pax

1

Villareal
6 sytuacji bramkowych
4 kluczowe dogrania
0 dograń w trybuny
2 straty były z wszystkich dograń Alvesa

Alba miał 4 dośrodkowania z czego 2 przejęli przeciwnicy. Czyli po 18/20 wrzutkach Alvesa przeciwnik przejmuje 2 razy piłkę a po 4 Alby przeciwnik tez 2 razy przejmuje piłkę to chyba Twoja argumentacja się za bardzo kupy nie trzyma. Oczywiście to uproszczenia, ale pokazuje w jaki sposób interpretujesz wrzutki Alvesa. Po nich nie ma praktycznie kontr, przeciwnicy wybijają na rzut różny, ale ratują się wybiciem przejętym przez zawodników Barcelony.

pax

1

O wrzutkach już wyjaśniałem w poprzedniej dyskusji. Posługujesz się pewnym mitem lub może lepiej powiem możliwym prawdopodobnym scenariuszem, który jednak nie ma miejsca w rzeczywistości. nie wiem czemu posługujesz się takim argumentem jak kontry po wrzutkach wiedząc, że Barcelona nie straciła w taki sposób bramki, jednak Ty o tym piszesz. Wiesz doskonale że jako osoba broniaca wielokrotnie Alvesa robiłem zestawienia jego wrzutek i podam Ci pewien przykład.
Villareal, bo o to są pretensje.
2 – mocna piłka (dość niska) do Messiego na 6 metr, obrońca ratuje sytuację wybijając na rzut rożny.
6- dokładne dogranie po ziemi do Munira – ten na 5 metrze nie trafia w piłkę.
13 – obrońca strąca piłkę skierowaną na głowę Messiego, aut dla Barcelony.
19- piłka skierowana do Pedro który wchodzi w pole karne po czym się zatrzymuje, piłka przechodzi przez pole karne bez kontaktu.
27- piłka skierowana do Munira – obrońca wybija na rzut rożny.
34- piłka do Munira- wybija obrońca, przejmuje Pique.
34- podanie w pole karne po ziemi do Pedro, który traci piłkę przy dryblingu.
37- Alves po ziemi do wychodzącego Messiego, obrońca ratuje sytuacje wybijając na rzut rożny.
45- dokładne dośrodkowanie na 16 metr i strzał Rafinhy.
47- piłka do Pedro, ale łapie bramkarz.
50- wrzutka do Munira, wybija obrońca, piłka trafia z powrotem do Alvesa.
63- wrzutka do Rafinhy- wybija obrońca, aut dla Barcelony.
63-wrzutka do Munira – wybija obrońca, przejmuje Alba.
67- dogranie Alvesa za plecy obrońców, Messi sam na sam, zamiast strzelać dogrywa do Neymara.
71- idealne po ziemi dogranie do Neymara który nie trafia z 9 metrów.
76- wrzutka do Messiego, obrońca wybija, przejmuje Busquets.
77- idealne wystawienie Messiemu po ziemi który nie trafia z 11 metrów
77- Wrzutka do Pique, wybija obrońca, przejmuje Busquets
90 – bardzo dobra wrzutka do Neymara – który nie trafia z 6 metrów

pax

1

To jest o Fabregasie.

pax

2


Początki sezonów w Barcelonie zawsze Fabreagas miał wyśmienite
Statystyki za Lige hiszpańską i Lige Mistrzów
Sezon 2011/2012 – Pierwsze 12 spotkań – 5 bramek, 8 asyst (nie grał ponad miesiąc z powodu kontuzji)
Sezon 2012/2013 – Pierwsze 18 spotkań – 9 asyst, 5 bramek
Ssezon 2013/2014 Pierwsze 16 spotkań – 10 asyst, 6 bramek
Końcówki zawsze fatalne
sezon 2011/2012 ostatnie 20 spotkań - 0 bramek – w Lidze Mistrzów asystował tylko przy dwumeczu z Bayerem Leverkusen, w lidze 0 bramek – 3 asysty
sezon 2012/2013 ostatnie 19 spotkań - Fabregas zagrał tylko jedno dobre spotkanie z Malagą u siebie gdzie miał asystę i hat-tricka w pozostałych 18 spotkaniach zaliczył tylko 2 bramki i 1 asystę.
sezon 2013/2014 – ostatnie 18 spotkań – 0 barmek , 1 asysta
W Barcelonie nie był gwiazdą, niestety dla niego przegrał rywalizację z Xavim i Iniestą.
W Ataku nie grał nigdy, były spotkania gdzie grał jako cofnięta „9”i to tylko wtedy gdy Messiego nie było na boisku, a Messi oprócz tych kontuzji nie miał za dużo, a co ciekawe wtedy gdy Fabregas grał tą cofniętą „9”Cesc grał najlepiej 0 gdy Messi miał kontuzję od początku listopada do początku stycznia Fabregas w lidze ustawiony jako Fałszywa „9” grał bardzo dobrze i w 6 spotkaniach miał 5 bramek i 4 asysty.


Iniesta gra fatalnie od prawie roku i z nim była jeszcze większa lipa

pax

2

Właśnie znalazłem coś o czym zapomniałem o co tez walczyłem :-)


pax

10 lutego 2014, 01:06


Do redakcji.
Czy jest możliwe glosowanie w formie punktowania każdego zawodnika, albo czy jest możliwe głosowanie np. na dwóch-trzech zawodników spotkania.
I druga kwestia która pisałem przy ostatnich ocenach RSSS a mianowicie, czy dla obiektywizmu nie lepiej skończyć z ankietą w momencie ukazania się ocen pomeczowych ?? Tam niestety nie doczekałem sie odpowiedzi. Bo oceny wypaczają wyniki ocen.

Udało mi się przepchnąć zamknięcie głosowania użytkowników w momencie ukazania się ocen redakcji, o głosowaniu przez userów wielu wspominało.

pax

1

TYlko napisz o ich poziomie.
Tylko Bartra nadaje się na pierwszy skład a Rafinha czasem jako zmiennik. Munir jest cieniem zawodnika i Suareza czy Messiego ze skałdu nie wygryzie, Sandro chociaż uważam że lepszy od Munira daleko mu do Neymara, Messiego czy Suareza. NIe mają grać młodymi i nie maja grać "nazwiskami" mają grac tymi którzy w danym momencie prezentują się najlepiej, a tu nie za bardzo jeśli chodzi o młodzież jest różowo.

pax

3

Za ostatnie mecze go krytykuję za ostatnie dwa - za Celtę i Ajax, jednak z Realem grał bardzo dobrze, tak jak z Eibarem, Grenadą, Villarealem itd...
Tu nie chodzi o to czy gra źle czy dobrze, jak gra dobrze to go chwale , jak gra źle to go krytykuję, jednak nie rozumiem gościa który nie tylko używa obraźliwych określeń i do tego mija się z prawdą. Alves w tym sezonie nie za bardzo potrafi się ustabilizować, raz gra bardzo dobrze, raz źle PSG, Celta, Ajax.

pax

1

Patrzę na jego grę pod kątem tego co już grał w Barcelonie. W lidze i LM zagrał w 45 spotkaniach z czego w 33 w pierwszej jedenastce. Oczywiście teraz może być jeszcze lepszy, jednak widać jego sposób gry, nie ma zapędów pod bramkę przeciwnika. Miał w sumie 11 kluczowych podań, 2 bramki. Alves w tym sezonie ma w 12 spotkaniach ma 19 kluczowych podań (redakcja wyliczyła mu 18 - ale na fourfourtwo i whoscored jest napisane o 19). Więc różnica jest naprawdę ogromna, oczywiście można uczyć czy zachęcić Martina do gry bardziej ofensywnej, ale jak na razie to Alves z bocznych obrońców gra najbardziej ofensywnie.

pax

4

Do dupy to jest czopek :-)

pax

2

Szkoda mi Martina. Jednak biorąc pod uwagę taktykę Barcelony LE dokonywał słusznego wyboru. Alves jest chwalony za grę ofensywna i krytykowany za grę defensywną, Martin odwrotnie. Barcelona jak na siebie strzela bardzo mało bramek w tym sezonie, jednak bardzo mało traciła. Jeśli zauważymy że pierwsza strata bramkowa w lidze była dopiero w 9 spotkaniu powinniśmy zdać sobie sprawę, że w tym okresie LE nie musiał wystawiać aż tak defensywnego składu (czyt. "defensywnego" bocznego obrońcę), ale uważał że należy zwiększyć siłę ataku, bo tam były i są problemy, szczególnie w pomocy. Niezrozumiała jest decyzja nie tyle że Martin nie gra za Alvesa, ale jak Alves nie gra, że za niego wchodzi Adriano a nie Martin.

pax

1

Uważam że Alba się rozkręcił i gra co raz lepiej, z Ajaxem bardzo dobrze a wczoraj dobrze. nie pisz jednak nic o wrzutkach bo wrzutki Alvesa nakrywają czapką druga strone boiska.
pax
Polecają 1

5 listopada 2014, 23:57


Do Sin Mistico

Możesz pisać że Alves grał słabo z Ajaxem i był najsłabszy w czym masz moje poparcie, ale chcąc go krytykować i pokazujesz statystyki wrzutek z których 18% skończyło się strzałami na bramkę to jest najlepszy wynik w Barcelonie z osób wrzucających piłkę do pola karnego. Strzelasz sobie w stopę, chcesz go krytykowac a tak naprawdę go zachwalasz. Podam Ci statystyki wrzutek po drugiej stronie boiska.

Jordi Alba i jego wrzutki

Elche 4 celne 0, strzały po wrzutkach 0
Ajax 2, celne 0, stzrały po wrzutkach 0
PSG 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Atletic 4 celno 0, strzały po wrzutkach 0
Villareal 4 celne 1, strzały po wrzutkach 0
Levante 2, celne 0, strzały po wrzutkach 0
Malaga 9, celne 0, strzały po wrzutkach 0,
Eibar 4, celna 1, strzały po wrzutkach 0
Celta 1, 0 celnych, strzały po wrzutkach 0
Ajax 4, celnych 0, strzały po wrzutkach 0
Almeria 2, celnych 0, strzały po wrzutkach 0.

za fourfourtwo

Alba 38 wrzutek - 2 celne (tu jedna celna zaliczona gdy Alves uratował piłkę od wyjścia na aut gdy przeleciała nad polem karny w którym nikogo z Barcelony nie było) 0 strzałów po wrzutkach

Alves nie ma oszałamiających statystyk, ale o niebo lepsze

pax

1

Ty upatrzyłeś sobie winę Alvesa w akcji srodkiem z Ajaxem i dałes mu za tamten mecz 1. Moe uptaruje tu winy Alby bo całkowicie zawalił Mascherano który się cofa, i jest z Bartrą dwoma zawodnikami którzy są na połowie Barcelony, po czym wpada na debilowaty pomysł iż może spróbuje odebrać piłke, robi kilka kroków do przodu zamiast kryć swoją stronę, piłki nie powąchał a zostawił pół boiska dla di Marii. Co do Alby napisałem jedynie skąd nadbiegał di Maria i kto powinien go kryć. Tak jak w meczu z Eibarem redakcja obniżyła Alvesowi oceny za to że uciekł mu zawodnik, pobiegł na środek następnie pobiegł za pozycje Pique i z lewej strony Barcelony oddał strzał, ale to Alves go miał kryć.

pax

1

Popatrz komu uciekł di Maria, z której strony nabiegał do środka i kto go gonił? Może niereformowalny ale przynajmniej nie niewidomy :-)

pax

1

nie wyczułeś ironii w całym moim komentarzu ?? Nie chodzi o to aby obniżać Messiemu, ale aby zauważyć to jak został potraktowany Alves. W tamtej akcji po stracie Alvesa piłkę ani na moment nie poszła w okolicę pozycji Alvesa. Di Maria wyskoczył z strony Alby który wyszedł za wysoko a Mascherano popełnił kolejny błąd taktyczny idąc do nieudanej próby odbioru i zostawiając cała połowę boiska wolnego.
Co do wrzutek jest najlepiej w tym sezonie wrzucającym obrońcą Barcelony - popatrz na wrzutki Alby 5% doszło do zawodników Barcelony z czego żadna nie nadawała się aby z niej uderzyć.
Nie chce go wiecznie bronić bo ostatnio Alves ma duzy spadek formy w porównaniu chociażby z wrześniem, gra bardzo nierówno. Jednak w tym sezonie ani nie ma wrzutek w trybuny, ani nie ma lecących balonów, wrzuca naprawdę dobrze.
Nie chce oceniać Messiego z Almeria w tym momencie, tylko raczej pokazac jak nierówno są traktowani zawodnicy. tak jak Alves wtedy nie zasługiwał na taka ocena tak teraz nie zasługuje Messi. W jednym i drugim przypadku fatalna pomoc i obrona, Barcelona nie może być drużyną która boi się stracić piłke 70 metrów od własnej bramki to byłoby kuriozum, po to są pomocnicy i obrońcy (w tym przypadku stoperzy) aby takie sytuacje niwelować.

pax

1

No i.... tamta akcja nie szła stroną Alvesa tylko stroną Alby i środkiem. Nawet gdyby był na swojej pozycji nic by nie wskórał.

pax

0

Messi z Almerią

Kluczowe podania -0
Straty – ponad 10
Odbiory - 1
Strata pod bramką przeciwnika która zakończyła się golem


Alves z Realem w CdR

Kluczowe podania 2 – ex-aequo najwięcej w drużynie
Straty - 7
Odbiory – 8 – najwięcej w drużynie
Strata pod bramką przeciwnika która zakończyła się golem za którą ocena została obniżona do 1

Ciekawe czy wszystkich równo traktują :-)

pax

2

Niestety redakcja nie ma innej możliwości niż danie Messiemu oceny jeden. Jest geniuszem i najlepszym piłkarzem na świecie, ale trzeba być sprawiedliwym i oceniać sprawiedliwie nie widzę innej możliwości.

pax

1

Zwróciłem uwage że Busquets brał udział w największej liczbie sytuacji bramkowych Barcelony ze wszystkich pomocników, a w meczu z ajaxem gral bardzo ofensywnie głównie podając do przodu.

pax

6

W rozgrywaniu i w przyśpieszeniu gry to nic nie da. Busquets lepiej i szybciej rozgrywa od Mascherano.

pax

1

Jak to robi Iniesta ?? Iniesta jest ofensywnym pomocnikiem a Busquets defensywnym i to Busquets w lidze ma więcej asyst i udziału w bramkach niz Iniesta. Andres nie ma formy od miesięcy, a napędzanie akcji czy konstruowanie szybkich kontrataków to co najwyżej w archiwum YT możesz pooglądać.

pax

5

Xavi nie potrafi bronić

pax

0

Iniesta

pax

2

Ten mecz miał bardzo dobry, ale poprzednie bardzo słabe

pax

1

podaj kilka przykładów, kilka 5-6,
Villa po przejściu nadal przeciętnie w atletico, Fabregas zawsze w Barcelonie miał świetna pierwszą część sezonu, Chyhrynski - ten sam poziom, Henry - raczej emerytura niż zwyżka formy, Etoo- co najwyżej forma porównywalna z Barceloną, Ibra - w Barcelonie grał dobrze, tak jak w PSG, Caseres tak średnio dobry jaki był taki jest, Bojan - jeszcze gorzej poza Barceloną, itd... Podaj te kilka przykładów.

pax

1

To jest wytłumaczenie do prowokacji ??
Z ostatnich 12 twoich wpisów 10 jest o Ronaldo.

pax

3

Bardzo dobry mecz Mascherano, najlepszy z ostatnich spotkań.
Alba wreszcie coś pokazuje - fajnie
Suarez rozkręca się pomału, może jeszcze nie skuteczność, ale po mału zgranie i praca dla zespołu, reszt przyjdzie.
dzisiaj jednak zawiódł Messi - ocene którą wystawi mu redakcja nie będzie większą niż 1, bo on ponosi odpowiedzialność za bramkę straconą (w takich przypadkach redakcja daje 1 - patrz identyczna sytuacja z finału CdR), a w ofensywie nie dał nic - po raz pierwszy w tym roku nie zaliczył chociażby jednego kluczowego podania.

pax

1

9 z Twoich 10 ostatnich komentarzy jest o Ronaldo. Wielu by powiedziało że prowokujesz pisząc o Ronaldo na stronie Barcelony, dla mnie to raczej nie prowokacja to chyba coś więcej niż zauroczenie.

pax

1

Nie chcę bronić Suareza, ale pamiętam początki Alexisa w Barcelonie, baa pamiętam pierwsze dwa sezony.

pax

1

każda epoka się kiedyś kończy

pax

1

Widziałem, interwencję miał dobrą, rzucil sie w stronę piłki, strzał był dość mocny, precyzyjny, po ziemi, nie dało się inaczej wykonać interwencji, jedynie co mógłbym mu zarzucić że mógłby spróbować wyjść trochę wyżej. Piłka dość długo była holowana więc mógł spróbować skrócić kąt.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?