0

@mn2000 jasne ale to ryzyko jak w sporcie Dembele czy Suarez zdrowia nke gwarantują zobaczymy zawodnika zawsze mozna sprzedać jak sie nie sprawdzi dlatego cieszy mnie w tym kontekscie transfer Griezmana.Mam nadzieję że Neymarowi mentalnie pomoże Messi

0

Myśle że zarzad skupił sie na sprzedaniu kilku zawodników aby zamknąć finansowy okres a teraz zabiera sie za realizacje kolejnych celów transferowych.Okno dopiero się otworzyłó i mozna działaćJest też Copa America itp.Nie oczekiwalbym ze nagle wyjda i powiedzą jutro kupiliśmy Griezmana i Neymara wszystko w swoim czasie, ktos musi też odejść trzeba to skoordynować.Cierpliwie rtrzeba poczekać.

0

@wyrek niekoniecznie Arthur musi dojśc do ładu z kontuzjami i odzyskać forme umie tez odebrać pilke tak jak de jongw praktyce obaj nie tracą pilke i obaj nie zapuszczaja sie w pole karne.im dalej to też ciezko ta pilke bedzie odzyskać jak zaaczna grać zespołowo bo Messi nie bedzie musial grac sam

1

@jolowanila Dembele jest dobra opcja jesli wzmocni sie go fizycznie w formie to swietny gracz.

1

@Jamiro piszczek powiedział o klopie nie potrzebowal piłkarzy technicznych tylko szybko biegajacych.Barca to co innego liczy sie technika przede wszystkim.Barca z live przegrala dlatego że live zlekceważyła wygrała 3:0i nie straciła gola jak z Romą i liczyła ze nawet jak przegra to Messi coś strzeli.Gol z roznego był tego dowodem zespół spał.Kolejna kwretia to seria kontuzji jak z Dembele Arthurem czy suarezem ktory miał 2 kontuzje na raz i skonczyło się Artroskopią.Ale wystarczyłoby aby Dembele był w formie a nie po kontuzjach i wynik byłby inny.Zarówno w pierwszym jak i drugim meczu.Zespól zawiodł mentalnie biegał 6 km mniej czyli nie mogło być mowy o pressingu wychodzeniu na pozycji itp.Gdyby zagrał Salah Firmino to wtedy podejscie było inne a tak to poprostu nieładnie zlekceważono live.To nie live zagrało rewelacyjnie tylko Barca ponizej swoich możliwosci.A finał był rozczarowujacy po ludzku słaby.Nie oznacza to że klopp to zly trener tylko ta wygrana to zadna zasluga klopa.

0

@piotr szelest tylko jak mówilem wczesniej nie jest to zawodnik ani przyszlosciowyi pewne cechy z wiekiem sie traci a to wyjatkowo szybkosciowa pozycja.Jeśli Alba nie będzie radził sobie z takim szynkim Salahem to zawodnik wolniejszy bedzie miał mniejsze szanse.Wtedy będzie trzeba przezyć taki mecz bo nie będzie realnej alternatywy Real też bedzoe miał mega szybkie boki bo pewnie vini przejdzie na dróga stronę.

0

@semafor przyjscie neymara i griezmana znacza odejscie i powiedzenie innemu że się na tej pozycji sprawdził jego wypowiedz jest neutralna.Nie jest przeciw neyowi ani nie chcę powiedzieć niczego w stosunku do tego co odejdzie

0

@piotr szelest tylko czy Alaba jest do kupienia i czy Barca ma kase na niego

1

@Pz no podobno valverde zarzadał sprzedaży kilku zawodników ,zobaczymy co z tego będzie czy sprzedadzą busiego albo rakitica Coutinho czy Dembele albo Malcoma co z Semedo i Umtitim reszta na mój gust zostaniea jesli sprzedadza Umtiti to kto za niego..Może wypożyczą Alenie.Myślę że 1 sezon busi jeszcze zagra.Co do de jonga to crack.Ja bym nie chciał aby odszedł Dembele wolałbym aby się wzmocnił fizycznie.

0

@Kozaxus z jakiś powodów go nie chcą.Ja bym wzioł kogoś młodszego ambitnego.Może i tego Cucurelle sprawdzić dać mu pół roku choć na mój gust valverde zanim nie przepada i chłop bedzie głównie siedział.To musi byc ktoś kto bedzie odpowiadał valverde najlepsza opcja to może Alaba tylko czy realna.

0

@Cobra303 a co bedzie jak pod koniec sezonu kiedy np. Alba będzie miał kontuzje.Bo w koncówce tego mieliśmy plagę kontuzji a przyspieszenie i obciązenia na tej pozycji są najwieksze.O ile teraz jak przyjdze Neymar to pewnie Alba tak dużo nie będzie biegał powinien mieć konkurencję na swojej pozycji a nie zspchaj dziùrę.Faceta który np.wejdzie w koncówce i szybkoscia wygra nam mecz.Myślę że oni o czymś takim myślą.W poczatku sezonu Alba grał świetnie potem każdy wiedział jak gra z Messim i to już nie wychodziło bo było zbyt jednostronne podobnie jak wejscia Coutinho i strzały w dlugi róg.Dlatego warto mieć ciekawą alternatywe aby niewiadomo było kto zagra.A nie na zasadzie ze wejdzie ktoś kto mało gra jak Boateng i jest z tego lipa.Musi byc ktos pod grą.

0

@kozilll de jong świetnie rozgrywa pilkę i potrafi odebrać tu napisałem to samo co piszesz chodziło mi o to że Barca zrezygnowała z Rabiota bo nie chciał grać na pozycji defensywnego pomocnika w przeciwienstwie do de jonga który nie ma z tym problemu to niejasno ujołem.Jest zdecydowanie lepszym graczem dla Barcy.Zarząd zrobił mądry ruch.

0

@pep10 Rabiot nie chciał być defensywnym pomocnikiem tylko ofensywnym, a to jest jego największa wartość w przeciwienstwie do de jonga który broni i rozgrywa.

0

@piotr szelest tylko na pozycji Alby trzeba biegać sprintem, większe odleglości niż pomocnik i wrócić się do obrony.Czy 33 latek ma jeszcze taka dynamikę i szybkośc aby dogonić Salaha, Hazarda czy choćby takiego Viniego.

0

@khris Richie Puig powiedział że jest zachwycony współpracą z valverde i masę rzeczy się od niego nauczył.Nie sądze aby valverde miał uczyć zawodników 27 plus jak mają grać w piłke, bo pewnie dembele odejdzie.Na mój gust ci gracze ,którzy dojdą to styl wspólnie pokażą valverde raczej bedzie tylko korygował pewne rzeczy.Jęśli nie będzie kontuzji to po zakończeniu rozgrywek stwierdze czy to dobry trener czy nie na dziś jestem otwarty.Na mój gust nie pokazał on tego co chciał zrobić z Barceloną
A on chce zrobić z barca mieszankę efektownych kontr po obronie przed bramką a drugi styl to Guardioli.Myślę że on chcę dostosowywać sposob do sytuacji nie idzie wysokim pressingiem przechodzimy na kontry i odwrotnie trudna sztuka.Griezman w Atletico specjalizował się w takiej grze.Neymar z Messim swietni byli w grze Guardioli myślę że valverde będzie miał ludzi do obu styli w obu będą dobrzy.Przy obu bedzie trzeba grać piłą przy wyprowadzeniu piłki z pod własnej bramki także co też jest do poprawy.Choc myślę że jak przyjdze de Jong neymar Griezman będzie to lrpuej wyglądało.Ja widzę tutaj nowe umiejetności zespołu a nie tylko granie wysokim pressingiem i atakiem pozycyjnym.Widzę możliwości wzbogacenia tej gry.Live gra z kontry i też jest to efektowne granie.Można zrobić w obu stylach efektowna gre ale trzeba miec zdrowy zespół z przodu inaczej jest lipa i tu i tu.Jak mówię ocenie po następnym sezonie co to za trener.

0

@khris no jeśli z przodu gracze są kontuzjowani to kto niby ma robić tą piękną grę.Taktykę ustalasz pod zawodników których masz akurat do dyspozycji.Barca grała słabo na początku sezonu w obronie.Ale też podstawa zespołu wchodziła z marszu i nie uczestniczyła w pre sezonie.W lidze tracili sporo bramek.Jednak valwerde wszystko poukladał i pique zaczoł lepiej grać.w lyonie kiedy Messi i Dembele byli kontuzjowani wygraliśmy defensywą.Do czasu kiedy lidze graliśmy o ligę stosunek strzelonych bramek do straconych był fenomanelalny.Potem rezerwa zaliczyła remis i porażkę.Kontuzji było sporo.Suarez z Messim mieli fsntsstyczny wynik.Kolejne kontuzje Suareza rozwaliły mu grę.Były momenty kiedy Dembele był w formie i reszta też grała Barca dobrze wygladała.Niestety jak mówię to sie rozpadłp.Teraz przychodzą efektowni zawodnicy i zobaczymy jak to będzie wygladało nie sądze aby valverde powiedział im grajcie brzydko.

0

Błąd gracz poniżej 27 roku zycia, cały przód ma 27+

0

@kamapl85 myślę że Griezman chce cos wygrać wie że nie ma tu dobrej passy jest jednym z wielu a nie najwiekszy.Jest też zdrowy.Co daje stabiluzacje.Co do Neya nie ma dobrej tu prasy chce się odbudować.aco do Dembele będzie o rok starszy zna Barce i mozliwosci ma ogromnę meczy jest sporo.Jest jeszcze de jong.Zapowiada się swietna techniczna gra Griezman sporo biega.

0

@khris moment pod koniec ery Guardioli zespół grał piła w poprzek i nie dało sie tego ogladać.Autobus zrobił swoje.Nie uważam aby Barca nie potrafiła grać pozycyjnie nie robi tego tak czesto jak za guardioli ale potrafi grać różnie.Twierdzę że nie było w tym sezonie zwłaszcza w 2 połowie kim grać z przodu z uwagi na kontuzję zwłaszcza chodzi o Dembele.Potrafił zrobić obronę.Jeśli Barca zrobi te transfery co planuje i to ze stylem będzie ok.Co do Vaverde daje mu szanse wygrał mistrzostwo i zrobił swietna obrone.Zawodników miał kontuzjowanych aby coś grali z przodu.Nie wyrokuje na ren moment czy to swietny czy nie trener poprostu z tych powodów o których pisałem daję mu szanse.Chce aby popracował nad przodem i stylem.

0

@DamianPSV po co wybierac jak mają być obaj.Mają wspólnie ciagnąć wózek o nazwie Barcelona razem zresztą także rywalizować.

0

@kamapl85 a może bedzie konkurencja

1

@Bambus150400 błąd marketingowy stracił Neymara i Ronaldo a Anglicy zdominowali rozgrywki. Zpowinien cieszyć się z każdego cracka który wraca bądź przychodzi do ligi.La liga jest silniejsza więcej osób będzie chciało oglądać tą ligę.Strzela sobie gola do własnej bramki.

9

@Aerox ale też strzelił masę bramek i przynióśł sporo radości, jak choćby w meczu z psg. Także zarobił kasę.Podjoł złą decyzje jako młody człowiek i poniósł konsekencje.Wybrał kasę i chciał zostać najlepszym na świecie i podjął walkę z Messim.Co świadczy o ambicji.Mógł chcieć spróbować śoś nowego.Ronaldo czy Guardiola też zmieniają kluby.Ludzie też zmieniają swoją prace za kasę.Widać też chemię miedzy szatnią a Neymarem.Zwłaszcza pomiedzy Messim Suarezem a Neymarem i to zarówno na boisku jak i poza.Nie znasz Neymara a oni go znają.Na dodatek zna Barcę nie będzie potrzeby adaptacji (to samo z Griezmanem a Hazard już będzie musiał przyzwyczaić się do gry w lidze hiszpsńskiej gdzie jest mniej miejsca)..Doda też stylu i piękna gry.Władze klubu nie były nastawione do niego pozytywnie przez 2 lata ale inteligentni ludzie powinni umieć z sobą rozmawiać i dać sobie szanse.To też wielkość.Zgodził się wrócic do warunków sprzed a płaca uzależniona jest od gry.Niezdecydował się też na Real .Barca jest jego pierwszym wyborem.Jeśli przyjdą z griezmanem do tego jest messi, de jong ,Suarez to patrząc że mielismy szanse na tryplet to po takich wzmocniach nie tylko Real będzie miał problem ale i cała reszta.Nawet jakby Mbappe przyszedł do Realu to i tak jest 5 cracków do 2 Realu.A inni w Barcelonie też są też swietni.Czym tu sie martwić i robic sobie sztuczne problemy:)problemy będą mieli ci co będa musieli pokonać barcę:)

0

@szymonekk coutinho pewnie sprzedadzą .W ostatnim sezonie i tylu kontuzjach ktoś z zawodników Dembele Suarez, Neymar będą raczej na pewno będą mieć kontuzje czego im nie życzę no i rywalizacja powinna być a meczy będzie sporo więc nie martwiłbym się.

0

@nioton Tak wiem, ale mam dziś dobry humor i nie mogłem się powstrzymać;)

0

@szymonekk de jong jest kreatywny prawdopodobnie to najlepszy obecnie pomocnik ,Arthur podejrzewam że w tym roku jak kontuzję mu przejdą będzie bardziej ryzykował co zapowiada.Xavi prosi tu o cierpliwość.Ma już pierwszy rok zaliczony.Myślę też że Alenia jest już po pierwszym sezonie w Barcelonie i w tym roku powinien grać lepiej.Więcej szans dostanie Richie.Ale jesli dojdzie Neymar z Griezmanem i Messim i zdrowym Dembele na jakośc gry nie powinniśmy narzekać.Pomoc z roku na rok będzie lepsza.

2

@khris liga zrobila się ciekawsza inne kluby troche poszły w góre, taki betis np.Valencia świetnie grała a się wzmacnia.Myślę że jeśli się nastawiasz na Barcę Guardioli czy Ronaldinho i że to ma tak teraz wygladać to będziesz miał wiecznego doła.Xavi i Iniesta nie zagrają a u Busi to raczej bliski koniec kariery w Barcelonie.Nie oczekuj że kto kolwiek będzie grał tak samo jak tamta ekipa.Co do stylu tamtej Barcy został rozpoznany i zmiany były konieczne.Widział to Enrique i widzi to Valverde.Co do tej ekipy miała pecha praktycznie caly przód był kontuzjowany i to kluczowi zawodnicy Dembele 3 razy praktycznie w 2 poł niegrał bo dochodzenie do formy bym nie nazwał.Nie strzelenie bramki z live to braki rytmu meczowgo.Coutinho 2 razy i ogólny brak formy Arthur2 kontuzje i poł sezonu pod formą.Rakitic, Messi po 1 kontuzji.Suarez 3kontuzje w koncówce 2 kontuzje na raz artroskopia.Malcom 1.Wedlug mnie pracowanie nad ładnym stylem w przodzie -nie było takiej możliwości.Zespół nie mog wejśc na odpodiedni poziom.Dlatego postawił valwerde na defensywę.Tu zespół poszedł do przodu bardzo poprawił grę przed bramką.Pamietaj że zespół jest w fazie zmiany pokoleniowej i jak widać wymagania są ogromne i na kilku kupionych zawodników 1 zostaje w 1 składzie.Bo i specyficzny styl i trudniej się gra w lidze hiszpanskiej niż takiej Angirlskiej.A wybitnych zawodników tak dużo nie ma.A obrońcy coraz są lepsi a czasu na posiadanie piłki coraz mniej a i systemy obrony są poprawiane.Stąd wydawało się rok temu że Barca ma już skład a mimo wszystko Barca prawdopodobnie kupi 3 cracków do 1 zespołu (de jong już jest)griezman Neymar)nie będą to wszystkie transfery.A wymiana pokoleniiwa będzie trwała bo i busi, rakitic, Messi, Pique Alba.Z tych zawodników pewnie Rakitic odpadnie w tym okienku.To czego życzyłbym sobie oprócz planowanych transferów to brak kontuzji aby valverde pokazał co jako trener jest wstanie zrobić z przodu wypracować styl bo tego brakowało.Bo z tyłù graliśmy świetnie.Dostanie nowych zawodników nie będzie tylko Messi. Zobaczymy co z tym zrobi.Dla mnie najważniejsze to transfery zapowiadane i brak kontuzji na ten rok.Wyniki finansowe wygladają lepiej niż w zeszłym roku a transfery na mój gust będą lepsze od tego co robi Real.Myślę też że de ligt dołaczy do Barcy po skończeniu kariery przez Pique.Na ten transfer i zarobią a pensja pewnie bedzie mniejsza od tego co Pique weźmie.A może znajdą kogoś tańszego.Generalnie bym się nie martwił bo perspektywy są dobre.

0

@nioton najlepiej wycofać się ze wszystkich rozgrywek wtedy kasy będzie.....;)

0

@Norkusik może lepiej nie, bo wtedy Messi wcześniej skończy karierę;)

0

@khris czyli ogladasz w tym roku tylko LM jak rozumiem.Bojak rozumiem laliga to takie słabe i nie interesujace?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?