1

@Gary No nie, to zupełnie tutaj się nie pokrywamy, ale każdy ma inny gust. Dla mnie jest to największa tandeta jaka może być.

0

@Fc112 Skoro tak twierdzisz...

1

@lajcior To mnie buja


1

@clyde No, to jest typowe dla PS Store. Nie raz widziałem edycję standardową jakiejś gry za 319, a wersję Deluxe czy Premium za 110.

2

@Czyhrynski Ta z 2019 roku? Ogrywałem ją na premierę za 129zł. Teraz stoi dokładnie tyle samo na PS Store.
@Fc112 Jak grasz w taką grę o 1 nocy po ciemku i na słuchawkach to w momencie, gdy dostajesz tzw. "scare jump", że coś Ci nagle wyskakuje przed nosem to nie ma na to odpornych. Każdy choćby drgnie.

1

@lajcior No też nie. Zupełnie nie moje klimaty.

3

@lajcior Dla mnie większość tego co się obecnie tworzy na polskiej scenie muzycznej nie nadaje się do słuchania, no ale najgorsze co mógłbyś mi puścić to Sławomira, Zenka czy jakiekolwiek disco-polo. Nigdy nie lubiłem, nie lubię i nigdy nie polubię, nawet po 0,7 wódki, więc zdecydowanie nie należę do osób, które negują taki nurt, a potem przy nim tańczą. Moja niechęć jest stała i niezmienna bez względu na okoliczności.

1

@gumaz Już nie wspominam o ludziach, którzy oglądają seriale i jak umrze jakaś postać to płaczą i chcą zanieść znicze na grób, albo jak Linda kiedyś opowiadał, że większość osób, która do niego podchodziła jeszcze długo po filmie "Psy" to gadała do niego "Franz". Są tacy ludzie w społeczeństwie, którym się zaciera fikcja z rzeczywistością i nie mam co do tego absolutnie żadnych wątpliwości.

5

63 lata obchodzi jedna z moich ulubienic Jodie Foster. 25 nagród w tym 2 Oscar i 34 nominacje.

https://zapodaj.net/images/6aacbaaac6cdb.png

Znana z takich produkcji jak:

"Oskarżeni", "Taksówkarz", "Milczenie Owiec", "Nell", "Rzeź", "Kontakt", "Odważna", "Anna i Król", "Plan Lotu", "Maverick", "Azyl", "Nyad", "Plan doskonały", "Mauretańczyk", "Sommersby", "Elizjum", "Detektyw", "Wyspa Nim", "Hotel Artemis", "Podwójne życie", "Ostatnia sesja w Paryżu" i inne.....

0

5

@Transu96 To może @Kessie coś poleci.

2

@Panpiwkarz Do 1500zł to nie ma co polecać tylko sobie ładny kolor wybierz. Jak interesuje Was jakikolwiek sensowny osprzęt roweru to trzeba zacząć od 2k.

Druga sprawa taka, że jaki to ma być rower damski.
Miejski, Górski MTB, Crossowy, Trekingowy?

3

@tbas No teraz na szczęście to już raczej nie działa w taki sposób. Właśnie niedawno @gumaz dodawał artykuł o tym, że to pomawiająca została oskarżona i dostała zawiasy i odszkodowanie (kara dość śmieszna za próbę zniszczenia komuś życia), no ale jednak okazuje się, że gość nie był na straconej pozycji.

3

@Leooo A gdzie karły?

1

@July_6_BcN Podczas inflacji to tam sobie rosło wszystko, ale te czekolady wystrzeliły raz przy podatku cukrowym, a potem tak naprawdę drastycznie przy wzroście cen kakao, tak jak piszesz.

0

@Zelazny_Mike Przepis jest minimalistyczny do bólu bo to chyba najprostsza wersja Pasty w Neapolu.

Czosnek, Oliwa, Papryczka Chilli, Pietruszka, Parmezan

Wstawiasz wodę na makaron i doprowadzasz do wrzenia. Następnie dodajesz sól i po chwili makaron. Na patelni rozgrzewasz oliwę i podsmażasz drobno posiekany czosnek na małym ogniu (by nie spalić) ze szczyptą soli i pieprzu. Gdy czosnek zmieni kolor i zacznie dochodzić to dodajesz posiekana papryczkę chilli (tu już zależy od tolerancji). Ja siekam połówkę na całe danie. Na patelnię dodajesz dwie łyżki wody z gotującego się makaronu i mieszasz. Gdy będzie Al dente to odcedzasz go z wody i przekładasz na patelnię, dodajesz posiekaną pietruszkę i mieszasz dokładnie wszystko razem. Wykładasz na talerz i posypujesz parmezanem.

Finalnie ma wyglądać mniej więcej tak:
https://zapodaj.net/images/56b18f49bd991.png

0

@Zelazny_Mike Dopiero co zjadłem Spaghetii Aglio e Olio

2

@Who_you_mam Dobry materiał do programu "Królowe życia" z tymi Dagmarkami i Lalunami ;P

27

@barcanawieki Trąci fejkiem na kilometr. Messi to nie jest osoba, która wypowiada się w ten sposób. Nigdy nie robił żadnych uszczypliwości słownych Cristiano i tym bardziej wątpię, że nabrał na to ochoty na starość.

6

Ukończyłem 1 i 2 sezon serialu "Minuta Ciszy". Dołączam go grona bardzo udanych polskich produkcji i polecam.

7

@lithotripter Ale dostępność też ma inną, niż reszta ich burgerów bo zrobili z tego towar sezonowy i warto sobie teraz zadać pytanie - dlaczego? Ano dlatego, że jest to zabieg marketingowy, czyli komentarz kolegi wyżej jak najbardziej trafiony.

1

@Bykunn Czego np. by nie było? Terminale by siadły? Nadal obowiązuje gotówka, nie dałoby się oglądać filmów czy słuchać muzyki? To wszystko jest na płytach lub może być w folderach na dysku, nie dałoby się płacić rachunków? Starsi ludzie do dzisiaj to robią na Poczcie, nie dałoby się pisać ze znajomymi? Od lat funkcjonuje sieć komórkowa, która obsługuje SMS, nie dało by się sprawdzić czegoś w Wikipedii? W księgarni lub antykwariacie znajdziesz fizyczny odpowiednik zwany Encyklopedią. Na pewno by zwolnił rozwój firm i gospodarki bo jest ona teraz przystosowana do nowych technologii, ale w tym "niczym" to ja spędziłem całe dzieciństwo bo od 1991 roku to dopiero wszystko u nas raczkowało. Największa różnica jaką robi dzisiaj internet to tzw. wygodnictwo.

Oczywiście nie wspominam o tym, że patologia się przeniosła z ciemnych bram na salony i każde dziecko wychowywane bez jakichkolwiek zasad i ograniczeń rodzicielskich ma dzisiaj dostęp do ich treści.

2

@macio_944 Patrząc na efektywność rozwiązywania problemów technicznych na tej stronie to myślę, żeby umarła jako jedna z pierwszych witryn, ale ja bym się szybko z tym oswoił, gorzej z tymi osobnikami, którzy siedzą tu od 7:00 do 1:00 w każdy dzień tygodnia.

4

@Katalończyk 99 Przydałoby się, ale tak na miesiąc.

0

@cracker Jak dla mnie to może paść na miesiąc. Chętnie sobie popatrzę na reakcję nałogowców.

3

@Safrani Nie wiem czy nadal w szkołach obowiązuje coś takiego jak "praca z tekstem", ale uważam, że był to bardzo istotny aspekt humanistyczny, który zmuszał do prawidłowego wyciągania wniosków. Kawałek tekstu, w którym zostały użyte różnego rodzaju porównania i metafory, a zadaniem ucznia było określenie tego co autor miał na myśli. Jeżeli tego typu ćwiczenia zostały wyeliminowane z systemu nauczania to jest to dla mnie czynnik, który należy uznać za porażkę bo to właśnie takimi metodami świetnie rozbudowywało się wachlarz różnych scenariuszy w głowie dziecka, wyobraźnię i umiejętność dedukcji.

Niestety sięga to dużo głębiej wpływając np. na empatię bo zupełnie inaczej podchodzimy do ludzi, gdy potrafimy zrozumieć to jak do czegoś doszło, co na to wpłynęło i analizować również przyczyny, a nie tylko sam skutek. Bez wyobraźni człowiek jest tylko słupem soli.

2

@fcbarcafan19 Miałem przyjemność zwiedzić kiedyś Pałac Zamoyskich. Niesamowity kawałek historii, a ten wystrój w środku to absolutny wehikuł czasu.

0

@Tasde Właśnie skończyłem oglądać. Wszystkie z lektorem.

1

@lajcior Netto, bo mam po drodze z pracy, ale takim głównym powodem jest mała ilość osób w sklepie.

1

@Kgorecki2500 Po prostu ludzie, którzy zachowali człowieczeństwo pośród służbistów i marionetek systemu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?