PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LeoMessi1994 Podejrzewam, że Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepiej prowadzących się piłkarzy na świecie. Wiem, że Luis i Messi to też profesjonaliści, ale przynajmniej w przypadku Leo nie zawsze tak było. CR już od 17. roku życia stawiał na maksymalnie ciężką pracę i poświęcenie, Messi dopiero w wieku 20-21 lat zaczął dbać o dietę w najlepszy sposób. A Suarez ogólnie nigdy dłuższych kontuzji mięśniowych nie miał, to przez lata była pozbawiona urazów maszyna, ale przy jego intensywności to też nic dziwnego, że teraz się organizm odzywa. Do tego może to być zwyczajna predyspozycja genetyczna i CR mógł wygrać (i pewnie wygrał) doskonały los na loterii pod tym względem.
0
@Bobo25 Jeśli już to na jeden. A nawet wtedy taki argument najczęściej nie przechodzi z kanarem, który już Cię przyłapał bez biletu.
0
@messi564 No właśnie... Po prawdzie to bym chyba wolał, żeby mu wpisali klauzulę "anty-Barca" albo "tylko-Barca" - cokolwiek, żeby tylko cyrk z tego lata się nie powtarzał już.
0
@adambądkowski93 Ja i tak jestem zdziwiony, że ktokolwiek chce w ten szajs pakować pieniądze. Nie da się patrzeć na wygibasy w naszej Ekstraklasie i jak dla mnie to trzeba się cieszyć, że są inwestorzy, którzy w to cokolwiek pakują, bo przynajmniej dzięki tym pieniądzom i rozgłosowi chociaż kilku zawodników na pokolenie pójdzie na zachód i zrobi karierę. Bez tego to ani kadry, ani ligi byśmy nie mieli, a tak to przynajmniej jest nadzieja na to pierwsze.
4
Całe szczęście.
2
@pax Święte słowa. Oby to nie było zbyt poważne, choć nosze nigdy nie wróżą niczego dobrego.
0
Zacny plan i generalnie postawa klubu jedyna słuszna. Niestety, wszystkie te rzeczy nic nie dadzą, jeśli nie będzie szczerych chęci zmiany u samego zainteresowanego. Zobaczymy po sezonie, czy będziemy mówili o eksplozji talentu Ousmane’a, czy o totalnym niewypale.
15
@MarioVeB! I co z tego, że stare jak świat? Ja np. nie znałem, czy Twoim zdaniem każdy człowiek na tym forum powinien znać (i de facto zna) wszystko co zdarzyło się przed dniem dzisiejszym? Czy Ty znasz? Czy Tobie się nie zdarzyło dowiedzieć czegoś ciekawego w momencie, gdy inni już wiedzieli? Nie wiem, czy spotkałem w internecie bardziej nieprzyjemnego typa od Ciebie. Nie wiem jaki jesteś na co dzień, ale tutaj jesteś mega toksyczny. Ewidentnie nie jesteś głupi, więc zastanawia mnie, dlaczego masz tak nieodpartą potrzebę bycia pretensjonalnym, aroganckim i zarozumiałym? Aż tak musisz się dowartościowywać? Stary, są lepsze sposoby na umilenie sobie życia i żaden z nich nie musi być kosztem innych.
5
@norbi77 Myślę, że po prostu uznał to za słaby i nieśmieszny żart. Podobnie jak ja np.
53
Właśnie dlatego wkurza mnie obecny zarząd. Rakitić - człowiek, który od 5 lat oddaje serce na boisku w każdym meczu, praktycznie nie łapie kontuzji, jest wzorem skromności i profesjonalizmu. Neymar - genialny zawodnik, w formie top 3 na świecie, który nie dba o siebie, łapie kontuzje, od 2 lat generuje za sobą smród jakich mało w świecie futbolu, potraktował klub bez szacunku, zrezygnował z bycia socio, symuluje. Co robi zarząd? Próbuje wypchnąć na siłę Chorwata z klubu mimo, że on wielokrotnie zaznaczył, iż nie chce się ruszać, kosztem Brazylijczyka. Jasne - ktoś powie, że taki jest biznes, a ja powiem, że Barca miała do zaoferowania zawsze znacznie więcej niż tylko biznes. Ale już nie ma i to dzięki Panu Rossellowi oraz Panu Bartomeu.
60
Ciekawe, czy w sądzie przedstawiciele Barcelony przeprowadzą ostateczną ofensywę i czy wśród wszystkich zainteresowanych panuje optymizm.
0
@MESSIah16 Myślę, że ciekawsze rzeczy się dzieją w naszym klubie niż to, że Neymar nas znieważył. Okienko się skończyło, Fati wchodzi do pierwszej drużyny, Perez też, mamy De Jonga i Griezmanna - cieszmy się tym sezonem. A Neymar? Za rok ze swoją klauzulą i tak odejdzie z PSG. Pytanie czy do nas czy do Realu.
0
@adius123 Że jesteś mega utalentowany. Pięknie to wygląda, gratulacje.
0
@klopx Cudo! :D
0
@endriuuu2 z tego co mi wiadomo, to dzieje się tak w przypadku większych nazwisk. Pamiętaj, że my płacimy spore pensje piłkarzom i odciążenie tego budżetu jest samo w sobie finansowym benefitem.
0
No i super. Trzymam kciuki, żeby przede wszystkim rozegrał sezon bez urazów. Teraz był dla nas dobry w rotacji, ale w dłuższej perspektywie tylko by się marnował na ławce. Do Barcy B się będzie sięgać na szkrzydła i git, a środek pola jest obsadzony i tak.
0
@Gall Nie za bardzo wiem, co ma wnosić ten komentarz, sory. Przytoczyłem zapisy i z zapisów wynika, że nie jest to skomplikowana procedura.
0
@tbas To akurat niepowiązana kwestia. Tak naprawdę nigdy do końca nie wiemy, jakie są warunki kontraktu, chyba że jest to "oficjalny" wyciek. Z tego co prasa donosiła, to po 3 latach Neymar ma mieć uruchomioną klauzulę odejścia wynoszącą te 170 czy 180 mln. Przy skorzystaniu z Prawa Webstera natomiast trzeba by wypłacić klubowi zarobki brutto Neymara za dwa lata (bo tyle by mu zostało), więc pewnie jakieś 100-120 mln.
0
@cules100pro Właśnie nie, chodzi o pensję. Klub pozyskujący zawodnika musi wypłacić poprzedniej drużynie równowartość pensji piłkarza, jaka pozostała mu do końca kontraktu. Dlatego kluby wiele na tym tracą. Tutaj główną kwestią jest zakończenie tego na 15 dni przed końcem sezonu, czyli zanim okienko się otworzy. To komplikuje sytuację o tyle, że gdyby załóżmy Neymar z tego skorzystał i potem dostał umowę od Barcy, to PSG mogłoby złożyć na nas skargę, że kontaktowaliśmy się z Neymarem przed porozumieniem z PSG, żeby namówić go do skorzystania z Prawa Webstera. Tak czysto wg litery prawa decyzja o skorzystaniu z Prawa Webstera musi być "ryzykiem" zawodnika, że w okienku nikt się nim nie zainteresuje. A jak jest w praktyce to wiadomo.
0
@MesQueUnClub_87 Dzięki, znalazłem sam. Na wszystkich portalach dokładnie te same terminy przytaczają.
3
@Odesseiron Mhm, dzięki, że się czegoś dowiedziałem dzięki Tobie. Uwielbiam, kiedy ludzie, zamiast podrzucić wiarygodny link, to wolą zabłysnąć komentarzem, który łechta ich ego. To czego się doczytałem (na transfery.info, cerac-univ.eu, prawosportowe.pl) to to, że zawodnik po okresie chronionym (3 lata kontraktu dla piłkarzy przed 28. rokiem życia i 2 lata dla ludzi po 28. roku życia) może jednostronnie wypowiedzieć umowę na 15 dni przed zakończeniem sezonu, tj. ostatnim meczem klubu, w którym gra. Wtedy drużyna pozyskująca piłkarza nie wpłaca drużynie poprzedniej pełnej kwoty transferu, a odszkodowanie, które jest znacznie niższe. Jedynym obostrzeniem tutaj jest kwestia klubu docelowego - nie może on być z kraju, w którym piłkarz grał dotychczas. A więc tak - Neymar spełnia wszystkie warunki. W maju 2020 będzie miał 28 lat, będzie to jego 3. rok, więc może wypowiedzieć umowę, a chce trafić do Hiszpanii lub Włoch - inny kraj niż Francja. Także tak - doczytałem i jednak wydaje się dosyć proste.
0
@Odesseiron No wg. tego co napisano o Prawie Webstera na Transfery.info to raczej dosyć proste. Neymar bez problemu będzie mógł wypowiedzieć ten kontrakt i przejść do Hiszpanii, jeśli będzie chciał.
10
@sacherski Gratulacje!
0
@clyde W ogóle Wszechświat ma mnóstwo takich miejsc. Na planecie HD 189773-b np. zamiast deszczu spada szkło, a wiatr wieje z prędkością 8700 km/h :P Jak się człowiek zacznie w to zagłębiać, to go to zwyczajnie przerasta, bo te prędkości, odległości czy rozmiary są po prostu abstrakcyjne.
0
@KolDan Blanc, Koeman, może Garcia Pimienta? Na Xaviego dużo za wcześnie, niech jeszcze nabierze doświadczenia.
0
@QAZ Bardzo możliwe, nie twierdzę, że nie. Wciąż nie zmienia to faktu, że ten pre-sezon jeszcze nie zebrał swoich żniw do końca. Podejrzewam, że nie raz się odezwie.
3
Mała kwestia, o której w krytyce ostatnich spotkań się nie mówi - presezon. Nie pamiętam, żeby drużyna kiedykolwiek miała tak intensywny okres przygotowawczy. To z pewnością miało wpływ na formę naszych zawodników i w znacznym stopniu ograniczyło Valverde. Jasne - to nie jedyny powód, ale uważam, że jednak bardzo istotny.
0
@Dayan016 Ja bym Blanca chętnie zobaczył u nas.
0
@Geble Nie zgodzę się, zagrał tylko jeden oficjalny mecz na pozycji pivota i miał obok siebie Roberto oraz Alenę, a na przeciwko Athletic. I tak wyglądał najlepiej z całego środka pola. Ale oczywiście Busquets musi grać, więc De Jong będzie grał na LŚP, a u Valverde LŚP to tak naprawdę LP, więc zamiast genialnego rozgrywającego mamy lewego pomocnika. To raz, dwa - drużyna nie traktuje go jak rozgrywającego. Wiele razy mogli zagrać mu piłkę, żeby ją rozprowadził, to Lenglet wolał bezsensownie biec przed siebie i grać z pominięciem drugiej linii, Roberto przerzucać na drugą stronę, itd. Postawa piłkarza jest zawsze, mniej lub bardziej, wypadkową jego gry oraz gry drużyny, a w Ajaxie De Jong po prostu dostawał piłkę od kolegów, bo wiedzieli, że zrobi z nią coś super. Tutaj? Z jakiegoś powodu Lenglet uważa, że lepiej wie jak rozegrać. Ponownie - trener musi narzucić ten schemat drużynie.
0
@Ratamahatta Świetnie napisane, kolego! Przykre, ale prawdziwe.