Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja się tam cieszę, że 1 mecz z Interem mamy w domu. Na spokojnie w pierwszym meczu ich zezłomujemy 3-0, a w rewanżu zagramy na kontry.
6
W półfinale są drużyny nr 2, 3 i 4 z fazy ligowej, a ostatni z półfinalistów ograł nr 1 dopiero w karnych. Bardzo sprawiedliwa jest tegoroczna Liga Mistrzów.
0
Kiwior > Saliba. Przecież to oczywiste.
0
xDDDDDD ja jebie...
0
@Kgorecki2500 w którym? w żadnym. Zmieni się co innego.
Dzisiaj masz posła, który żeby zostać wybranym na następną kadencję, musi się znaleźć na liście wyborczej danego ugrupowania. Samemu nie możesz zdobyć mandatu, ponieważ wejść można tylko z ogólnopolskiej listy. Więc w czasie kadencji nie możesz się kierować podczas prac parlamentarnych i głosowań swoim własnym rozumem - musisz wszystko robić zgodnie z linią partyjną, albo koniec twojej "kariery".
W JOWach masz sytuację następującą - w pierwszym Sejmie wszyscy klasycznie wchodzą z nominacji partyjnej z PiS lub PO. Większość wejdzie z przewagą rzędu 5-10% nad kontrkandydatem z partii przeciwnej. W czasie kadencji robisz to, do czego zostałeś powołany - reprezentujesz interes swoich wyborców, a nie partii politycznej do której należysz. Czasem działasz wbrew tej partii, jeżeli interes partii jest sprzeczny z interesem wyborców. Budujesz sobie lokalne poparcie. Przychodzą kolejne wybory i tutaj lider nie może od tak Ciebie nie poprzeć i wystawić kogo innego, ponieważ Ty samodzielnie także wystartujesz i prawdopodobnie doprowadzi to do zmiany ugrupowania, które ma mandat w danym okręgu. Z perspektywy lidera, nawet taki kandydat. który jest w 3/4 zgodny z twoimi działaniami jest lepszy od takiego, który jest z przeciwnego obozu politycznego i masz zgodność z nim 1/4. Dlatego lider musi przełknąć dumę i poprzeć na nową kadencję takiego posła. Dzięki temu poseł zyskuje NIEZALEŻNOŚĆ, oczywiście tylko w przypadku, kiedy dobrze sprawuje swój mandat na rzecz lokalnej społeczności, która mu udziela poparcia. Oczywiście za tym idzie upadek systemu dwupartyjnego jaki znamy z dzisiaj - szyldy wprawdzie zostają, ale już nie rządzi jedna osoba daną partią polityczną.
Tak to właśnie mniej więcej działa w USA i tego bym sobie życzył dla Polski.
1
@Kgorecki2500 oczywiście, że tak. To jedyne rozwiązanie, które rozbija w prosty sposób system partii wodzowskich, gdzie Tusk czy Kaczyński trzymają szeregowych posłów za pysk, ponieważ decydują o tym, czy będziesz na śmiesznej liście, czy nie.
1
@MessiForeverTheBest no to jest jedyna rzecz, która jest w stanie to zrobić.
2
@Hasszz 60 mln xD tyle to mogliśmy wołać rok temu, teraz 25-30 mln to max co nam zaproponują. Zejdźcie na ziemię.
0
@sergio5 w ramach równouprawnienia będzie zorganizowany Superpuchar pomiędzy Barceloną a Barceloną, w którym wygra Barcelona, a madrycioki i tak potem napiszą, że Barcelona ograła Barcelonę tylko ze względu na Negreirę.
0
Btw. jest wśród tegorocznych kandydatów chociaż jeden inteligentny, który postuluje wprowadzenie niezbędnych nam jednomandatowych okręgów wyborczych? (niezależnie od faktu, że nie jest to kompetencja Prezydenta RP)
4
ale mnie irytuje to wyciągnie co ktoś powiedział kiedyś, 3 lata temu, 5 lat temu....przecież to były przedwyborcze poglądy, które wtedy akurat pasowały, to takie były. Po wyborach przecież wszystkie obietnice przestają obowiązywać i można składać nowe, nawet sprzeczne z poprzednimi do czasu kolejnych wyborów.
2
@Gaz masz rację, powinniśmy go sprzedać rok temu w pakiecie z Pedrim jak proponowałeś ;)
0
@Coutinho007 w dzisiejszych czasach bon mot "jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz" jest w perspektywie wieli ludzi niestety coraz bardziej prawdziwy. Flick ma % wygranych na poziomie Guardioli.
0
@krol211 a może od przerwy reprezentacyjnej właśnie jest sobą? czy to nie jest to, co widzieliśmy mniej więcej przez pierwsze dwa sezony tutaj?
0
@fantom102 50-60 to byś dostał rok temu, teraz 25-30 będą nam co najwyżej oferować.
2
2008 rok, Barcelona po rozczarowującym sezonie zmienia trenera, Hiszpania zostaje Mistrzem Europy, a Barcelona rozpoczyna marsz po tryplet.
2024 rok, Barcelona po rozczarowującym sezonie zmienia trenera, Hiszpania zostaje Mistrzem Europy, a Barcelona...przecież dobrze wiemy, jak się tegoroczna historia skończy.
ps. a co spora część użytkowników się produkowała w zeszłym roku, jak to Araujo idealnie będzie pasował do taktyki Flicka i jakie to herezje inni wygadują żeby sprzedać, to ich ;)
0
@Gaz a Ty dalej byś sprzedawał Pedriego jak latem? xD
0
@Recha_0684 a jeżeli na szali masz zasadę 1:1 i przedłużenie kontaktu Yamala, który wygasa za rok? coś za coś.
2
@kanver_ proszę o przelew na 150 mln $, skoro to pietruszka.
5
Moim zdaniem La Rambla po prostu nie zasługuje na Hansiego Flicka...bez przerwy deprecjonowanie jego pracy w kontekście zarządzania kadrą, bez przerwy ten powinien grać, a ten na ławce...za krótko chyba mieliśmy jak widać Koemana czy Setiena.
Flick wykonuje kapitalną pracę, w tym w zakresie zarządzania kadrą w oparciu o współpracę ze swoim sztabem medycznym i jeżeli np. wystawi dzisiaj Yamala do gry na 90 min., to dla mnie to oznacza, że był gotowy do gry przez 90 min i kropka.
1
@Cule1234 po kiego kolejny pomocnik? chyba, że sprzedajemy FdJ...no chyba, że lecimy po Wirtza, którego można też ew. rzucać trochę po skrzydłach.
1
Wiadomo, że się to raczej nie zdarzy, ale w sumie czemu się dziwicie, że paru działaczom FIFA może to chodzić po głowie i puszczają takie fake newsy do obiegu medialnego przez zaprzyjaźnionych pismaków? przecież FIFA to nie ogranizacja charytatywna, chcą zarobić jak najwięcej $$$, żeby potem zarobek (górkę nad wypłacone nagrody) z turnieju podzielić między siebie, a oczywistym jest, że obecność obiektywnie najlepszej, a przede wszystkim najefektowniej grającej obecnie drużyny świata da im większy zarobek, niż jakiś Club Leon. To nie jest stary i uznany format, który się dobrze sprzeda niezależnie od faktycznych uczestników jak piłkarski Mundial.
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1183548/fc-barcelona-moze-zagrac-w-turnieju-z-wielka-pula-nagrod
0
@Criss18Barca żadne wybory w pewnym sensie nie są ważne ;) byle zostawili nam estoński CIT, pełne ubezpieczenie zdrowotne za 1 zł miesięcznie, ryczałtowy podatek od najmu/dzierżawy i stałe świadczenia z 176 k.s.h. bez zmian. Uwzględniając to wszystko, to tak po prawdzie nie jest wcale tak źle w tej Polsce.
8
Mistrzowski pomysł Brauna! Debata kandydatów połączona z piciem wódy, właśnie tego nasz kraj potrzebuje! xD
1
Po klęsce Ruchu Palikota, a potem Nowoczesnej (zwanej potocznie Starożytną) nic się do dzisiaj nie pojawiło w tej jednej, mało zagospodarowanej "ćwiartce" w diagramie Nolana, w której powinny znajdować się ugrupowania liberalne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym. Dlaczego waszym zdaniem tak się dzieje? Przecież to jest spokojnie 10-12%, a może i trochę więcej wyborców w Polsce, którzy muszą dzisiaj głosować na ugrupowania, które nie reprezentują w dużej części ich poglądów.
2
Hołownia jeżeli nie zostanie Prezydentem RP, to powinien startować przeciwko Laporcie.
1
a czy zabronione jest pytanie na siebie? Mentzen powinien siebie samego zapytać, kto ma największe szanse na pokonanie R.T. w ew. 2 turze wyborów.
0
mogli już przygotować jakieś kuleczki zamykane po kinderkach czy coś, a nie te pogniecione kartki xD
2
ale to Seneszyn to zero intelektualne...to właśnie JOWy są jedyną drogą zmiany patologicznych partii wodzowskich w Polsce. W USA właśnie dzięki JOWom politycy są niezależni przed liderami partii, odpowiadają wprost przed wyborcami, którzy ich potem rozliczają z tego co osiągnęli.
0
Paradoksalnie, ja się z tym zgadzam. Skomplikowane podatki to często niskie podatki, a proste podatki to wysokie podatki. Dzisiaj mamy naprawdę niskie podatki, jeżeli ktoś jest elastyczny i umie się swobodnie poruszać w tym systemie. Uproszczenie podatków dla takich osób spowoduje prawdopodobnie ich wzrost.