Hosh
Dołączył/a: sierpień 2017
Białystok
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@okiemtypera_lucaxx95 Pozdrów tatę i oby jeszcze był długo na topie. Drugie tyle co Modrić!
0
@FcPortoFan1999 Legenda głosi, że Piast, o ile strzeli, to strzeli więcej niż jedną bramkę.
0
@Stinger_ United to max liga blue aktualnie xD
2
@NeroTFP1 Białystok ma 4.
https://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/samorzad/prezydent_miasta/zastepcy-prezydenta.html
1
@Aragorn33 No, czyli przytaczasz tylko to co stwierdziłem. Ustawodawca w żadnym miejscu nie stosuje zamiennie pojęć podatku od towarów i usług i podatku od wartości dodanej, gdyż pojęcia te używane są do określenia innych sytuacji opisanych w ustawie. Żaden z przytoczonych przepisów nie zrównuje tych pojęć, a wręcz wyraźnie wskazuje na rozróżnienie wewnątrzkrajowego nazewnictwa od nazewnictwa związanego z transakcjami zagranicznymi w krajach wspólnoty. Wskazuje na to też fakt, że rozdziały te zawierają przepisy odnoszące się do rozliczeń zagranicznych.
Uważam, że Mentzen ma rację odnosząc się literalnie do tego, że nasza implementacja dyrektywy VAT to ustawa o podatku od towarów i usług, a nie ustawa o podatku od wartości dodanej. Chociaż tak naprawdę to szuka dziury w całym, bo wiadomo o co chodziło i uważam jednoczesnie, że jest to niepotrzebne marnowanie czasu na mównicy. Równie dobrze możemy się kłócić o to, że czemu nie benzyna nie nazywa się gasolina.
2
@Aragorn33 Ale nie rozmawiamy o potocznym znaczeniu ani o dyrektywie. Mówimy o polskiej Ustawie o podatku od towarów i usług, która w sposób jasny i klarowny oddziela podatek od wartości dodanej i podatek od towaru i usług, w wyżej wymienionym przeze mnie art. 2. Mentzen odnosił się wyłącznie do ustawy i jej przepisów, jak wynika z jego wypowiedzi. Wskaż mi przepis z tej ustawy, w którym ustawodawca używa zamiennie czy zrównuje podatek od towarów i usług do podatku od wartości dodanej.
Przypominam, że Polska nie implementowała dyrektywy VAT 1:1 jak zrobiły to inne kraje np. Estonia. Mamy swojego własnego potworka na ponad 400 stron a4.
W naszym systemie prawnym, dokładnie tak jak stwierdził Mentzen, nie ma "ustawy o podatku od wartości dodanej".
4
@Aragorn33 No moim zdaniem Mentzen ma absolutną rację, bo nasza Polska ustawa jest to Ustawa o podatku od towarów i usług, a podatek od wartości dodanej owa ustawa rozróżnia. Wskazuje na to przede wszystkim art. 2 11):
Art. 2. Ilekroć w dalszych przepisach jest mowa o:
[...]
11) podatku od wartości dodanej – rozumie się przez to podatek od wartości
dodanej nakładany na terytorium państwa członkowskiego, z wyjątkiem
podatku od towarów i usług nakładanego tą ustawą;
Więc jak widać ustawodawca nie utożsamia podatku od towarów i usług z podatkiem od wartości dodanej. Rozmawiamy o tej jednej konkretnej ustawie i w tym przypadku przepisy jak najbardziej potwierdzają to co mówi Mentzen.
0
@Lucyfffer Jakby chciała uciekać z Syrii to chętnie pomogę. Takich uchodźców potrzebujemy.
1
@FcPortoFan1999 Prawda, ale taki Mick Jagger czy Elton John przez dużą część życia brali wszystkie możliwe narkotyki świata a i tak żyją. To też trzeba umieć przeżyć taki tryb życia. No i trzymają się całkiem nieźle.
4
@Kleps0n @FcPortoFan1999 @PiotrR
Nie bierzcie narkotyków i nie pijcie alkoholu, bo was zmiecie z planszy.
Reuters podaje, że:
"Powołując się na urzędników, wiodące lokalne gazety La Nacion i Clarin poinformowały, że policja została wezwana do hotelu w zielonej dzielnicy Palermo w stolicy, odpowiadając na wezwanie alarmowe, które mówiło o „agresywnym mężczyźnie, który może być pod wpływem narkotyków i alkoholu”."
Nie bierzcie narkotyków i nie pijcie alkoholu, bo was zmiecie z planszy.
https://www.reuters.com/world/one-direction-singer-liam-payne-found-dead-buenos-aires-local-media-reports-2024-10-16/
A to zdjęcia z pokoju
https://pbs.twimg.com/media/GaCzdl1X0AAtUtc?format=jpg&name=large
https://pbs.twimg.com/media/GaCzeSTW0AE4ckQ?format=jpg&name=large
Co ciekawe, Argentyńczycy podają, że został znaleziony przy basenie, co ma wskazywać na to, że próbował wskoczyć do basenu z 3 piętra.
1
@Kgorecki2500 Przecież już raz próbowali wyrzucić Izrael z ONZ i to właśnie za okupację Palestyny, ale oczywistym jest, że mają sojuszników. Przecież Izrael sam nic by nie zdziałał gdyby nie parasol USA i niektórych państw Europy.
I jak ONZ miałoby odpowiedzieć, skoro de facto ONZ bez zgody USA nic nie zrobi xD
3
@Ziemny FCBarca premium trzeba wykupić, bo każdy użytkownik nieposiadający premium nie widzi tweetów na La Bambie.
1
@Muszynianka Nie pokazuje.
4
Od razu do Choroszczy chłopa zawieźć.
3
Jeszcze tylko swojak Bednarka w ostatniej akcji meczu i będzie komplet.
2
Przecież ci obrońcy to jest poziom maks Korony Kielce xD
3
@okiemtypera_lucaxx95 Nie ma żadnego sensownego argumentu za tym, żeby kobiety miały krótszy wiek emerytalny niż mężczyzni.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to liczba urodzonych dzieci 3 i w górę, ale z drugiej strony przecież mężczyzna musi też je wychować i na nie zapracować.
0
Tobiasz znowu daje popis xD
6
@Kgorecki2500 Ława przysięgłych,na podstawie dowodów, musi jednogłośnie uznać winę w procesie karnym, a sędzia tylko nakłada karę zgodną z prawem. W sumie najlepiej oddaje to film "12 gniewnych ludzi".
10
@Kgorecki2500 W sumie to się nie dziwię, że odmówili. Przecież zgłoszenie jakie wysłał organizator marszu jest absurdalne... Wystarczy przeczytać artykuł a nie sam nagłówek, ale niektórych z La Bamby to przerasta.
Marsz Niepodległości trwający 16 dni xD Wcale nie chodzi o zablokowanie kontr-zgromadzeń, a co za tym idzie dążenie do naruszenia konstytucyjnej wolności zgromadzeń xD
https://www.rmf24.pl/regiony/warszawa/news-16-dniowe-zgromadzenie-stoleczny-ratusz-na-nie-dla-marszu-ni,nId,7835688#crp_state=1
0
@Kgorecki2500 W sumie to tak patrząc po składach i wycenach piłkarzy, to jedynie Estonia była w zasięgu.
0
@maroon Przecież nie musi być łamane to prawo, przeciwko któremu się protestuje. Sam Thoreau protestował przeciwko płaceniu podatków czy przeciwko wojnie...
1
@Bobo25 Zapoznaj się najpierw czym charakteryzuje się obywatelskie nieposłuszeństwo, a potem pytaj czy można ich usnąć siłą albo dewastować pomniki.
Albo raczej nie pytaj, bo wyjdzie, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
0
@Kgorecki2500 No oczywiście, że można, ale akurat blokowanie dróg w ramach protestu to jest idealny i podręcznikowy przykład obywatelskiego nieposłuszeństwa.
Nie jest to co prawda symboliczny dolar H. Thoreau, ale w tym przypadku to wyrok sądu jest jak najbardziej uzasadniony.
0
@Kgorecki2500 No, ale właśnie na tym polega obywatelskie nieposłuszeństwo. Aż dziwne, że polskie sądy wpadły na tak ciekawe rozstrzygnięcie.
20
@urbipl Nie ma nic bardziej amerykańskiego od zamachu na prezydenta. No może strzelanina szkolna.
0
@FcPortoFan1999 To Ty pisząc tyle postów dziennie lagujesz serwery, więc nie odczuwasz tego.
17
@Kgorecki2500 No moim zdaniem Pani Minister zrównała Izrael z nazistami, więc dobrze wykonała swoją pracę jako minister równości.
2
@tomek8756 Akurat dla dostawców jestem wyrozumiały. Zawsze jak widzę, że jedzie Uber Eats czy inne Glovo staram się puścić, żeby jak najszybciej dowiózł towar. Tak samo jak widzę DHL czy InPost.
Co innego gdyby to był jakiś Janusz, który chce zaparkować na chodniku, bo idzie do pracy czy do żabki.
1
@Faro 10/10, a jeżeli to trans-mężczyzna to 11/10