pax

1

Wraca, nie wraca. Ile razy wracał do obrony a ile nie. Podawaliłem że sprawdzałem tylko kilka meczów pod koniec sezonu i to alba z adriano nie wracali. Pokaz statystyki.

pax

2

konkrety, konkrety, konkrety
jak chcesz dyskutować to pisz merytorycznie.
tez mogę napisać że jesteś fanem Madonny a antyfanem Georga Michaela i do czego to prowadzi ?
Napisz co to znaczy fanboy i antyfan ??
Bo chyba jak się wypisuje konkretne przykłady na konkretna gre to chyba o to nie chodzi ?? Jak wypisywałem konkretne przykłady na fatalną grę Villi to chyba nie oznacza że jestem antyfanem, bo to by oznaczało że musiałbym kłamac aby nim nie być. Mogę przyznać że jestem fanem Messiego, a do Alvesa mam neutralny stosunek, ale po hejtach i to nie zasłużonych zaczynam go bronić i powtarzając sobie mecze i przegladajac statystyki to mam sporo argumentów. Po prostu sprzeciwiam się zakłamaniu komentarzy redakcji i niektórych forumowiczów. i Tyle.
Jak rozumie, sąd nad Alvesem już był i każdy kto napisze o nim cos pozytywnego to ma przyklejoną negatywne łatkę fanboya ??

pax

3

takich strat jak Alves, 30 metrów od bramki przeciwnika w każdym meczu jest kilkanaście, po to są zawodnicy z tyłu, aby konsekwencje takich strat niwelowali. Barcelona co to byłby za zespół w którym strata piłki na 30 metrze od bramki przeciwnika, czyli 60-70 metrów od własnej kończyłaby się utrata bramki. Główny błąd popełnił Mascherano, który ustawiony jako stoper poszedł spóźniony na próbę odbioru i ani piłki nie powąchał a zostawił pół boiska odsłoniętego, nie zapominajmy o Albie który poszedł do przodu, a jego strona nie była przez nikogo asekurowana, zostawiając całą lewą stronę boiska wolną. di Maria wybiegł z lewej strony (od strony Alby) i pobiegł w kierunku środka bo tam miejsce mu zrobił Mascherano.
Powtarzam, co z Barcelony byłby za zespół gdyby straty na 70 metrze od własnej bramki kończyły by się bramkami.

pax

1

rozwiń temat

pax

2

To że jest młodszy, nie oznacza że ma większą wydolność. W finale CdR Alves robił 50 metrowe sprinty do obry przy kontratakach Realu w 91 i 93 minucie i to po stronie Adriano który wszedł na boisko w 46 minucie i mu się nie chciało wracać, tak jak Albie w 1 połowie.

pax

1

Sanchez grał w LM co nie oznacza że się tam sprawdził.

pax

0

Alves bronić umie i to robi. Problem jest gdzieś indziej. Alves ma cała strone boiska bo od kilku lat Barcelona gra bez prawego pomocnika. Na kartce jest nim Xavi, który jednak gra jako "6" na środku pomocy. Więc Alves wypełnia dwie pozycje, jeżeli tego braku w ofensywie nie widać to czasami w defensywie tak. Nie ważne czy przyjdzie Cuadrado, czy będzie tam Pedro (dla mnie poroniony pomysł) to nie wypełni tej luki jeżeli nie będzie prawego pomocnika, dlatego dobrze że jest Rakitic. Alba jest słabszym obrońcą od Alvesa, do tego do pomocy w pomocy ma Iniesta i miał Fabregasa, a mimo to często nie wracał.
Obrońca ma bronić, a co ma robić przez 75% meczu gdy drużyna atakuje ?? usiąść na swojej połowie i czekać na przeciwnika ?? Zgoda, że w drużynie Pepa był jeden ofensywny obrońca, ale tez był nim Alves. Więc wina może nie jest po prawej stronie która gra tak jak grała od kilku lat tylko po lewej ??

pax

1

Jeżeli drużyna jest średnio 75% czasu gry przy piłce, a trener wyznaczył taktykę dla bocznego obrońcy jako grającego bardzo wysuniętego do przodu, to jakie zadania głównie spełnia przez większość czasu gry na boisku ? Alves jest obrońcą to fakt, ale ma zadania ofensywne które sam sobie nie dal, tylko wyznaczył mu trener. Jak Barcelona broni to Alves ma bronić, jak atakuje to idzie do przodu, odpowiedz czy Barcelona częściej atakuje czy broni?

pax

0

Może ty odpowiesz

pax

0

Alves to zawodnik który bardzo dobrze współpracuje z Messim (najlepiej) i z Neymarem. Więc współpraca z Cuadrado to zagadka. Poza tym wszystko wyjaśniło by się na treningach, podobna sytuacja miała być z Xavim a jednak generał nie składa broni i nie da się łatwo "ograć" młodszym.

pax

0

Zobaczymy czy Cuadrado dorówna Alvesowi, co będzie jak Alves nie znajdzie nowego klubu ?? Będzie grał w Barcelonie i zapewne wygra rywalizację z Cuadrado i Montoya. Dlatego byl z 2 tygodnie temu news, że Cuadrado przyjdzie tylko w momencie gdy Alves znajdzie nowy klub.

pax

0

Napisz cos konkretnie, bo zaraz napiszesz że nie wraca do obrony, albo że wrzuca piłki w kosmos - co oczywiście nie jest prawdą, chyba że redakcyjną.

pax

1

Redakcja go hejtuje i wypisuje bzdury, w decydującej części sezonu był najlepszy na boisku. Za mecz w cdr dała mu ocenę JEDEN co było zaniżeniem oceny o conajmniej 4,5-5 stopnia. I tak jest zawsze. przeważnie oceny czy opisy zanizone mieli Alves i Messi.

pax

0

-miota się po boisku,- biega praktycznie najwięcej w drużynie, "obsługuje" 2-3 pozycje boiskowe
-wrzuca piłke bo fatalny sezon ma Iniesta i mial fabregas, nikt nie dawał piłek do przodu, Alves robił to raz dobrze, raz źle, ale o ten raz więcej od Iniesty i Fabregasa
-bardzo rzadko biernie sie przygląda przy oddawaniu strzałów, bo on nie jest prawie nigdy przy zawodniku oddającym strzał, można napisać że zdarza mu się asystować biernie przy dośrodkowaniach z jego strony, ale raczej z tego sektora nie ma strzałów

pax

0

w copa del rey był praktycznie najlepszy, nie ogladałeś meczu to nie pisz bzdur

pax

0

Jak dla mnie mogą sprzedać Alvesa. Jednak nie zapominam że przez lata był najlepszym prawym obrońcą świata, a w ostatnim sezonie to on jako praktycznie jedyny walczył do końca i był najlepszy w decydujących meczach sezonu.

pax

1

pozdrawiam :-)

pax

2

Nic nie ma że Masche grał źle na stoperze, a jedynie że na DP po mundialu to jego pozycja.
Co do Alvesa - to oprócz ogólnych hejtów redakcji i części forumowiczów to gral naprawdę nieźle. Był najlepszym zawodnikiem ostatnich 2 miesięcy sezonu, gdy był hejtowany niemiłosiernie. Wracał do obrony częściej od Alby (przed jego kontuzją),. Alves jako jedyny zawodnika w Europie ma dwie pozycje boiskowe a czasem trzy !! Barcelona od kilku lat gra bez prawego pomocnika, nominalnie to Xavi, ale on schodzi na pozycję "6" i rozgrywa w środku pola, więc Alves musi grać na dwóch pozycjach, a w ataku pozycyjnym i na skrzydle bo Alexis/Pedro schodzili do pola karnego. Alves czasem nie zdążył wrócić, ale nawet Usain Bolt by nie zdążyl. Co do wrzutek , to nie było tak źle - analizowalem te wrzutki w końcowej części sezonu. Np. w finale CdR z Realem na forum i w opisach redakcji pisano że znowu mial dziesiątki wrzutek w trybuny i że 99% było niecelnych, więc je policzyłem. Było 17 wrzutek z czego wszystkie były dokladnie w pole karne z czego po 3 mogły paść bramki. Alves wrzucał tyle z jednego powodu, bo Fabregas i Iniesta mieli najgorszy okres w karierze, oni nie grali do przodu, nie rozgrywali, nie potrafili stworzyć sytuacji bramkowej. Ich rolę przejął Alves, raz zrobił to dobrze, dwa razy źle, ale to i tak było o raz więcej od Iniesty i fabregasa.

pax

1

Na 9 grał Messi. Cesc nic nie grał. W ostatnich 18 meczach sezonu - 0 bramek, 1 asysta.

pax

5

Jedynym zawodnikiem który został skrytykowany przez redaktora jest Alves i to został skrytykowany niejednokrotnie w całym felietonie. Alba nie wraca, Iniesta fatalny sezon, Busquets fatalny sezon, ale jak zawsze pretensje do Alvesa - taka moda, gimbaza wszystko łyka. Pisze o grywaniu Mascherano na stoperze, ale ani słowa że jako stoper był najgorszym stoperem w ostatnich latach w barcelonie - fatalne ustawianie, nie trzymanie linii spalonego, brak zachowanych stref, wychodzenie do przodu i zostawianie środka obrony, nie ma zawodnika w LaLidze który z Masche nie wygrał pojedynku główkowego. Poza tym hejtem, naprawdę fajny felieton.

pax

1

Może i zrobi, w Barcelonie zawodził w najważniejszych częściach sezonów.

pax

7

Mou podgrzewa atmosferę, wciąż ma kompleks Barcelony.
A Cesc był za słaby na Barcelonę i wszystkie drugie części ostatnich 3 sezonów partaczył wszystko co mógł.

pax

1

Był najlepszym zawodnikiem Barcelony w końcowym etapie ostatniego sezonu.

pax

3

Hipokryzja albo mentalność Kalego, ty nazywasz obiektywizmem. jak Fifa podaje swoje decyzje czy wyliczenia to raz nazywasz ich fachowcami bo to Ci pasuje a raz piszesz że ich decyzje są na wyrost.
W meczu ze Szwajcarią di Maria pobił rekord strat w jednym meczu miał ich prawie 40 (bodajże 37), strzelał , biegał, próbował dryblingów, ale gdyby nie genialne podanie Messiego nic by nie wskórał.
A ja uważam że jest to dość dobry, może nie najlepszy argument że ZP otrzymuje zawodnik który w największej ilości spotkań został oceniony najwyżej.

pax

2

o tym pisałem - ". Jest to zapowiedź odejścia od stosowanego w ostatnim czasie klepania w szerz boiska. Chodzi o przyśpieszanie gry ofensywnej z piłką ukierunkowaną w stronę bramki przeciwnika, zwiększenie roli szybkiego ataku".

pax

2

Dla mnie najlepsza opcja. Na "9" Suarez, na skrzydłach Neymar i Reus i jako ofensywny pomocnik Messi, ale niestety jest to nie wykonalne nawet przy systemie 3-4-3 za duża waga do ofensywy kosztem defensywy. W Argentynie podobnie grano na mistrzostwach.

pax

5

Problem w tym że w ubiegłym sezonie bardziej od Xaviego to Iniesta i Fabregas spowalniali grę będąc ustawionymi bliżej bramki przeciwnika niż Xavi.

pax

5

Co to znaczy wertykalny jeśli chodzi o grę w piłkę nożną, szczególnie jeśli chodzi o pomocników i grę w odbiorze ?? już kolejny news z tym słowem.
Wertykalny to nic innego jak pionowy. Więc chodzi o grę w pionowych liniach pomocników, czyli zostają ścisłe przypisani do swoich pozycji, poruszając się w liniach prostopadłych do bramek . Piłki szybkiego ataku którymi mogliby raczyć Barcelonę przeciwnicy są zagrywane zawsze prostopadle do bramki a więc równolegle do wertykalnego ruchu pomocników. Aby, odbiór był możliwy wertykalny ruch pomocników musiałby się zmienić na horyzontalny (poziomy) lub diagonalny (skośny), bo tylko wtedy można by przejąć piłkę lub "skasować" przeciwnika.
Tak naprawdę nie chodzi o wertykalnych pomocników, ani o ich wertykalny ruch, czy grę wertykalną w defensywie, ale o wertykalną ofensywę, bo tylko taka jest możliwa i to stosowana jako skrót myślowy pisana w cudzysłowiu. Jest to zapowiedź odejścia od stosowanego w ostatnim czasie klepania w szerz boiska. Chodzi o przyśpieszanie gry ofensywnej z piłką ukierunkowaną w stronę bramki przeciwnika, zwiększenie roli szybkiego ataku.
Jednak napisać że trener chce pionowych pomocników to brzmi dziwnie, przynajmniej dla mnie. Jednak napisać że trener chce by pomocnicy byli wertykalni to przynajmniej brzmi prawie inteligentnie.

pax

3

jak fifa podaje statystyki jak ich nazwałeś fachowców to się z tym zgadzasz bo to odpowiada Twojemu zdaniu bo Messi nie mieścił się w pierwszej 11, jak Fifa podaje zawodników meczu to się z tym nie gadzasz bo nie odpowiada to twojemu zdaniu, bo Messi uzyskał najwięcej takich tytułów. To się nazywa hipokryzja.

pax

15

Prawiem się z tobom zgadzom, ale Ibra odszedł bo mioł konflikt z Guardiolom a nie z Messiom.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?