0

@bartekvisca no wzięli za sukcesy w Barcelonie, bo nikogo wtedy nie mieli gotowego....nikt się nie spodziewał tego co odwali Lopetegui, bo De La Fuente miał zastąpić zapewne właśnie jego, a nie Enrique.

3

śmieszne są te dyskusje na temat kto powinien zastąpić Probierza...powinien być system jak w Hiszpanii, że trener wchodzi do związku i przechodzi kolejne szczeble kariery w reprezentacjach młodzieżowych (o ile daje oczywiście radę), a potem jest głównym kandydatem do Reprezentacji Narodowej...
taki De La Fuente w latach 2013–2018 był trenerem kadry U-19. Zastąpił go Santi Denia, trener kadry U-17 w latach 2010-2018, a sam De La Fuente poszedł do U-21, które prowadził w latach 2018-2022. W 2022 roku objął reprezentację narodową, a reprezentację U-21 przejął nie kto inny, jak Santi Denia. I gwarantuje wam, gdyby dzisiaj niespodziewanie De La Fuente zrezygnował, to Denia by został selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii....
wcześniej podobną ścieżkę przechodził Julen Lopetegui przez U-19 i U-21, z 2 letnią przerwą na Porto przed Reprezentacją Narodową.
Moim zdaniem to zajebisty system wymyślili sobie lata temu i dzisiaj zbierają tego profity. Kadra przechodzi ewolucję, a nie rewolucję, niektórzy piłkarze idą przez 2-3 szczeble kariery reprezentacyjnej za jednym szkoleniowcem. To wszystko ma ręce i nogi. A u nas? Wywalić trenera, zaorać wszystko, zatrudnić nowego i powtórzyć...

1

@bartekvisca no było wiadomo, że po Finlandii nie zwolni. Raczej każdy myślał, że zrobi to następnego dnia już na trzeźwo.

1

Ja tam mam nadzieję, że Tusk dzisiaj otrzyma wotum zaufania. Kohabitacja to piękny okres kiedy nic wielkiego w prawie się nie zmienia i mamy paradoksalnie spokój i porządek prawny, nikt z niczym nie przegnie ani w jedną ani w drugą stronę.
a sprawy ważne jak atom, CPK i inne? no politycy będą zmuszeni, aby zacząć rozmawiać z drugą stroną i się dogadać. Co oznacza udział w tych projektach obu stron podziału politycznego i wreszcie prawdziwe "checks and balances" w polityce.

2

mimo wszystko, jestem zaskoczony, że Polska ma dziś tak wysoki wskaźnik "xD".

0

@KierownikLucas na skrzydle w 1 był Kapustka, a nie Grosicki...

0

@Derpowsky mieliśmy Błaszczykowskiego i Krychowiaka w świetnej formie.

0

Peszko taką Finlandię robi zero pięć w pół godziny, ciekawe jak nasi obecni reprezentanci się zaprezentują

1

W całym tym zgiełku odnośnie tego kto powinien być kapitanem, a kto nie powinien być, jakie powinien mieć cechy a jakich nie powinien, większość osób zapomina, że w piłce jest taka niepisana zasada, że jeżeli jakiś piłkarz swoim statusem z uwagi na poziom gry, teraźniejszy lub nawet miniony odbiega zdecydowanie od swoich kolegów z kadry, to jest po prostu kapitanem i kropka. Nawet jeżeli nie nadaje się do tej roli. To była przez lata Argentyna z Messim, Portugalia z Cristiano, Szwecja ze Zlatanem, Walia z Balem itd. Nawet Busquets przez chwilę jak był kapitanem Hiszpanii...chyba nikt nie miał wątpliwości, że są osobowościowo ludzie lepsi do tej roli od niego.
Dopiero jak paru piłkarzy w kadrze ma mniej więcej taki sam poziom gry i status w piłce międzynarodowej, to kapitana wybiera się patrząc na dodatkowe elementy jak cechy charakteru, staż gry etc.
ps. a najgorsze co można zrobić, to dać wybrać kapitana piłkarzom, bo wyjdzie jak w Barcelonie, czyli m.in. MATS, FdJ i Araujo xD

0

@Szczygiel06 dzisiaj zamówiłem, nie jest droga, zamów i przekonasz się.

0

@chosenone napisałem przecież wprost, że jestem dumny, że moim głosem uniemożliwiłem Trzaskowskiemu wygranie wyborów. Zostałem przez PO postawiony w stan wyższej konieczności. Mieli naprawdę szeroki wybór normalnych kandydatów, którzy by spokojnie robili w 2 turze 55-60%. To postawili na tego jednego, którego Polacy nie akceptują i wielkie zdziwienie xD

0

Komentarz usunięty

4

@directedbyfcb i jestem dumny, że uniemożliwiłem wybór Trzaskowskiego. Prezydent będzie najgorszy w historii, ale nie będzie Trzaskowskim, a to i tak sukces w tym wszystkim.

7

Czemu lewej strony nie stać na chwilę refleksji na temat tego, że wystawili najbardziej możliwie ideologicznego kandydata, przeciwko któremu nawet małpę by można wystawić, a i tak by zyskała szerokie poparcie prawej strony?
Zrozumcie, to nie na Nawrockiego głosowaliśmy, tylko przeciwko Trzaskowskiego. To wasza wina, że będziemy mieć słabego Prezydenta. Mogliście wystawić jakiegoś normalnego, centrowego kandydata i przejąć pełnię władzy, a nie wpychać nam na siłę Trzaskowskiego...bez kandydata typu Trzaskowskiego to Nawrocki miałby 0% szans na wygraną, bo wyborcy Metnzena czy Brauna by się tak nie zmobilizowali.

0

Gozdyra dzisiaj bez litości, właśnie Barbara Oliwiecka (PL2050) przyznaje się, że nie wie czy by dzisiaj sami weszli do Sejmu...ależ są w defensywie, na swój sposób to aż szokujące, bo to były w sumie tylko wybory na Prezydenta RP.

4

@tomek8756 no racja, najlepiej być w wiecznej opozycji, czekając na samodzielne rządy, na które szanse są iluzoryczne.

7

właśnie w Polsat jakaś kretynka (chyba PO albo PL2050) mówi, że odwrócą zielony ład, a na pytanie jak będzie wyglądać ustawa odpowiada, że najważniejsze jest to, że zielony ład przyjął PiS i to o tym należy mówić...i oni naprawdę mają pretensje do wyborców, że takiego ścierwa nikt nie popiera?

2

@Konradowskyy a po co program? małpa też by wygrała z Trzaskowskim.

3

@PatrychoO czemu tak brzydko mówisz o wszechstronnych "aktywnościach sportowych"?

1

@PatrychoO dziś w nocy pojawią się wyniki z ok 99,8-99,9% obwodowych komisji. A reszta? zawsze są jakieś problemy, gdzieś brakuje podpisu, pieczątki, gdzieś trzeba przeliczyć ponownie, wystąpią problemy informatyczne etc. Normalna sprawa.

0

@kamiVeB game over to będzie, jak policzą wszystkie głosy.

8

Przegrana Trzaskowskiego to będzie piękna odpowiedź naszego Narodu do Tuska, że sobie nie damy wsadzać Prezydenta z nadania partyjnego, jakiego nie chcemy. Można było wystawić Sikorskiego i na luzie 55% dzisiaj by było, jak nie więcej. Nie oszukujmy się, ludzie nie głosowali za Nawrockim, tylko przeciwko Trzaskowskiemu. Platforma sama sobie jest teraz winna. Gdyby nie ich pycha, to mieliby dzisiaj Prezydenta, a będą mieć przeciwnika politycznego.

0

De Bruyne podobno idzie do Napoli...jeżeli nagle drastycznie nie zmieniają dla niego siatki płac, to przepadła nam ciekawa opcja na wzmocnienie.
Generalnie widziałbym u nas jakiegoś bardziej doświadczonego gracza z wolnego transferu, jak np. De Bruyne czy Sane.

4

@norbi77 to jest chyba po to, żebyś w dniu wyborów nie mógł puszczać fake newsów, których w trybie wyborczym kandydat nie będzie mógł sprostować, a mogą wpłynąć na wynik wyborczy. Szczególnie w dzisiejszych czasach rozwijającego się AI.

0

Co Rambla by uważała, gdyby jedynym żądaniem Flicka było sprowadzenie mu CR7? xD
Nadal byście mu w pełni ufali, czy z dnia na dzień stałby się persona non grata?

4

Mam nadzieję na dobry trolling ze strony IPSOS w niedzielę i pierwsze wyniki na remis 50% do 50% ;)

0

@directedbyfcb słuchasz audiobooki? bo ja dużo. I po prostu tak jest, że jednych się po prostu słucha lepiej niż innych...masz np. pana Budzisza i Bartosiaka...niby każdy wie, że ten pierwszy ma zazwyczaj celniejsze analizy i dużo więcej ciekawego do powiedzenia, ale ma taki sposób wypowiedzi, że tego się ciężko słucha, podczas gdy Jacek bardzo fajnie opowiada.
Tak to jest, że niektórzy mają po prostu taki styl wypowiedzi, składni, słownictwa, płynności czy pewnych umiejętności językowych (jak np. zmiana tonu etc.), że się ich dobrze słucha, a innych źle, przy czym nie wykluczam, że ocena tego jest bardzo subiektywna, bo każdemu co innego się może podobać.
Mi styl wypowiedzi Dudy się bardzo podoba i mógłbym takiego wywiadu i 6h słuchać.

ps. świetnym przykładem jest lektor audiobooków Filip Kosior, który zawsze dodaje przynajmniej +2 do oceny książki w 10 stopniowej skali.

2

@michal26 Dudę się świetnie słucha. Bardzo lubię jego styl wypowiedzi.

1

@Gibbon_FCB raczej nie, bo oba państwa to monarchie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?