Azi

5

@Chwytliwy de Ligt ma doświadczenie, umiejętności i to czego nam brakuje - rzadkie cechy przywódcze. Zapłaciłbym za niego tylko po te ostatnie. To raczej nie jest gość, który będzie się patyczkował w kolegami. A nam brakuje kogoś kto jeszcze na boisku powie że coś jest nie halo w postawie zespołu i żeby spiąć poślady.
Z pozoru wydaje się że to proste i oczywiste i każdy zawodnik powinien sobie sam uświadomić że musi zacząć ciężej pracować. Ale ludzie tak nie działają - dlatego rola lidera jest tak ważna. I ta cecha de Ligta jest dla mnie najcenniejsza.
Tutaj na obrazku jest różnica między liderem a trenerem: ten drugi może tylko stać i udawać że ma wpływ na postawę zawodników. Krzyczeć, ryczeć itp. Ale impuls musi wyjść od lidera na boisku.
https://thumbs.dreamstime.com/z/lider-lub-szef-szablon-71752286.jpg
e: w nowej LR coś się odstępy między akapitami zlewają.

Azi

1

@Fake69 to masz bardzo krótką i wybiórczą pamięć :)
Za Pepa padały często te same zarzuty: brak woli walki (zbyt mała agresywność) i podania wzdłuż boiska zamiast strzelać kolejne bramki.

Azi

2

@BarcaInfo LR zakwestionuje wszystko. Nawet jeżeli mówi o tym Pique :)

Azi

1

@Julencja gratulacje :)Ta jego córka jest genialna. Ona i Mina zrobili dobre widowisko w zeszłym roku :)

Azi

2

@Odesseiron skończyły się pomysły w połowie. Wielki zawód. Mało seriali oglądam ale Lost i HIMYM miały najgorsze zakończenia.

Azi

0

Kubo jedzie chyba na CA. Oby wracał już do Barcelony :)

Azi

1

@kuba4352r375 też mi się tak wydaje

Azi

0

@monsterrize aaa to było o mnie! Faktycznie jestem głupcem skoro Cię cytuje :D
Nie widzisz tego co oczywiście? Napisałem to samo co Ty i nagle okazałem się głupkiem? Wnioski wyciągnij sam. Skoro zalecasz komuś czytać ze zrozumieniem to powinieneś dać radę.

Azi

1

@bixmix kiedy CR załapał tyle asyst? Piłka się czasem od niego odbija i ktoś inny strzeli ale aż tyle razy? Nie spodziewałem się.

Azi

0

@monsterrize widzę że przynajmniej masz o sobie niewygórowaną opinie. Dziwne żeby tak po sobie jechać ale skoro masz takie zdanie - szanuję i gratuluje szczerości :)

Azi

2

@monsterrize oto głos rozsądku. Pierdnie i leci :)
w: to miło że mnie herbujesz skoro delikatnie ale jednak kpię z Twojej wypowiedzi ;)

Azi

0

@BarcaInfo no i fajnie. Niech mu się wiedzie :)

Azi

0

@Midast uwielbiam jak ktoś zaczyna wypowiedź od prób uświadomienia mi co na lubię albo co sądzę. Od samego początku wiem że dalej będzie tylko zabawnie. I tak jest właśnie w tym wypadku: "Przyjacielu Ty uwarzasz, że userzy w większości kochają Semedo, a S.Roberto już raczej nie".
Cóż samo założenie jest błędne więc wnioski jakie próbujesz wyciągać na tej podstawie są nie trafione.Widzisz mnie jest naprawdę wszystko jedno kto gra na prawej obronie. W gruncie rzeczy jest mi obojętne nawet to czy gra Leo a już na pewno kto prowadzi Barcelonę. Ale kto by nie grał/prowadził to oczekuję konkretnego rezultatu. A takiego nie daje ani S. Roberto ani tym bardziej Semedo. Pierwszy daje więcej i ma więcej usprawiedliwień bo to w końcu pomocnik - tego nie przeskoczymy. Ale drugi kosztował niezły grosz i nie może na swojej pozycji przebić się przez i tak słabego rywala. Stąd moja krytyka. Krytyka która na każdym kroku spotyka się z buntem i atakami na mnie (jakby mnie to obchodziło). Daj Bóg żeby z nieznanych mi powodów Semedo zaczął spełniać pokładane w nim nadzieję. Nie powiem złego słowa - obiecuję. Ale na jestem realistą i dlatego zakładam że cudów nie będzie a gra się nie poprawi. Gra od której zależy naprawdę bardzo, bardzo dużo.
Dlatego przyjacielu jest mi szczerze obojętne czy jesteś czyimś fanem czy nie. Ale jeżeli jesteś to liczę że ta miłość nie zaślepi Cię tak aby udawać że wszystko jest cacy a w ogóle to trzeba tej miłości dać jeszcze 150 szans.

Azi

0

@Barca_Big_Moment oni to znaczy kto dokładnie? Barcelona czy PSG?

Azi

0

@Barca_Big_Moment sorry ale jak ktoś mi mówi że PSG gra piłkę zbliżona do Barcelony a wystawia w środku pola Draxlera, Alvesa, di Marie i innego Paredesa to mam ochotę temu komuś wręczyć młotek i zalecić aby porządnie sobie... zapisał lekarstwo.

Azi

0

@LuisSalvano przeczytaj jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem :)

Azi

0

@Striker zostały mu 2 lata umowy a kosztował koło 13. Wszystko ponad 5 baniek co za niego dostaniemy to i tak będzie zysk w bilansie transferów. Oczywiście dobrze dostać większą kasę ale jeżeli dostaniemy np 10 + prawo pierwokupu jakiś najbardziej uzdolnionych juniorów to też nie będzie źle.

Azi

0

@Mns21 pozostają jednak pewne rozbieżności w oczekiwaniach klubów. Barca chce 30 baniek a Benfika daje 5 ;)

Azi

0

@ściah nie mam czasu Ci niestety odpisać - muszę się zastanowić jak sformułować to co mi chodzi po głowie.
Nie dziwi mnie ta średnia ocen userów. Już dobre pół roku temu pisałem że Semedo nic nie daje a w odpowiedzi słyszałem - przepraszam za wyrażenie - kretyńskie teorie o tym czemu tak jest i jak będzie pięknie jak zagra kilka kolejnych spotkań. I oczywiście miałem rację - patrząc na cały sezon. Jeżeli społeczeństwo fcbarca.com kocha Semedo to nie uwierzą w żaden dowód jego słabej gry a ocena zawsze będzie zawyżona - nie ma w tym nic dziwnego. Bardziej mnie zastanawia średnia redakcji - jeżeli dobre mecze Semedo można policzyć na dwóch palcach a słabe na palcach rąk i nóg to jakim cudem jego średnia jest wyższa/równa przeciętnej ocenie wyjściowej?

Azi

0

@michal26 Alba jest defensywnym? To że ktoś jest bocznym obrońcą to nie znaczy że jest defensywny :)
Malcom dostał dość szans - nie wykorzystał nawet jednej. Nie zagrał nawet jednego dobrego meczu. OK, strzelił kilka bramek - ale co z tego? Jego wkład w grę jest porównywalny do tego co daje Semedo - czyli w zasadzie nic.
My nie gramy bezpośrednich podań i szybkiego budowania akcji. Nie gramy też z kontry jeżeli nie wymaga tego sytuacja - znaczy rywal tak mocno ciśnie że w zasadzie jest to najlepsze rozwiązanie (patrz pierwszy mecz z Realem). Wywal Valverde i postaw na jego miejsce np Kloppa to tacy zawodnicy jak Semedo czy Malcom będą grali pierwsze skrzypce. Ale to będzie też oznaczało że Leo nie będzie szczęśliwy -tak jak za Lucho z którym był skonfilktowany już w pierwszym sezonie. Taka strategia się u nas nie sprawdzi - tak samo jak w Realu nie sprawdziła się próba grania piłki zbliżonej do naszej (Lopetegui).
Gadanie że my gramy defensywną piłkę jest dla mnie irracjonalne. My w ogóle nie umiemy się bronić jeżeli nie mamy piłki - i zarówno Roma i Liverpool dlatego właśnie nas wypunktowały. Jeżeli oddamy rywalowi piłkę to jesteśmy jak dzieci grające z dorosłymi. A mając piłkę nie da się bronić - zawsze atakujesz - w końcu nikt nie ma na celu strzelenia samobója.

Azi

0

@michal26 Rozumiem podejście :)
Mbappe jest mega skuteczny. Ale bazuje na szybkości. To nie jest napastnik typu Suareza. A u nas nie podaje się do napastników na dobieg, więc jego szybkość będzie w zasadzie zbędna. Odcinamy mu więc największy atut. Malcom przychodząc do nas też miał być gwiazdą, która przyćmi Dembele. A nie umie się dostosować.

Azi

3

@Patry10 dobrze że Twoje zdanie nie ma znaczenia w tej kwestii :)

Azi

0

@Avada Kedavra jego brat bliźniak gra chyba na lewej obronie. Tez się przyda ;)

Azi

13

Zapraszam do klauzuli. Oczywiście trzeba też przekonać Rakietę że projekt sportowy MU jest ciekawszy niż Barcelony - powodzenia ;)

Azi

1

@michal26 Będzie idealnie pasował do naszej taktyki gry z kontry? :D

Azi

0

@ściah 
Czy może być lepszy argument niż średnia ocena zawodnika -5,49 (nawet nie taka zła przy 5,51 S. Roberto i 6,07 Alby) w odniesieniu do jego wkładu w grę zespołu (praktycznie nic w ofensywie + często pozostawianie autostrady za plecami - patrz ostatni mecz). To mówi samo za siebie. 

Azi

0

@matirix20 Nie zanotował. To po faulu na nim podyktowali dwa karne i dlatego no. transfermarkt liczy to jako "asystę".

Azi

0

@Elosek najpierw masa :)

Azi

3

@pax Te autostrady jakie on zostawia są przerażające. Rozumiem że nie umie się podłączyć do akcji - w sumie uczyli go że jak jego drużyna przejmie piłkę to ma gnać przed siebie przy linii bocznej. Tutaj trzeba pomyśleć i zrodził się problem. Ok - nie umie tego. Ale dlaczego boczny obrońca zostawia taką autostradę za sobą? Nawet Alba, który w zasadzie mógłby często nie zdążyć wrócić za kontrą, nie zostawia takiej przestrzeni. Nawet S. Roberto - pomocnik jak by nie patrzeć - tego nie robi. A jednak Semedo dostaje kolejne szanse. Aż dziw. 

Azi

0

Nie lubię wiadomości prasowych pod którymi nikt się nie podpisuje. Są straszliwie niewiarygodne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?