Kazragore
Dołączył/a: grudzień 2020
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@macio_944 Głupi są ci co głosują na Tuska bądź Kaczyńskiego od ponad 20 lat i myślą że tu będzie coś innego niż nawalanka jednych z drugimi. Kłótnie o to kto zje.... mniej a kto bardziej. A projekty które by pomogły jak elektownia atomowa (ponad 30 lat "budowania"). CPK (jesteśmy przeciw a nawet za zależy co widać w sondażu). Nawet zabezpieczenia na granicy które powinny być na wspierane bez względu na opcję polityczną były pokazywane jako niepotrzebne (a nawet pewni zdrajcy gonili za potrzebą) non stop napotykają problemy.
W sumie gdyby się zastanowić to czy w Polsce był jakiś duży projekt który nie był bombardowany przez jedną bądź drugą stronę? Przecież tu nawet umowa na zakup nowych samochodów po Smoleńsku była krytykowana (bo lepiej dalej latać 30 letnim ruskim złomem). Przetargi na zakupy śmigłowców jak Macierewicz wszedł do MON zostały anulowane (z tego co pamiętam miały być francuskie).
0
@Goralkov Dobrze bo z nim odcinki "dzieli nas piłka" są genialne haha.
0
@Kinginiesta Nie wiem co tam będzie. Widziałem co było w artykule "W poradniku znajdą się praktyczne wskazówki dotyczące przygotowania zapasów na wypadek kilkudniowego braku prądu, zasad udzielania pierwszej pomocy, zabezpieczenia domu przed pożarem oraz dbania o bezpieczeństwo zwierząt domowych".
0
@Kinginiesta No nie wydaje mi się żeby była hipotetyczna sytuacja że ktoś np zasłabł a pierwsze co robisz to lecisz po podręcznik. Ludzie muszą to wiedzieć a najlepiej im to pokazać. Wiadomo że nikogo nie zmusisz. Ale jednak w tv może byś się na to mógł natknąć (gdyby było na każdym kanale) a tak to walniesz w kąt tak jak mówię i tyle z podręcznika.
0
@Kinginiesta Ja się obawiam tego że to będzie wyglądało tak:
Przychodzi coś pocztą .
Otwierasz.
Patrzysz na stronę z tytułem.
Szybko przekartkowujesz.
I do śmietnika albo w kąt i już nigdy nie podniesiesz.
5
@BORO_12 Wcale mnie to nie dziwi tu w pierwszej drużynie przed Flickiem były problemy x lat (a przynajmniej na to wygląda i nawet ci co odchodzili na to zwracali uwagę). To tym bardziej w rezerwach już całkiem wakacje...
1
@Mezocyklon87 Nie mówię że to będzie nieprzydatne ale ludzie przecież to w większości natychmiast wyląduje w śmietniku... Ludzie nawet tego nie przeczytają. Już lepiej by chyba było zrobić to w formie minutowych reklam tematycznych np zasady pierwszej pomocy. Albo co należy mieć w domu i jak się zachować jak jest pożar. Gdyby było takich reklam kilka i co przerwa w filmie leciała inna to zakładam się że więcej ludzi by się z tym zapoznało niż z taką książką.
0
@Katalończyk 99 Po jaką cholerę? Oni nawet nie wiedzą czy on w tym lesie siedzi... Szkoda lasu.
0
@Konradowskyy Ty dalej nie rozumiesz że poparcie rządu może nie oznaczać koalicji. U Ciebie to wygląda tak że mniejsza partia musi się godzić na wszystko.
Dla mnie "poparcie" rządu kończy się w momencie jego zaprzysiężenia Czyli powołania premiera bo do tego musi dojść (bo inaczej są nowe wybory). Od tego momentu jest całkowicie warunkowe jak robią coś na czym mi zależy to są bezpieczni mają rząd którego pis nie jest w stanie odwołać bo sam nie ma większości. A jak nie będą no to cóż wniosek o wotum nieufności i mogę zrobić rząd z drugą stroną albo przedterminowe ważne że sytuacja zależy ode mnie.
Wiadomo że w takim układzie jak przedstawiłem można by iść na nowe wybory od razu. No nie udało się dogadać. Natomiast nie wydaje mi się korzystne ze strony konfy. Bo w takim układzie ludzie też by widzieli że coś może od nich zależeć. A oni z tego nawet tej sytuacji nie spróbowali wykorzystać. Czy by się udało? Nie wiem. Ale wiem dwie rzeczy po 1) nie będą mięli w najbliższym czasie samodzielnej większości 2) rządy popis prowadzą nas do nikąd i najwyższy czas na coś nowego. Żeby się znalazł ktoś kto zablokuje głupie pomysły z UE to już będzie plus. Bo ja nie mam zamiaru np nie wyjechać autem do miasta bo urzędas co zarabia miliony w Brukseli powie że mu się mój stary samochód nie podoba. Albo ocieplać domu bo ktoś ma widzimisię.
8
Nikt normalny nie myślał że będzie inaczej niż całkowita dominacja PSG. Szkoda że nie grają na to Botafogo ale to sobie zarąbali w ostatnich minutach trzeciego meczu.
1
@Konradowskyy W którym miejscu napisałem "teraz nie jest moment, żeby rozwalać system"? Bo nie widzę. Prędzej napisałem że teraz jest to nie możliwe żeby to zrobić musisz mieć większe poparcie a żeby mieć większe poparcie to musisz swoj program przedstawić i go realizować.
"To teraz ty mi odpowiedz na pytanie, zakadalajac, że stanie się tak jak mówisz, PiS, konfa mają te 250 mandatów, które wyliczyłeś i tworzą rząd" ja na ich miejscu w układzie jaki opisałem robię tak jak pisałem wyżej. Bo mam opcję mieć większość z Kaczyńskim ale i z Tuskiem. Na początku idę do jednego i drugiego i mówię słuchaj bedziesz miał rząd. Ale za pół roku ma być to to to a jak nie to rząd będzie miał drugi. I zobaczymy któremu na władzy zależy. Kto mi więcej obieca tego popieram.
@norbi77 No nie w moim przykładzie nie. Ale może np zagłosować z Tuskiem bo mi to nie robi różnicy. Złożą projekt np kwoty wolnej od podatku albo obniżenie VAT do poziomu jak był wtedy co Tusk go podnosił na rok 12 lat temu i mnie nie interesuje kto ich poprze. A jak ich nie poprze nikt to można znów pokazać że te dwie partie są złe. Na takich działaniach może rosnąć poparcie. Bo jak niby inaczej chcesz wyprzedzić któraś z tych partii?
1
@Konradowskyy Dobra. Pogadamy może za 2 lata jak będzie coś wiadomo. Bo ewidentnie nie rozumiesz słowa "hipotetycznie". Ja Ci przedstawiam w przykładzie ilość mandatów a Ty swoje że "jeszcze dwa lata i koalicja PO-Lewica-PL2050 może mieć porównywalnie tyle co Konfa-PiS" na takiej zasadzie to za 2 lata może Tuska i Kaczora c... strzelić i będzie po popis...
1
@Konradowskyy Nie wiem czy Ty wiesz ale żeby w Polsce powstał rząd potrzeba bezwzględniej większości głosów. Czyli w przypadku sejmu który ma 460 posłów większość bezwzględna to 231 głosów. Więc w moim przykładzie nikt tego nie ma bez konfederacji. I bez ich poparcia nie będzie ani "sam PiS albo PO/lewica."
0
@Konradowskyy No ale w Polsce chyba musi rząd jakiś być. Sejm musi wybrać premiera. I kogo powinni poprzeć? Tuska czy Kaczora? Bo bez nich nie będzie większości na tyle żeby ktoś premierem był. Poparcie jednego lub drugiego w Twoim mniemaniu oznacza od razu koalicje?
Przecież rząd musi być powołany bo inaczej znów wybory.
0
@Ciuus "MATSowi nawet szansy powrotu do formy po kontuzji" no mi się wydaje że właśnie wszedł z Villarreal i się właśnie dlatego tu znalazł Garcia.
"A może MATS rzeczywiście jest w TOPowej formie" może jest ale powiedzmy sobie szczerze że na tyle lat co tu był ile było sezonów żeby on nam pomagał w trudnych sytuacjach? 2 sezony? W porównaniu do tego od białych to nawet nie ma co porównywać.
Na ten moment Szczęsny jeszcze jest. I z tego co mówił Deco będzie.
0
@Konradowskyy Dalej nie wiem co byś zrobił na ich miejscu w tym układzie.
PiS ma 150
PO z nazwijmy to Hołownia 2.0 maja 210
Konfa 100
Dlaczego uważasz że wtedy bezwarunkowo wspierali by PiS?
1
No oby zdrowie było a nie skończył jak inny z "10" o którym też ojciec różne rzeczy mówi a teraz poszedł do AS Monaco. I nie mówię że to źle że ojciec mówi coś takiego "Lamine, nie zasługujesz jedynie na koszulkę z dziesiątką, zasługujesz na dużo więcej rzeczy. Hustle hard." Ale dużo lepiej by było gdyby napisał jeszcze np że "10" wiąże się też z odpowiedzialnością i pracą. Bo "10" w Barcelonie waży bardzo dużo i fajnie jest ją mieć ale trzeba pamiętać że ta waga może przygnieść zwłaszcza jak się nie stoi mocno na ziemi.
1
@Konradowskyy "Konfa miała szansę osłabić PiS nie popierając Nawrockiego, ale w ostatniej chwili uratowali mu tyłek, bo paradoksalnie wygrana trzaska byłaby lepsza dla konfy." To tylko pokazuje że bardzo dobrze zrobili. Bo nie patrzą co lepsze dla nich a co lepsze dla Polski. A dla Polski lepsze jest to że Tusk nie ma pełnej władzy i nawet nie próbuj wmówić nikomu że to nie prawda.
Dobrze widzę "konfederacja powinna według swoich wcześniejszych zapewnień zostać sama, bo przecież mają rozbijać duopol". Dlatego się zapytałem na przykładzie
W sejmie ich jest 460.
PiS ma 150
PO z nazwijmy to Hołownia 2.0 maja 210
Konfa 100.
Ty po prostu masz obraz koalicji że mniejszy robi co mu większy mówi bo tak tu to działa od 30 lat. Ale w liczbach z mojego przykładu oni nie muszą do żadnej koalicji wchodzić. Bo to od ich głosy będą decydować czy jakiś projekt wejdzie czy nie i nie ważne czy pisu czy po.
3
@4Fabregas4 Na jakiej podstawie? Za staż czy za co? Moim zdaniem każdy powinien mieć szansę. Wiadomo że nie czystą kartę bo czystą ma Garcia (jest nowy) Marc i Szczęsny będą już siłą rzeczy w głowie trenera w określonym miejscu. Niech pokażą na treningach kto najlepszy i tyle. Trener to nie jest sabotażysta żeby wystawiać słabego Garcie czy Szczesnego bo Marc mu się nie podoba. Problem jest taki że Marc ostatnio szału nie robi i faktycznie może być jako 3. A wtedy niech zaciśnie zęby i do boju (mam nadzieję że ploty w gazetach że wymagał grania z Interem to ściema) i się pokarze na treningu.
0
@DiSBlaDE To zależy. Bo gdybym wiedział że zdechne za chwilę to bym wziął borówki ale jak nie to chyba marchewki.
1
@Konradowskyy Bo 4 raz nie odpowiadasz... Jakim cudem chcesz w Polsce rozwalić duopol jeśli nie przez realizowanie swoich postulatów? Żeby ludzie zobaczyli że ktoś robi co obiecał i że się tak da. Ba nawet to powinien być standard a nie 100 konkretów na 100 dni a potem "no nie udało się bo nam prezydent w dwa lata zawetował 6 ustaw hlip hlip" A żeby to zrobić to sorry ale albo z pis albo z po innej drugi nie ma no chyba że będziesz czekał aż sami powiedzą "my już mamy dość".
Ja Ci przedstawiam hipotetyczną sytuację że w sejmie są 3 partię a Ty mi tu o tym że po weźmie koalicjanta.... Za chwilę napiszesz że to nie możliwe i taka z Tobą rozmowa. To jest tylko ilustracja tego co się może wydarzyć bo może i nie będzie 3 partii ale może być sytuacja że rządu ( a w zasadzie nawet nie rządu tylko że oni będą decydować czy ustawa wejdzie) bez Konfy się nie zrobi i co powinni wtedy zrobic?
Powiedzmy żeby Ci to zobrazować:
W sejmie ich jest 460.
PiS ma 150
PO z nazwijmy to Hołownia 2.0 maja 210
Konfa 100.
I co mają zrobić twoim zdaniem? Tego się tylko chcę dowiedzieć. Bo moim zdaniem powinni grać między Tuskiem a Kaczorem w kto nam da więcej jak pisałem na początku. Od nich by zależało czy cokolwiek zrobi jeden albo drugi. Który da więcej zostanie premierem a jak za pół roku okaże się że nie robi co wymagamy to wypada ze stołka i tyle. Granie na nowe wybory co 3 miesiące na pewno nie powiększy grona wyborców.
0
@Konradowskyy Dobra to Ci zadam jedno pytanie (po raz trzeci w sumie). Za dwa lata są wybory i dzieje się cud. Pis ma 40% poparcia PO ma 40% poparcia Konfederacja ma 20% poparcia. Co im radzisz?
0
@DiSBlaDE Są dwie kwestie. Po pierwsze to fajnie by było żeby tam coś było żeby się móc spotkać z tymi co się ich znało.
Ale czy ja w to wierze że to możliwe? I tak i nie. Bo np jak idę na cmentarz do dziadka i babci to nie raz mówię "co tam dziadek" tak jak wtedy jak żył. Do psa co go miałem ponad 17 lat też mówię u niego na grobie. Więc powiedzieć że całkiem nie wierzę że w jakimś stopniu istnieje by było bez sensu. Z drugiej strony czy mam nadzieję że się z nimi spotkam? Powiem że oby. Szanse są 50/50 bo nikt tego nie wie. Ale nie wiąże tego z religią. Bardziej z inną formą egzystencji. Nie wierzę np w to że od tego co tu robisz trafiasz tam w inne miejsce (piekło albo niebo). Gandalf powiedział bodajże w "Dwie Wieże" coś takiego "nie jest to ostateczny koniec a jedynie kolejna ścieżka którą wszyscy muszą podążyć". Moim zdaniem może być tak że umierasz a w "drugim świecie" się budzisz i tyle.
0
@Konradowskyy Podsumowując lepiej żeby wszystko poza pis po znikło bo jak mają być non stop w opozycji albo być przystawką co nic nie może jak teraz. Skoro "przecież w tym kraju to nikt poza PiS/PO nie zdobędzie poparcia na poziomie 30% i to nieważne czy ktoś będzie rządził czy będzie ciągle w opozycji". To jaki sens? Gadać że robią źle bo to mogą w opozycji?
To czy są napaleni na stołki to nie wiem i mnie to nie interesuje. Z punktu widzenia mojego czyli wyborcy to nie ma znaczenia. Jeśli nie będą mieli stanowisk ale będą w stanie wprowadzać swój program będę zadowolony. Jeśli będą mieli stanowiska ale nie będą próbować wprowadzać swojego programu to już na nich nie będę głosował. O tym właśnie mówię. Tak mogą zyskać poparcie kosztem pis. Pokazać że my chcemy robić daliśmy 10 ustaw ale PiS nie poparł to może się komuś otworzą oczy. Ty myślisz że dlaczego platforma traci w takim tempie? No bo c... robią.
1
@Konradowskyy "odmawiasz i pomału zdobywasz poparcie" tylko że problem jest taki że będąc w opozycji nie jako jedna z głównych partii masz problem bo nie masz praktycznie 30% pewnych głosów. I jak na pewnym etapie nie pokażesz że możesz coś zdziałać to masz sufit. Odpowiedz mi serio czy myślisz że Twoja metodą są w stanie wyprzedzić pis? A jak tak to za ile wyborów (5-10? Przypominam że to jest 40 lat).
"PiS będzie grzecznie Sławka słuchał i wykonywał każdy ich postulat?" Dokładnie o takie coś chodzi żeby mieć sytuację gdzie od nich zależy czy będzie rząd pis czy po. Powiedzieć po wyborach coś takiego " słuchaj Jarek chcesz mieć premiera? Albo ministerstwa? Ok zagłosujemy za ale w zamian chcemy to to to i to. Macie na to pół roku. A jak nie to pójdziemy do Donalda bo on po pół roku bez władzy to już smutny będzie".
Koalicja a koalicja to są dwie różne sprawy. Bo możesz być w koalicji jak Hołownia siadł w spółkach albo na ministerstwach i zadowolony. A możesz próbować to co napisałem.
Ja mam w d... czy konfa będzie miała ministra premiera czy leśniczego. O ile będą realizować program na który zagłosuje.
1
@Konradowskyy A czyli tylko narzekasz. Ja się chciałem dowiedzieć co Ty byś zrobił na ich miejscu. Ale widzę że bez szans. Dla mnie oni mogą robić co chcą byle program swój realizowali. Bo o to w tym wszystkim chodzi (a przynajmniej powinno).
1
@Konradowskyy To jeszcze mi napisz jak sobie wyobrażasz wywrócenie stolika jeśli nie przez wzrost poparcia?
Ja sobie np nie wyobrażam sytuacji żeby im rosło gdyby było tak jak pisałem pis/po po 40% konfa 20% i oni nic swojego przez 4 lata nie mogą przepchnąć. Przecież wtedy ludzie powiedzą że mięli okazję i nic nie zrobili. No chyba że Ty uważasz że realne jest wyprzedzenie pis/po będąc wiecznie w opozycji i nic nie wprowadzając swojego. To bym się chciał dowiedzieć jak. A może Ty chcesz czekać na to aż tamci się tak już skompromitują że nawet betonowe 30% powie "starczy".
0
@Konradowskyy Napisałeś że "Jarka szczerze nienawidzę" więc zakładam że nie będziesz na niego głosował. Więc logiczne jest że z połów duopolu bliżej Ci do Tuska. Głosując na Razem na co liczysz? Na to że będą w opozycji? Czy że wejdą w koalicję (z Tuskiem) i będą mieć wpływ na to co się tu dzieje?
"ewentualna koalicja z kimś poza układu PIS/PO." Czekam na propozycje z kim. Z lewicą? Z PSL? Czy z holownią? I co by mogli w takim układzie?
0
@Konradowskyy To co proponujesz? Żeby nie startowali czy co? Ja napisałem że kwestia jest żeby mogli albo jednym albo z drugim. Zawsze to jakiś plan a Ty co? Głosować na Tuska?
1
@Konradowskyy Nie. Patrzymy realnie. Bądźmy poważni mówimy jak jest teraz a teraz niestety sytuacja jest taka że będą musieli rządzić z kimś. Pytanie czy będziesz przystawką jak Hołownia co się ustawił i zadowolony czy będziesz wymuszał projekty ze swojego programu.
Wiadomo że by było fajnie gdyby mięli sami 40 50 albo 60% ale to jest nie możliwe (pewnie nigdy). Kwestia jest żeby w każdych kolejnych wyborach mieć coraz więcej. I w efekcie być główną siłą.
Gdyby była hipoteczna sytuacja pis po po 40% i Konfa 20% to Ty chcesz non stop robić nowe wybory?