0

@Mow_mi_Douglas W lidze to wiadomo, że nie mają czego szukać. Rzadko sie zdarza żeby i Real i Barcelona miały fatalne sezony, a tylko w takich okolicznościach mogą wygrać ligę

4

@Czyhrynski No bo to chyba prawda, najmniej można mu zarzucić, najmniej odpałów. Nie jest klasowym stoperem, takiego nie mamy, ale z tych co są...Cubarsi niby łapał formę, ale decydujący mecz i znowu z czerwem

@majkiii Niby racja, ale przyjdzie taki Bastoni i nadal nie będzie bronić tylko ścigać sie 40 metrów z napastnikami rywala, a nasz bramkarz nadal będzie bronić same 1vs1 albo 2vs1

Styl Flicka dobry do oglądania i w La Lidze, gdzie większość drużyn i tak nie potrafi nas skarcić, bo nie strzelają nawet z banalnych sytuacji, ale w LM ciężko, no chyba, ze faktycznie przyjdzie goleador, który wykorzysta chociaż połowę okazji to może dwumecze wygramy 7:6 albo 8:7

Tylko pytanie czy łatwiej strzelić, gdy przeciwnik umie bronić czy nie stracić bramki, gdy gra sie stoperami na polowie boiska i bocznymi obrońcami presujacymi "16" rywala

Nie mam tu na myśli wracania do taktyki Xaviego, ale granie w dokładnie taki sam sposób w kolejnym sezonie w LM będzie bardzo naiwne.
No i drabinki też juz pewnie tak łaskawe nie będą, półfinał czy ćwierćfinał niby spoko, ale rok temu w fazie play-off pokonaliśmy "tylko" Benfike i Dortmund, a w tym sezonie Newcastle. To nie są drużyny należące do europejskiego topu, nie oszukujmy sie. Inter i Atleti już nas zweryfikowało, a to wciąż ekipy dużo slabsze od PSG czy Bayernu.

Powtórzę jeszcze raz - doceniam wszystko co robi Flick, to co wycisnął z tej drużyny i ile osiągnął, niech tu zostanie jak najdłużej, po prostu w LM trzeba wyciągnąć wnioski na kolejne sezony - również te taktyczne, bo kadrowo to oczywiste

0

@Laminedependencia Rozsądna cena za zwykły zegarek to 20-60zl

Chociaż zegarki Benyar calkiem spoko wyglądają, godzinę pokazują jak każdy, ale to już ponad 100zl, nie wiem czy warto płacić tyle za w sumie zwykły zegarek

3

@Arden Sama propozycja nowego kontraktu to kompromitacja Deco, bez względu na proponowane zarobki.
Chłop prawie nie gra i nie można go nawet traktować jako zawodnika pierwszego zespołu, jedynie zajmuje miejsce.
Wiem, ze sympatyczny, wiem, ze jak gra to gra nieźle, ale ludzie... Nawet na 5 stopera to lepiej wyjąć kogoś ze sredniaka La Liga za kilka milionów

0

@Chimera Oczywiście, że to świetny trener, nie neguje tego, ale jednak chciałbym wreszcie mistrzostwo dla kogoś innego niż City czy Liverpool :D

0

@FCB24 Z perspektywy SPH to bardzo zla wiadomość, jednak lepiej grać z RSSS, a Real znów by się męczył z Atleti

0

@Chimera Pepuś już sobie wygrał wystarczająco pucharów, czas na świeżość

3

@Chimera Jak za szejkami? #mimowszystkoArsenal

0

@FCB24 Zagrali mądrze=autobus

0

@LeoMessiiBarcaPepa Oczywiście, że powinni zdobyć więcej, ale juz chyba wtedy mieliśmy problem z balansem między atakiem i defensywą i zdecydowanie nie mieliśmy odpowiedniego mentalu w tych rozgrywkach

0

@LeoMessiiBarcaPepa W sumie to MSN istniało tylko 4 sezony, nie 8-9

2

@reloaded Tego mu życzę, ale jeśli u nas nie potrafi już grać to nie powinniśmy płakać

4

@arasz1819 Taa, a później wybierają Tuska kolejny raz na premiera, choć każdy pamiętał poprzednie rządy.
I mamy co mamy, niespełnione 90% "100 konkretów", sluzba zdrowia sie zwija zamiast rozwijać itp itp.
Zbyt wiele osób uwierzyło patologicznemu kłamcy

0

@Criss18Barca Jak reszta ligi będzie grać jak teraz to wygra ligę ze sporą przewagą

1

@marcin62 Półfinał i ćwierćfinał przy bardzo sprzyjających drabinkach i najpowazniejszymi rywalami, których pokonaliśmy w fazie play off to Borusia i Newcastle, a odpadliśmy na pierwszych klasowych zespolach(wciaz półkę niżej niz Bayern czy PSG) czyli z Interem i Atleti.
To właśnie potwierdzenie tego o czym piszę
Na hiszpańskie, podupadłe zespoły to wystarczy, na średnie europejskie zespoły(jak Dortmund czy Newcastle) również, ale z prawdziwą europejską topką zazwyczaj tak to się będzie kończyć jak w ostatnich dwóch latach.
Super, ze gramy ofensywny futbol, szkoda tylko, ze wciąż w kluczowych dwumeczach więcej tracimy niz strzelamy, a to jest właśnie poklosie tej taktyki.
W LM musimy to poprawić, zagrać mądrzej.

2

@ViscaelBarca2007 Zero czystych kont przez całą edycję LM...to wystarczający powód żeby sie zastanowić i coś zmienić.
O tych "zaletach" nie chce mi sie czytać, w lidze może to jeszcze działa, ale w LM będziemy kolejny sezon popełniać te same błędy i liczyć na inny rezultat.

3

@RC28 tym większe brawa dla Muriqiego, u nas miałby ze trzy razy więcej okazji

4

Nic odkrywczego, z taką taktyką musielibyśmy być zabójczo skuteczni pod bramką przeciwnika, a na to sie nie zanosi.

I też nie chodzi o wpadanie ze skrajności w skrajność, wystarczy grać trochę bezpieczniej, trochę niżej w obronie, bo w ataku okazje i tak przyjdą.
W obecnej taktyce obrońcy więcej ścigają sie z napastnikami niż grają typowo w obronie, a bramkarz zamiast bronić strzały to ciągle musi bronić setki.

W La Liga możemy grać jak teraz, ale LM wymaga malej modyfikacji

No i wysoka linia=zabójczy pressing, a pod koniec sezonu czyli wtedy, gdy przychodzą decydujące mecze już tych sił w drużynie jest mniej

1

@ShawnC w samej radości nic dziwnego nie ma, wiadomo, ze Klasyk to zawsze coś więcej niż 3pkt

20

No juz wole Muriqiego, 21 bramek w 30 spotkaniach i to w barwach Mallorki robi wrażenie. Na 2-3 lata pewnie spoko opcja jeśli nie da rady kupić kogoś topowego

0

@RC28 Ale 21 bramek w 30 meczach strzelił

1

@Faro Niestety nie dla wszystkich

1

@alone49 Kessie będzie striptizerem

1

@July_6_BcN ależ owszem, czemu nie

0

W składzie Realu Marokańczyk, Turek, Ukrainiec, a Hiszpana nie ma

0

@Cvzx Z Interem w pierwszym meczu calkiem spoko nota

0

@PanMietek tylko nie "e", średniak za 3k

0

@kamyk_23 Gdyby tak grali w LM i dzieki temu byłby awans? Tak, oczywiście.
W La Liga możemy sobie grać jak teraz, przeciwnicy i tak często marnują swoje okazje, ale LM nie wybacza

Gdybyśmy potrafili modyfikować taktykę w trakcie meczu to juz rok temu gralibyśmy w finale LM. Z Interem te ostatnie minuty trzeba było zagrać właśnie jak Atletico, wczoraj przy 2:0 też już można było zagrać mądrzej, bezpieczniej

3

@Torion2007 Jak na złość jak juz zmienimy taktykę i wzmocnimy zespół to będzie drabinka z PSG i Bayernem :)
Ostatnie 2 sezony mieliśmy naprawdę świetną drabinkę

1

@kamyk_23 Czyli nic nie róbmy, nic nie zmieniajmy, bo za 20 lat taka taktyka pozwoli nam dojść do finału?
No właśnie niestety każdy widzi, że gramy wysoką obroną i bardzo łatwo to wykorzystują przeciwnicy.
Napocimy sie w pressingu, zmarnujemy jakąś akcje, a później przeciwnik od niechcenia zrobi wykop od własnej bramki i lecą 2vs1.

Z taką naiwnością naprawdę nie ma czego szukać w ćwierćfinale czy półfinale LM

Jedynie przy topowych obrońcach i napastnikach ma szanse sie to udać, ale wciąż wątpię, że jest to najlepsza taktyka do wygrania LM. Niestety topowej na każdej pozycji kadry jeszcze dlugo sie nie doczekamy, więc takie dwumecze w LM jeszcze będą sie powtarzać.

Mi też styl sie podoba, ale niestety w LM jest naszą kulą u nogi

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?