Messiankaramessi
Dołączył/a: październik 2024
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@fart Bo za mało hajsu na to idzie. W sytuacji w której prywaciarze mieliby monopol musiałbyś się zapożyczyć na grube pieniądze. Ja jestem we włoskim systemie zdrowia który jest bardzo dobry szczególnie w dużych miastach a w szpitalu bywam często (połamałem się niedawno). Jak kupujesz żubra na przecenie to nie oczekujesz doświadczeń jak od wspaniałej szkockiej whisky i tak samo jeśli per capita wydajemy grosze to możliwości tego co może być Ci zaoferowane są ograniczone. I tak przy tym jak horrendalnie niskie są nakłady publiczny system zdrowia działa u nas świetnie. Ostatnio rozmawiałem z krewnym (starszy pan) który całe życie pracował w szpitalnym laboratorium w sporym mieście i dosłownie prowadzi prelekcje dla managerów z Niemczech, Szwecji i Francji nr. Efektywnego zarządzania elementami służby zdrowia. Tyle że jeśli ostatnie rozbudowy szpitala w którym pracował pamiętają Gierka no to... Z gówna bata nie ukręcisz xd
0
@MesQueUnClub_87 No bo przyjechali z krajów muzułmańskich, tak samo na Islandii i w UK kręci się mnóstwo Katotalibanu z Polski. To nic nie znaczy, mieszkam z trójką muzułmanów i to zupełnie normalni ludzie. Jedynie ich jedzenie jest dla mnie za ostre xd. Próbują wypchnąć bo to świetnie odwraca uwagę od faktycznych problemów, tak jak Polacy byli problemem dla Brytoli bądź holendrów (na antypolskiej nienawiści wybił się Geert Wilders i Farage ale chuj w to jak tragiczny jest kryzys mieszkaniowy w holandii albo jak bieda piszczy w UK poza londynem).
5
@Tasde Efekty prywatnej slużby zdrowia
8
@beter2 a byłeś kiedyś? Pierdololo o imigracji to w 99% bzdury rozemocjowanych idiotów którzy czytają za dużo sensacyjnych newsów
0
@CPuyol Dla mnie problem zaczął się od ściągnięcia Neymar ze wszystkimi machlojami, wtedy zbyt dużą władzę dostali kreatywni księgowi. Nie wiem czy mieliśmy od wtedy chociaż jeden udany transfer poza Rakiticiem, na dobrą sprawę do czasu Luuka, Frenkiego, Paulinho ale nad tym też można debatowac. Szansa na zbłaźnienie się z LFC byłaby mniejsza z Neymarem ale nie zerowa. Chore pieniądze zaczęły się wcześniej. W większej skali problem polegał sportowo na tym że klub ciągle polegał na filozofii Guardioli i słabym odtwarzaniu jej (i wynikającej z niej niskiej intensywności) z coraz gorszymi zawodnikami, z coraz gorszą dyscypliną. Piłka poszła w stronę bardziej kolektywną i atletyczną i sukces Flicka polega na tym że w dużej mierze uwspółcześnił Barcelonę. Popatrz jak Real się rozpierdolił w tym roku po części przez ich własny club de amigos
0
@Litman ale drugim Memo Ochoa może być na luzie
5
@PepGardiola teraz to już nie nasz problem
2
@tkankowski Właśnie wyglądało? Działało super na początku ale potem było coraz gorzej, bez wyników aż nie doprowadziło klubu do finansowej ruiny
0
@LinekMichal Marek zarabia koło 6 mln na rok. Jak na standardy w piłce to nie tak duzo
0
@Pedryrodryges nie no bez przesady, Peña grał ok, po prostu nie ten poziom. W jakimś Betisie/Las Palmas/innym zespole tradycyjnie grającym w ataku pozycyjnym się odnajdzie. Ma po prostu jakieś ograniczone tempo rozwoju które nie nadaje się na Barce
0
@4drian0 Nic więcej jak bieda nier. Nawet dziewczyna ładniejsza w nier była xd
0
@ViscaelBarca2007 No to niech nie wrzuca ze zdjęciem? To nie jest tak że 99% futbolowych szmatławców nie mogłaby być pisana przez AI. Już nasi redaktorzy tak by brzmieli gdyby nie błędy ortograficzne xd
0
@Kinginiesta Żadne. Braun jest anty-izrael i wyraża wsparcie dla strony której od owych się dostalo
1
@TR3YWAY milion pocisków na Twitterze przez boty Giertycha. Materiał przypadkowy
0
@gracianho7 Ja wierzę w tego Grimaldo. Byłby perfekt do ukladanki
0
@Ibunk Chłop też się super rozwinął u Xabiego. Imo wartość pilkarska ma teraz większą
0
@Pedryrodryges Starego Yamala weźmy od razu
0
O kurwa ale tani ten Gelrimaldo. Od biedy może być z niego też pojebany zmiennik na lewe skrzydło. Brać i się nie zastanawiać.
13
No i fajnie, polubiłem eryczka przez ten sezon
0
@chrissssty69 Lubię jak klub nie robi kolejnych piętrowych transakcji które nie dojdą do skutku. Jak nie Davies to przejściowo idk Ayoze Perez. Alvarez to odklejka. My mamy 10 tys news'ow o rejestracji bramkarza za 25 mln. Gdzie wy ludzie zyjecie
0
@chrissssty69 Lewy jest warty 10 mln max. + za rok kończy kontrakt. Posłuchaj się wtf
0
@Ryoumen rządziła prawica. Obecna lewica to lewica blairowska która była popierana przez samą Thatcher. Corbyn próbował ich reformowac ale się nie udalo
0
@Zoker Brak publicznych inwestycji + austerity (ale z lekkich programów robienie wielkiego show, poza wielką Brytania u których obsesja z austerity jest pojebany ale programy prywatyzacyjne się imo w to wpisują), robienie wrogów publicznych żeby odwracać uwagę od problemów, każdy z tych krajów mierzył się z wtóra fala społeczeństwa przeżywającego traumę. Myślę że wpisujemy się idealnie
0
Za Roberta niech wskakuje
0
@Rifek Co wymyśliłem? Jakbym zobaczył że taki klops zarabia 16 to też bym się zdziwil
0
@chrissssty69 Myślę że wolę Jonathan Davida w kieszeni za 40 baniek + łatwiejsza rejestracje niż bajki o Alvarezie za co najmniej 100, znając Atleti że 120 raczej
0
@galix22 miał 8 mln ale miał kontrakt 4 lata więc zgodził się na rozpisanie tej samej kasy na 2 i miał 16. Z tego co mi wiadomo nie było w tym nic odroczonego
0
Yamal ostatniej przerwy nie miał w listopadzie?
0
@barteq Wybory w drodze to trzeba zamieszać w papce która zamiast mózgu ma beton z barcelony
0
@CuleLbn Biznes po katalońsku nie to tamto