectrum"

Powtórzę kolejny raz. Odkleiło Cię.

3

@Karol145 "The UK Labour Party operates on the centre-left of the political spectrum, balancing a broad ideological mix of democratic socialists, social democrats, and trade unionists".

No, ale Karol wie lepiej. Myślę, że zakończę rozmowę z Tobą, bo tak Cię odkleiło, że nie ma tu już czego próbować.

0

@Karol145 Czekaj, czekaj, czy Ty mi insynuujesz, że Labour to prawica?

5

@Karol145 No te Twoje „niezamordystyczne państwa” mają więcej aresztowań za wpisy online niż cała reszta razem wzięta, a „niezamordystyczny” lewicowy Labour bije wszystkie inne kraje bezdyskusyjnie.

Zresztą jakie to ma znaczenie? Rzuciłeś, że to prawica rzekomo chce aresztować ludzi za teksty online, a tu masz dowód jak wół, że lewica robi to dużo częściej.

3

@Karol145 "Putin co pies? Tak, partie akurat prawicowe są zwolennikami zamordyzmj w necie".

Countries with the most arrests for online comments:
United Kingdom: 12,183+
Belarus: 6,205+
Germany: 3,500+
China: ~1,500
Turkey (Türkiye): ~500
Russia: ~400
Poland: ~300
Thailand: ~258
Brazil: ~200
Syria: ~146
India: ~100
Iran: ~100
France: ~54
United States: ~50
Vietnam: ~45
Egypt: ~20
Saudi Arabia: ~15
Azerbaijan: ~13
Hungary: ~10


5

@Karol145 Karol. Nie wiem, ile razy muszę to powtórzyć, ale skądkolwiek czerpiesz swoje informacje, to jest katastrofalne źródło.

„Między innymi NHS, gdzie coraz więcej prywatnych firm przejmuje kontrakty w służbie zdrowia”.

„Clearing Backlogs: Labour is funding independent (private) sector providers to deliver millions of tests, scans, and operations for NHS patients, allowing individuals to receive care without paying out-of-pocket”.

To jest zabieg, żeby zmniejszyć kolejki i czekanie na wyniki badań, bo laboratoria publiczne/szpitale/przychodnie nie ogarniają takiej ilości pracy, jaką mają, więc wybór był: albo używanie prywatnych szpitali/laboratoriów itp., albo czekanie.

https://www.gov.uk/government/news/faster-care-for-thousands-thanks-to-nhs-use-of-independent-sector

I to nie jest przejmowanie kontraktów, bo te zlecenia dla prywatnego sektora są robione przez NHS. To NHS je zleca prywatnym kontraktorom.

„These latest figures demonstrate just how important the independent sector is in providing much-needed NHS treatment - delivering around 10% of all NHS elective activity, and a record amount of appointments, tests and scans - all free at the point of use to patients.”

„Pomoc Izraelowi?”

Od kiedy pomoc Izraelowi to jest czysto prawicowe? W Polsce Konfederacja nie chce pomagać Izraelowi i otwarcie mówi o zbrodniach wojennych. Inna prawica, Braun: halo? Naprawdę? Jedynie kto ich wspiera, to PiS, ale PiS to taka prawica, jak Nowa Lewica jest lewicą. Co kraj, co partia, to inne podejście, nie można tego wrzucić czysto w ramy prawica–lewica. Jeszcze 2–3 lata temu prawica za krytykowanie Izraela była antysemitami i nazistami, a dzisiaj nagle już nie.

„To przykład zaostrzenia polityki migracyjnej.”

To jest czysta reakcja na zwycięstwo Reform w samorządowych wyborach 10 dni wcześniej, które szło na te wybory czysto, ale to czysto antyimigracyjnie. Do tego to jest plan i ten plan nie będzie miał nic wspólnego z rzeczywistością, tak jak wspomniane przez Ciebie wcześniej deportacje do Rwandy, które nie miały miejsca. Tym bardziej, że imigracja z roku na rok się zwiększa. Różnica jest taka, że jest ona spoza UE.

„Poza tym zapowiedział likwidację NHS England w związku ze zbyt dużą biurokracją.”

NHS England był oddzielną organizacją, która zajmowała się biurokracją związaną z NHS, a teraz będzie pod kontrolą Ministerstwa Zdrowia. Czyli nacjonalizacja tego departamentu, a nie usunięcie go.

„Keir Starmer has brought the health service back under the control of ministers by abolishing NHS England.

The prime minister said the NHS should be overseen by politicians rather than an arm’s-length body, as it would bring greater accountability.

Starmer’s move reverses the unpopular shake-up of the NHS carried out by the former health secretary Andrew Lansley in the first years of the Conservative-Liberal Democrat coalition.

The health secretary, Wes Streeting, said it was the ‘final nail in the coffin of the disastrous 2012 reorganisation, which led to the longest waiting times, lowest patient satisfaction, and most expensive NHS in history.’

In a speech about reshaping the state, Starmer said NHS England would be abolished to ‘cut bureaucracy’ and bring management of the health service ‘back into democratic control’.”

Karol. Po to Ci kazałem szukać źródeł, bo miałem nadzieję, że przeczytasz te artykuły, zanim tu je wkleisz, a Ty lecisz czysto nagłówkami, które są niczym innym jak clickbaitem i które, jak widzę, w Twoim przypadku działają.

Pomijam to, że kompletnie nie interesują Cię zmiany, które de facto były bardzo, ale to bardzo lewicowe, ale one nie mają znaczenia, co nie? Bo w nagłówkach jest narracja, że Labour skręcił w prawo.

Mnie osobiście Starmer uderzył po kieszeni i generalnie ch. mu w d. Mam zarejestrowaną firmę LTD w UK, w której jestem szefem. Wraz z moim współpracownikiem robimy małe projekty programistyczne. W roku może 2–3 się trafią. Firma dużo nie zarabia i nikogo nie zatrudnia, ale jako „micro-entity” mogliśmy sobie raz do roku wypłacić dywidendy bez podatku. Do tej pory było to 2 tys. funtów. Zostało zmniejszone do 500 funtów i po prostu nie opłaca mi się za 500 funtów rocznie robić tej dodatkowej roboty, bo jak wypłacę więcej, będę musiał zapłacić 40% podatku, bo jestem już na wyższej stopie podatkowej, która w Anglii stoi na 40%.

Pan Keir efektywnie ubił moją firmę. Do tego wprowadził więcej biurokracji i zmusił mnie do zapłacenia zewnętrznej firmie za księgowość, bo nie mogę już korzystać z ich własnej stronki do wyliczeń. Do tego kilka innych zmian. Firma idzie do lamusa, bo nie opłaca się jej prowadzić.

Generalnie, Karol, kolejny raz walisz babola i kolejny raz Ci mówię, żebyś weryfikował informacje.

1

@Karol145 "W służbie zdrowia między innymi która dalej jest niedofinansowana I w dopłatach socjalnych "

Gdzie dokładnie? Znajdź źródło.

"Yyy odsyłanie między innymi uchodźców z Rwandy"

Gdzie i kiedy.

Już Ci teraz mówię, że jak posłuchasz się mnie i zaczniesz szukać źródeł tych informacji, które podajesz, to zauważysz, do czego zmierzam.

Edit:
Przeczytałeś ten artykuł? Bądź przetłumaczyłeś go sobie?

2

@Karol145 A teraz bez używania AI, który w tej kwestii bardzo halucynuje, pokaż mi dokładnie, gdzie Laburzyści ucięli wydatki publiczne.

"przecież starmer zaostrzyl politykę migracyjna. "

Gdzie on Ci zaostrzył?

1

@Karol145 Z czym dokładnie Laburzyści skręcali w prawo?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?