Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dobra gra na mistrzostwach Coutinho to dobra wiadomość, jeśli go sprzedadzą czy wymienią to wartość jego rośnie.Jeśli go zostawią to z szansą na lepszą grę, tak czy siak zyskujemy:)
0
"Antoine przejdzie do Barçy ze swoim zaufanym fizjoterapeutą Clementem Gautreau."może zrobiłby porządek także z Dembele
1
@forest umtiti miał kiedyś nieudaną artroskopie dlatego nie chcę poddać sie operacji.Wymieniłem Lenglenta jako parę stoperów z Pique która może grać przez 3 lata, potem trzeba kogoś na miejscu Pique.Lenglent oczywiście gra z kimś innym dalej.
0
@konkwistadore jest kilka niewiadomych,kontuzje Dembele i,Coutinho co z nim jak z formą i czy zostanie sprzedany to samo Dembele czy Malcomem.Widziałem infografike że Griezman może grać na 4 pozycjach a Valverde zmienia czasem ustawienia daje mu tu różne możliwośći w zależności od sytuacji.Ja myślę że teraz ta pierwsza część sezonu pokaże jak to będzie wyglądało.Barca na nim nie straci ,kupuje go taniej i jak coś będzie nie grało to go może wymienić.Wiem że lubi grać na pozycji Messiego i to też plus że na 3 lata może go zastąpić jak Messi skończy karierę, a może ktoś się objawi.Myślę że będzie on ustawiany w zależnosci od sytuacji kadrowej i potrzeb na boisku.W tym okienku było z przodu tyle kontuzji że Valverde będzie raczej preferował szerszą kadre.
0
@scotti Po artroskopi i to nie udanej kolano nigdy nie będzie zdrowe a jemu grozi 2 operacja tak naprawdę.Raczej trzeba patrzeć w kierunku Todbido no i Pique i Lenglent to 3 lata gry.Może ktoś jeszcze wypłynąć.
0
@konkwistadore nie przesadzałbym tak strasznie ,kadrę mamy bardzo mocną ,nie jesteśmy Realem który musi kupić prawie cały skład.Potrzebny człowiek za Albe ,może ktoś za Suareza choć zobaczymy jak będzie funkcjonował Griezman.Obronę generalnie mamy mocną.Trzeba raczej rozstać się z cześcią zawodników.Zadbać o wzmocnienie fizyczne Dembele.Jeśli przyjdzie Griezman a de Jong już jest, to będzie to świetne transferowe okno.Na pewno ktoś z 4 Griezman,Dembele, Coutinho Malcom odpali i Messi nie będzie sam.Choć pewnie ktoś z tej 4 odejdzie.Jest Copa zobaczymy jak sobie poradzi sobie Coutinho oby złapał pewność.Jeśli dobrze zagra to się przyda jeśli trzeba go będzie sprzedać to cena będzie wyższa.Jest jeszcze Richie i kilku innych ze szkułki.Te 2 transfery to jest to co naprawdę trzeba.De ligt idealnie by było gdyby doszedł za 2-3 lata.Po zakończeniu kariery Pique.Jeśli przyszedłby ktoś dodatkowo to ok.Kadra tak naprawdę jest.Za wielu zawodników to ferment w szatni i brak ogrania.Można też kogoś kupić zimą jak coś bedzie nie tak.Tak naprawdę Barca po tych 2 transferach będzie potrzebowała kupować wyjątkowe okazje aby podnieść poziom.Kupować młodych przyszłościowych zawodników.De ligt lubi Barce i może przyjśc też jak nie teraz to po następnym klubie jak odejdzie Pique.Choć istnieje ryzyko że do tego nie dojdzie.
0
@Asthylath nie wiadomo czy go puszczą no i jest jeszcze Griezman
0
@Asthylath jeśli Neymar chce wrócić do Barcy to bedzie musiał obnizyc wymagania finansowe itp.a to nie bardzo świadczy o jego pazernosci
0
@Asthylath nie wiesz ile kasy potrzebne mu na biznes ani co jest mu potrzebne i czy będzie musiał go pilnować osobiscie po skończeniu kariery a może już teraz .Wracamy też do punktu wyjścia skoro kasa i tu i tu się zgadza, to pewnie chodzi o cos jeszcze zmiane otoczenia nowe wyzwania itp.
0
@Asthylath na to mozna spojrzeć i z drugiej strony, nie znajac jego planów nie możesz założyć ze tego nie zrobi, możesz go oczerniać bez podstawnie i bez wiedzy co też jest nie fer.
0
@swiergol2 dyslekcja to bardzo szeroki temat.Są róznego typu ,ale daje też pewne możliwości w stosunku do osób które jej nie maja.Walczyłem z tym przez lata i tu do zarzucenia sobie nic nie mam.https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dysleksja
0
@piotr szelest Sorki .Wróciłem z meczu.Jestem dyslektykiem uaktywnia się zwłaszcza, kiedy jestem zmęczony.Dziś było mega gorąco.
3
De Jong ,de light,griezman , jakby do tego doszlo to nie wiem czy to nie były by lepsze transfery od transferów Realu.Poza Hazardem to niewiadome nawet Pogba jeśli go ściągną to facet gra w kratkę.
Jeśli Barca wymieni Coutinho za Neymara to nie byłoby to głupie.Dembele to młody crack zostawilbym go.Wzmocnilbym go fizycznie i dał mu jeszcze jeden sezon.Może wypożyczyłbym do Ajaxu.Aż fizycznie się ogarnie z myslą o przyszlosci.Griezman Coutinho, Messi to 27 lat wzwyż zostawiłbym go.
0
@Michael_20 no Griezman musi poprawić personal breding i będzie git;)
0
Może przekona i ta wiadomość de ligta do tego projektu.Za rok jeśli się nie sprawdzi bedzie karta przetargowa.
0
@Asthylath to odwieczny problem pomiedzy tymi co nie maja a tymi co mają jedni patrzą wilkiem na drugich taki swiat niestety.Dalej nie widzę problemu z tym aby mieć wiecej celów niż jeden zwłaszcza jeśli ma się pieniądze i jedzie się do Paryża.Można po karierze stworzyć biznes jak robi to lewy czy Pique czy Messi czy Ronaldo albo inwestować w wiele rzeczy nie tylko tez dla siebie jak z klubem choc to przyklad.Możesz też zgłosić się do Barcy pokazać co potrafisz może ci tylę zapłacą co jemu.Nikt nikomu nie broni trenować i być dobrym jak on.Choć uważam że pieniądze są za duże w piłce. (Nie odpowiadają umiejetnoscią to nie jest wina pilkarzy że mają dostęp).Tym bardziej twierdzę że jesli i tu i tu są spore pieniadze to jest coś jeszcze a nie tylko kasa. Jak ktoś wie czego chcę będzie wiedział jak mądrze zainwestować te pieniadze.Im więcej tym wiekszy rozmiar inwestycji i skala.Nie znasz jego planów.
0
@Dripskydrip może i tak
1
@Norkusik nie wiem czy zostanę w lidze hiszpanskiej
0
@Asthylath nie no istotne jest to czy Neymar jest lubiany w szatni Barcy bo znają go lepiej niż kibice, którzy z nim nie rozmawiają na codzień. Domyślają się jakim człowiekiem jest.O tym pisałem.Neymar mówił że podobał mu się projekt a nie tylko pieniądze.Przed uczestnictwem w nim absolutnie mógł się mu podobać z wielu różnych powodów choćby tych o których pisałem a nie przeszedł tylko dla kasy.Tu jest nadużycie bo masę osób mówi o tym tak jakby przedł tylko dla kasy i to jest jego najcieższy grzech.A nie wiesz jakie ma plany może po zakonczeniu kariery chcę kupic jakiś klub w Brazyli jak Ronaldo czy Pique.Kasa może dać ci też rozwuj a w połączeniu z Paryżem ogromne możliwosci dla Ciebie rodziny itp.Nie mam i nie widzę nic złego jeśli ludzie przechodzą z pracy do pracy ,gdzie jednym z powodów jest kasa.Użyłem też słowa powszechnym czyli że mogą być wyjatki.Podałem przyczyny, też strach przed zmianą otoczenia. Idea mojej wypowiedzi jest taka, że jeśli krytykujesz Neymara za przejscie za kasę musisz też krytykować masę ludzi w życiu codziennym.Choć jak mówie powodów jest zawsze więcej ,tylko znaczenie ich może się róznić.
Xavi czy iniesta przeszli nie tylko dla kasy.Choć mogłoby się to tylko wydawać. Na pewno bycie w drugim piłkarzem w klubie mu nie pomagało choć Messi fajnie się zachowywał wobec Neymara.Pamietaj że to był młody człowiek pod dużą presją.Nie każdy jest odrazu dojrzaly i każdy ma swoje tempo,jeśli ktoś chce wrócić na dobrą drogę to jest to raczej dobre.Kazanie siedzenie mu w złym układzie niczego pozytywnego nie
wnosi.
0
@Asthylath tak prywatnie takiej osoby nie znam;)twierdzę że ograniczenie się do twierdzenia idę tylko dla kasy jest głupotą jak jednoczesnie mogąc realizować kilka celów.A co z tego zrealizuje to moje. Ale to jest to zupełnie inna sprawa.Neymar miał tam roztoczoną wspaniała wizje i przyjeli go tam po królewsku, był też Mbappe, Veratti i wielu innych świetnych zawodników którzy dawali szanse na wygranie LM. A co za tym idzie nagród dla najlepszego zawodnika na świecie.W Barcelonie Messi bedzie dopuki nr 1.Podjęcie z nim rywalizacji to wyzwanie.Niezapominajmy ze Paryż to wspaniałe miasto,pogranie z Mbappe to też jest zachęta.Klub ma też środki na rozwuj projektu.Zawodnicy z tego kraju są mistrzami swiata.W kwesti rozwoju tragedii nie ma.W barcelonie gra Lenglent czy Umtiti może Griezman przyjdzir.Oczywiście la liga jest mocniejsza od hiszpanskiej ale nie deklarował sie tam na zawsze jest jeszcze angielska włoska.Ronaldo nie ograniczył się tylko do jesnej ligi tylko do kilku i chciał się sprawdzić z różną filozofią zespołami
Inne podejście od Messiego, ale to też rozwuj.Inny kraj kultura poznajesz świat.Gdyby nie ego być może przez brak dogadania się z Messim na 3 lata na napastnika bym go kupił.Po 3 latach może ktos młody by się objawił.Na pewno widowisko by było.Obsesyjnie wołanie tylko dla pieniedzy mnie nie przekonuje jeśli mialbym grać obok Mbappe w takim mieście jak Paryż.Które jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie.Natomiast znajdzie sie jakiś procent ludzi którzy nie zmienią bo załozyli to firmę, albo będzie coś im przeszkadzało w nowym projekcir, ale jeśli nie ma takich przeszkód to nie widzę w tym nic złego.
2
@DamianPSV Barca to jest przyjazny klub, być może tego potrzebuje Neymar.Zmiany otoczenia i być wśród zawodników którzy go lubią z którymi ma chemię.W Barcelonie taką ma.Potrzebuje wokuł siebie spokoju.W psg na to szans jak widać nie ma.Generalnie na rynku brak jest wybitnych piłkarzy i warto go dla piłki odzyskać.Zwłaszcza że zawodnicy którzy go znają mówią onim dobrze.Problem jest z kibicami którzy w większosci z nim nawet nie rozmawiali;)Sam Messi chce jego powrotu i z Suarezem mają nawet wspólną grupę.Nie jestem zwolennikiem jego udawania jak się przewraca choć widziałem na lechi jak go faulowali to samo było w la liga .Po prostu się broni.Choć w słaby sposób, ale to samo robiła Barcelona za Guardioli.Kiedy podejmował decyzje przenosin do psg kierował się zaufaniem ojca i chęcią bycia lepszym od Messiego czyli ambicją, to jest pozytywne.Co do kasy nie znam osoby ,która nie przeniosła by się dla lepszej kasy nie widze w tym nic złego.Przejscie dla kasy i dla bycia lepszym od Messiego jedno nie wyklucza drugiego powodów może być więcej.Co do kasy jest akurat normalne jest to powszechne.Choć jest to niemiłe dla kibica w przypafku klubów piłkarskich.Jednak obrażać się całe życie to głupota, Barca potrzebuje z przodu jeszcze 1 gracza aby nie wszystko leżało na barkach Messiego.Ktoś z 4 Mbappe,Salah,Griezmań,Neymar by się przydał.
0
@YoungMan problem z Umtitim jest taki że nie wiadomo co z tą kontuzją ,czy bylby wstanie grać co 3 dni.Na dodatek jest wolny nie wiem czy to kolano czy powolne dochodzenie do formy.Nie chciałbym aby wygladało tak po 3 miesiacach gry 6 miesięczna kontuzja i dojście do formy do następnego sezonu.Do Ajaxu na wypożyczenie powinien pójść aby sprawdzić czy kolano daje radę.
3
Jeśli zostałby na rok w Ajax na następny sezon i przyszedłby za rok do Barcy, to nie wiem czy to nie byloby najlepiej.Więcej kasy na inne transfery.Jest komu grać w obronie.Być może miałby większe szanse na grę w Barcelonie za rok.Ryzyko jest takie żę za rok wszystko może się zmienić.Nie wiadomo co będzie.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@KoSax7 patrząc jak grał Umtiti wczoraj to strasznie wolny czołg się z niego zrobił.Słabo z podjęciem decyzji komu podać piłkę.Taki liverool go będzie objeżdzał jak chciał.Fajnie jakby wypożyczyć do Ajaxu aby grał co 3 dni doszedł do siebie.Też będzie wiadomo co z jego kolanem czy da radę grać co 3 dni.Jeśli tojdzie de ligt to wraz z Pique Lenglentem i Todbido mogą tworzyć obronę.Jeśli wszystko poszło by dobrze i Umtiti wróćilby do formy. Powinno się zdecydować kogo sprzedać.Cena za Umtitiego poszła by do góry.Nie było by ryzyka że zawodnik bedzie miał kontuzję na 6 miesiecy i dochodził do formy do końca sezonu.A widać żejeszcze daleka droga do formy.
0
@Hazok87 ja też Barca kupowała kiedy Real spał Arthur, Coutinho , Dembele de jong,lenglent.Real potrzebuje o wiele więcej wzmocnień.Gdyby nie kontuzje Dembele czy gol w ostatniej minucie ,tryplet byłby Realny.Problem polega na tym że niektóre transfery się sprawdzają inne nie. Przed tymi transferami było sporo nieudanych transferów.Barca kupuje piłkarzy, ale nie wszyscy się sprawdzają.
0
@rybson4891 na razie to Mbappe z Neymarem niczego nie ugrali ,ani w psg ani w Realu nie ma drużyny
1
@Hazok87 raczej real to nas goni
0
@MaxEm Oba transfery są bardzo dobre.Choć różnica jest w wieku i inaczej obaj panowie grają. Plus dla obu ekip el clasico będzie ciekawsze.Psg jest ostrzeżeniem żę same transfery nie grają i Mbappe jak Neymar nie jest gwarantem sukcesu,musi być coś jeszcze co tworzy zespół.Zobaczymy co będzie u nas też jest wymiana pokoleniowa.Mieliśmy fatalne 2 tyg. choć mistrzostwo zawsze jest cenne.Potrzebne są 3-4transfery.Muszą być zrobione mądrze.Budzą emocje.Faktycznie musicie sporo się na kupować aby wrócić do gry.Piłka:)
0
Nie zgodzę się tutaj w kwesti rotacji z panią Julią.Wyniki rezerwy na końcu były słabe remis porażka.Atletico bardzo cisneło Barcelonę.Gdyby rezerwa zawaliła to i z mistrzostwem móģlby być problem. Zostalibyśmy z niczym.W meczu z liverpoolem zawaliło podejście.Wygrywamy 3:0 to lepszy wynik niż z Romą.Leo coś strzeli a przeciwnik nie ma 3 podstawowych zawodników.Kogo miałby się tam bać Messi;)o jakim strachu my tu mówimy.Do tego zespół miał dobry czas liczył się w grze o tryplet.Wygrał 3:0.Jedynej rzeczy,której mogli się przestraszyć to w trakcie meczu ,kiedy zorientowali się że może być powtórka z Romą.Gdyby mecze były by odwrotnie remontada byłaby w druga stronę.Zmęczenie fizyczne nie miałoby tu znaczenia.Z Valencią zespół biegał bez zarzutów.Messi mowi ze mentalnie jest zmęczony ale jesli idzie ci przez 90%sezonu a nie wychodzi końcówka i jest ogólna nagonka to nie dziwne że ma dosyć.
To co dobre to obrona przed bramką uratowało nam to dużo meczy choćby z Lyonem.To jest coś co udało się zrobić Valverde.No i debiuty zawodników z Barcelony b dobra gra vidala czy pierwszy rok Arthura.plus Dembele się uspokoił.
Najgorsze to 2 końcowe wyniki.Kontuzje z przodu zwłaszcza Dembele i problem z wymianą pokoleniową.