pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jak przestaną, to oni będą krytykowani, że przestali. Messi ciągnie ten wózek od 5-6 lat prawie sam. Dla mnie nie pojęte było jak można być najlepszym strzelcem Barcelony , najlepszym asystentem i mieć najwięcej kluczowych podań, on zawsze robił za dwie formacje. Jest wiceliderem asyst wszechczasów laliga.
1
Alves to nie zagrożenie zero bo ma najwięcej po messim kluczowych podań i razem z Suarezem najwięcej po messim asyst. jZ jednym się jednak zgodzę "prawe skrzydło odpuszczone bo tam jest tylko Alves" - jak gra Pedro on schodzi bliżej środka dlatego Alves może grać na skrzydle, jak gra Xavi to on gra prawie na środku dlatego Alves obstawia prawy środek pola, no i musi ogarniać w obronie.
nie ma przejścia pomocy do ataku, nie ma dryblingu i zrobienia przewagi.
2
Nie rozumiem po co te kłamstwa? Ani jedna wrzutka Alvesa w tym sezonie nie wylądowała na trybunach, ma najlepsze wrzutki, nie piszę że wszystkie doskonałe, ale wystarczy popatrzeć na wrzutki z drugiej strony.
Łącznie wrzutki Alvesa w tym sezonie
Ilość w lidze 83, celnych 12, strzałów po wrzutkach 11, asyst 2
Celność w lidze 14.5%
Liga Mistrzów
Ilość wrzutek 28, celnych7, strzałów po wrzutkach 5, asyst 1
celność w lidze mistrzów 25%
łącznie w tym sezonie
111 wrzutek, celnych 19, strzałów po wrzutkach 16, asyst 3
Celność 17%
Alba
Ilość w lidze 30, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 6.5%
Liga Mistrzów ilość 8, celnych 0, strzałów po wrzutkach 0
Celność 0
Łącznie w sezonie
Ilość 38, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 5.5%
To gdzie jest ustawiany Rakitić nie jest kwestią gry Alvesa, napisz jak grał i gdzie grał gdy w 3 meczach Alvesa nie było? To że Rakitic gra tam gdzie gra i gra tak jak gra nie jest kwestią przesuwania się Alvesa do przodu. Jak Alves idzie do przodu, czy nie idzie do przodu, czy gra Douglas, Montoya czy Adriano to rakitic zawsze gra w tym samym miejscu i robi to samo. Więc wyjaśnij na czym ma polegać ta asekuracja ??
2
Oni tak grają od miesięcy. w zeszłym roku byłem wyzywany od najgorszych gdy to mówiłem i to jeszcze bardziej niż teraz dostaje mi się za Alvesa. Iniesta od roku jest bez formy i jest najsłabszym pomocnikiem w Barcelonie. Dodam tylko że w ubiegłym sezonie w ostatnich 10 spotkaniach Alves miał tyle samo kluczowych podań co Fabregas i Iniesta razem wzięci. Pomoc nie istnieje od dawna, na szczęście przestaje działać parasol ochronny związany z dawna świętością. W zeszłym roku wszystko co było do przegrania przegraliśmy w pomocy, w tym sezonie wygląda to podobnie, tylko Messi i Neymar grają za dwie linie więc nie wygląda to tragicznie, ale jest tragedia.
1
Powiedz mi czemu zawsze jak ktoś dyskutuje musi się do mnie odnosić osobiście? Brakuje Ci argumentów w dyskusji? Wrzutki ma najlepsze w Barcelonie więc nie wiem czemu piszesz w cudzysłowiu "wrzutki". Dalej nie wytłumaczyłeś co znaczy asekurować. Chcesz powiedzieć że jakby Alves nie zajmował czasami pozycji skrzydłowego to Rakitić szedłby do ataku, a teraz nie może bo musi Alvesa asekurować ??
1
Co to znaczy asekurować Alvesa ? Rakitić gra tam gdzie zawsze ma grać, są momenty w czasie gry gdy Alves idzie na skrzydło a rakitic zostaje w pomocy, gdy suarez albo Pedro graja na skrzydle rakitic jest w tym samym miejscu co z Alvesem. Czy Iniesta asekuruje Neymara ? poza tym Alves w tym sezonie praktycznie zawsze wyaca do obrony, można mu zarzucać że tam popełnia błędy, ale nie że go tam nie ma.
10
Alves + Pique + Alba - 2 bramki, 5 asyst
1
Bardzo chciałbym
1
Iniesta jest najsłabszym obecnie pomocnikiem, gra bardzo słabo od miesięcy
7
Zostawiam materiał do analizy. wystarczy zwrócić uwagę że na każdym etapie tworzenia akcji bramkowej udział bierze formacja ataku, gdzie napastnicy nie dostając piłek cofają się do drugiej linii i sami konstruują akcje.
Bramki
Atak - 28
Pomoc -3
Obrona - 2
Ostatnie podanie
Atak- 17
Obrona-8
Pomoc-5
Przedostatnie podanie (pomoc nadrobiła tu trzema meczami- Xavi z Granade-3, z Eibarem-2, i Rakitic z Almkerią-2, w pozostałych 9 pomoc tylko raz miała przedostatnie podanie)
Pomoc-13
Atak-11
Obrona-3
Przedprzedostatnie podanie
Atak-9
Obrona-7
pomoc-4
1
Przeanalizuj sobie kto kreauje sytuacje bramkowe, która formacja dogrywa itd... to jest świetny materiał do analizy
2
Nie, zostało to zaliczone jako rykoszet po główce obrońcy.
7
Elche
1.Odbiór Busquets-Messi
2.Rakitic-Bartra-Rakitic-Munir
3.rzut wolny Messi-Alves-Messi
Villareal
4.Odbiór Alves-Neymar-Messi-Sandro
Bilbao
5odbiór Busquets-Messi-Neymar
6Messi-Busquets-Messi-Neymar
Apoel
7. Rzut wolny Messi-Pique
Levante
8 Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
9Alves-Messi-Alves-Rakitic
10Odbiór Busquets-Messi-Sandro
11Alba-Sandro-Alba-Pedro
12odbiór Messi
Granada
13Odbiór Neymar
14Alves-Munir-Messi-Rakitic
15Neymar-Xavi-Messi-Neymar
16Mascherano-Xavi-Alves-Messi
17Adriano-Xavi-Messi-Neymar
18Odbiór Messi
PSG
19 Neymar-Messi-Iniesta-Messi
20 Rakitic-Pedro-Alves-Neymar
Rayo
21Odbiór Pique-Messi
22Odbiór Busquets-Munir-Neymar
Eibar
23. Neymar-Xavi-Messi-Xavi
24. Iniesta-Xavi-Alves-Neymar
25.Alves-Messi-Neymar-Messi
Ajax
26 Messi-Munir-Messi-Neymar
27 Odbiór Mascherano-Iniesta-Messi
28Munir-Pedro-Rafinha-Sandro
Real
29 Messi-Xavi-Suarez-Neymar
Ajax
30 Neymar-Alves-Bartra-Messi
31odbiór Rakitić-Messi-Pedro-Messi
Almeria
32 Adriano-Rakitic-Suarez-Neymar
33Messi-Rakitic-Suarez-Alba
2
Ostatnie dwa mecze Alba miał naprawdę świetne a Alves wprost odwrotnie, po naprawdę dobrym wrześniu, średnim październiku ostatnie mecze zagrał złe (Celta i Ajax).
tak możemy dyskutować
pozdrawiam
1
Tu piszę o wrzutkach, co do Alby i Almerii super że się znalazł, super że wyszedł na pozycję, ale 'wykończył z zimną krwią", dobrze w piłkę nie trafił , która szczęśliwie wpadła, tam było więcej szczęścia niż zimnej krwi. U Alvesa mi tez brakuje wejść w pole karne i przede wszystkim dryblingów, bo to kuleje.
2
Alves
Łącznie wrzutki Alvesa w tym sezonie
Ilość w lidze 83, celnych 12, strzałów po wrzutkach 11, asyst 2
Celność w lidze 14.5%
Liga Mistrzów
Ilość wrzutek 28, celnych7, strzałów po wrzutkach 5, asyst 1
celność w lidze mistrzów 25%
łącznie w tym sezonie
111 wrzutek, celnych 19, strzałów po wrzutkach 16, asyst 3
Celność 17%
Alba
Ilość w lidze 30, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 6.5%
Liga Mistrzów ilość 8, celnych 0, strzałów po wrzutkach 0
Celność 0
Łącznie w sezonie
Ilość 38, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 5.5%
2
Jak na razie Ty się kompromitujesz, czytamy ze zrozumieniem, jest mowa głównie o albie i jego wrzutkach i o tym że tych wrzutek mógłby się od Alvesa uczyć, a Ty piszesz o obronie Alvesa. Kto się tu kompromituje.
2
Piłki w pole karne przeciwnika - trzy razy lepiej, trzy razy celniej
3
Podaj przykłady, kilka nie wiem 3-4 kontr po nieudanych wrzutkach Alvesa.
1
Mówiąc szczerze nie sądziłem, że tak lubisz Alvesa że podajesz korzystne dla niego statystyki. ja go bronię przed krytyką niezasłużoną albo wyzwiskami ale nie dodaję mu w statystykach. Z moich obliczeń wynika że miał 111 wrzutek z czego strzałów było 11. Łącznie ma 19 kluczowych podań - czyli takich po których padał strzał, ale nie zawsze były to wrzutki. Dodałeś mu ponad 50% strzałów po jego wrzutkach, musisz go bardzo lubić.
1
Ja nie bronie jego gry, ja raczej pokazuję bezpodstawna krytykę. Wiele razy krytykowałem Alvesa, ale jak ktoś coś wymysla bo jest moda na hejtowanie Alvesa to pokazuje gdzie się myli.
1
czemu ?? Alves rzuca trzy razy lepiej od Alby.
1
Nie zauważyłem że Albie już wcześniej policzyłem skuteczność wrzutek w lidze LM i niepotrzebnie to póxniej niżej rozbiłem na LM i ligę, więc łącznie ma Ilość w lidze 38, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 5.5%, moje niedopatrzenie.
2
Jakby się Alba nauczył wrzucać od Alvesa to byłby naprawdę mocnym punktem też w ofensywie.
1
Dwa świetne meczu obu. Mascherano poprawił się po kiepskich meczach z Ajaxem i Celtą i nie najlepszym z realem, Alba po słabym październiku drugi doskonały mecz po świetnym występie z Ajaxem. Oby forma jeszcze rosła.
1
Łącznie wrzutki Alvesa w tym sezonie
Ilość w lidze 83, celnych 12, strzałów po wrzutkach 11, asyst 2
Celność w lidze 14.5%
Liga Mistrzów
Ilość wrzutek 28, celnych7, strzałów po wrzutkach 5, asyst 1
celność w lidze mistrzów 25%
łącznie w tym sezonie
111 wrzutek, celnych 19, strzałów po wrzutkach 16, asyst 3
Celność 17%
Alba
Ilość w lidze 38, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0
celność 5.5%
Liga Mistrzów ilość 8, celnych 0, strzałów po wrzutkach 0
Celność 0
Łącznie w sezonie
ilość 46, celnych 2, strzałów po wrzutkach 0, asyst po wrzutkach 0
Celność 4.5%
Alves 4 razy bardziej dokładnie wrzuca piłki w pole karne od Alby. To tylko statystyka pokazująca jeden aspekt gry, ale aspekt za który Alves jest krytykowany zawsze i tylko on. Nie pamiętam abys krytykował Albę za wrzutki.
1
Pamiętałem że zrobiłem zestawienie z Eibarem, być może jeszcze coś znajdę u siebie. Jak widzisz kolejny mecz kolejny w którym nie ma zagrożeń dla bramki Barcelony po wrzutkach Alvesa. Znowu jest 2 przejęcia przez przeciwnika z 20 dośrodkowań. Ty piszesz że bez jakichkolwiek rzeczywistych statystyk że wrzutki Alvesa narażają zespół na 9 kontr z 10 wrzutek. Odpowiedz w jaki sposób jeżeli zespół przeciwny przejmuje piłkę 1 na 10 wrzutek (2 na 20) ? Nie rozumiem jednego, po co pokazujesz skuteczność wrzutek? Przecież nie o tym rozmawialiśmy? One zgadzają się z tym co ja napisałem- ja zaliczyłem jako dogranie z 67 gdzie Alves dograł w pole karne idealna piłke do Messiego a on sam na sam zamiast strzelać podał do Neymara. Doskonale wiem że celność wynosi około10-20% (z 2-3 razy lepsza jest od Alby). Zarzucałeś Alvesowi że jego wrzutki narażają zespół na kontry, ale tu nie podałeś statystyk czy jakichkolwiek zdarzeń boiskowych nie przytoczyłeś - ja już przynajmniej dwa spotkania podałem.
Nie rozumiem zarzutu do Alvesa o wywalczenie rzutu rożnego - to wina Alvesa że zespół nie potrafi z niego zrobić dobrej sytuacji? Bezrobocie i niż demograficzny tez jego wina? Jak na razie Alves z tymi swpoimi wrzutkami jest drugim asystentem zespołu (razem z Suarezem) i ma najwięcej kluczowych podań, nie pisze że jest super ale nie jest tak że "dobrze to nie wygląda". Nie rozgrzeszam Alvesa za winy, sam go krytykowałem za Celtę i Ajax, ale gwarantuje iż nie robi więcej błędów niż pozostali, a na pewno dużo mniej niż np.Mascherano.
1
56 – niedokładne dogranie dołem do xaviego, piłkę wybija obrońca, przejmuje Mascherano który jest faulowany
58-wrzutka Alvesa, wybijaja obrońca, przejmuje Mathieu
59- dobra wrzutka, bramkarz piąstkuje ściągając piłkę z głowy Messiego – piłke przejmuje Eibar
66- penetrujące, prostopadłe podanie do Messiego któremu spod nóg piłke wybija obrońca na rzut rożny
67 – kolejne świetna klepka Alves-Messi, podanie Alvesa z pierwszej piłki do Messiego za linie obrońców, strzał w bramkarza Messiego , piłka na bocznej siatce – kluczowe podanie
72- idealne dośrodkowanie Alvesa na noge Neymara – asysta Alvesa
74- kilkunastometrowy bieg z piłką i rozpoczęcie akcji bramkowej na 3:0
80- wrzutka Alvesa na dobrej wysokości, ale Sandro nie dobiega do niej, piłka wychodzi na aut
90- wrzutka zablokowana przez obrońcę – rzut rożny dla Barcelony
20 dośrodkowań (dograń w pole karne)
5 kluczowych podań
1 asysta
4 wywalczone rzuty rożne
Tylko 2 piłki przejęte przez Eibar z 20 dośrodkowań
1
Eibar
17 - wysoka wrzutka na Neymara który jest wzięty w kleszcze, piłke przejmuje Alba – bez straty piłki
18 – celna wrzutka na Roberto który przyjmuje na klatke i strzela niecelnie – kluczowe podanie Alvesa
20 – zablokowane prostopadłe podanie dołem w pole karne – piłke przejmuje Pedro – bez straty piłki – bez straty piłki
20 – idealna penetracyjna prostopadła piłka do Messiego, Messi w sytuacji sam na sam trafia w nogi bramkarza – kluczowe podanie
22 – wrzutka Alvesa, wybijają obrońcy pod nogi zawodnika Barcelony na 25 metrze od bramki Eibar – bez straty piłki
23 – wrzutka Alvesa , wywalczony rzut rożny
24 – wrzutka Alvesa, wybija obrońca, przejmuje Mascherano – bez straty piłki
27 wrzutka na Messiego, obrońca wybija na rzut różny
28-wrzutke Alvesa, wybija obrońca pod nogi Roberto ustawionego na 20 metrze - bez straty piłki
30 – dobra klepka z Messim z boku pola karnego
32 – Wrzutka Alvesa obrońca wybija, piłka pod nogi Alvesa – bez straty piłki
38 – wrzutka zablokowana , aut dla Barcelony - bez straty piłki
39 wrzutka Alvesa, za wysoka, piłke przejmuje Neymar jednak odgwizdany faul Neymara przy walce o pozycję
50- bardzo dobra wrzutka , Neymar z Messim wzajemnie sobie przeszkodzili, dodatkowo Neyamr fauluje obrońcę
52 – dobra wrzutka Alvesa na Pique – strzał Pique niecelny – kluczowe podanie
1
Gdyby Montoye teraz przesunąć na środek obrony to może nie wymagałbym umiejętności ustawienia się i nie robienia głupich błędów, ale od Mascherano który 5 sezon gra na pozycji stopera chyba już tego mogę wymagać. czy dalej mam go rozgrzeszać że 5 lat temu grał na pozycji DP i grał fajnie na mistrzostwach ??
Oczywiści taka ilość celność wrzutek Alvesa mogę przygotować. postaram się jak nie dzisiaj to jutro.
Nie jest tak, że Alba wraca, on raczej mniej wraca od Alvesa. W tym sezonie Alves na prawde solidnie wraca do obrony. Może znajdą się 1-2 sytuacje w których on nie wrócił na 12 spotkań, nawet w sytuacjach po których padały bramki to można doszukać się jego błędu, ale nie jego braku powrotu. Jeśli chodzi o powroty to robiłem taka analizę tylko odnośnie tego finału w CdR i wtedy wyglądało to tak.
Brak powrotów (lub spóźnione) powroty do obrony bocznych obrońców przy kontrach Realu.
Alba 45 minut – 4
Alves 90 minut – 3
Adriano 45 minut – 2
Skuteczne powroty ponad 50 metrowe z wybiciem lub odzyskaniem piłki przy kontrach Realu
Alves – 4
Alba – 1
Adriano – 0
Nie chcę się wypowiadać już na temat twojej oceny 1 za tamten mecz, pisałeś że tak oceniły Alvesa prawie wszystkie portale a potem wyszło że tylko Ty.