Zasadne pytanie Pana Brauna. Skoro, Kaczyński mówi, że Tusk to niemiecki agent, to czemu nie siedzi on teraz? Przeca miał do tego wszelką możliwość Pan Prezes
Grzegorz Braun o wystąpieniu J. Kaczyńskiego. "Kto będzie siedział?" [12 grudnia 2023 r.] 1. posiedzenie Sejmu X kadencji
@michal26 no dobrze, ale czemu dyskusja na to zeszła? Ja tu tylko podałem statystykę dotyczącą całej wartości kontraktu i porównaniu z LeBronen, a tu nagle dyskusja o rocznych zarobkach Ronaldo w Arabii. No i nie tylko ze względu na okres. Kombinacja to jest. Ile sportowców na świecie dostajemy 70 baniek rocznie? Może dwóch? (Mbappe, Ronaldo) Ale nikt nie ma takiej kombinacji długości z rocznymi zarobkami. Kompletnie nie rozumiem po co i skąd ta dyskusja z twojej strony się wzięła.
@michal26 no to bierzemy i nadal żaden nie dostał łącznie takiego kontraktu. Ostatni kontrakt Messiego z Barcą był podobno na ok. 650 baniek i to był rekord. Więc Ohtani jest tutaj rekordzistą jeśli chodzi o wszystkie dyscypliny
@michal26 no dobrze, ale nie ma co porównywać piłki nożnej, szczególnie w Arabii Saudyjskiej do Amerykańskich sportów, gdzie obowiązuje Salary Cap, czy w przypadku MLB - Luxury Tax. No i właśnie, by zarobił, bo w piłce nikt tak długich kontraktów nie daje. + Chodzi o skalę. Niedługo w NBA zawodnicy też będą zarabiać 70 milionów na sezon, ale jeśli chodzi o całościową wartość kontraktu to jest przepaść. Największy do tej pory kontrakt całościowo w amerykańskich sportach to było 450 milionów Mahomesa. Do tego w MLB największe średnie roczne zarobki wynosiły 43 miliony. Teraz Ohtani dostaje 70 baniek średnio, czyli 163% (!!!) największego kontraktu w historii tej dyscypliny
@kamil295 zawodnicy dogrywają często do 35tki-40tki, ale wtedy już zazwyczaj już dupy nie urywają (choć bywają oczywiście wyjątki), dlatego ważne jest dla drużyn, żeby wykorzystać te pierwsze lata tych długich kontraktów. Choć z Ohtanim też jest trochę inna sprawa, bo on jednocześnie i odbija i miota, stąd też taki ogromny kontrakt. Raczej tak grając, nie pociągnie przez te 10 lat (obecnie już jest kontuzjowany i w tym sezonie będzie tylko odbijał), więc pewnie za jakieś 5 lat będzie musiał pozostać tylko przy jednym (zapewnie odbijanie)
@michal26 oczywiście, ale nadal jest to kontrakt z innej galaktyki. Nawet patrząc na obecne zarobki, mało który koszykarz zarobi więcej w czasie całej kariery. Taki Tatum np. jeśli wszystko pójdzie dobrze i będzie trzymał poziom jeszcze z dekadę to 700 milionów dolarów przebije może w jakimś 2034 roku
Ohtani na nowym kontrakcie zarobi ponad 200 milionów więcej niż LeBron przez całą swoją karierę :O
Shohei Ohtani's new Dodgers contract in comparison to LeBron James' estimated career earnings through the 2023-24 NBA season 😳💰 https://t.co/BiTINZCVOz">pic.twitter.com/BiTINZCVOz
Właśnie zostaliśmy świadkami podpisania największego kontraktu w historii sportu. Shohei Ohtani, najlepszy baseballista Świata, związał się z Los Angeles Dodgers 10-letnim kontraktem na 700 milionów dolarów!!! :O
Shohei Ohtani's deal with the Dodgers is for 10 years and 0 million.
Pozdrawiam serdecznie z trzecioligowego meczu Córdoba - Castellon, który sędziuje brat Javiera Alberoi Rojasa - Antonio. Skubaniec identyczny jest z trybun. Już myślałem, że Madridismo Sociologico zesłało go do trzeciej ligi
Dzisiaj o 21 na Gillette Stadium klasyk futbolu uniwersyteckiego w Stanach, czyli mecz pomiędzy dwiema wojskowymi uczelniami - Navy (marynarka) i Army (wojsko). Jeden z najbardziej oczekiwanych meczów całego sezonu i piękna tradycja ❤️
"I don't know who would feel comfortable working with somebody who randomly just punches people in the face backstage..." 👀@FightOwensFight, you can't be doing that. 😂@CMPunk#SmackDownhttps://t.co/Rhld9Zahde">pic.twitter.com/Rhld9Zahde
10
Zasadne pytanie Pana Brauna. Skoro, Kaczyński mówi, że Tusk to niemiecki agent, to czemu nie siedzi on teraz? Przeca miał do tego wszelką możliwość Pan Prezes
0
@BorzyKrzys we will be there
5
Juz niedługo w polskich domach
9
poddymione i teraz na wódeczkę ;)
6
tak jest XD
0
a to nie idzie po prostu stażem w takim wypadku? Czyli Pedri jeśli zagra w pierwszym
0
"Tylko Ciebie mam Zbyniu na tym Świecie" XD
0
@michal26 no dobrze, ale czemu dyskusja na to zeszła? Ja tu tylko podałem statystykę dotyczącą całej wartości kontraktu i porównaniu z LeBronen, a tu nagle dyskusja o rocznych zarobkach Ronaldo w Arabii. No i nie tylko ze względu na okres. Kombinacja to jest. Ile sportowców na świecie dostajemy 70 baniek rocznie? Może dwóch? (Mbappe, Ronaldo) Ale nikt nie ma takiej kombinacji długości z rocznymi zarobkami. Kompletnie nie rozumiem po co i skąd ta dyskusja z twojej strony się wzięła.
0
@michal26 no to bierzemy i nadal żaden nie dostał łącznie takiego kontraktu. Ostatni kontrakt Messiego z Barcą był podobno na ok. 650 baniek i to był rekord. Więc Ohtani jest tutaj rekordzistą jeśli chodzi o wszystkie dyscypliny
1
Tymczasem moje Fulham postanowiło się zabawić w Xavinetę z początku sezonu i właśnie skompletowali drugą Manitę z rzędu ❤️
0
@michal26 no dobrze, ale nie ma co porównywać piłki nożnej, szczególnie w Arabii Saudyjskiej do Amerykańskich sportów, gdzie obowiązuje Salary Cap, czy w przypadku MLB - Luxury Tax. No i właśnie, by zarobił, bo w piłce nikt tak długich kontraktów nie daje. + Chodzi o skalę. Niedługo w NBA zawodnicy też będą zarabiać 70 milionów na sezon, ale jeśli chodzi o całościową wartość kontraktu to jest przepaść. Największy do tej pory kontrakt całościowo w amerykańskich sportach to było 450 milionów Mahomesa. Do tego w MLB największe średnie roczne zarobki wynosiły 43 miliony. Teraz Ohtani dostaje 70 baniek średnio, czyli 163% (!!!) największego kontraktu w historii tej dyscypliny
0
@michal26 no podpisał, i co, bo tak nagle to napisałeś bez żadnego kontekstu i nijak się to ma do dyskusji?
0
@michal26 no co z tymi 100 milionami?
1
@kamil295 zawodnicy dogrywają często do 35tki-40tki, ale wtedy już zazwyczaj już dupy nie urywają (choć bywają oczywiście wyjątki), dlatego ważne jest dla drużyn, żeby wykorzystać te pierwsze lata tych długich kontraktów. Choć z Ohtanim też jest trochę inna sprawa, bo on jednocześnie i odbija i miota, stąd też taki ogromny kontrakt. Raczej tak grając, nie pociągnie przez te 10 lat (obecnie już jest kontuzjowany i w tym sezonie będzie tylko odbijał), więc pewnie za jakieś 5 lat będzie musiał pozostać tylko przy jednym (zapewnie odbijanie)
0
@michal26 oczywiście, ale nadal jest to kontrakt z innej galaktyki. Nawet patrząc na obecne zarobki, mało który koszykarz zarobi więcej w czasie całej kariery. Taki Tatum np. jeśli wszystko pójdzie dobrze i będzie trzymał poziom jeszcze z dekadę to 700 milionów dolarów przebije może w jakimś 2034 roku
1
Ohtani na nowym kontrakcie zarobi ponad 200 milionów więcej niż LeBron przez całą swoją karierę :O
12
Właśnie zostaliśmy świadkami podpisania największego kontraktu w historii sportu. Shohei Ohtani, najlepszy baseballista Świata, związał się z Los Angeles Dodgers 10-letnim kontraktem na 700 milionów dolarów!!! :O
@Jagr @Piorun @Roni/VEB @Kessie @fart @czółkovsky @Adran360
6
Pozdrawiam serdecznie z trzecioligowego meczu Córdoba - Castellon, który sędziuje brat Javiera Alberoi Rojasa - Antonio. Skubaniec identyczny jest z trybun. Już myślałem, że Madridismo Sociologico zesłało go do trzeciej ligi
6
Dzisiaj o 21 na Gillette Stadium klasyk futbolu uniwersyteckiego w Stanach, czyli mecz pomiędzy dwiema wojskowymi uczelniami - Navy (marynarka) i Army (wojsko). Jeden z najbardziej oczekiwanych meczów całego sezonu i piękna tradycja ❤️
@fart @Jagr @kamil295 @Mistrzu888 @TaughtMule @Vitoo @jakub87 @Adran360
1
Sołtys jak już coś zarzuci XD ❤️
25
Tranquilo Leo
0
CM Punk dzisiaj cudowny
7
Przyszli koledzy z ekipy ;)
6
Ale siadły dzisiaj, w święto, Flaczki poza granicami kraju. Pyszności. Pozdrawiam serdecznie ❤️
5
Bądź jak Taylor Swift. Zafascynuj się futbolem amerykańskim ❤️
@fart @Jagr @BartqRKO @Adran360 @kamil295 @Mistrzu888 @jakub87 @TaughtMule @Vitoo @BorzyKrzys
7
Jak widać kontuzje w NFL zbierają żniwo nie tylko wśród zawodników...
@fart @TaughtMule @Jagr @jakub87 @Mistrzu888 @kamil295 @Adran360
3
Wszelkiej pomyślności życzę wszystkim Andrzejom ❤️
0
@ZwyklyKibicBarcy04 nie zwróciłem uwagi, ale siedziałem pod sektorem gości, to może nie słyszałem, a były z naszej "żylety"
56
Dzisiaj swoje 124. urodziny obchodzi FC Barcelona ❤️
0
Komentarz usunięty przez użytkownika