mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Na pewno w jakimś tam sensie ZP jest kontrowersyjna - ale pamiętaj, że zawsze tak było. Było wielu piłkarzy w latach poprzednich, którzy ją z czapy wygrali / trochę na wyrost mimo, że nie wygrali najważniejszego trofeum w danym roku. Takimi przykladami byli m.in Owen, Nedved, Schevczenko. Rivaldo.
Moze te wybory nie wzbudzaly az tylu emocji ze wzgledu na to, ze zaden z tych pilkarzy nie wzbudzal tyle emocji, co dzis rywalizacja Messi - Ronaldo.
ZP zawsze byla konkursem popularnosci i nigdy czy przed czy po reformie nie miala jasno sprecyzowanego algorytmu: dlaczego mam ustawic jednego zawodnika ponad drugim.
Kierowanie sie przy wyborze ZP wyłącznie tym czy dany gracz strzelil wiecej bramek / wiecej asyst tez nie moze byc jedynym kryterium, bo faktycznie mogloby dojsc do takiej sytuacji, ze ktos w lidze Estonii nastukal 70 bramek.
Myślę, że dobrym pytaniem przed dokonaniem wyboru na najlepszego gracza danego roku jest: jakbym mial rozpoczac budowanie zespolu - jakiego zawodnika w pierwszej kolejnosci bym do niego wybral.
0
Wydaje mi się, że Alves zrobił wczoraj to samo - wiem ze gramy w meczu z PSG o 1 miejsce, ale jednak tak to tez wygladalo.
0
Adriano na pewno nie zagra w ostatniej kolejce LM - bedzie pauzowal za żółte kartki = tym samym tez nie pobije rekordu CR
0
Czytanie ze zrozumieniem
0
Moim zdaniem z Ludogorcem na pewno CR7 zagra - podobnie bylo w zeszlym sezonie, gdzie CR7 gral z Kopenhagą.
1
Taak - sczególnie jego bramki w finale PK ( w ogóle tam nie grał), w finale LM ( aaa a tak strzelił karnego na 4-1 i pokazał klatę), bramki w półfinale LM ( no tak strzelał na 3-0 i 4-0), w ćwierćfinale LM ( strzelona 1 bramka na 3-0, w drugim meczu nie grał). W lidze hiszpańskiej w meczach z Atletico (1 bramka, a Real raz przegral, raz zermisował), w meczach z Barcą (jeden nurek przed polem karnym i wykonanie karnego - oba mecze Real przegrał)
W finałach mś - już wiele zostało powiedziane w tej kwestii.
Ciezko wiec powiedziec, ze bramki Ronaldo daly tytuly Realowi.
0
Sorry ale Ronaldo w zeszłym roku zdobył kolo 69 goli i nic z druzyna nie wygral - do tego dostal czerwoną kartkę w finale PK. Mesi wygral wtedy druzynowo mistrzostwo Hiszpanii oraz SPH. Mimo to Złoty Balon powędrował do CR7.
0
CR7 na 107 meczów ma 1 hat trick.
0
Taki transfer na przyszły rok - jak bedziemy mieli bana a Zubi powie, że w tym roku sprowadzamy Vermalena :)
1
Właśnie to pokazuje wielkość Leo. Jego gra jest to coś więcej niż bramki - podanie do Alby - woow, akcja z Alvesem i wyłożenie piłki Suarezowi, podanie do Pedro, kolejna akcja i odegranie do Rakitica (strzał zablokowany).
0
Cr7 ostatnio lepiej wczuwa sie w klimaty kiedy należy strzelać - w poprzednim roku tez szalał na jesień, w tym roku ponownie - tuz przed głosowaniem. Messi natomiast odwrotnie.
2
Wenger chyba musi sie ponownie zastanowic nad tym co mowi :)
1
W lidze miał z Levante, ale nie trafił. Ronaldo miał 6 karnych w lidze oraz 2 w lidze mistrzów (jednego nie trafił).
0
Pięciu rekordów -
Messi pobił rekord największej liczby hat tricków w LM - to był jego 5 hat trick lub więcej (Arsenal (4), Bayer (5), Victoria Pilzno (3), Ajax (3), Apoel (3)Messi strzelał gole w największej liczbie krajów w LMMessi strzelał też na największej liczbie stadionów w LM.
0
Messi to powinien mieć dzis hat trick goli i hat trick asyst, ale Alba Suarez i Pedro nie skorzystali.
4
Messi potrzebuje dwóch bramek z PSG zeby wyrównać rekord Ronaldo i Luiza Adriano (9 bramek w fazie grupowej)
0
Dwie czerwone kartki - a nam mecz znowu kończą w 92 minucie.
1
City jednak wygra 3-2!!! Hat trick Aguero!
0
6 bramek w dwóch meczach
0
Aguero ukąsił po raz drugi i 2-2
0
Ale sprytnie puścił tą piłkę i mamy pierwszy w karierze hat trick Messiego prawą nogą!
0
Messi hat trick prawą nogą :)
0
taka natura Schalke - pamiętasz dwumecz z Realem w zeszłym sezonie?
0
Akurat myślę, że Alves miał się wykartkować w tym meczu przed fazą pucharową.
0
A wy atakujecie Messiego za skuteczność ;)
0
PSG - Ajax 1-1 :)
0
So True, jeżeli w 2013 CR7 dostal ZP bez wygrania zadnego trofeum (okrągłe 0), to nie wiem czemu w tym roku miałyby one jakiekolwiek znaczenie.
0
Co do Messiego, to już wiele zostało powiedziane, ale jednak to wicemistrzostwo to w bardzo dużej części jego zasługa. Z 6 meczów na mundialu, w 4 to on byl zdecydowanym bohaterem. W 1/4 finału to on zapoczątkował akcję bramkową, ale to byl mecz Higuaina. W 1/2 finału obie ekipy się zamurowały. Messi jako jedyny w reg. 90 minutach gry oddał celny strzał na bramkę Holandii a oprócz tego w dogrywce wyłożył dwie bardzo dobre sytuacje kolegom (Maxi i chyba Palacio zawalili). W karnych podszedł jako pierwszy do karnego i go pewnie wykonał, co przy obronie Romero dało niesamowitą przewagę psychologiczną już na wstępie dla kolejnych strzelających Alibcelestes. Nie chce wspominać o innych statystykach, w których Messi przodował (dryblingi, kluczowe podania,)
0
Sorry, ale to nei jest 100% okazja. Jak ktoś wyżej napisal to jest dobra / bardzo dobra okazja - ale nie 100%. 100% okazja to jest taka gdzie jestes sam na sam z bramkarzem z okolicy wapna, może 12, 13 metra na polu karnym, gdyż masz pełną swobodę odnośnie wyboru kierunku strzału (lewo prawo, możliwośc dryblingu bramkarza, lob). W takich sytuacjach trzeba strzelać po długim rogu, a w przypadku gry bramkarzem jest Manuel Neuer - trzeba strzelać okolice słupka / bocznej siatki. Messi pomylil się niewiele, ale jednak.
Higuain o ile kojarze był na wprost bramki, ale przez to że nienajlepiej opanował piłkę. Jednak jego strzal był tragiczny - daleki od czegokolwiek. Co więcej mógł zrobic jeszcze dwa kroki wiecej i mialby pilke dobrze ustawiona, ale sie pospieszyl i wyszlo jak wyszlo. Poza tym też nie wiadomo, czy gdyby Argentyna strzeliła bramkę, to Niemcy by nie wyrównali.
Pamiętajmy jednak, że Niemcy też mieli dobre sytuacje np. slupek po rzucie rożnym, - więc nie ma już co gdybać. Można też pisać, że jakby Holendrzy lepiej wykonywali karne, to Argentyna byłaby tylko w meczu o 3 miejsce. Można gdybać i gdybać....
Ten finał mś to all in all wielki sukces dla Argentyny - kontuzje (Aguero, Di Maria), brak powołań (Tevez) oraz kadra, co w sumie nie powalała na kolana przed turniejem (Rojo, Fernandez, Demichelis, Gago, Perez, Higuain), brak rozgrywającego, brak genialnego bramkarza (Romero, to jednak nie Neuer, czy Curtois), trenera, który miał wielki posluch (sytuacja z Lavezzim). Do tego w drodze do finału wygrali jeden mecz w karnych, jeden po dogrywce, gdzie w ostatniej minucie Szwajcarzy mieli słupek. Naprawdę uwzględniając to wszystko to duży sukces tej reprezentacji.
6
Messi pobił rekord Zarry, ale wyzwań mu nie zabraknie nawet jeśli chodzi o rekordy.
Jeszcze kilka przed nim jeśli chodzi o najlepszym strzelców innych lig zagranicznych. Poniżej najlepsi strzelcy innych najlepszych lig + Polska:
1) Niemcy Mueller 365
2) Premier League - Alan Shearer 260 ; liga angielska - Jimmy Greaves 357
3) Portugalia - Fernando Peyroteo 331
4) Holandia - van der Kuijlen 311
5) Francja - Delio Onnis 299
6) liga włoska Silvio Pioli 274
7) Rosja - Kierżakow 138 / ZSRR - Błochin 211 - już dawno pobite
8) Polska - Ernest Pohl - 186 pobite