5

WOW !!! Niesamowite. A wszyscy w Rosji byli przekonani, że nawet z grupy nie wyjdą :D

0

Ja wierzyłem w wyjście z grupy akurat, to byo do zrobienia, ale nie przy tylu będach z każdej strony. Też myślę, że ktoś z pary Francja-Belgia wygra. No a liga angielska to fakt - w Europie się nei liczy w ostatnich latach, chociaż zobaczymy co z czasem pokaże Liverpool Kloppa i City Guardioli.

0

No wiem wiem. Tak napisałem, bo choć faktycznie niektórzy kibice są dość zarozumiali, to w jakimś stopniu to rozumiem. Ligę mają świetną, a sama Anglia to przecież kolebka futbolu. Choć muszę powiedzieć, że akurat przed mundialem to większość Anglików bardzo sceptycznie podchodziła do swojej ekipy na Mistrzostwach. To my szczerze wierzyliśmy w awans nawet do ćwierćfinału, podczas gdy wielu Anglików z którymi rozmawiałem wierzyła maksymalnie w wyjście z grupy. Ironia, co? Teraz są w półfinale i szczerze zupełnie się im nie dziwię.

2

Najlepsza czy nie, w ich lidze przynajmniej gra się w piłkę i to na światowym poziomie, podczas gdy u nas gra się w wykopki :P

4

Mam nadzieję, że jednak Chorwaci wygrają. Bo wtedy półdinał będą naprawdę ciekawe, a Rosja po prostu muruje bramę. Zrozumiałe i szacun za Hiszpanię, ale ogląda się to jednak ciężko.

0

Wydaje mi się, że Martial taktycznie by od nas za bardzo odstawał. On jest indywidualnie bardzo dobry, ale jeśli chodzi o inteligencję boiskową to chyba nigdy specjalnie nie brylował. Jeśli kiedykolwiek rozważano jego transfer do nas, to myślę, że przykład Dembele i jego problemów taktycznych skutecznie ich od tego pomysłu odstraszył.

0

oby przynosiły nam więcej szczęścia niż wyjazdowe stroje z ostatnich lat :D

0

"Albo jesteś dobry i grasz albo srasz". To nawet nie jest tak, że nie mam ochoty z Tobą dyskutować, ale ciężko mi, jeśli to jest Twój arugment. Oczywiście, że każdy lubi ofensywny ładny futbol. Problem w tym, że jeśli drużyna o potencjale na wykoszenie wszystkich rywali gra nudną, bezbarwną piłkę i zupełnie nie próbuje czegoś poza schemat, to dużo bardziej psuje widowisko, niż drużyna która nie ma na to umiejętności, ale genialnie się broni. Druga rzecz - jeśli drużyna taka jak Hiszpania próbuje ratować się symulkami w polu kranym, to to jest zwyczajnie żenujące. Bo chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że stać ich na wygrywanie fair, po pięknych akcjach. Kolejny argument, przez który przestałem trzymać za nich kciuki.

A co do Twojego "argumentu" - rozumiem, że to z Twojego dowiadczenia, czyli jeśli nie jesteś w czymś dobry, a musisz to zrobić to idziesz do toalety i zapuszczasz tam korzenie? Nie zazdroszczę...

8

Antyfutbol... Ludzie, a co - Rosja ma pójśc na wymianę ciosów z Hiszpanami, którzy są o kilka klas lepsi? Antyfutbol jest wtedy, gdy drużyny o zbliżonych umiejętnościach grają tak, jak dziś Rosja, a nie wtedy, gdy jedna z drużyn ewidentnie jest słabsza. Jakoś muszą się bronić i Rosji trzeba oddać, że fantastycznie powstrzymała Hiszpanów. La Furia Roja sama sobie winna, na pewno przyczynił się do tego Perez z Lopeteguim. Do nich miejscie pretensje, jeśli przegraliście dziś pieniądze, a nie do Rosji, która zrobiła co mogła, z determinacją, świetnym planem taktycznym i walecznością.

0

Weźmy tego Kuipersa do La Liga :D Neymara ukrócił, Ramosa ukrócił. Świetny turniej Norwega.

EDIT: Holendra, nie Norwego, dzięki Panowie ;)

0

Zależy jaki telefon, ale chyba są usługi, które to umożliwiają.

0

Szczerze mówiąc to wolę, żeby ta Hiszpania odpadła. I to nie ze wzgędu na Rosję, która jest mi kompletnie obojętna, ale przez to, że 85% składu to zawodnicy, których nigdy za bardzo nie lubiłem, a poza tym mając taką jakość grają beznadziejnie i nudno. Po co ktoś taki w ćwierćfinałach.

4

W tym ustawieniu środka pola Koke zaiera Busiemu przestrzeń, a ten drugi przez to kompletnie ginie. I widać, że Hiszpania nie ma metronomu. W ogóle nie wiem, czy wprowadzenie Aspasa za Koke nie byłoby najlepsze, żeby zagrać większą ilością napastników, bo tylu ludzi w środku pola tylko sobie przeszkadza.

0

Też fakt, przez to pewnie wiele dobrych decyzji ich zaskakuje :P

1

Też prawda w sumie, to 12 zawodnik w grze 11v11. Niestety, z tym zarzadem taka wymiana jest doć wątpliwa.

1

Mogłoby dojść do wymiany na linii Barca-PSG: Mbappe-Samobój. Nawet moglibyśmy dopłacić.

3

Ja np jestem za ciekawym widowiskiem, a Hiszpania póki prowadziła to grała nudno jak cholera. Więc fajnie, że Rosja wyrównała - teraz mecz może się rozkręcić.

7

Śmieszni są Ci piłkarze. Wiedzą, że jest VAR, a wciąż wciskają kit sędziemu :P Arbiter musi mieć naprawdę anielską cierpliwość.

4

Marciniak to fajny gość i dobry sędzia, ale VAR ewidentnie mu nie pasuje, bo wchodzi mu na ego. Dobrze mu zrobi odsunięcie od turnieju, niech zrozumie, że to nie jego duma ma być nienaruszona, a decyzja ma być sprawiedliwa. A już inna sprawa, że protokół VAR-u jest idiotyczny. Powinni nakazać wozowi VAR-u interwencje przy każdej kontrowersyjnej decyzji w polu karnym i nakazać sędziemu, że MUSI się zastosować do tego, co wóz mu powie. A inna sprawa jest taka, że ktoś, chyba w programie Misja Rosja, zacytował Marciniaka mówiąc, że "jeśli podyktowałem jednego karnego, to kolejny w tej samej połowie musi być absolkutnie ewidentny". Nie wiem jak Wy, ale ja strasznie nie lubię takiego podejścia. Karny to karny, nie może być czegoś takiego, że przy takich okolicznościach gwizdnę, ale przy takich to już nie gwizdnę, itd.

4

Niesamowite jest to, jak Urugwaj wykorzystuje do maksimum swoje najsilniejsze strony, jednocześnie tuszując spore braki. W ogóle nie mają środka pola, więc praktycznie tam nie rozgrywają piłki. Mają za to świetnych obrońców i napastników, więc głęboko bronią, a potem szybko transportują piłkę do przodu. Do tego dochodzi świetne wybieganie oraz wielka waleczność. A co do Suareza - był krótki okres, w którym uważałem Lewego za 9-kę równą Luisito, ale jednak nigdy nie zblizy się on do poziomu Barcelońskiego cracka. Niestety. Luisa skrytykowali po pierwszym meczu - odpowiedział jak lider, na boisku świetną grą. Z resztą ogólnie w ważnych meczach nie raz dawał wielką przewagę. Lewy w ważnych meczach znika, a potem na konferencji mówi, że w sumie to nie dostawał podań. Dla mnie to nie jest zachowanie lidera. Anyway - mam nadzieję, że Urugwaj formę utrzyma, bo fajnie się ogląda tych zawadiaków.

0

Co za piła Suareza!!! Brawo Luisito, oby Urugwaj dalej grał z takim serduchem :D

2

Może Cię to zszokuje, ale jeśli np widzisz 100 razy reklamę LEwego w TV to nie znaczy, że on 100 razy wychodzi z treningu,żeby zagrać w reklamie. Nagranie reklamy robi się w wolnym czasie, bo - też nie wiem czy wiesz - piłkarze nie trenuję 24/7. Więc to działa tak - 5-6 godzin nagrywa reklamę, dostaje przelew i TYLE. Więc komentarz naprawdę denny, jak gra naszych piłkarzy.

3

Yerry Mina jak schował do kieszeni Lewego... Dramat, co dziś gramy.

0

Nieźle, całkiem dobry krok w stronę odbudowy La Masii.

8

Od jego debiutu pisałem - nie podoba mi się jego nonszalancja, a to często jest najtrudniej wyeliminować. Pewnie ma duży potencjał, ale jedyną szansą, żeby kiedykolwiek u nas zaistniał byłoby wypożyczenie go do drużyny, w której trener solidnie go okiełzna, a jednocześnie będzie nim grał w pierwszym składzie. W innym wypadku niech go sprzedadzą, czemu nie. Lenglet jest pewniakiem po tamtym sezonie.

0

Dokładnie tak! Choć wydaje mi się, że do tego podejścia trzeba po prostu dojrzeć. Ja np taką mam zasadę - jeśli moim ekipom coś się udaje, cieszę się tym długo, pozwalam sobie na te dziecięcą euforię. Jesli natomiast pregrywamy, mówię sobie "kurde, szkoda. Trudno." Skomentuję sobie kilka razy na FCB.com, żeby to z siebie wyrzucić, pogadać z ludźmi, skonfrontować moją opinię i tyle - nastepnego dnia wracam do swoich marzeń, obowiązków, przyjaciół i rodziny, bo to one są najważniejsze. Trochę inaczej mam z Polską, bo to mój kraj i boli mnie bardziej, gdy źle się prezentujemy. Natomiast przez lata miałem tak, że potrafiłem być wprost chory po porażkach Barcelony. Koniec końców zszargane nerwy nie są tego warte, bo nie zależy to od nas W OGÓLE. Chyba, że jesteśmy na meczu za ciężko zarobiony hajs - wtedy w jakimś stopniu tak.

0

Dla mnie komiczne jest to, jak bardzo zarząd próbuje ściągnąć nazwisko do naszej drużyny. Nie wyszło z Griezmannem, więc trzeba ściągnąć piłkarza na zupełnie inną pozycję. Byle by było o nim głośno. No żenada, to kogo nam w końcu potrzeba ? A samego Pjanica lubię, tylko obawiam się, że nie wniósłby do druzyny tyle świeżości, ile Coutinho. Do Thigo też nie jestem przekonany, głównie ze względu na jego zdrowie. Może po prostu odpuścić i skupić się na Arthurze oraz oszlifowaniu tego co mamy ?

1

No ciężka sytuacja. Bartomeu tak naprawdę niczym mnie nie przekonał jako prezydent. Szkoda, że akurat w czasie wyborów miał najwięcej konkretów, które jednak już wtedy kłóciły się z wartościami Barcy. To co mnie najbardziej martwi to główny problem, który porusza ten felieton, czyli fakt, że tym klubem coraz bardziej rządzą piłkarze. A to nie jest dobre. Mi się np nie podobała ta akcja Griezmanna z filmikiem i to co napisał Pique o "innym spojrzeniu" na piłkarzy jest dla mnie mocno naciągane. Facet pół roku ŚWIADOMIE nagrywał Reality Show, kiedy rozmawial ze swoimi znajomymi i rodziną o trudnych decyzjach, co oznacza, że już wtedy chciał to opublikować. Nie wiem jak Wy, ale ja uważam, że pierwszą reakcją gdy masz do podjęcia trudną decyzję życiową nie jest wyciągnięcie kamery, ustawienie ostrości i włączenie "record". Wiele osób pisze też, że Coutinho i Dembele to świetnie transfery, a ja Wam na to powiem, że oba były przepłacone, bo zarząd nie wiedział o odejściu Neymara i nie zabezpieczył się w odpowiedni sposób. Niestety, nasz zarząd z roku na rok ośmiesza klub i ciężko się to ogląda. A jeszcze bardziej przykre jest to, że keidy ten zarzą odejdzie, Messi prawdopodonie będzie kończył karierę u nas.

0

Messi więcej, ale to wciąż nie umniejsza Ronaldo bramki z wczoraj.

0

Czy ja wiem, czy nie istniała? Pierwsza połowa była wyrównana - Portugalczycy świetnie grali z kontry. W drugiej faktycznie przeważała Hiszpania, ale 90% tej przewagi to było klepanie przed 30 metrem połowy rywali. Portugalia świetnie się przed tym broniła i była cierpliwa. A wolnego Ronaldo nikt mu nie odbierze - w takim momencie to tylko on i Messi umieją uderzyć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?