Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Stąd płynie prosty wniosek: że pora poszukać innych rozwiązań. S. Roberto nie jest ideałem bo nie jest prawym obrońcą. Semedo nie okazał się na tyle dobry by go wygryźć ze składu. I już tego nie zrobi.
Będziemy mieć do końca sezonu parę spotkań o małą stawkę - trzeba dać szansę Wague żeby stwierdzić czy jest w stanie już teraz zastąpić Semedo czy Portugalczyk musi zostać jeszcze sezon. Ale trzeba mieć świadomość że to jest rozwiązanie tymczasowe.
0
Od kiedy najważniejsze jest dla nas nie stracenie gola? Ty chyba zwyczajnie nie rozumiesz czemu gramy tak a nie inaczej.
Piszesz że Semedo dostaje podanie i nie ma komu podać. Nie zastanawiasz się czemu taki problem nie występuje gdy Messi przerzuca z głębi pola do Alby? Bo Alba doskonale czuje kiedy iść do przodu a kiedy się wstrzymać. Semedo tego nie czuje w ogóle. Dlatego nie dostaje podań albo dostaje je i nie ma co zrobić z piłką. Szukasz usprawiedliwienia w złej grze całej drużyny.
0
Przypuszczam że on ma zwyczajnie wyuczone odruchy aby iść pod bramkę rywala. Dostaje piłkę, robi parę kroków - zamiast od razu podać - i nagle jest otoczony przez rywali. I zaczyna się kombinowanie. A wystarczy szybko oddać piłkę do środka tak aby pomocnicy mogli ją przetransportować w wolną strefę.
Czasem mam wrażenie że on zwyczajnie nie rozumie czemu czasem gramy kilkadziesiąt podań wszerz boiska.
1
Prawdopodobnie materiał dowodowy był niewystarczający aby bezsprzecznie orzec jego winę. Ale z jakiegoś powodu sąd decydował się trzymać go w areszcie, więc coś tam ma za uszami. To raczej nie jest koniec sprawy.
0
Totalnie nie umie się ustawić. Bardzo często wychodzi za wysoko i w efekcie musi kombinować aby mieć w ogóle komu podać piłkę. Za dużo gry 1 na 1 (przynajmniej technikę ma świetną). Blokuje się przy wyjściach na pozycję - jeżeli nie dostaje podania w pierwsze tempo to zwykle hamuje zamiast iść do końca (czasem ważniejsze jest pociągnięcie za sobą jednego z rywali niż otrzymanie piłki). To nie jest zły zawodnik - ale akurat gra u nas mu nie leży.
Do wczoraj dużo osób twierdziło że wystarczy postawić przed nim Dembele i będzie śmigał. Jak widać nie ma takiej zależności (o tym też Pax już pisał i to nie raz). Bo jego problem nie leży w braku typowego skrzydłowego tylko w naszym stylu gry.
0
Nota bene: Wague w swoim jedynym meczu zaliczył 2 kluczowe podania.
Pamiętajmy jednak że badana próba (1 mecz) nie jest miarodajna. Graliśmy też na 3 stoperów.
0
To nadal wielka niewiadoma. Ma trochę ogrania w seniorach a nawet na MŚ i to jest jego wielki plus. Ale nasz styl jest specyficzny. Nie ma u nas zasady "mamy piłkę to gnaj do przodu". Trzeba wyczekać na odpowiedni moment i balansować na granicy ofensywa/defensywa. Alba robi to znakomicie więc jest się od kogo uczyć.
1
Wiadomo - statystyka zawsze kłamie. Szczególnie jeżeli idzie o Semedo.
0
Dlaczego nie jestem zaskoczony...
A ludzie się dziwią że klub ściąga młodych prawych obrońców.
0
I tak zrobił duże postępy w tym sezonie. Ale stawianie na niego nie jest rozsądne. Gorzej że S. Roberto tez nie jest ideałem. Nie dziwcie się więc że klub szuka innych opcji. Kogoś zbliżonego do profilu Alvesa.
0
Oby Wague dostał jak najwięcej szans w końcówce ligi. Trzeba ocenić czy da radę być rezerwowym w kolejnym sezonie. Semedo pożegnałbym bez żadnego smutku. Dwa sezony a nie jest w stanie wygryźć ze składu pomocnika grającego na jego pozycji - to świadczy o tym że jest zwyczajnie za słaby na Barcelonę. Zresztą widać to i w meczach i w statystykach. Nawet komentatorzy (wreszcie) zaczynają to dostrzegać. W perspektywie 2-3 sezonów Wague mógłby zostać pierwszym obrońcą a S. Roberto odgrywać większą rolę w środku pola (Busi i Rakitic mają swoje lata).
0
Realnie oceniam transfer Pogby i Eriksena. Ewentualnie Pjanic. Hazard ma rok kontraktu i jestem ciekaw czy Chelsea go wypuści - moim zdaniem nie, ale jeżeli nie awansują do LM to kto wie?
Za to nierealne są transfery gwiazd PSG.
2
Wiadomo że VAR nie wyłapie wszystkiego. Ale tutaj powinna być analiza czy przypadkiem nie należy się czerwo. Dobrze że bez urazu.
5
No co Ty! Przecież na zdjęciu wyraźnie widać że ziemia jest płaska. Szach mat! :P
0
Specyficzny klub. Osiągnięcia ponad stan a nie chcą mu dać podwyżki. Kibice też chyba gwizdali na zespół/sztab.
7
Tyle że wtedy cała zabawa nie będzie już miała sensu bo liga będzie wygrana. Wiadomo że możemy nie awansować do finału ale nie bądźmy pesymistami - trochę wiary :)
1
Nie ma to żadnego znaczenia gdzie go "ustawisz" na kartce. Podobnie Leo nie jest pomocnikiem a dużo czasu spędza na wysokości naszych pomocników. Ustawienie jest czysto umowne - ważne jest jakie zadania ma dany zawodnik w czasie meczu. Cou bardzo dobrze rozciąga rywala. Np. wczoraj szukał wyjść za plecy obrońców czym robił dużo wolnej przestrzeni w drugiej linii. Nie ma też problemów z tym aby cofnąć się po piłkę czy wspierać obrońcę.
0
Co rozumiesz przez pierwsze zdanie? Nie bardzo rozumiem do czego pijesz.
Zazwyczaj jest tak, że jak Twoja drużyna ma piłkę to właśnie biegasz mniej od rywala. To chyba właśnie promuje Cou.
3
Na dziś zdecydowanie Cou. Dembele będzie asem z ławki gdyby okazało się że straciliśmy bramkę i trzeba się otworzyć.
A w pierwszym meczu nie wolno nam bramki stracić. A dobrze byłoby coś strzelić. Trzeba zagrać tak jak z ManUtd - w pełni opanować środek pola tak aby ganiając za piłką poczuli kto jest lepszy. Dlatego zdziwi mnie każda inna 11 niż MatS - S. Roberto, Pique, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, Arthur, Cou - Leo, Suarez
130
Na stronie głównej powinny być 3 zegary. Mierzyły by one czas do meczu z Levante, finału PK i finału LM.
Po zdobyciu kolejnego trofeum zapalała by się miniaturka danego trofeum. A po ostatnim wielki napis TRYPLET
Być może czeka nas piłkarskie święto i trzeba się godnie przygotować ;)
Taka artystyczna wizja :p
0
3 lewonożnych stoperów? I w takim ustawieniu to zdecydowanie z Semedo na wahadle. Postawiłbym też na Vidala a nie Busiego.
0
google nie znajduje takowego cytatu, można więc założyć że nie istnieje :P
2
25-latka kończy technikum i podchodzi do matury? Ciekawe. A sprawę prowadzi rodzic. Dorosłość pełną gębą ;)
2
Równie dobrze możemy nie stracić wystawiając Barcelonę B. Bla bla bla. Gdybanie. A wystawianie składu zostaw Valverde bo wie co robi.
3
Raczej jest właściwym. Dostał niezłą kadrę ale rozbitą drużynę. Dużo zrobił jak na zerowe doświadczenie. Spodziewałem się dużo, dużo słabszych wyników.
0
OK. Dzięki.
2
O czym Wy piszecie?
2
Gruby - Mati, Pioter - Seba, Seba 2 a w ataku Brajan i gramy z 2a :P
0
Nie zdziw mnie nawet Alena za Busiego. Otworzyłoby to trochę mecz i z pewnością ułatwiło grę obu wahadłom. A Arthur i Busi powinni zbierać siły na LFC. Chciałbym (ale zapewne na chęciach się skończy) aby w ataku wyszli Cou, Dembele i Leo/Suarez. Ale wydaje mi się że to byłoby już za dużo zmian. Choć Valverde potrafi zaskoczyć składem
Alaves ma fatalną formę - z rewelacji rozgrywek wygląda na to że nawet do LE się nie załapią. Ale to nie nasz problem :)
0
Sagę o Endarze (Film Gra Endera był niezły ale książki są nieporównywalnie lepsze. Szkoda że nie ekranizują kolejnych części). Coś o Harrym Hole (ale lepiej zrobione niż Pierwszy śnieg, który był tragiczny). Czekam na dalsze opowieści z Narnii.
Z Polskich książek ciekawą ekranizacją mogłaby być Operacja dzień wskrzeszenia A. Pilipiuka. W zasadzie nadaje się na serial - np. Netflixa :)