2

i widzicie co żeście narobili w poprzednich wyborach parlamentarnych? przez was nie ma transmisji meczów Barcelony w LM w TVP! xD a tak serio, to naprawdę co wam szkodzi zapłacić te 30 zł za te 2 mecze czy jakoś tak.

0

myślicie, że Christensen dostanie w tym sezonie jeszcze szansę, np. z Valladolid?
Pamiętam ile było "wątpliwości" przy jego tymczasowym wyrejestrowaniu, a tymczasem chłop po 1 kolejce ligowej ani razu nie pojawił się na murawie.

3

ale ta obecna Hiszpania robi się przepotężna, wygrywa praktycznie wszystko jak leci od 2023 (LN, EURO, w czerwcu F4 LN), a skład moim zdaniem najszerszy ze wszystkich, bo na większości pozycji nie będzie szukania graczy, tylko raczej metoda eliminacji. Jeżeli ominą ich kontuzje, to jakiekolwiek inne miejsce niż 1 będzie sensacją podczas Mundialu, Niemcy może i mają Musiale z Wirtzem, ale także dużo braków na innych pozycjach. Moim zdaniem czas Francji, Anglii i Argentyny się na szczęście kończy, bo młodzi zawodnicy tam raczej nie dowożą na poziomie Hiszpanii. Miejmy nadzieję, że historia się powtórzy z lat 08-12, a nawet na dłuższy okres czasu, tj. silna Hiszpania = silna Barcelona.
3 klasowych bramkarzy - Simon, Raya i Remiro.
2 ciekawych prawych obrońców: Porro ofensywny, Mingueza bardziej defensywny, w odwodzie jeszcze Carvajal będzie. Eric Garcia gdyby gdzieś odszedł, żeby grać na prawej obronie też miałby pewnie szansę.
Na środku obrony nasz podstawowy duet Inigo i Cubarsi, który jak zdrowie dopisze to zagra na Mundialu w 1 składzie, bo jednak zgranie z piłki klubowej bardzo im pomoże, do tego ktoś młody Huijsen/Asensio i doświadczony Le Normand.
Na lewej obronie bogactwo wyboru: Balde, Cucurella i Girmaldo - wszyscy to nasi wychowankowie.
W pomocy zagra pewnie najlepszy obecnie potencjalnie duet świata Rodri i Pedri, a jako rezerwowych zobaczymy kto będzie w formie, w grze będą Ruiz/Merino/Gavi i Casado/Zubimendi/ew. Bernal, bo wiadomo jak nasi umieją wyskoczyć nagle.
Na "10" oby zdrowie dopisało Olmo, jako alternatywa będzie rozważany pewnie Merino/Gavi/Fermin (częściowo pokrywa się to z alternatywami dla "8").
Prawe skrzydło to królestwo Yamala, który jako jedyny nie ma wartościowego zmiennika (Pino).
Lewe skrzydło to oczywiście Nico i Baena (najwięcej kluczowych podań w tym sezonie Primera!).
Na środku ataku nasz Rekin oraz fajnie pokazujący się ostatnio w kadrze Oyarzabal, a w grę wchodzi też fałszywa "9" jak Merino.

Podsumowując, proszę o taką podstawową "11": Simon/Raya - Balde, Inigo, Cubarsi, Mingueza* - Rodri, Pedri, Olmo - Nico/Baena, Ferran, Yamal.
*przy ofensywnym Balde nie widzę Porro w 1 składzie.
Razem 7 naszych jak na Mundialu w 2010, czyli taka mini Barcelona ;)

0

@Cochise @Guapo macie racje, jedna niewykorzystana sytuacja 1 vs 1 może prowadzić do końca kariery, a historia to pokazała jak chociażby u tego Pana poniżej, który po tym pudle już nigdy nie wygrał LM.


0

Panie Flick, niech Pan robi co uważa za słuszne i nie słucha tutejszych ekspertów.

1

@Filipem a co mu po dryblingu, jak po nim nie ma odejścia?

2

Eric Garcia to pierwszy zawodnik od dawna, który wraca po wypożyczeniu mocniejszy i lepszy, niż przed wypożyczeniem.

5

dobrze, że Tabas jeszcze nie wdrożył "demokracji walczącej" przeciwko Barcelonie, bo bez Olmo ciężko by było o mistrzostwo mimo wszystko.

2

Co się ludzie spłakali o skuteczność, to ich. Znowu was potężny Flick wyjaśnił xD

0

@KrwawiaceoczyVEB ale Kounde gra 85% minut w sezonie...jest sens wydawać pieniądze na rezerwowego pod te 15%, gdy mamy inne ważne transfery do zrobienia? (skrzydłowy na już, a za rok klasowa "9").

0

Dzisiejszym meczem Garcia miejmy nadzieję zamyka temat transferu Vandersona. Jeżeli chcemy rezerwowego lewego obrońcę i nie chcemy stawiać na Valle, to idźmy po lewego obrońcę, a nie prawego. Najlepiej za darmo, bo to w końcu ma być zmiennik, jak np. Mitchell albo starszy Tagliafico na sezon/dwa.

0

Araujo inteligencja boiskowa na poziomie viniciusa niestety...

0

a czemu Mats na trybunach a nie na ławce?

2

może w przerwie odkurzymy Christensena za Araujo? warto mu dać parę minut, zanim znowu na L4 wypadnie ;)

1

Szkoda, że nie gra Cubarsi zamiast Araujo, bo mogliby już się zacząć zgrywać przed przyszłorocznym Mundialem ;)

0

@mekston @Lucyffffer1922 no bardzo skrócił i napisał wręcz nieprawdę - będzie mógł odzyskać te 15 000 zł od Janoszek, ale po prawomocnym zakończeniu postępowania, idąc z nowym roszczeniem na podstawie art. 746 § 1 k.p.c.

"§ 1. Jeżeli uprawniony nie wniósł pisma wszczynającego postępowanie w wyznaczonym terminie albo cofnął pozew lub wniosek, jak również gdy pozew lub wniosek zwrócono albo odrzucono albo powództwo bądź wniosek oddalono lub postępowanie umorzono, a także w przypadkach wskazanych w art. 744 § 2, obowiązanemu przysługuje przeciwko uprawnionemu roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej wykonaniem zabezpieczenia. Roszczenie wygasa, jeżeli nie będzie dochodzone w ciągu roku od dnia jego powstania."

0

@Lucyffffer1922 Przy wyroku, nawet w pierwszej instancji, nie płacisz żadnej grzywny, jeżeli skorzystasz z prawna do wniesienia środka zaskarżenia, no chyba że Sąd może i nada rygor natychmiastowej wykonalności (np. w sprawach pracowniczych z mocy prawa musi taki nadać).
Tutaj natomiast była sprawa zabezpieczeniowa, tocząca się niejako obok samego postępowania głównego, gdzie wydane zostało postanowienie o zabezpieczeniu - skuteczne z chwilą wydania (a nie z chwilą prawomocności) i skuteczne albo do jego uchylenia, albo prawomocnego wyroku (jaki by nie był). Przepisy od art. 730 do 746 k.p.c. szczegółowo i zrozumiale omawiają instytucję zabezpieczenia.

0

@mekston tutaj ma wpływ art. 1052 zd. 3 k.p.c.
"W jednym postanowieniu sąd może wymierzyć grzywnę nie wyższą niż piętnaście tysięcy złotych, chyba że dwukrotne wymierzenie grzywny okazało się nieskuteczne. Ogólna suma grzywien w tej samej sprawie nie może przewyższać miliona złotych. W razie wykonania czynności przez dłużnika lub umorzenia postępowania grzywny niezapłacone do tego czasu ulegają umorzeniu."

Tak po prostu jest, że jak grzywna nie jest wyegzekwowana, a podstawa do jej wymierzenia w międzyczasie zniknie, to jest umarzana. Ten przepis w praktyce bardzo często dotyczy postępowań rejestrowych przed KRS. Najcześciej jest tak:
1. Sąd z urzędu wszczyna postępowanie przymuszającego do czegoś, np. złożenia dokumentów finansowych (sprawozdania finansowego) za dany rok.
2. Jeżeli nie wypełnisz, to nakłada na Ciebie grzywnę, od której co do zasady nie ma jak złożyć sensowej skargi na orzeczenie referendarza sądowego.
3. Sąd przekazuje akta sprawy do wydziału wykonawczego, który zazwyczaj wzywa Ciebie do uiszczenia grzywny w ciągu 30 dni.
4. Jeżeli tego nie zrobisz, to niespiesznie przekażę sprawę do komornika.
5. Komornik zajmuje grzywnę.

Jeżeli w trakcie np. tych 30 dni, albo i potem, ale przed faktyczną egzekucją przez np. Komornika złożysz sprawozdania, to referendarz umarza wtedy to postępowanie w którym otrzymałeś grzywnę, a Ty nie musisz już tego płacić, bo postanowienie o nałożeniu grzywny przestaje istnieć w sensie prawnym i nie ma podstawy do jej pobrania.

0

@Lucyffffer1922 Grzywna była najprawdopodobniej nadana w osobnym postępowaniu przez innego Sędziego (jak znam trochę praktykę dokładnie w sprawach nakładania grzywien w ramach udzielonego zabezpieczenia przed Sądem Okręgowym w Warszawie), a więc jakby nie zapłacił, to by zajął komornik.

Istota sprowadza się do tego - zabezpieczenie ma chronić Powoda i regulować stosunki między Powodem i Pozwanym na czas postępowania do prawomocnego wyroku. Postanowienie o zabezpieczeniu jest zaskarżalne, ale przy tym skuteczne co do zasady od momentu wydania.

Takie postanowienia w istocie wydaje się np. poprzez np. zakaz zbywania i obciążania określonego składnika majątkowego w czasie postępowania, jeżeli postępowanie dotyczy tego składnika majątkowego lub znacznej sumy pieniężnej, może być to blokada środków na rachunku, albo przyznanie uprawnień do wykonywania praw z akcji albo udziałów w przypadku sporów korporacyjnych etc.

W skrócie chodzi o to, że jeżeli Powód uprawdopodobni (a nie udowodni) swoje roszczenie względem Pozwanego, to sąd może nadać mu w formie postanowienia o zabezpieczeniu dodatkową ochronę, żeby potem sam wyrok nie był niewykonywalny. Jednocześnie co do zasady sposób zabezpieczenia nie powinien spełniać w istocie roszczenia Powoda.

Jeżeli postanowienie o zabezpieczeniu, które jest skuteczne (ale jeszcze nieprawomocne) mogłoby być olewane przez Pozwanego, to prowadziłoby w istocie do eliminacji takiego środka prawnego z systemu prawnego, co byłoby skrajnie niekorzystne dla wszelkich wierzycieli.

Poza tym - w ramach całego systemu prawnego - nie możesz olewać skutecznych postanowień sądu, ponieważ prowadziłoby to do anarchii.

Np. wyobraź sobie, że masz roszczenie o wydanie Tobie części gruntu, albo jakiejś nieruchomości. Składasz do sądu pozew o przyznanie Tobie prawa własności (lub użytkowanie wieczystego etc.) wraz z wnioskiem o zabezpieczenie (najpewniej zakaz zbywania i obciążania), wnosisz wysoką opłatę od pozwu i dostajesz zabezpieczenie. Następnie ktoś składa zażalenie i w tym czasie zbywa nieruchomość na rzecz osoby trzeciej, a potem wnosi o oddalenie powództwa z uwagi na brak posiadania legitymacji biernej i mówi, że jak chcesz, to idź wobec tej osoby trzeciej z art. 10 ukwh...no absurdem byłoby to. Dlatego zabezpieczenia muszą być skuteczne z chwilą wydania. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, składasz zażalenie, jak Sąd Apelacyjny je rozpatrzy pozytywnie i uchyli zabezpieczenie, to dopiero dokonujesz czynności, a nie że po złożeniu zażalenia twierdzisz, że orzeczenie Ci się nie podoba, jest twoim zdaniem wadliwe, to go nie będziesz respektował...tak prawo nie może działać.

Stanowski nie zastosował się do skutecznego postanowienia sądu (wiele osób może to dziwić, że są orzeczenie skuteczne, ale nieprawomocne) i dostał grzywnę. Normalna sprawa. Zgodnie z prawem powinien poczekać z emisją materiału do czasu uchylenia postanowienia o zabezpieczeniu, czego nie zrobił, to otrzymał z tego powodu grzywnę. Tyle w temacie.

0

Takiej bzdury po będącym ostatnio w dobrej formie Stanowskim się nie spodziewałem...grzywna była oczywiście zasadna w świetle wcześniejszego postanowienia o zabezpieczeniu, a późniejsze uchylenie postanowienie nie ma znaczenia w kontekście grzywny. Stanowią tak wprost przepisy, a przeciwne ich pojmowanie prowadziłoby do anarchii i uchylenia istoty zabezpieczenia w systemie prawnym.


0

@Stinger_ wolę, żeby Barcelona wygrywała śr. co 2 lata Ligę Mistrzów, niż raz na 10 tryplet...ale kto co lubi.

0

@Stinger_ Takim, co nie ma klapek na oczach, umie analitycznie spojrzeć w przyszłość i przedłożyć większe dobro ponad mniejsze dobro etc. Zauważyć, że np. 3 Ligi Mistrzów pod rząd robią wrażenie, a wygrane w CdR 98% piłkarskiego świata ma w dupie.
Oczywiście można też jak 90% Polaków robi ze swoim życiem - patrzeć tylko na dzisiaj i olewać jutro. I faktycznie 9/10 osób nie zrozumie to czego napisałem, bo nie umieją nic innego, niż żyć od 1 do 1.

0

@blakkudium ciekawe czemu kluby saudyjskie (też np. Al-Nasrr, Al-Ittihad) Saudyjczyków kierują na te same pozycje (boczni obrońcy i jeden z DMów). Skąd to przekonanie, że to akurat najmniej ważne pozycje?

0

@Stinger_ Skoro dla Ciebie CdR = każde trofeum to gratuluję, sam Goebbels by się nie powstydził takiego komentarza.

0

@MesQueUnClub_87 każdy dobrze wie, że Real z Ancelottim gra poniżej poziomu indywidualnego swoich zawodników (sama gra zespołu, nie same wyniki). Nie wierzę, by z kolejnym szkoleniowcem, niezależnie kto to będzie, grali dalej taki sam paździerz...a samo CdR raczej wieje i powiewa większości kibiców Barcelony, dla których priorytetem jest Liga Mistrzów, a potem Liga. CdR to miły dodatek, ale tylko dodatek, który specjalnie nikogo nie grzeje. Sam się zastanów, czy umiesz wymienić wszystkie lata mistrzostw z XXI w., wygranych w LM, a jak to jest z CdR. Większość ci wymieni dwa pierwsze, a z trzecim coś trafią, a coś nie.

3

@blakkudium brzmi jak idealna robota dla Xavi'ego, żeby się wykazać.

0

W Pucharze Króla już jesteśmy wygrani...jak wygramy, to wiadomo, mamy puchar. Jak przegramy, to Ancelotti zostanie w Realu na kolejny sezon. Klasyczna sytuacja win-win dla nas.

0

@Gall jedynymi napastnikami, którzy Ci coś są w stanie zagwarantować, to Kane i Haaland - obaj poza naszymi możliwościami. Każdy inny transfer wyjdzie albo nie wyjdzie.

3

@Gaucho napiszą ci na pewno, że niesprawdzony w ligach TOP5, więc bez sensu transfer. Generalnie wiadomo, że powinniśmy celować w młodych zawodników z 15 letnim doświadczeniem w TOP5 i UCL, który ma przynajmniej z 2 złote buty i gole w fazie pucharowej Mundialu, a także nie będzie chciał wygórowanej pensji.

0

Duda prawdopodobnie żałobą narodową rozwalił Tuskowi piknik historyczny, który miał być pewnie swego rodzaju ostatnim eventem PO przed I turą wyborów...
Z jednej strony oczywistym jest, że organizowanie takiego wydarzenia pod patronatem Premiera z określonego obozu politycznego w czasie kampanii wyborczej z pieniędzy publicznych jest patologią, ale jednocześnie przepalanie tych pieniędzy przez Dudę w akcie złości bo akurat mu się powód pojawił, to też zasługuje na potępienie.

Generalnie z powodu takich działań jak powyżej tracimy przede wszystkim My, Polacy. 20 mln w skali państwa to nie są jakieś niewiadomo jakie środki, ale już naprawdę można lepiej było wydać te środki. Szkoda, że każdy event musi mieć w Polsce charakter polityczny, jeżeli już robiliśmy taki "Piknik", to naprawdę można było zrobić event pod patronatem zarówno Prezydenta RP jak i Premiera RP, podnosząc dodatkowo jego status. Wydarzenia takie powinny być kierowany do wszystkich, a nie do wybranego elektoratu partyjnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?