pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@lucca87
Uwielbiam takie dyskusje.
Tyle tekstu ale praktycznie nic o porażkach z Realem, Atletico, Sevillą.
"żenada takie wymówki" i zasłanianie tych porażek dobrymi wynikami z Sociedad czy Villareal, jakby to z tymi drużynami od lat walczymy bezpośrednio o zwycięstwo w lidze.
Topowe czyli będące na szczycie. Pomyliłeś nazewnictwo. Zdarza się. Takie drużyny jak Villareal, Sociedad czy Bilbao można określić silnymi, dobrymi zespołami ale nie topowymi. Nawet nie topowymi biorąc pod uwagę nawet samą ligę hiszpańską, więc popełniłeś gafę.
zauważyłem że w jednej wiadomości poświęcasz dwa akapity jednemu zwycięstwu nad Villareal, nie ważne ile razy o tym napiszesz nie zmieni to faktu porażek z czołowymi drużynami jak Real czy Atletico. "Żenada takie wymówki".
"Villarreal wg twojej teorii w ostatniej dekadzie 2 razy 4 miejsce, 3 razy 5 miejsce, uwaga raz drugie miejsce".
Pozwól, że nie będę się śmiał, bo dyskusję staram sie traktowac poważnie. Villareal zdobył 2 miejsce w lidze ale w II lidze, rok wcześniej zajął 18 miejsce i spadł do secunda :), a dwa lata temu był 14. Ale to nie pasowało do teorii. Vicemistrzostwo drugiej ligi, no masz topową drużynę i to na podium :) szkoda że drugiej ligi
Co do Deportivo i Valencii to Ty o tym pisałeś, ja jedynie to skomentowałem.
Villareal 6 a Granada 8, jeden zespół dla Ciebie topowy drugi już zniknął.
Fakty są takie że nasze wyniki z topowymi drużynami są złe. Topowe czyli będące na szczycie.
Atletico - porażka - lider LL
Real- porażka - 3 miejsce w LL
Sevilla - remis 4 miejsce
Sevilla - Cdr porażka - półfinał CDR
Juventus porażka - zwycięzca grupy LM
A może dla Ciebie to są topowe te drużyny od 5 miejsca? Nie wiem, zastanawiam sie. Real i Atletico chyba nie są topowe bo o nich nic praktycznie nie piszesz, tak się zastanawiam.
1
@lucca87
Z Deportivo czy Valencią mega naciągane teksty, już pomijam że najwyższe miejsce Deportivo w ostatniej dekadzie to 15, a połowę czasu grała w primera B, a Valencia ostatni raz na podium była 9 sezonów temu.
Liczy się tu i teraz, to które jest Sociedad teraz, na podium ? W 3 kolejce Atletico rozgromiło Grandę 6-1, wielki zespół, lidera la Liga, który był pierwszy w tabeli. Granada to topowa drużyna ? Taki sam argument, czy teraz argument już nie pasuje?
Ja nie twierdzę, żę RSSS nie jest dobrym zespołem ale nie jest topowym
Jak widzisz po raz kolejny ominąłeś spotkania z Realem , Atletico, Sevilla czy rywalizację z Juventusem - nie pasuje do teorii ?
Wygraliśmy mecz z Juventusem i przegraliśmy rewanż, co skutkowało przegraną rywalizacją.
"nie jest wiec tak ze nic nie wygrywamy z mocniejszymi zespołami
ligę to wygrywa się regularnością z atletico, realem i sevilla stracilismy 8 pkt
z pozostała resztą 12 PKT!!!"
To właśnie pięknie pokazałeś, jak bardzo sobie nie radzimy z drużynami z topu.
LaLiga - 3 spotkania z drużynami z topu strata 8 punktów
LaLiga-19 pozostałych spotkań - strata tylko 12 punktów
Pięknie to wykazałeś, aż Ci podziękuję :)
Nigdzie nie pisałem że Bilbao jest topem więc nie wmawiaj czegoś, nie pisałem też że Juventus raz jest a raz nie jest, jedynie napisałem że przegraliśmy puchar z Bilbao i przegraliśmy rywalizację z Juventusem.
Proste.
0
@mientusek1407
Czyli jedyna kwestia to wiek.
1
@lucca87
Mocny zespół a zespół topowy to trochę różnica. RSSS w tej dekadzie nigdy nie było na podium ligi hiszpańskiej a w 2010 jeszcze grał w drugiej lidze. I jak mówię, tu nie chodzi o wynik 2-1 na własnym stadionie z RSSS, ale wynik z Realem, Atleticiem, Juventusem, Sevillą a nawet z Bilbao. Do tego się nie odnosisz - nie pasuje do teorii?
Wygrywamy z topowymi zespołami bo wygraliśmy 2-1 z Sociedad? WOW
Z Juve przegraliśmy rywalizację i to ważne, prawie nikt się nie cieszy z rywalizacji z Liverpoolem czy z Roma i naszego zwycięstwa w pierwszym spotkaniu skoro rywalizację przegraliśmy. Wynik rywalizacji z Juve nie pasuje do teorii ?
Ligę zdobywa się wygrywając i z słabszymi zespołami i z zespołami z topu, mecze z silniejszymi na razie przegrywamy. Nawet słabiutki Real nas dojechał na naszym stadionie a Koeman odleciał wtedy z taktyka wystawiając Pedriego na prawym skrzydle.
0
@lucca87
Był vice liderem czy lidrem (bo Atletico miało mniejsza ilośc spotkań, transfermarkt podaje że Atletico było liderem od 9 kolejki) to naprawdę nie oto chodzi. tylko chodzi że RSSS nie jest topową drużyną i nie liczył się w top4 w ostatnich latach. Mieli dobry początek sezonu (grając z drużynami dołu tabeli), ale nikt ich nie traktuje jako kandydata do mistrza i topową drużynę, co tylko wyniki z mocniejszymi drużynami to potwierdzają (porażki z Atletico, Barceloną, SEvillą i remis z Realem). To nie jest drużyna z ścisłego topu Hiszpanii.
Bilbao nie jest też jakąś topową drużyną. Chodzi o to, że mieliśmy szanse na puchar, może mało znaczący ale może jedyny jaki w tym sezonie byśmy zdobyli i polegliśmy w finale. Super że wygraliśmy z nimi mecze ligowe, tylko w ostatecznym rozrachunku mogą one niczego nam nie dać, a ten jeden mecz już tak.
Nie rozumiem że rozmawiamy o RSSS że udało się wygrać na własnym stadionie a nie rozmawiamy o Realu, Atletico, SEvilli czy Juve. Mamy wielką stratę punktową w lidze, przegrane pierwsze starcie w CdR i trudniejszego przeciwnika w LM niż gdybyśmy nie przegrali z Juve, ale wygraliśmy przeciez z Sociedad.
0
@arasz1819
Czemu piszesz że RSSS było liderem gdy z nimi graliśmy ?
0
@mientusek1407
Ja nigdzie nie piszę aby poświęcać de Jonga. Tylko na tekst, kto by dogonił Neymara pisze tak jak było przez ten sezon. Busi by się starał i by nie dogonił a de Jong by praktycznie od razu odpuścił.
Śmiechy byłyby z Busiego bo by mu zawodnik odjeżdżał a o de Jongu by nikt nie wspominał bo by go w akcji nawet nie było.
0
@mientusek1407
"W tej chwili" ? - Ostatnie dwa spotkania Busi był lepszy od de Jonga. De Jong gra bardzo słabo w destrukcji, wystawiany na stoperze i defensywnym pomocniku gra słabiutko, zawala bramki, źle się ustawia, odpuszcza krycie. On zaczyna grac dobrze jak ma przestrzeń i jest wystawiany wyżej czyli od pozycji 6 do 9. W tym wątku jest jednak mowa o zdolnościach defensywnych a tu Busquets bije na głowę Holendra.
Busquets jest obecnie przeciętny, ma swoje wady ale jest najlepszym defensywnym pomocnikiem jakiego mamy.
1
@mientusek1407
Czemu atakujesz Busquetsa za każdym razem? Nie widzisz olewania innych zawodników? Busquets może nie zawsze szybkościowo i zwrotnościowo nie zawsze daje radę, ale przynajmniej się stara. Nie widzę, abyś w taki sposób pisał o de Jongu któremu zdarza się odpuszczani krycia i olewanie powrotów.
Nie bronię go przed krytyką ale przed hejtem, wyzwiskami i prześmiewczymi komentarzami.
0
@mientusek1407
Przynajmniej by wystartował nie tak jak de Jong
0
@MaziFCB
Wiem, dlatego ogólnie napisałem, nie jest źle ale dobrze też nie jest.
1
@lucca87
No właśnie, są plusy i minusy, ale nie jest dobrze jak na razie. Bez transferów- Dest, Pedri, Trincao, powrót Coutinho (chociaż kontuzjowany) ale za to Dembele zdrowy czego nie było od dłuższego czasu,
Z Rsss graliśmy 16 grudnia, na własnym stadionie wygraliśmy 2-1, do tego spotkania rsss w lidze 5 remisów i jedna porażka, Atletico w lidze 2 remisy i 1 porażka. To kto był liderem ?
7
@lucca87
Od zawsze główni kandydaci do mistrzostwa to Atletico i Real i tu dostaliśmy po tyłku od jednego i drugiego, mieliśmy szanse na puchar do gabloty i przegraliśmy z Bilbao, z Juve "przegraliśmy" dwumecz. Jak szerzej ? Były złe i dobre spotkania - były porazki z Getafe czy Cadizem, były wygrane z Bilbao w lidze. Kto pisze że wygrane widzę z Bilbao nie są ważne? Tylko grając finał go przerznęliśmy.
Kiedy Sociedad był liderem jak graliśmy ? Nie sądzę.
Można widzieć pozytywy, ale nie zakłamujmy negatywów.
16
@MaziFCB
Nie narzekam na Koemana prawie w ogóle, prawie o nim nie piszę. Jednak Barcelonie dobrze na razie nie idzie. Wystarczy średnio-mocniejszy klub w lidze i już jest problem. Przegrane praktycznie wszystkie ważniejsze spotkania - Atletico, Real, rewanż z Juventusem skutkującym spadkiem z pierwszego miejsca w grupie, finał z Bilbao, CdR z Sevilla, itd.
9
@Quavosk
NIe wiem, widziałem na pasku w Wiadomościach po protestach kobiet pasek "Siewcy śmierci", a po Marszu Niepodległości "Patriotyczna młodzież".
Możesz wskazać tych lekarzy ekspertów co raz tak a raz tak mówią?
33
Świetny pomysł, bardzo dobre oceny identyczne z moimi :)
3
@Quavosk
Ten któremu sie chce, a z tym bywa różnie.
4
@Quavosk
Świetnie, jedyny defensywny pomocnik wywalony, a de Jong który nie radzi sobie w defensywie ma miec wsparcie Messiego w destrukcji. Bravo.
0
@mientusek1407
Masz tam handicup za grę na wyspach :)
Wszedłem z ciekawości i najwyżej punktowanym zawodnikiem 5 najsilniejszych lig świata w ostatni okresie jest tam Busquets. Trochę dziwne, rambla pewnie ma inne zdanie od tych analityków :)
1.busquets
2.Messi
3.Sterling
ps. Uważam że Busi za wysoko w rankingu, solidnie za wysoko. Poza tym nie wiadomo jakimi kryteriami czy metodologią się podpiera i konkretnie czego dotyczy. Jest puig wysoko czy Munir.
0
@fart
ale te transfery nie były njakoś udane realu
3
@Bobo25
Trochę tak, tylko za ery pepa bez sensu byłoby zbierać najlepszych (których w sumie nie było) skoro Ci najlepsi w druzynie jeszcze grali na poziomie 3-5 lat. Nikt z młodych supertalentów by tyle nie czekał. A zaraz po erze Guardioli Real wykupował wszystkich najlepszych z rynku hiszpanskiego i nie skończyło się to dobrze.
2
@fart
No właśnie nie za bardzo. Wtedy właśnie Real nam pozazdrościł hiszpańskich zawodników i zaczął wykupowac najlepszych hiszpańskich młodych zawodników - Isco, Ceballos, Asensio itd. Chyba wtedy rynek jednak nie był tak mocny w hiszpańskie perełki :)
1
@Peciak
A co do Minguezy (bo oczywiście patrzyłem jak gra PO) zagrał słabiej niż w ostatnich spotkaniach. Mało wchodził na skrzydło bo grali 3 stoperami z de Jongiem, te kilka wejśc było dość efektownych, bramka Trincao po jego wrzutce (asysta Moriby), ale tez za mocno sobie wypuszczał i piłka kończyła za linia końcową. Dobrze był ustawiony (choć były problemy z komunikacja między nim a de Jongiem) i bardzo ambitny w interwencjach, szybko wracał (chyba ostatnio najwieksza liczba sprintów) ale też zaliczyl z 2-3 nieudane interwencje np. gdy poszło podanie między nogami przy kontrze alaves z interweniujacym Umtitim (70'), ale ogólnie dość pewnie w tym aspekcie. Dobre spotkanie.
0
@Peciak
Pamiętasz w drugiej połowie jakies wyrózniające się zagranie de Jonga? Ofensywne wejście, podanie łamiące linie, cokolwiek? NIe piszę że grał słabo, ale bardzo przecietnie, jego straty w środku i na własnej połowie były groźne i rozpoczynały kontry.
0
@Persyfl
Kogo poszedł blokować Lenglet ?
On conajwyżej mógł strzelcowi wskoczyć na plecy bo był po jego stronie, blokować zawodinka wchodzącego po prawej nie miał szans.
1
@Chaoss
W czym go wybielilem? Napisz. Mam krytykować zawodnika za mecz który się nie odbył jak Ty?
Zauważyłeś że napisałeś trzy komentarze i w żadnym nie odniosłeś się do komentowanego spotkania.
1
@Chaoss
Co to ma do ocen w meczu z Alaves?
1
@Ratamahatta
Wróciłem do analiz ze względu na PO.
Problem jest inny, jeżeli de Jong gra dobrze i jest tak oceniany to dobrze, jeśli Busi gra źle i jest tak oceniany to dobrze. Źle gdy pierwszy gra słabo a drugi dobrze a oceny tego nie oddają.
Ja zadałem pytanie o merytoryczną odpowiedź a jak ona ma się do Twojej odpowiedzi?
1
@Persyfl
Był trochę jednak daleko ustawiony, stał bokiem i miał drugiego zawodnika wchodzącego po swojej stronie,
2
@PatrykBarca
Każdy wie o jego ograniczeniach. Tylko oceny są za konkretny mecz a widzisz wolnego Busquetsa który wraca sprintem i szybkiego de Jonga który truchta i są takie same oceny.