pax

0

@GeneralXavi
Szanujmy się i czytajmy ze zrozumieniem.
"Przecież to Ty mi napisałeś elaborat o PiSie. Spytałem się o powód i skąd się biorą takie, a nie inne opinie, to wskazałeś jedynie działania obecnego rządu i Konfederację".
Napisałem o Pisie w kontekście LGBT i Imigrantów, Ty zarzucasz mi że pisałem w kontekście Covidu. Skoro dałem Ci początek skrętu na prawo społeczeństwa 6-10 lat temu to chyba logiczne, że nie pisałem o Covidzie.

"Wskaż mi powiązanie Prawicy z tym że Covid nie istnieje, bo wciąż nie znalazłem (już mi się nie chce czekać aż wskażesz powiązanie z krytyką BLM, bo wciąż nie wskazałeś. Radykalizacja społeczeństwa to nie jest argument). No wskaż."
https://ciekaweliczby.pl/koronawirus_sondaz/
"Najwięcej osób uważających, że epidemia koronawirusa jest bardzo poważnym zagrożeniem dla ludzi jest wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej (60%). Niewiele mniej jest takich osób wśród wyborców Lewicy (57%) oraz Prawa i Sprawiedliwości (54%). Na przeciwnym biegunie znajdują się wyborcy Konfederacji. Wśród nich zaledwie 17% uważa, że pandemia jest bardzo poważnym zagrożeniem dla ludzi, a łącznie prawie połowa wyborców tej partii twierdzi, że epidemia nie jest zagrożeniem dla ludzi (24%) lub że nie ma jej wcale (21%)".
To tylko sondaż, którego metody badawczej nie znam, ale jak chcesz mogę dać Ci wypowiedzi polityków Konfederacji, że pandemia się już dawno skończyła, albo że nie jest groźna itd. Już nie mówię, że fundacja czołowego polityka Konfederacji Grzegorza Brauna wydała pseudonaukową książką dowodzącą nie istnienia pandemii (Fałszywa Pandemia). Oczywiście rozmawiamy tu o rambli, więc jesli chcesz mogę wkleić Ci posty użytkowników dotyczące Covidu a potem spytasz się czy są za lewicą czy prawicą (ja dyskutuję z nimi więc doskonale wiem). Wolałbym się skupić na rambli a nie pokazywać Ci wypowiedzi polityków KOnfederacji bagatelizujących chorobę.

"Kto? Polska (głupiutka) Lewica. Jako "prawak" naprawdę chciałbym zobaczyć mądrą Lewicę w tym kraju, a jest tak głupia, że nigdy bym sobie czegoś takiego nie wyobraził. Tak naprawdę to samozwańcza Lewica wygrała PiSowi wybory. Wystarczyło stwierdzenie "ideologia LGBT", aby była w całym kraju wojna. Oni i (częściowo PO) cały czas tylko podsycali ten temat. Jakiś poseł PiSu jedynie rzucił zapałkę. Awantura jakby określenie "ideologia" była czymś złym. Mogą być dobre i złe ideologie. A w sformułowanie "Ideologia LGBT" może oznaczać tyle co "postulaty i hasła wyrażane przez przedstawicieli LGBT". To tak jakbym powiedział "ideologia PAXa".

To pokazuje jak polskie społeczeństwo jest głupie i jak niewiele im potrzeba".
Pięknie potwierdzasz wszystko o czym ja piszę. To nie Lewica czy PO rozkręcili temat LGBT przed wyborami ale PiS, który to podchwyciła prawica. Jak piszesz wystarczyło "stwierdzenie LGBT" aby rozpoczęła się wojna - stwierdzenie użyte przez PiS, więc to politycy (a za nimi media) wpływają na tendencje, poglądy itd. Poza tym mówiłeś, że szczucie na LGBT było ukierunkowane na starszy elektorat którego tu na rambli nie ma, a jednak temat LGBT był głównym w całej kampanii wyborczej na rambli. Więc coś się tu nie zgadza w twoich przemyśleniach.
Przez temat LGBT PiS nie stracił wśród najmłodszych, biorąc pod uwagę różne działania centralizacyjne, antyunijne, sądownictwo to raczej dzięki takim tematom utrzymał to co miał?
wybory 2015 - 26,6% wśród 18-29
wybory 2019 - 26,2% wśród 18-29

pax

1

@SiSenior
Chyba z natłoku wczorajszych wiadomości nie odpowiedziałem jednak.
Zauważ jedno, ja to napisałem na rambli i odnosiłem to do wpisów na rambli.


"Twoj post to w zasadzie kategoryzowanie na zasadzie prawicowiec = ukryty homofob i rasista, wierzący w teorie spiskowe.

Czy ukrywanie się prawicy za "wolnością" a w zasadzie niesienie rasizmu i homofobii nie jest spiskiem jak masoni rzadzacy światem? Jak dla mnie cos podobnego".
Odnoszę to do wpisów na rambli. Nie widzę tutaj wpisów lewaków o tym jak faszyści, naziści, prawicowcy opanowali świat za to widzę wpisy jak komuniści i lewaki go opanowały, jak Twitter i FB uczestniczą w masowym niszczeniu prawicy gdyż na ich czele stoją komuniści.

"To właśnie lewica ma obsesje na punkcie rasizmu, widzi go wszędzie gdzie tylko się da a to z kolei powoduje eskalację konfliktu".
Możesz wskazać z ostatnich miesięcy tą obsesję lewicy na rambli i zasypywaniem ramblii informacjami o rasizmie? Skoro widzisz to, że lewica widzi go wszędzie to fajnie jak mi to pokażesz. Przyznam racje powiem, że się pomyliłem, że lewica faktycznie "przesadza" z tym rasizmem. Obsesja to pewnie zalew takich informacji, może Ty pokażesz z 40-50, a ja pokażę w zamian z 40-50 sytuacji sugerujących obsesję prawicową na tej stronie.

pax

2

@MessiTheBesst
NIe, nie jest. Dlatego, że nie podajesz tego tendencyjnie. NIe zasypujesz rambli 50 takimi wiadomościami, wskazując na czarnych jako samo Zło. Statystyka ciekawa, zastanawiająca, warta głębszego zastanowienia skąd to się wzięło, skoro jak sam napisałeś, że Czarni mają przestępstwa w genach byłoby niesprawiedliwe.

pax

0

@BorzyKrzys
Tak na szybko jak spojrzałem myślałem że to Anya z Gambitu :))

pax

0

@Kubox
średnio, pół miasta :)
Ja to raczej okolica Pszczyńska, Lotników, Żwirki

pax

1

@GeneralXavi
Odpiszę w pełni jak będę miał więcej czas. Teraz widzę, że:
"tak myślałem, że uciekniesz w stronę PiSu, aby tylko nie przyznać mi racji. :) Ogólnie uciekłeś mocno od tematu".
Raczej w większości przyznałeś mi rację, nadinterpretowałeś moje zdanie o Pisie - mimo że dokładnie napisałem że obecnie traci elektorat - a jedynymi wspólnym hasłami które są między PiSem a Konfą to właśnie Imigranci, LGBT. Ty natomiast pisałeś o Covidzie o którym jak w kontekście Pisu nie pisałem. Więc gdzie nie pasuje mi PiS z Konfą do Covidu?
Na szybko widzę że wyszczególniłeś kwestię Netflixu i innego targetu wyborczego PiSu. Oczywiście się mylisz. Przypomnij sobie główny tematu TU NA RAMBLI, temat w trakcie wyborów- kto narzucił ten temat społeczeństwu. Piszesz, że kwestie LGBT była dla starszego elektoratu. Otóż nie tylko, dokonano aktywizacji całego społeczeństwa. Tych w wieku 20-30 lat też. Chętnie wrócę jak tylko czas do rambli z tamtego okresu, zobaczymy kto ma rację :)

pax

1

@SzahMatt
Zajebiste XD
Jeśli przeczytałeś dokładnie mój tekst to chyba rozumiesz o jakim zjawisku tu piszę.

pax

1

@Bogan
MOzesz sie uwazac za prawicowca (mi nic do tego), jesli wglebiles sie w moj tekst to tam dokladnie opisalem o jakie dzialania w zwiazku z rambla mi chodzi.

pax

1

@Tomek54321
Jestem z Gliwic

pax

2

@Khardan
Opisalem to co sie dzieje na rambli, piszac na rambli :)
pozdrawiam

pax

1

@NeroTFP
Fajnie sypie, rynek zasypany :)

pax

1

@Ojciec5tkidzieci
Dziękuję i pozdrawiam

pax

2

@kimpanjest
W skrócie, twój tekst odnosi się do: "Ty pax, Ty, Ty, Ty".
Wystarczyło więcej a szczególnie lepiej skupić się na moim tekście a nie na mnie.
Podam jeden przykład twojej błędnej nadinterpretacji.
Gdy ja pisałem o pandemii, chorobie i szczepionkach, Ty błędnie wywnioskowałeś że popieram lockdown, załamanie gospodarki i systemu zdrowia. Jak czegoś nie wiesz spytaj u źródła, po co mijać się w tekście z prawdą.

Ja napiszę kilka twoich personalnych tekstów wobec mnie a Ty wypiszesz moje wobec Ciebie skoro mi takie zarzucasz. Chyba, że to co piszesz nie pokrywa się z rzeczywistością.
"Znam pax dobrze takich jak ty, wychowanych w postintelektualnym smrodku Gazety Wyborczej michnikoidów, którzy brandzlują się nawzajem w octowym sosie swej urojonej elitarności

[…] Ty to jesteś, pax, mistrz pokrętnych argumentacji i udawania Greka.

[…]Jesteś Pan bufon, manipulator i szczwana menda. W skrócie - michnikoid".

Twoja kolej :)
Acha, przypominam również, że takie zwroty jak "Ci" lub "Ty" powinno się pisać z dużej litery :)

pax

0

@Ojciec5tkidzieci
Lubisz używać zwrotów KTOŚ, GDZIEŚ,CZASEM. Ja tu piszę konkretnie.

"Aż tak często nie widuję tutaj postów, które mają na celu usprawiedliwiać przestępstwa popełniane przez białych. Ale skoro już stawiasz taką tezę to powiem tak - najpopularniejsze media zasypują nas informacjami, gdzie w roli oprawców przedstawia się osoby koloru białego. Dla kontrastu ktoś czasem poda tutaj przemoc w drugą stronę. Ale jak napisałem - nie widziałem, by działo się to często. ;)

I też nie wiadomo, czy nie jest to tak, że autorzy 7 na 10 takich tekstów są jednak centrowcami, których irytuje obecny proces (troszkę na wyrost, ale użyje tego słowa) sekurytyzacji w mediach przedstawiających Czarnych jako Tych wiecznie skrzywdzonych".
ja jestem codziennie na rambli i czytam prawie wszystko. Często proponuję tutaj proste rozwiązania dyskusji/sporow, więc Tobie to też zaproponuje. Może sprawdźmy ile przestępstw Białych i czarnych zostało przedstawionych na rambli? Jest zalew niesprawdzonych informacji które robi tylko jedna strona. Ostatnio byłą informacja, że Wytwórnia Disneya wszystkie główne role męskie będzie obsadzać tylko czarnoskórymi (potem się okazało że dotyczy to tylko jednej produkcji Piratów z Karaibów i nawet nie jest to potwierdzona informacja) przed wczoraj był news o tym że pewien Czarnoskóry związany z BLM zastrzelił trzy osoby w tym dwie Białe (trzecia była Murzynem więc to już nie pasowało więc autor tego nie napisał i samo że należało do BLM też było fake). Jak mówię, piszemy o dwóch innych sprawach. Napisz informacje które znalazłeś na rambli dotyczące przestępstw Białych w USa a ja poszukam przestępstw Czarnych w USA. porównamy, czy napiszesz, że nie masz czasu ale coś gdzies, ktoś pewnie napisał.
"Odniosę się jeszcze raz i napiszę. Zacytowane zdanie dla mnie wygląda tak, że Ty potępiasz krytykę BLM, bo to był problem głównie w USA" NIe, nie o to chodzi. Ale o osoby które poprzez swój światopogląd i uprzedzenia rasowe szukają wroga nawet kilkanaście tysięcy kiloemtrów od swojego mieszkania. Chyba trzeci czy czwarty raz powtarzam, że nie chodzi o krytykę samych protestów BLM (bo mi samemu wiele rzeczy się tam nie podobało). Cały czas piszę i tłumaczę a TY pomijasz kontekst.
Spytam więc wprost. Czy potępiasz czy pochwalasz osoby które wynajdują TYLKO i WŁĄCZNIE informacje dotyczące przestępstw jednej rasy, które publikują fakenewsy oczerniające tylko jedną rasę, tworzą fakenewsy prezentujące w sposób negatywny tylko jedną rasę, wyszukują informacji wskazujących na lepsze traktowanie tylko jednej rasy w różnych sytuacjach wzbudzając krytykę, itd.

pax

4

@sokot
Doskonale wiem, że tracę nie tylko w twoich oczach i nie tylko w twoich. Cieszę, się że przynajmniej piłkarsko mnie doceniasz. Więc wytłumacz mi te poglądy. wytłumacz mi ciągłe wklejanie przez te same osoby informacji o złym Czarnym, szukanie tych informacji, pisanie o masowych fałszerstwach wyborów, pisanie że ataków na Kapitol dokonała Antifa. Wytłumacz mi to.
Ja praktycznie nie ingeruję w jakieś spory polityczne na rambli, niech prawicowcy z jakimś lewicowcami sobie dyskutują.
Proszę wytłumacz mi ten fenomen który jest od miesięcy - wklejania jakiś faków czy nawet preparowania informacji przez te same osoby o tych samych poglądach. Nie widzę tutaj aby lewicowcy wklejali tutaj cały czas fakenewsy które byłyby im światopoglądowo bliskie.

pax

0

@DonMatteo901
Jeśli tak uważasz to sprawdźmy to. Popatrzymy ile było newsow/fake newsów komentarzy zgodnych z tym o czym ja piszę a ile odwrotnie?

pax

0

@kimpanjest
Jakoś mnie nie dziwi, że dyskusja kończy się personalnym atakiem.

pax

1

@DonMatteo901
Ja nie musiałem niczego szukać, to o czym napisałem od miesięcy zalewa ramblę.

pax

1

@FutbolToMagia
" jest dla mnie większym autorytetem niż Ty, bo nie daje złego przykładu społeczeństwu".
Ja nie jestem autorytetem i się nie kreuje na autorytet. Hipokryzja nie jest złym przykładem?

"To, czego dokonał nasz kolega, József Szájer, nie pasuje do wartości naszej wspólnoty politycznej. Nie zapomnimy i nie odmówimy jego trzydziestoletniej pracy, ale jego działanie jest nie do przyjęcia i nie można go bronić".
Victor Orban go nie broni, ważne że Ty go bronisz i jest dla Ciebie autorytetem.

"Każdy niech śpi z kim chce i nic Ci do tego, mimo że widzę, iż bardzo chciałbyś wiedzieć który polityk z kim sypia". To ja o nim napisałem jako pierwszy z nas czy Ty? Więc raczej zadaj to pytanie sobie.

pax

4

@NaFazieHitman
"idzisz może byś się zastanowił nad genezą tego zjawiska, nie mam zamiaru teraz przetrzepywać postów sprzed pół roku bo mnie to tak naprawde mało obchodzi, ale odpowiem Ci krótko - nie ja to zjawisko rozpocząłem tylko zapędy lewicowców",
Wszystko wina lewicy, nawet wklejanie fakenewsów przez "prawicowców", wszystko wina lewicy, trochę jednak żal prawicowców,
" którzy raz po raz naśmiewali się z moich poglądów tutaj na forum i zaczynali mówić jak ma być i co mam robić"
Zauważ jedno, nie piszę tu o lewicy nie wychwalam ich haseł. Jeśli z kimś dyskutujesz na tematy polityczne też praktycznie nie wchodzę w dyskusje. Dyskusja jest czymś innym niż całodniowe wklejanie fakeów i podawanie wybiórczych informacji, wyszukiwanie tych informacji - z powodów rasowych.
" że uciemiężeni na jakich się kreują lewicowcy teraz coś boli" Nie wiem czy boli spytaj ich. Czytając wklejane informacje to raczej prawica kreuje się tutaj na pokrzywdzoną przez świat.
"teraz się okazało, że jest nas 3 razy więcej tak na tym forum tak samo w kraju i nic na to nie poradzę,[...] Moje zachowanie czy innych "prawicowców" jest naszą odpowiedzią nazywaj to jak chcesz, a że mamy przewagę?"
Tu nie chodzi o przewagę, ale np. zasypywanie rambli newsami/fake newsami np. ze względu na uprzedzenia rasowe. Spytam tu Ciebie jaki jest twój stosunek do Czarnych.
" (przykładów nie trzeba szukać daleko masz u góry kilka absurdalnych postulatów czy fajerwerki lub adopcja dzieci przez pary homo)"
Nie znalazłem w tym wątku takiego postulatu o adopcji dzieci - jakoś w takim wątku jeżeli był nawet nie brałem udziału. Wymień mi te postulaty które tutaj na rambli prawica forsuje wklejając informacje dotyczące złego zachowania Czarnych w USA czy różne fake newsy lub teorie spiskowe. Wytłumacz mi to, przedstaw te postulaty.

pax

5

@Lopezz80
"A i ja się odniosę do tej małej wojenki jaka tutaj powstała",
Jak się odnosisz to fajnie jakby było to na temat. Podałem o konkretne kwestie i konkretne przykłady.
"W Twoim mniemaniu. Nie traktuj swoich subiektywnych odczuć, jako prawdę objawioną".
Troszkę znam się na teorii polityki.
"Skąd w ogóle wniosek, że większość postów, które są tutaj umieszczane są w sensu stricto prawicowe, prowadzisz jakieś statystyki? Czytasz każdy post jaki się tutaj pojawia?"
Bo czyatm codziennie ramblę, tak, tak. Dlatego pytałem innych o statystyki i jak widzisz temat się urwał.
"Poza tym, to co dla Ciebie jest prawicowe, dla innych może być odbierana jako liberalne(centrowe), a jeszcze dla innych jako lewicowe- są różne wrażliwości i postrzegania świata i każdy odbiera, to na swój sposób- nie wiem skąd u Ciebie takie przekonanie o nieomylności. I to nie dotyczy tylko postów o polityce".
Bo jednak coś na temat teorii polityki wiem. Więc, skoro ja się mylę a tego przeciez tu nigdzie nie wskazałeś. Czy hasła antyimigranckie, antylgbt, popieranie Trumpa robi lewica czy centrum?

pax

2

@Ojciec5tkidzieci
Ale o czym tym piszesz? Gdzie ja zabraniam komuś krytykować BLM? Wskaż jakiś tekst w którym domagam się cenzury. Ja jedynie napisałem z jakich pobudek ludzie to robią.
Wyjaśniłem Ci o co mi chodzi ale jakbyś nie chciał tego skomentować: "Cały czas pokazuję pewien trend, Ty jednak skupiasz się na detalach które nie pokazują tego o czym piszę. Jeżeli kogoś sytuacja z Thuramem bulwersuję nie widzę w tym nic zdrożnego. Jednak jeśli dla kogoś ta sytuacja jest tylko elementem do którego dokłada wyszukiwanie przestępstw tylko Czarnych w USA i usprawiedliwianie Białych z każdej sytuacji, umieszczanie dziesiątków takich informacji na Rambli, oglądanie filmów aby sprawdzić czy i w jakich rolach grali Czarni aktorzy to dla mnie jest to uprzedzenie rasowe"
Czemu tego nie skomentowałeś? Napisałem, że nie chodzi o jakąś krytykę oplucia, czy jakąs krytykę ataku Czarnego na Białego czy plądrowania sklepów - bo sam bym to skrytykował. Chodzi o pewien trend który od pewnego czasu panuje na rambli gdzie kilkanaście osób wkleja cały czas mniej lub bardziej prawdziwe informacje atakujące osoby o konkretnym kolorze skóry. Wyszukuje informacje tylko takie które pasuje pod poglądy, albo samo podaje fakenewsy albo je tworzy. To robi tylko jedna strona politycznego sporu tutaj na stronie.

pax

4

@kimpanjest
MOżesz pisać na jaki chcesz temat, po prostu może wychodząc z mojego postintelektualnego smrodku pomyślałem że zamiast nadmiernej egzaltacji własnym tekstem napiszesz coś bardziej pod komentowany tekst. Nadinterpretacje, mnóstwo personalnych odniesień, dość prosty tekst ubrany w wykwintne słownictwo.

Żur podany w krysztale wciąż smakuje tylko jak żur.

pax

4

@FutbolToMagia
"W pełni popieram tego gościa z Węgier (bo chyba o nim mówisz). To człowiek, który jest homoseksualistą i sobie uczestniczył w orgii, nic mi do tego, to jego prywatne życie. Ale ten sam człowiek dla dobra społeczeństwa (a nie dla kapitału) był jednym z twórców konstytucji uznającej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Po prostu ten homoseksualista wie, że dla dobra społeczeństwa potrzebne są wartości chrześcijańskie , jakiś kręgosłup moralny, na którego podstawie tworzone jest prawo i normy społeczne. Ale to nie znaczy, że nie może mieć swojego prywatnego życia! Wzorce wzorcami, zawsze powinny być jak najlepsze, ale wolność Tomku w swoim domku. . Dla mnie to nie hipokryzja, tylko świadoma postawa prospołeczna i jednocześnie samorealizacja. Dla mnie ten koleś zasługuje na 100% szacunku, bo został przyłapany, ale nie manifestował, natomiast nie mam szacunku do ludzi, którzy obnażają się publicznie".

Gość homoseksualista ukrywa przed światem swoje preferencje, ukrywa przed wyborcami swoje preferencje, tak jak @AxelF Ci napisał, prowadzi dla politycznych zysków podwójne życie, ma żonę i dziecko, mimo to uczestniczy w homoseksualnych orgiach. W jego plecaku znaleziono narkotyki a on sam aby nie być złapany w czasie orgii ucieka przez okno po rynnie.

"Dla mnie ten koleś zasługuje na 100% szacunku".
Ty to masz autorytety :)

pax

1

@FutbolToMagia
Dalej nie widzę argumentów

pax

0

@kimpanjest
Fajnie napisane, szkoda tylko że nie na temat.
Musisz tylko zmienić Mędrców Syjonu i ten "antysemicki"- dzisiaj prawica szczególnie europejska jest proizraelska (prożydowska) a bardziej antyarabska (antymuzułmańska).

pax

2

@Ojciec5tkidzieci
Nie do końca zrozumiałeś mój post. Trudno. Coś jednak wytłumaczę.
"Zresztą, osoby, które w jakiś sposób odważą się skrytykować BLM wrzuciłeś do worka z napisem "ci źli". Neofaszyści też większość wrzucili do tego worka - tych, którzy nie popierają ich poglądów".
Fajnie, w jednym wątku jestem i skrajnym lewakiem i porównywanym do działań neofaszystów. Nie wiem czemu piszesz, że Ci co w JAKIŚ SPOSÓB się odważą skrytykować BLM skoro takich wpisów jest ponad 90%. Tutaj odwagę trzeba mieć aby napisać coś pozytywnego o Czarnym człowieku.

Nie do końca rozumiem sytuacji z Kurdami, chodzi Ci, że jakby wieloosobowa grupa na forum codziennie wklejała kilkanaście fake newsó o mordach dokonywanych przez krwiożerczych Kurdów na Bogu Ducha winnych, miłujących pokój Turkach i prowadziła retorykę, że Kurdowie od zawsze byli przestępcami i mordowanie niewinnych wyssali z mlekiem matki. Te osoby tendencyjnie podawały by wybiórcze informacje lub szerzyły kłamstwa aby oczernić i odhumanizować jedną stronę to nie można krytykować ich za to bo... to jest tylko wyrobienie sobie zdania na jakiś temat?


O Covidzie przez ostatnie miesiące dyskutowałem z wieloma osobami i wszystkie które nie wierzyły w pandemię, ale w samą chorobę, lub w jej śmiertelność albo są antyszczepionkowcami okazywało się że są za KOnfederacją i mają prawicowe poglądy. Mówię o swoich doświadczeniach na rambli, może gdzieś indziej są inne przypadki, ja tylko takie tutaj znam i piszę o tym tylko na rambli.

Cały czas pokazuję pewien trend, Ty jednak skupiasz się na detalach które nie pokazują tego o czym piszę. Jeżeli kogoś sytuacja z Thuramem bulwersuję nie widzę w tym nic zdrożnego. Jednak jeśli dla kogoś ta sytuacja jest tylko elementem do którego dokłada wyszukiwanie przestępstw tylko Czarnych w USA i usprawiedliwianie Białych z każdej sytuacji, umieszczanie dziesiątków takich informacji na Rambli, oglądanie filmów aby sprawdzić czy i w jakich rolach grali Czarni aktorzy to dla mnie jest to uprzedzenie rasowe.

pax

1

@tomFCB
Mówi to co myśli?
A tu mnie zaskoczyłeś :)
Koeman - Każdy zawodnik u mnie będzie grał na swojej nominalnej pozycji.
Życie- Griezman, Coutinho na skrzydłach (źle), Pedri (źle) też zdarzało się na skrzydle
Koeman- podobno zawodnicy wolę 4-3-3ja nic takiego nie słyszałem, ja wolę 4-2-3-1
Życie - zmieniam na 4-3-3
KOeman - nie mam problemu z Puigiem
Życie - Puig ma problem z Koemanem
On nie tyle odmłodził skład co transfery i kontuzje go odmłodziły.
obrona-Piquei Umtiti kontuzje - został tylko Lenglet, prawa obrona- Roberto kontuzja, jedyny PO to Dest, SPD - Busi lub Pjanić - nikt młody, ofensywna pomoc- de Jong - pedri-cou i puig - de jong, podstawa, cou - kontuzja, puig odsunięty od składu, Pedri dostaje minuty, ofensywa - Grizman-Messi podstawa, Fati kontuzja, Dembele duża część kontuzja, stawia na Trincao, ale odsunął de la Fuente.

pax

9

@NaFazieHitman , @klemens100 , @MesQueUnClub_87
To jak? Ja pokazuję 25 komentarzy o Trumpie, fałszerstwie wyborczym, cenzurze, Czarnych, czyli dokładnie o tym o czym ja pisałem, a Wy 25 dokładnie o tym o czym kolega powyżej. Czy jednak rozchodzimy się wiedząc co jest rzeczywistością a co żartem oderwanym od rzeczywistości.

pax

2

@Peniu
I o tym m.in. jest mój wpis.
Potwierdziłeś go w 100%.
A co do komentarzy o Czarnych? Przez ostatnie 2 miesiące były ich setki na rambli.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?