pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@beznicku1000
Poprosiłem o wytłumaczenie komentarza, nic więcej.
0
@beznicku1000
O czym szanowny kolega pisze? Prosiłbym o głębsze wytłumaczenie. Gdzie wyliczana jest ocena z średniej?
0
@PatrykBarca
Wymagasz od stopera aby dawał w ofensywie tak jak od bocznego obrońcy który dużą część spotkania grał jako skrzydłowy? Brawa za świetny argument.
Jaki przypadek? Przy pierwszej bramce czy przy drugiej? Nigdzie nie napisałem że Umtiti zagrał dobre zawody, nawet pisałem że zagrał słabo i że nie miał udanych akcji defensywnych. Dziwne, że pisałem zarówno o Vidalu jak i o Umtitim odnośnie drugiej bramki, a Ty piszesz że "czepiam" sie tylko Semedo. Po co to? Każdy zawodnik powinien ruszyć a jeśli jesteś najbliżej piłki i zawodnika z piłka to chyba masz ku temu największą sposobność i ten zawodnik stanowi największe zagrożenie.
2
@PatrykBarca
NIe rozumiem kilku rzeczy.
Po pierwsze czemu każda dyskusja przechodzi na wątki personalne? Czy ja pisze o Tobie? To jest słabe. Ja pisze o piłce, sytuacjach. Jesli piszesz o braku obiektywizmu to go wskaż, bo zarzucanie komus lubienia i nielubienia i dopasowanie do tego obiektywizmu jest bardzo personalne. Jeśli ktos jest zamieszany w utratę dwóch bramek, poza tym nie daje nic w ofensywie, jego strona jest non stop asekurowana, po jego stracie przy asekuracji PO Roberto dostaje żółtą, po jego złym dograniu do Leo i stracie kolejna żółta przy asekuracji PO dostaje Vidal. MOgę wymieniać dalej...
Z jednej stronu usprawiedliwiasz Semedo że ktos inny mógł naprawic jego błąd, to po co piszesz o Vidalu, przeciez tez jego błąd mógł naprawić Umtiti czy Semedo.
Co do tego kto człapał, że wolno szli Firpo i Busquets, to co to ma do sytaucji, że stzrelec wybiega z prawej obrony i najliższym zawodnikiem jest Semedo?
0
@PatrykBarca
Jakie bramki Semedo?
jego strata, jego zawodnik przy pierwszej, najpierw stracił w dryblingu 25 metrów od własnej bramki a potem odpuścił zawodnika który mu piłke odebrał.
Przy drugiej jak pisałem wielokrotnie - strata Vidala, błąd Umtitiego w zachowaniu, jednak Semedo mógł dogonic strzelca do którego mial 2 metry w momencie straty Vidala, piłka która dostał Fekir tez nie była korzystna, zrobił kilka kontaktów a Nelson spokojnie mógł utrudnic strzał gdyby biegł na szybkości którą czasem pokazuje w ofensywie, jednak w defensywie nie bardzo.
0
@Don Lucas
Patrzę tu nie tylko pod kątem aktywności ale wpływu na wynik. Griezman nie wiele dawał, ale i nie wiele "zabierał". Z jednej strony można się cieszyć że strzelilismy trzy bramki, ale z drugiej stracilismy dwie ze słabo dzisiaj grajacym Betisem.
1
@palindrom1
Za pierwszą głównie ponosi winę Nelson , któremu przeciwnik zabrał piłkę 25 metrów od bramki Barcelony a następnie nie zdołał go pokryć gdy wchodził w pole karne. Przy drugiej bramce Vidal strata, Umtiti źle się ustawia (nawet biorąc pod uwagę kolejnego zawodnika wchodzacego na środek) ale Nelson gdyby w obronie biegał tak jak czasami biega na skrzydle to by zdążył doskoczyć i chociaż utrudnic strzał a on nie tylko nie bieł za szybko do obrony to dodatkowo nie biegł do zawodnika z piłka ale zbiegał na środek.
Zgoda, że był to słaby mecz Umtitiego.
5
Obaj zaliczyli łącznie jedną udaną interwencję w obronie (Umtiti 0 odbiorów i 0 przechwytów), lenglet 1 odbiór, 0 przechwytów). Czy to jest poprawna gra w obronie?
26
Cieszy oko, dobra gra de Jonga. Oby się juz zaadoptował do końca w barcelonie.
4
@arasz1819
Co do de Jonga, to dzisiaj zagrał super, jednak ostatnie 3 miesiące raczej był pod formą i trzeba to powiedzieć. Co do Leo jak ma tylko 3 asysty to dla niektórych jest mało bo kosmita powinien miec jeszcze 4 bramki :)
0
@Jojko
NIe piszę, że jest jedynym winnym, ale znany jest z tego że jak chce to potrafi biegac bardzo szybko i tu mógł utrudnic oddanie strzału. Jasne była strata Vidala i bierne zachowanie Samuela.
113
Samolub i egoista Messi. Ostatnie dwa spotkania ligowe 5 asyst i 13 kluczowych podań.
0
@Barca_Big_Moment
Jasne, że Vidal popełnił błąd, Umtiti też mógł się zachowac lepiej, jednak gdyby Nelson pobiegł do obrony w takim tempie jak zdarza mi się biec do piłek na skrzydle to spokojnie mógłby przynajmniej utrudnić oddanie strzału Fekirowi.
0
@wyrek
Przy pierwszej bramce Nelson traci piłkę 25 metrów od wlasnej bramki przy próbie dryblingu, następnie nie upilował zawodnika którego krył, a ten wszedł w pole karne i strzelił w rękę Busquetsa.
0
@wyrek
tzn.?? Popatrz na utrate pierwszej bramki.
0
@Encore
Było kilku zawodników którzy zagrali naprawdę słabo, Roberto, Firpo czy Semedo, jednak to nelson miał najwięcej 'na sumieniu" - jego strata doprowadziła do akcji z karnym, następnie jego truchtanie przy drugiej bramce itd...
Jest to wybór miedzy słabymi i jeszcze słabszymi. Dzisiaj Nelson w obronie zagrał bardzo słabo.
0
@wyrek
Był bo on miał wpływ na wynik, miał swój udział przy obydwu straconych bramkach.
1
@halfnolife
Co tzn.? Nie najlepiej/ Nie najlepiej to Firpo, Nelson miał udział przy obydwu straconych bramkach, a oprócz tego wciąz dziura na obronie, braki powrotów itd...
0
@Gregsky10
A jak Firpo, Semedo, ?
0
@busquets5
Możesz patrzeć na nieudolnośc jednego i na wplyw derugiego na spotkanie, Nelson miał negatywny wplyw ze względu na swoje zachowanie przy obu straconych bramkach, Firpo zagrał słabutko, ale jego słabiutka gra nie miała az tak bezposrednioego przełożenia na wynik
0
@Mario96w
Średnio , tzn? Możesz jakoś się doniesć do dwoch straconych bramek i jego udziele w nich, jak również braków powrotu i ciągłej asekuracji tej strony przez Roberto czy FDJ, nie mowić o jego grze przeciwko Fakirowi ?
0
@Mow_mi_Douglas
No zgadza się, tak było w poprzednim meczu :)
2
@KamQiX
Tylko Nelson miał swój udział przy obydwu straconych bramkach
0
@busquets5
Jaki hejt?? Wyjaśnisz ??
2
@Jakchcesz
Oceniam jak kto gra a nie jak jest lubiany na rambli :)
0
@pero1983
Tylko Roberto i Griezman nie mieli udziału w obydwu straconych bramkach
24
Bardzo słaby mecz Roberto i Firpo, Słaby też Griezman, Leo i FDJ najlepsi, bardzo dobry tez Busi, najsłabszy Semedo.
10
Wreszcie dobra połowa FDJ, Messi niby nie widoczny ale swoje zagrał, slaby Roberto i firpo, najsłabszy Semedo.
0
@VeB92Nov
Z tymi ofensywnymi zapędami Frenkie tez nie było tak super. Te mecze w których grał bardzo dobrze ofensywnie to dwa spotkania na własnym boisku w których cały zespół jakby grał dwa levele lepiej, oba zakończyły sie kanonadą 5:2 - z Valencią i Mallorcą. Ma 0.1 strzału na mecz i 1 kluczowe podanie na mecz. Nie są to jakieś super statystyki dla ofensywnego zawodnika szczególnie w Barcelonie.
I tu należy postawić pytanie. Czy lepiej dać mu zadania defensywne z mozliwością podłączania się do akcji ofensywnych, czy ustawić jako ofensywnego pomocnika z zadaniemi defensywnymi.
Patrząc chociażby na mecz z Realem gdzie była szansa na przesunięcie Frenkie na DP w zastępstwie Busquetsa i tak został wysnaczony jako zastępca Arthura.
Dla mnie zrobił się jakis problem mentalny i wyszły nawyki w grze, które stanowiły różnicę miedzy Ajaxem a Barceloną. To jest to właśnie holowanie piłki, de Jong nie podaje z pierwszej piłki, on robi zawsze kółeczka, ewentulanie robi 2-3 kontakty przed podaniem. Z jednej strony generuje to mniejszą ilośc strat z drugiej spowalnia akcje. Dla mnie robienie z niego na siłe Iniesty nie ma sensu a taka pozycja (ofensywnego pomocnika) jest mu często przeznaczana. Ja bym go widział na pozycji Ivana za Valverde, to byłaby idealna dla niego opcja - półpivota z podłączeniem sie do ofensywy.
Dla obrazu gry w obecnej sytuacji dość szkodliwe jest ustawienie Arthura z de Jongiem (to sie może zmienić) bo oni dublują często te same zadania boiskowe.
Frenkiemu nie służy tez wyznaczanie mu co raz to nowych pozycji boiskowych do których ciężko mu sie dostoswać, a zrobienie go zastępcy Suareza z Bilbao było zle i dla obrazu gry jak i samego zawodnika.
Nie wiem czy dopiero Xavi jak przyjdzie będzie potrafił odpowiednio go ustawić.
Ustawienie de Jonga wyżej może mieć negatywne konsekwencje. Barcelona za Setiena ma 70-80% posiadanie więc przeciwnik gra prawie zawsze z kontry. W ustawieniu de Jonga wyżej zabraknie zabezpieczenia defensywy - Vidal tez często przechodzi wyżej i jeszcze wbiega między linie, Arthur gra na środku albo wyżej i słabo broni. Przy stracie piłki, gdy mamy wysoko ustawionych bocznych obrońców zostaniemy z trójka z tyłu na rozpędzonych przeciwników. W takim ustawieniu de Jonga wyżej, pasowałoby ustawienie Busi-Ivan-de Jong, ale to ofensywnie byłby prawdopodobnie strzał w stopę.
Jak widzisz, tez nie mam recepty na de Jonga. Jest to bardzo uniwersalny piłkarz, ale trzeba mu znaleźć miejsce w którym będzie grał na 100% swoich umiejętności a nie rzucac go na trzy różne pozycje na których daje 60-90%. Można go w dwóch spotkaniach wypróbować na defensywnym pomocniku, ale nawet gdyby Busi nie grał to tam będzie grał Ivan a Rakitić powinien jedynie jedynie wspierać tą pozycję.
Jeśli chcesz możemy przypatrzec się w dzisiejszym meczu i w pewien sposób omówić jakiegos zawodnika czy formcję :)
0
@Peciak
O brakach w pomocy piszę od lat, więc pełna zgoda.