2

@Mario96w wal do Egiptu, woda jak zupa, do tego w nawet w sezonie zarąbiste hotele masz za śmieszne pieniądze. Rok temu byłem w Hiltonie w Marsa Alam za 2400/osoba. Poza tym Turcja, Tunezja, Chorwacja.. ostatnio modna Albania. Zależy od upodobań

0

Gdyby udało się ściągnąć Neymara za Cou i dopłatę do 100mln euro nawet bym się nie zastanawiał. Gość jest level wyżej i przede wszystkim jest lewoskrzydłowym, bez wątpienia najlepszym na świecie. Sprzedając Malcoma za 40-50mln można wymienić dwóch Brazylijczyków na jednego przy stosunkowo niewielkiej dopłacie. Nawet chwili bym się nie zastanawiał

0

@ulik10 a czy czasem my też nie mieliśmy wyrównać budżetu 60mln euro?

0

@Resoviak123 Jeszcze Jasper, ponoć też Valencia lub Portugalia, 30m ojro

1

Mbappe wstawił "Soon" na instastory, czyżby coś było na rzeczy?

0

Ceballos marnuje się w Realu. Mam dziwne przeczucie, że gdyby wybrał wtedy Barce to grałby w pierwszym składzie... No cóż. Było minęło

3

@Sirkamillo99 nie wygląda to źle, moim zdaniem dość wyrównany mecz

4

Patrzę obecnie na Chelsea i tam dopiero kibice mogą czuć niepokój na przyszłość. Już nie mówię o odejściu Sarriego który dla mnie jest świetnym trenerem. Wciąż brak tam napastnika z prawdziwego zdarzenia bo zarówno Giroud który dla mnie jest solidnym zmiennikiem jak i Higuain mnie nie przekonywali. Na skrzydłach zostali z dwoma dziadkami Willianem i Pedro, kotem w worku i dla mnie przepłaconym rezerwowym BvB Pulisiciem oraz Odoi, który wciąż niewiadomo czy zostanie. W pomocy świetny Kante i solidny Jorginho to wszystko co mają do zaoferowania, obrona jako-tako wygląda na tle czołówki Premier league. Nie widzę tam nikogo kto po Hazardzie mógłby wprowadzić ich do top4, już United i Arsenal na papierze mają większą siłę ognia a przecież bardzo możliwe, że ban transferowy nie zostanie zawieszony. Czarne chmury nad Stamford Bridge?

8

Odnośnie dzisiejszej informacji o ukończeniu kursu UEFA PRO przez Xaviego i Valdesa. Oczywiście jestem za tym by taką licencje dostawali jak najszybciej. Ja jako trener wyrobiłem sobie UEFA Grassroots C, Teraz wyrabiam B. Pewnie w przyszłości będę się starał i A, ale dla mnie to będzie cholernie ciężkie, bez znajomości i doświadczenia jako zawodnik w polskiej piłce uzyskanie licencji UEFA A jest mega ciężkie, musiałbym zdobyć doświadczenie chociaż w sztabie w drugiej lidze. A co do PRO? Nie ma szans. Takie licencje załatwia się tylko byłym piłkarzom lub trenerom którzy dają z siebie 200% i są zauważeni, problem w tym że zauważa się garstkę trenerów. Dlatego to tak niewdzięczny zawód, doceniają Cię jak są wyniki, gardzą jak Ci nie idzie, ale nie zauważają że zwykły "Kowalski" na licencję do prowadzenia klubu z ekstraklasy musi pracować ponad 10 lat a i tak niewiadomo czy ją dostanie

0

Jaka jest dla was najbardziej "znienawidzona" nacja piłkarska na świecie? Osobiście wahałem się między Niemcami, Włochami i Angolami. Ostatecznie Anglia przed Niemcami i Włosi zamykają podium

28

Oficjalnie: Liga Europy w 2021 będzie nosić nazwę Reyes de Europa i finał odbędzie się na stadionie Sevilli - Ramon Sanchez Pizjuan!

1

@Kcprlxx Do tego Isco kupiony za 30mln kilka lat temu jest warty 60-70, Varane to wiadomo strzał życia, Tibo za 35 i Eden za 100? Promocja. Real ma teraz najciekawszy projekt na świecie i wcale się nie zdziwie jak za rok dołączy tam jeszcze Mbappe

8

@Katalończyk 99 No tylko potwierdzasz moje słowa. Za Asensio zapłacili 3mln, za Odeegarda też, Ceballos 15, Reguilon za darmo - teraz każdy z nich jest warty minimum 20-30mln, a Asensio dużo więcej. Nie warto inwestować w młodych zawodników?

16

Trzeba przyznać że sciągnięcie Viniciusa, Rodrygo i Kubo za 100mln euro to majstersztyk. Nawet gdyby nie wypalili to zawodnicy o tej charakterystyce zawsze będą swoje warci, Real na nich nie straci, a zyskać może bardzo dużo. Albo za 3-4 lata będzie miał genialnie obsadzony atak albo sprzeda ich za kilka mln mniej. A my po zakupie 28-letniego Griezmanna za 3-4 lata będziemy szukać następcy Leo, Antka i w międzyczasie Suareza.

Polityka transferowa Realu odnośnie ściagania zawodników młodych, perspektywicznych jest trafiona w punkt moim zdaniem. Takiego zawodnika nawet gdy nie odpali da się sprzedać z małą stratą.

0

@mientusek1407 ale kontrakt podpisał 2 lata temu, czyli zaoferowali 20 latkowi 12 mln.

0

@mientusek1407 chodziło mi o Dembele a nie o De Ligta...

1

W pierwszej drużynie porobili kominy płacowe gdzie 20 latek dostaje 12 mln rocznie a jednemu z najzdolniejszych młodych piłkarzy na świecie który mógłby przyjść praktycznie za darmo i pomógłby w ekspansji na azjatycki rynek nie chcą dać miliona.
#typowyBartek

3

Szopka z De Ligtem już powoli się kończy, chociaż oczywiście plotki będą dalej ale nie ma co panikować, przyjdzie to spoko, nie to trudno. Stoper będzie priorytetem za dwa lata jak Pique odejdzie (chyba że Todibo odpali). Z zainteresowaniem czekam natomiast na informacje o Take Kubo. Jego bardzo chciałbym zobaczyć na CN. Szczególnie, że jeśli odejdzie Malcom to młody mógłby grać w drugiej drużynie i być powoływany na mecze w pucharze króla

1

To jednak nie ma nic o Kubo czy Marca nie dała tego na pierwszą stronę?

4

Osobiście byłbym za sprzedażą Semedo, Rakiticia i Malcoma jeśli pojawią się odpowiednie oferty a uda się sprowadzić De Ligta i Griezmanna. Niestety ale te trzy transfery plus Emerson wyniosą ok 300mln euro. Budżet jakoś trzeba załatać bo kolejne okienko z rzędu tyle funduszy na minus wychodzić się nie da. Oczywiście jest Jasper, Gomes, Rafa i Denis za których też trochę grosza wpadnie, ale nie oszukujemy się, prócz Gomesa żaden z nich nie przyniesie więcej niż 20mln wpływu więc 90 mln na plus przy wydanych 300 oznacza brak pieniędzy na ewentualne wzmocnienia za rok..

0

@Kacper1432
Jasper
Roberto
Parejo/Rakitic
Rodrigo/Willian

1

@AmigoBlancos
Tibo Kurła
Stones
Asensio
Dybala

0

@ViscaBarca123 oby! nie można go odpuścić!

0

@ViscaBarca123 wiesz może jak długie kontrakty maja Simons i Fati? Jeden rok tylko?

1

@Messibestplayerintheworld ja nie uważam go za złego piłkarza, jest genialny, ale gdy gra ustawiony centralnie, śledzę dużo spotkań Atletico i Antek jest decydujący, jednak ja oceniam jedynie jego użyteczność na skrzydle, Francuz traci tam 50% swojego potencjału, a nie sądzę że przy Leo i Suarezie będzie grał w środku

2

Lubię Griezmanna, serio. Jednak mam duże wątpliwości co do poprawności tego transferu. Jeśli miałby grać na 9 lub jako ofensywny pomocnik w 4-2-3-1 to spoko. Jednak ostatnio skrzydłowy z niego żaden. Dziś przeciw potężnej Andorze ani jednego udanego dryblingu, średnia z całego sezonu to 0.5 dryblingu na mecz(!). Boczni obrońcy częściej wchodzą w drybling niż on, taki zawodnik ma robić przewagę w bocznych strefach? To byłby drugi po Cou zmarnowany talent rzucony na nieswoją pozycje. Nam właśnie brakuje kogoś kto szarpnie skrzydłem lub z głębi pola, bo prócz Leo i Dembele takiego zawodnika w kadrze nie ma, Griezmann też nim nie jest.

0

@ViscaBarca123 Isak to może być kozak, warto go śledzić. Jego kariera znacznie odżyła w Holandii

0

Ma ktoś może darmowe źródełko gdzie można obejrzeć Czarnobyl? Niestety dostępu do HBO już nie mam

1

Ktoś coś pisał o grosickim? Xd

0

@Odesseiron ogólnie uważam że ponad 50mln za bramkarza to już bardzo dużo, ale Oblak to klasa sama w sobie. Obecnie jedynie on i MATS są warci takich pieniędzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?