Messiankaramessi
Dołączył/a: październik 2024
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@JoseArkadioMorales nie no Eric się podciągnął, żul to nie jest ale ciężko o lepszego zmiennika
0
@Marusek prawie totalnie się zgadzam tylko byłbym za ericiem w drugiej linii i Torre do przodu
0
Vasquez + Alba + Tchouameni, nie wierzę że to się uda
3
Zastanawiam się czemu niektórzy uważają Trzaskowskiego za lewicowego kandydata. Kto jest chetny przedstawic swoja pozycje? Chetnie sie pokloce. Jest na lewo od wiekszosci kandydatow ale jest zdecydowanie centrowym kandydatem.
0
@turhiay Wciaz mamy Valle ktory rozgrywa solidny sezon. Problemem jest placa ale jest to opcja ultra tania wciaz w porownaniu do kupowania kogos nowego.
0
@Bykunn Chyba tak. Najprostsze rozwiazanie jest najbardziej prawdopodobne. Poprostu spartolili sprawe, zaplecze wpadlo na pomysl ktory moze i mial sens jesli bylby to tylko Nawrocki ktory jest okropny w debatach, zaczeli to pompowac i potem na leb na szyje ratowali sprawe a Czaskowski slabo sie przygotowal bo na wystapieniach i tak blado wypadal.
1
@derus Z Leganes? Az taki slaby nie jest chyba bez przesady
0
@Tarnowitz Wyszli z grupy w LM, sa drudzy w lidze i doszli do polfinalu w DP. Jak na zespol bez wielkiej kasy ktory jeszcze nie ma pewnego miejsca w tej niezatapialnej wielkiej czolowce to spoko wynik. Mieli zdobyc potrojna korone?
0
@Comentateiro czej co? SENYSZYN? Co ona tam robi?
0
@IMBALEO dobra ale nie trzeba wchodzic na jakies dziwne klimaty o "żydkach" bo to ma bardzo racjonalne wyjasnienie. Podstaw problemu jest kilka - dzialanie AIPAC, obecnosc politykow w USA ktorzy byli ochotnikami w armii izraela bo do tego wystarczy bycie jakas piata woda po kisielu ktora miala dziadka psa ciotki kota ktory byl zydem, powiazanie Izraela z amerykanska zbrojeniowka i dziwna realacja ewangelikanow z judaizmem oraz historia zimnej wojny. Duze wsparcie amerykanow dla izraela zaczelo sie od tego ze przez stare wplywy brytyjczykow mieli mala wyspeke na bliskim wschodzie ktory byl zdominowany przez kraje ktore sprzyjaly USSR, wiec juz byli chetni zeby ladowac tam mnostwo siana zeby sie rozwijali i byli lojalni. Jak zaczeli kombinowac z palestyna ktora byla wtedy nieco po stronie ussr to zeby nie stracic krowy dojnej w USA powstal AIPAC zeby Ci byli w stanie zajmowac sie jakims PR'em ktory w USA mogl sie pogarszac zeby do wladzy nie doszedl nikt kto robilby problemy z tego powodu. AIPAC byl beneficjentem tego ze poczynajac od czasow Nixona amerykanie bardzo zliberalizowali prawo regulujace wplywy lobbystow. Osoby ktore posiadaly juz assety byly beneficjentami tego i ich networth rosl coraz bardziej przez co teraz wykupywanie politykow przez nich to grosze. Jesli wybory w takim NYC to kwestia kilkunastu milionow to dla organizacji ktora skupia interesy dziesiatek milionerow to pierdniecie. Rownolegle propaganda ktora izrael uprawial zaczela dzialac coraz lepiej wraz z podupadaniem globalnej lewicy (ktora tez byla mniej nacjonalistyczna w samym izraelu) i ktora nie chciala syfu z palestyna i izraela wojujacego z kazdym jednym sasiadem. Przez tych politykow zaczela sie przelewac do USA. Masz takich ludzi jak np. Josh Shapiro ktory jest gubernatorem jakiejs Pensylwani ktory byl w IDF po studiach. Ci ludzie dobrze to wspominaja bo masz poprostu czas kiedy moze spedzic ze znajomymi w srodzziemnomorskiej rivierze i powtarzaja taking pointy ktorych sie tam nauczyli. Tak masz takich ludzi jak Fetterman ktorzy nieironicznie sa syjonistami mimo tego ze nie maja w tym zadnego interesu. Jest jeszcze segment chrzescijan ktorzy wierza ze izrael przyspieszy nadejscie sadu ostatecznego ktorzy dostali sie do wladzy przez reagana. Mem z czasem stracil oryginalny wyraz i zamienil sie w trzeba popierac izrael.
1
@maroon Ja dostalem permabana na x za nazwanie kibicow maccabi debilami za rzekome promowanie antysemityzmu. Spojrzenie sie zle na jakies ich debilizmy to antysemityzm
2
@Pawlak1992 zeby sluchac "dzienikarstwa" Stanowskiego tez trzeba byc naiwnym
0
Thiago i Rafinha tez chyba mieli taka sytuacje nie?
1
@damian16161212 ja mieszkam we wloszech to juz wgl masakra. Mam wrazenie ze saturacja obrazu spada do 30% +/-
0
@Dominikpiqe Jest git, tylko druga polowa z atletico pokazala ze trzeba oszczedzac Cubarsiego, Pedriego, Frenkiego chyba najbadziej
6
@Cvzx yyy nie powiedzialbym ze tylko 3 zmiennikow, bardziej bedzie nas bolec brak zmiennikow dla kounde, yamala i raphinhii (Ferran troche sie wprowadza na zmiennika lewandowskiego wiec porque no), a srodek mamy ekstremalnie oblozony i obrona jako tako stoi, Cubarsi, Inigo, Araujo i Eric daja rade, w odwodzie jest jeszcze Olmedo ktory jest pierwszy do wskoczenia do podstawowego skladu wiec bez przesady.
0
@Criss18Barca Mamy rekordowo niskie bezrobocie. Poprostu policja byla przez lata niedofinansowana, osmieszona skandalami i upolitycznieniem co sprawilo ze nie byli atrkacyjni dla nikogo, wiec politycy na leb na szyje zaczeli sie spinac co moga zrobic zeby szybko zalatac dziure. Jakies spiny do zetek o to, to idiotyzm.
0
@Smrodek Nie ma prywatnej sluzby zdrowia? Panstwo finansuje pewne programy placac prywatnym szpitala. Nie ma doslownie nic wiecej na krajowym poziomie, indywidualne stany moga mniej lub bardziej prywatyzowac ten system. Takie kontrakty kosztuja panstwo jeszcze wiecej bo wg. definicji wrzucasz zarzad ktory musi miec jakies zyski, miedzy panstwo a odbiorce i masz setki dowodow na to ze one sa najdrozsze bo nie jest to ani publiczny ani prywatny system i ma tylko sens wtedy kiedy trzeba szybko rozszerzac dostepnosc uslug.
1
@gumaz poniewaz mamy niewystarczajaco duzo lekarzy bo wszyscy leca za granice/ida na prywatnie wiec ci w nfz sa bardziej kompetetywni. Czysty kapitalizm ktory kochacie. Also, 60mld pln w skali naszego niedofinansowani systemu zdrowia to mokry pierd. Mamy 3cia najgorzej finansowana sluzbe zdrowia w EU wiec czego oczekujecie? Jak kupujesz kurczaka w biedronce z przeceny to nie awanturujesz sie ze nie smakuje jak fillet mignon z wagyu. Dalej nasz system zdrowia jest finansowany za przyslowiowa paczke szlugow i niedojedzona paczke czipsow. Rzucac liczbami z rekawa i glodnymi haselkami moze kazdy. Np. EUROKOMUNIZM - INPOST dostal 125 mln z EU i wiecie gdzie poszla wiekszosc z tych piniedzy? Na dywidendy dla Inwestorow. EU wydaje ciezko zarobione pieniadze na finansowanie SOCJALU DLA CZECHOAMERYKANSKICH INWESTOROW POD NIEMEICKIM ZARZADEM POWIERNICZYM aaaaaAAAA
1
@gaucho104 Zaglosuje na zoidberga, i ma jaja w przechiwienstwie do hujowni, i gada z sensem w przeciwnienstwie do żukke&amigos ktorzy na pozarcie rzucili nieco naiwna biejat i chodzi twardo po ziemi zamiast opowiadac bajki jak memcen. Rowniez jebac popis. Pozdro 600
4
@Astad Rooney akurat sporo gral na roznych pozycjach, odnalazlby sie.
0
@Zoker Najwiekszym powodem kryzysu demograficznego jest brak mieszkalnictwa i infrastrukutry panstowej, Zandberg to wszystko proponuje.
0
@mekston Jak to mowi Dudek - moze albo nie moze. Takiej sytuacji nie bylo od 20 lat i przewidywania co sie wtedy stanie sa raczej niemozliwe. Na ten moment ludzie Trzaskowskiego wciaz preferuja Mentzena w drugiej turze bo z badan im wynika ze PiS bedzie bardziej zdemobilizowany wtedy i Mentzen ma mniejszy elektorat bazowy - tzn. jeszcze tych wyborcow na stale nie przyciagnal do konfederacji ktorzy go popieraja. Moze przejac 100% glosow nawrota to raczej wrozenie z fusów.
0
@Messiankaramessi Z jakiegos powodu nie moge edytowac ale tl;dr problem demografii wystepuje we wszystkich krajach ktore odeszly od rolnictwa indywidualnego i zmniejszyly smiertelnosc przy porodach i wsrod dzieci
drugie tl;dr - realnie taka osoba jak ty wciaz bedzie miala pewien wybor. Troszke bedzie to trudniejsze ale nie jestes atrakcyjnym mieszkancem z perspektywy gminy wiec nic dziwnego w tym ze istnieja pewne ograniczenia bo zalezy im na tym zeby bylo jak najmniej takich jak ty. Nie bedziesz zbyt produktywny dla lokalnej ekonomii
0
@pt9 Problem demografii wystepuja rowniez w duzej czesci azji poludniowowschodniej i wiekszosci ameryki poludniowej. Generalnie w historii demografii rozwoj cywilizacyjny dzieli sie na etapy. Etap pierwszy to spoleczenstwa pierwotne w ktorych duzo ludzi umiera i duzo sie rodzi. Powod tego ze duzo sie rodzi mozna intepretowac na wiele sposobow ale ja jestem zwolennikiem materializmu i uwazam ze jest to spowodowane tym iz ekonomia takich spoleczenstw opiera sie na uprawie indywidualnej pojedycznych grup rodzinnnych w spoleczenstwie. Bezpieczenstwo takich grup i skutecznosc uprawy zalezy od ilosci osob ktore mogly na niej pracowac stad incentywa na duza ilosc rzeczy ktora zakorzenila sie w kulturze. Etap drugi nastepuje kiedy polepszenie jakosci zycia znacznie obniza smiertelnosc wsrod dzieci. Etap trzeci nastepuje kiedy zmniejsza sie dzietnosc w wyniku postepu urbanizacji i poprawy jakosci zycia. Nadwyzka populacji ktora jest wyedukowana ale urodzila sie w etapie drugim to tzw. dywidenda populacyjna ktora bedzie sie pojawiac slabnacym echem w pozniejszych latach. W wiekszosci krajow zachodu taka dywidenda miala miejsce wsrod baby boomer'ow i gen x. Etap 4ty to moment spadku ponizej wspolczynnika 2.1 dziecka per kobieta. Sztuka dobrego zarzadzania panstwem polega na jak najwolniejszym spadku i stabilizacji okolo tego poziomu 2.1. Zdecydowanie najlepsi w Europie sa w tym Francuzi (ktorych raczej nikt by nie oskarzyl o bycie zbytnio zamordystycznym wobec kobiet). Otoz istnieje kilka czynnikow i korelacji ktore na to wplywaja. Faktycznie partycypacja kobiet w pracy, edukacja etc maja korelacje z mniejsza dzietnoscia. Zdecydowanie najsilniejsza korelacja zostala jednak wykazana miedzy zadowoleniem z zycia i plodnoscia (biorac pod uwage tylko wysoko rozwiniete panstwa) i miedzy dzietnoscia w rodzinach takich kobiet. Tzn jesli ktos czuje sie bezpiecznie i jesli jego rodzice czuli sie bezpiecznie to mozna powiedziec z duza doza prawdopodobienstwa ze zdecyduje sie na podobne zycie jak jego rodzice.
Francuzi maja jeden z najstarszych systemow panstwa opiekunczego i ich bardzo wysokie uzwiazkowienie sprawilo ze konserwatywne rzady bardzo musialy sie liczyc z nimi i francuzi nigdy nie przerzyli tak radykalnych obnizek jakosci zycia jak reszta zachodu w wyniku neoliberalnej polityki post-1970. Najwiekszy spadek mieli w latach 90tych kiedy neoliberalny Chirac pierwszy raz doszedl do wladzy w zwiazku z kryzysem lat 90tych, jednak w 2008 szybko Sarkozy wylecial i Hollande ustabilizowal temat stad faktyczny wzrost od tamtych czasow. Nie mowie ze tego nie bylo ale proces byl opozniony i duzo wolniejszy. Wiekszosc demografow to stawia jako powod dlaczego francuza ten spadek idzie najwolniej.
Pewnie rzucisz ze to wina migrantow ale migranci glownie zaliczaja sie do nizszych klas, zas w wiekszosci przypadkow - najwiecej dzieci maja najbogatsi - potem najbiedniejsi - i potem klasa srednia. 86% francuskiej klasy sredniej to osoby urodzonej we francji z francuskim paszportem. Natywna populacja wiec proporcjonalnie ma najwiekszy wplyw do wspolczynnika plodnosci i gadka o migrantach to raczej glodne kawalki. Dobrobyt klasy sredniej wiec ma bezposrednie przelozenie na plodnosc w kraju. Obecnych spadek dzietnosci we francji moze miec 2 glowne powody. Z jednej strony Macron byl najbardziej radykalny od lat w cieciu panstwa dobrobytu we francji, z drugiej strony moze to byc echo pierwszej prezdentury i kryzysu lat 90tych Chiraqa gdyz poczawszy od wczesnych lat 2000siecznych wiek w ktorym francuzki chca miec pierwsze dziecko znacznie sie zwiekszyl.
xd
a co do budowy. Jest to troche bardziej skomplikowane. Po pierwsze gmina wiejska (z pewnymi ograniczeniami) moze zwiekszyc te limity do zdaje sie 8 km (acz maja duze limity w kwestii terenow zielonych i dostepnosci do drog wiec wciaz musialbys cos zrobic blisko przynajmniej tej infrastruktury drogowej.
Po drugie wciaz masz opcje dzialki rekreacyjnej - dom ma limit 70m^2 i nie mozna sie w nim zameldowac. Taki sam limit jest na dzialce rolnej wraz z kilkoma innymi limitami. Mozna zdaje sie uzyskac pozwolenie na wieksza zabudowe ale jest to nieco skomplikowane.
Po trzecie - faktycznie ta regulacja uderza w ludzi ktorzy chcieliby kupic dzialke np rekreacyjna albo rolna, przeksztalcic ja w budowlana i sie tam zameldowac jak ty albo co nieco gorsze takich ktorzy juz posiadali dzialke budowlana ale w wyniku tych zmian nie bedzie legalne tam wybudowanie sie. Mysle ze sa 2 problemy z tym. Po pierwsze jest to bardzo niszowa sytuacja. Jakies reimbursowanie tego drugiego typu byloby dobre a ten pierwszy typ powienien moim zdaniem raz - wciaz bedzie mial wybor wzgledem indywidualnych wymagan gminy. Mysle ze moze to zmusic lokalna spolecznosc gminy do partycypacji w celu zmiany wymagan dla ich gminy co jest dobre. Po drugie mysle ze ultraliberalna polityka czyli to co przedstawilem wciaz umozliwilaby bardzo szybki rozrost. Takie dzialki rolne lub rekreacyjne ktore mozna przeksztalcic bylyby tansze i nic by nikogo nie zatrzymywalo zeby kupic sobie cos blisko ciebie. Troche mijaloby sie to z celem.
Po czwarte, te przepisy dotycza tylko dzialek budowlanych, a przepisy i rzeczywistosc to co innego. Realnie mozna kupic dzialke rolna o powierzchni ponizej 0.3 hektara nie badac rolnikiem, z pewnymi haczykami ponizej 1 hektara. Mozna tez realnie ubiegac sie o zameldowanie na dzialce rolnej i letniskowej. Tutaj po 01:00 typo tlumaczy jakie masz ograniczenia (
3
@capricornusjrk Zacząłbym od wybadania sprawy z tym chlopakiem. Czy im się związek sypie, czy to chwilowy kryzys czy ma jakieś skłonności do zdradzania czy jest kompletnie nieświadoma bo takie dziewczyny też znalem. Np pogadalbym o wcześniejszych relacjach i ogólnie o sprawach sercowych. Jak wyjdzie że raczej nici ze związku jej no to najpierw daj jej chwilę. Kilka razy bądź dla niej osoba do której może się przytulic. To też człowiek który przez coś przechodzi. Jeśli chcesz ryzykować w związku albo trochę doczekałeś to pusc wodze wyobraźni i powoli zaplanuj jakieś fajne popołudnie dla was razem (które samo w sobie jest fajne) które z jakiegoś niewinnego powodu skończy się u ciebie. Np raz pojechaliśmy z taką jedno która mi się podobala poza miasto oglądać spadające gwiazdy na miejscówkę która wcześniej wychaczylem albo mogąc korzystać z domku letniskowego moich rodziców - oglądanie filmów pod gołym niebem na projektorze. Raz zabrałem wybrankę pod taki fajny pałacyk na zachód słońca gdzie przy dużej werandzie poprosiłem ja żarnikiem do tańca bo słuchaliśmy akurat atmosferycznego kawałka na słuchawkach na bluetooth. Wszystko jest spoko poza kinem o ile nie umiecie dyskutować o nim dużo żeby mieć o czym rozmawiac. Co tam Ci wpadnie głowy poza tym, byle żeby było oczywiście romantyczne żeby już nie było wątpliwości. W trakcie rzucasz coś a'la a może wpadlabys do mnie z >jakiegokolwiek< powodu. Raz dziewczyna powiedziała mi że o uwielbia tiramisu więc nauczyłem się robić od 0 tiramisu żeby mieć powód żeby zaprosić ja 'bo akurat zrobiłem od zera tiramisu' xd. Jeśli będzie chętna na to żeby pójść krok dalej to powinno być spoko. Z tego co odpisujesz brzmi to podobnie do tego jak zawsze dziewczyny się zachowywały jeśli coś było na rzeczy. Nie umiem tego wytłumaczyć ale ja to zawsze widzę w oczach? Zawsze dziewczyna robi wtedy takie maślane oczy, albo utrzymuje cały czas kontakt wzrokowy, albo wstydzi się i cały czas ucieka wzrokiem, zawsze też ma taki pozytywny wyraz twarzy i oczy jej się lekko uśmiechają lub wręcz szczerzy się jak głupi do sera. Raczej nigdy nie był obojętny. Wtedy jakoś zawsze zwracałem uwagę jak już byliśmy u mnie na jakiś przypadkowy kontakt ciałem? To się przypadkiem musniemy rękami, to odpowiadam wtedy też czymś pozornie przypadkowym aż to też nie eskaluje i no... Życzę powodzenia. Pamiętaj żeby to było przyjemne dla ciebie. Ja lubię filmy i majsterkowanie i zrobienie setupu na film pod niebem było dla mnie przyjemne i sam z niego korzystam i też bardzo lubię gotować więc bardzo chętnie się nauczyłem robic to tiramisu od zera. Mezczyzni często naruszają własne granicę pchani przez taki oportunizm i trzeba je respektować bo nie będziesz z tego wszystkiego szczęśliwy. Chodzi o to żebyście razem mieli fajny czas.
2
@capricornusjrk Mysle ze Cie poprostu lubi i moze jej sie podobasz ale nie koniecznie to musi znaczyc ze czegos chce. Jestem bi i mam duzo dziewczyn-przyjaciolek dla ktorych bylem przyjacielem gejem i po latach odnioslem wrazenie ze kobiety czesto robia to nieswiadomie i nie ma tutaj jakies glebi. Ty ktory sie rozgladasz za jakims wnioskiem wczytujesz sie we wszystkie szczegoly ale jesli bedziesz wykazywal przyjazne zainsteresowanie i byc moze tez lekko bedziesz flirtowac to w koncu to sie jakos naturalnie rozwinie. Mialem troche taka sytuacje z moja obecna dziewczyna. Poznalismy sie 1.5 roku przedtym jak do czegokolwiek miedzy nami doszlo. Jak ja zobaczylem to mnie troche zwalilo z nog bo na moj gust byla 10/10 i podbila do mnie zeby porozmawiac, vibe byl taki jakby flirtowala ze mna. Poszlismy na spacer tamtego dnia i pod koniec dowiaduje sie ze wlasciwie to ma chlopaka. Troche mnie to uderzylo jak z plaskacza ale no pogodzilem sie i sie przyjaznilismy od tamtego czasu bo mielismy fajna chemie. 1.5 roku pozniej zerwala z tamtym chlopakiem i zaprasza mnie na impreze do siebie. Jak sie dowiedzialem odkad mnie wtedy poznala to nie mogla sie opedzic od myslenia o mnie i musiala troche dorosnac do decyzji ze chce skonczyc zwiazek i sprobowac ze mna i cala impreze zaplanowala po to zeby miec taka niezbyt stresujaca dla obu stron sytuacje zeby zaczac ze mna flirtowac i udalo jej sie. Ja nie bylem od razu otwarty i troche pozwolilem jej walczyc o mnie ale jak juz zrobilo sie powaznie to byla duzo bardziej zmotywowana. Tak jestesmy juz razem 3 lata. W najgorszym wypadku bedziesz mial fajna przyjaciolke jesli sie lubicie a w najlepszym cos z tego wyjdzie jak bedzie gotowa. Dla mnie personalnie relacja emocjonalna jest najwazniejsza i nie chodzi mi o zwykle "hehe ruchansko" i zaczynanie relacji od dziewczyny ktora bedzie kogos zdradzac z toba to slaby pomysl zeby cokolwiek z tego potem bylo.
Jesli zas Ci chodzi o hehe ruchansko to te kilka razy jak to praktykowalem to startowalem do dziewczyn ktore traktowaly mnie jak przyjaciela/kolege i z jakiegos powodu bylismy na spotkaniu 1 na 1. Wtedy trzeba wyczuc wode i zarzucic czyms lekkim to jakis komplemencik, to zapytac o cos personalnego (ale nie knurskim bo to jest dla dziewczyn straszny turn off i nie wiem skad to wogole sie wzielo) i jesli Ci odpowie to mozna tak sie przerzucac i jesli to bedzie eskalowac w coraz bardziej intymne sprawy (o ile dziewczyna poprostu serio nie lubi z tego zartowac, raz kolega mial taka sytuacje) to mozna sie przeniesc w jakas prywatna scenerie. Wyczucie tego momentu to troche kwestia praktyki. Nie jest to zadna sztuka wystarczy szanowac swojego interlokutora i nie istnieje cos takiego jak absolutnie niepodwazalny sposob bo druga strona tez musi poprostu chciec i nie da sie jej zmusic i jak jeden z gosci wyzej napisal trzeba czuc sie swobodnie posrod kobiet oraz miec na szacunku do nich zeby one czuly sie bezpiecznie w twoim towarzystwie. To jest jakies 90% tematu. Nawet kiedy to bylo spontaniczne to nie myslalem o tym ze ide na spotkanie jakas dziewczyne ordynarnie wyruchac tylko ide bo ja lubie a jesli do czegos dojdzie to fajnie. Nawet wtedy w lozku pasowaloby zebyscie mieli jakies to poczucie bezpieczenej intymnosci miedzy soba. Dla kobiet to jest bardzo emocjonalna sprawa nawet przy jakis mniej zobowiazujacych sytuacja i rzadko znalem takie ktore mialyby az tyle zaufania i otwartosci zeby naprawde czuc sie swobodnie w lozku od razu i natychmiast. Startowanie do dziewczyn w zwiazku to jednak same klopoty imo i nigdy tego nie praktykowalem bo sam nie chcialbym byc zdradzony.
9
@Jakchcesz Nieironicznie najlepsza porada jaka mozna dac (robienie galy kumplowi jest opcjonalne)
1
@capricornusjrk Spoko, wal
7
@VegetaPolska Troche ona przewrazliwiona ale lepiej odkrywac karty powoli. Takie podejscie typu 100% przejrzystosc od poczatku jest nie dla kazdego. W dzisiejszych czasach ludzie sa bardzo zamknieci w sobie i potrzebuja chwile takiego tit for tat odkrywania swoich uczuc i beda sie one intensyfikowac jesli sie wytrzyma taka gre. Sztuka to wyczuc tempo tego procesu. Ani ona widocznie niezbyt gotowa na pojscie do przodu a ty troszke w goracej wodzie kapany. Nikt nie zjebal, takie zycie. Jesli nie jestes piwniczakiem to bedzie nastepna.