W ogóle ktoś znalazł przypadek okręgu, gdzie któraś z partii, która dostała się do sejmu przegrała z Bezpartyjnymi bądź PJJ? Bo jedyny przypadek jaki ja widziałem to Lewica, która przegrała w Okręgu nr 14 z PJJ
Pamiętajcie, że tak naprawdę wynik ogólnokrajowy nie ma żadnego znaczenia, bo wszystko rozgrywa się w pojedynczych okręgach. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda sytuacja z mandatami go polecam tę stronkę. https://mkostyk.github.io/wybory2023-client/#sejm
@_barti jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu to Mentzen jest pewniakiem do mandatu. + Braun obok Mentzena i Berkowicza jest największym pewniakiem do wejścia z Konferencji I już usunął wpis ;)
Jeśli rzeczywiście KO+3D+Lewica przekroczą 230 mandatów to jestem ciekaw ich rządów. Bo wszystko jest fajnie, dopóki nie przyjdzie podejmować decyzji, szczególnie w kwestiach, gdzie wszystkie te partie się różnią (a są kwestie gdzie różnią się zupełnie). No i oczywiście kto jakie stanowiska dostanie, tutaj też pewnie negocjacje kolorowe nie będą
Taka ciekawostka, co do jutra. Pamiętajcie, że lepszy wynik procentowy ogólnokrajowy danej partii nad drugą wcale nie musi oznaczać większej liczby przyznanych mandatów dla tejże partii (wszakże wynik ogólnokrajowy ma właściwie znaczenie ino do tego czy dana partia przekroczyła próg, a przyznawanie samych mandatów jest kwestią już konkretnych okręgów)
@Culer9002 no ale co tu wymyśleć? Futbol amerykański to sport narodowy USA, a futbol flagowy się bardzo fajnie rozwija na świecie, mogą grać w niego obie płcie i jest bardziej przystępny dla zwykłych ludzi
@SteuerFreiMoney e, jak się w chałupie siedzi to nie ma tragedii, szczególnie że wszędzie albo wiatraki albo klima jest. Tu nikt w środku dnia nie wychodzi.
🚨🗣 Alejandro Domínguez, CONMEBOL president: "There will be three inaugurations in Uruguay, Argentina and Paraguay.
"There will be three opening matches, everything will start in Uruguay. FIFA will give more details of what it will be like in Argentina and Paraguay." 🏆🇦🇷🇺🇾🇵🇾 https://t.co/1enMgDazqW">pic.twitter.com/1enMgDazqW
#2030 Argentina, Uruguay y Paraguay inaugurarán el Mundial 🏟 @Argentina jugará de local el primer partido de la fase de grupos del #2030 en su casa y con su gente.
Nie polecam klubu piłkarskiego Granada Club de Fútbol. O 12.00 miała ruszyć otwarta sprzedaż biletów na mecz z Barceloną. Jest 12.40, a sprzedaży nadal nie ma :/
Jaka, według was, jest najbardziej znana polska piosenka? W sensie takim, że jakby puścić ją tym ponad 30 milionom Polaków, to by wiedzieli o jaką piosenkę chodzi. (Nie muszą znać dokładnie artysty czy tytułu, po prostu kojarzyć piosenkę ze słuchu). I mówię tylko o piosenkach wykonywanych przez artystę/zespół, a nie np. Hymn Polski. Według mnie jest to Boys - Wolność
The Taylor Swift impact: Viewership among teen girls (age 12-17) spiked 53% from the season-to-date average of the first three weeks of SNF, while the audience among women aged 18-24 was up 24%, and women 35+ increased 34%, per Nielsen.
1
@Zoker nie. Nie obowiązuje ich próg krajowy, ale w Opolu nadal muszą normalnie zdobyć mandat
0
W ogóle ktoś znalazł przypadek okręgu, gdzie któraś z partii, która dostała się do sejmu przegrała z Bezpartyjnymi bądź PJJ? Bo jedyny przypadek jaki ja widziałem to Lewica, która przegrała w Okręgu nr 14 z PJJ
1
Ciekawe czy gdzieś była (lub będzie) mniejsza przewaga?
https://x.com/micalrg/status/1713958483127599596
4
Mniejszość Niemiecka oficjalnie bez mandatu ❤️
1
@Johnnie_Walker ma 17 pewnych + 3 prawdopodobne + 2 możliwe. Wszystko jest w tych "kwadracikach" wyjaśnione. Pewnie skończy na 19/20
0
Pamiętajcie, że tak naprawdę wynik ogólnokrajowy nie ma żadnego znaczenia, bo wszystko rozgrywa się w pojedynczych okręgach. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda sytuacja z mandatami go polecam tę stronkę.
https://mkostyk.github.io/wybory2023-client/#sejm
0
@_barti jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu to Mentzen jest pewniakiem do mandatu. + Braun obok Mentzena i Berkowicza jest największym pewniakiem do wejścia z Konferencji
I już usunął wpis ;)
0
Jeśli rzeczywiście KO+3D+Lewica przekroczą 230 mandatów to jestem ciekaw ich rządów. Bo wszystko jest fajnie, dopóki nie przyjdzie podejmować decyzji, szczególnie w kwestiach, gdzie wszystkie te partie się różnią (a są kwestie gdzie różnią się zupełnie). No i oczywiście kto jakie stanowiska dostanie, tutaj też pewnie negocjacje kolorowe nie będą
0
Pamiętajcie, że wyniki procentowe ogólnokrajowe wcale nie muszą (i nie będą) odzwierciedlać liczby otrzymanych mandatów
1
Taka ciekawostka, co do jutra. Pamiętajcie, że lepszy wynik procentowy ogólnokrajowy danej partii nad drugą wcale nie musi oznaczać większej liczby przyznanych mandatów dla tejże partii (wszakże wynik ogólnokrajowy ma właściwie znaczenie ino do tego czy dana partia przekroczyła próg, a przyznawanie samych mandatów jest kwestią już konkretnych okręgów)
14
Kacper Sztuka mistrzem Włoskiej F4!
0
@SelloutCrowd myślę, że szanse na to, że PiS będzie miał samodzielnie ponad 230 mandatów są bliskie zeru
1
@Lola120 a sobie studiuję teoretycznie
0
@Lola120 aktualnie mieszkam tymczasowo w Hiszpanii, ale po powrocie....
12
Hej @Lola120 , nie jesteś przypadkiem dzisiejszą datą? Bo jesteś 10/10
1
@Culer9002 no ale co tu wymyśleć? Futbol amerykański to sport narodowy USA, a futbol flagowy się bardzo fajnie rozwija na świecie, mogą grać w niego obie płcie i jest bardziej przystępny dla zwykłych ludzi
0
@Culer9002 bo IO w USA, a prawie zawsze kraje wprowadzają "własne" konkurencje na Igrzyska, a na zwykły futbol nie ma szans
10
Softball/baseball, krykiet i futbol flagowy na IO 2028!
@fart @kamil295 @Mistrzu888 @Jagr @Piorun @Kessie @Vitoo @Adran360 @Kessie @TaughtMule
0
"gramy minutę dłużej". Z tej minuty piłka była w grze może 5 sekund, co robi sędzia? Kończy równo po minucie...
3
@SteuerFreiMoney e, jak się w chałupie siedzi to nie ma tragedii, szczególnie że wszędzie albo wiatraki albo klima jest. Tu nikt w środku dnia nie wychodzi.
1
@bartekvisca no nie narzekam, szczerze mówiąc :D
1
W pizdu. 49 stopni na Słońcu w październiku XD
Andaluzja to jednak inna liga zupełnie XDD
1
@Kidd VER
VER
RB
VER
VER LEC ALO
VER
VER
LEC
RUS
ALO
OCO
HUL
ZHO
TSU
ALB
NOR
6
Przynajmniej głąb nie dyskutował
2
A to wszystko oznacza, że MŚ w 2034 będą w Azji lub Oceanii, czyli czuję mocno Arabię Saudyjską
5
Ale jaja XD
0
Nie polecam klubu piłkarskiego Granada Club de Fútbol. O 12.00 miała ruszyć otwarta sprzedaż biletów na mecz z Barceloną. Jest 12.40, a sprzedaży nadal nie ma :/
0
Jaka, według was, jest najbardziej znana polska piosenka? W sensie takim, że jakby puścić ją tym ponad 30 milionom Polaków, to by wiedzieli o jaką piosenkę chodzi. (Nie muszą znać dokładnie artysty czy tytułu, po prostu kojarzyć piosenkę ze słuchu). I mówię tylko o piosenkach wykonywanych przez artystę/zespół, a nie np. Hymn Polski.
Według mnie jest to Boys - Wolność
2
@BorzyKrzys spotyka się z Travisem Kelce - zawodnikiem Chiefs i pojawiła się na dwóch jego meczach
6
Efekt Taylor Swift
@fart @Mistrzu888 @kamil295 @Adran360 @Vitoo @Jagr @jakub87 @Verema @czółkovsky @marcinK0000