mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Wyobraz sobie (odpukac), ze ktos z trójki Messi Neymar Suarez wypadnie z powodu kontuzji? Juz Suareza nie mielismy do paxdziernika, Neymar co jakis czas nam wypada - a taki Reus moglby w takich wypadkach nie tylko uzupelnic wielka luke w pomocy, ale i luke w ataku.Do tego wreszczcie mialby kto grac Messiemu dobre pilki.
0
Będzie walka o Daniego Alvesa - i nie ma się z czego śmiać tutaj.
0
Od poczatku było wiadomo, że najwięksyz problem będzie z pomocnikami. Tutaj jest prawdziwy dramat z wyborem. Na jesienie chyba najlepiej grał Xavi, ale generalnie w przeciągu całego roku nikt nie grał z naszych pomocników na odpowiednim poziomie.
Tutaj mozna wskazac by bylo Messiego, bo on coraz czesciej schodzi do linii pomocy;)
0
Narazie to największy problem to gra Barcelony w pierwszych połowach, a także czego już nie odwrócimy, to słabe transfery.
Mimo wszstko nie monza porownywac nas do tego co bylo na koncu za Rijkaarda - wtedy w lidze hiszpanskiej do mistrzostwa stykało ok. 70 - 75 punktow (albo i mniej nawet). Obecnie jak nie masz 90 to nie masz czego szukac.
Natomiast podobienstwo odnosnie koncowki Rijaarda a teraz jest takie, że wlasnie przez nienajlepsze transfery mozemy oraz ban transferowy mozemy popelnic bledy przy odbudowie skladu.
Prawa obrona - jezeli odejda Alves i Montoya, to jestesmy w czarnej d
Srodek obrony - stary Mathieu i pytanie o rozwoj Bartry
Srodek pomocy - czy Rakitic zastapi Xaviego i czy Iniesta wroci jeszcze do formy? Jezeli na oba pytania dostaniemy odpowiedz negatywna, to Barca nie bedzie sie liczyla w rozgrywce o LM.
0
To, że dziwne, ze Kross mial 3 asysty,w tym dwie otwierajace wyniki nie dostal nic, a CR7 za jedno fajne podanie do Bale'a i za asyste do Isco ( choc Isco musial sie sporo natrudzic przy tym golu) dostaje srebrną gałę. Moim zdaniem nagrodzony zostal nieslusznie. Koniec tematu.
To jest tylko porównanie. W dzisiejszym meczu z Cordobą kluczowym pilkarzem byl Pedro, choc Messi walnal 2 bramki. Jednak jego gole to byly bramki na 4-0 i 5-0, a do tego czasu mial raczej spokojny mecz.
Nie rozumiem po co klniesz? Czy powiedzialem cos nieprawdziwego? Czy pisałem cos w moim poscie o Messim?
Oceniłem sytuację na chłodno i tyle. Jezeli uwazasz, ze bylo inaczej to odnies sie do tego.
0
Z grających to fakt - jeszcze niedawno Giggs moglby konkurowac
0
i do tego jacy rywale są w kms a jacy w mś
0
Ciekawostka:
w lidze jest tylko jeden zespol obecnie, ktory nie dostal od Messiego co najmniej dubletu w jednym spotkaniu - jest to Celta.
0
Casillas - czyste konto - obroniony karny przy 2-0 w polfinale - tez mysle ze mozna wyzej ocenic.
0
Kroos w finale dwie asysty, w polfinale mial jedna otwierajaca wynik. Bale dwie bramki, Ramos dwie bramki.
Casillas nie wpuszcza zadnej bramki - broni rzut karny, do tego swietnie broni w finale.
Ronaldo dwie asyty - obie gdy bylo juz wszytko rozstrzygniete + niweykorzystane sytuacje.
Inaczej niz za nazwisko tego nazwac nie mozna - ale szkoda sie tym przejmowac w ogole.
Mnie bardziej martwi, ze Real jest mega mocny, a jak beda tak dalej fajnie losowac w LM, to w polfinale beda za darmo - a stamtad do wygrania LM juz niedaleko.
0
OK, dzieki nie wiedzialem, bo mi scielo transmisje ;)
0
Swoją drogą szkoda, że sedzia przerwal ta ostatnia akcje Messiego na skrzydle - mogl byc hat trick w 10 minut.
0
Nic nie jest gwarantowane - narazie jada ze wszystkimi jak chca. Poczekamy do stycznia. Do tego fartownie losuja w LM.
0
Barca tez nie wygrala tego w 2006 po wygraniu finału LM. Czasami sie zdarzalo tego trofeum nei wygrac druzynie Europejskiej. Chyba kiedys tez Boca Juniors wygrali z Realem albo Milanem.
W 2009 Barca meczyla sie z Estudiantes - dopiero w 90 minucie Pedro dal nam dogrywke.
San Lorezno jednak po wygraniu Copa Libertadores mocno wyprzedalo sie ze swoich najlepszych graczy.
0
Co do Ligi, to moze i zasluzenie, ale niesprawiedliwie. Zabrali nam prawidłowego gola Messiego w meczu z Atletico.
0
Nie wiem czy pamietasz, ale w 2000 roku Real skonczyl rozgrywki ligowe na 5 miejscu - wiec jednak rownież byl do ugryzienia.
Inna sprawa, że jednak ten Real z 1998, a 2002 to byly zupelnie inne sklady (inni zawodnicy, inny trener) , wiec nie laczylbym tych lat i pisal o tym samym Realu.
Obecny Real potrafił odprawić z kwitkiem Bayern 5-0 w dwumeczu, co moze robic wrazenie wieksze nie tamta wygrana z Valencia.
Co do Almerii:
Nie wiem czy jakby Almeria nawet trafiłą tego karnego, to by cos ugrala. W calym meczu poza fantastycznym strzalem z 35m nie stworzyli sobie zadnej sytuacji (poza karnym) - Real mial jednak duzo wiecej z gry. Do tego jakby nie patrzec to bylo spotkanie wyjazdowe - tam latwiej zgubic punkty, a Real narazie ich nie gubi.
0
Juventus / Ciy mozna sie spierac - dla mnie Juventus bylby o tyle lepszy, ze jednak pilkarze indywdualnie ciut slabsi, a do tego dawno z nimi nie gralismy, wiec to zawsze troche ciekawiej.
Co do ich gry w LM to tez nie powala mozna powiedziec. W zeszylm roku nie wyszli z grupy, w tym roku tez nie mieli pewnego awansu z grupy badz co badz znacznie slabszej niz ta Mancehsteru City.
0
Argentyna zamienia sie w LFP - z calym szacunkiem do Angela, ale to jednak Messi byl o dwie klase lepszym grajkiem w tym sezonie.
Troche to sie robi smieszne - na sile wykluczanie Messiego z nagrod / nominacji tylko dlatego ze zdobyl juz tak duzo.
1
"ale pilkarze juz wiedza jak z nimi grac i jak z nimi wygrywac " - rownie dobrze mozna napisac, ze City wie jak z nami grac i nie popelni bledow z przed roku. Wtedy tez Kun Aguero bylo kontuzjowany, co tez po czesci wplynelo na wynik.
Losowanie najgorsze z mozliwych. Pozostaje tylko kibicowac.
0
Jest roznica miedzy faza grupowa a pocharowa. W grupowej wychodza dw zespoly i jest posor meczów - w pucharowej masz dwa.
1
mial Macnhester 3 lata temu, ale wtedy wyszedl z drugiego miejsca - wiec i szansa na moncy zepsol byla spora - tak to od lat - CSKA, Schalke, Galatasaray, Apoel, kontuzjowana Borussia
0
Basel to raczej nei dostanie
1
Real z Schalke zaraz bedzie
1
Nie mozna zaliczyc Neymarowi asysty w tym przypadku - dobicie strzalu przez Lusia, to nie jest asysta Neymara. O ile kojarze u nas tak sie tego nie klasyfikowalo.
0
Mysle, ze jednak ten z 2000 nie jest az tak mocny jak ten obecnie. Tam jednak te zwyciestwa i bramki nie przychodzily tak latwo jak obecnemu Realowi (po czesci wynika to z duopolu jaki mamy w La Liga i wiekszemu rozwarstwieniu pomiedzy Realem i Barca a reszta), ale generalnie ten Real jest wlasnie tak mocny.
Chcialbym zeby tak nie bylo, ale jednak co mecz widac ze jest wlasnie tak.
0
Ha ja tez sie machnalem (25/14), co daje 67 bramek, a nie 73.
0
Trochę tak, ale po prostu obczajam te średnie i są one kompletnie z kosmosu, wie c z perspektywy Barcy i jej szans na mistrzostwo La Liga ciut mnie to martwi :/.
Zwlaszcza, ze w niektorych meczach oscykujemy na granicy (Almetia, Valencia, Bilbao) - czesto gonimy wynik (Espanyol, PSG).
Przy takiej grze rywali nie mozemy sobie pozwalac na potkniecia, a przeciwko Getafe nie zagra Neymar.
0
Ronaldo ma de facto 25 bramek w 13 meczach. Jakby mial taka srednia na przestrzeni 38 kolejek da to niebotyczne 73 bramki.
6
Real ma po 15 meczach 55 strzelonych bramek - w takim tempie z latwoscia pobija swoj wlasny rekord 121 trafień.
Powoli zaczyna wygladac na to, ze wspaniala gra Barcelony w latach 2004-2006 oraz w latach 2009-2012 obudziła Real.
Zwroccie uwage, że oni w kazdym meczu wygrywaja z duza przewaga i pewnoscia. Od meczu z Atleti (kiedy to bylo) najblizej straty punktow byli chyba w Maladze gdzie prowadzili 2--0, ale w 93 min stracili gola. To pokazuje ich sile.
Do tego dopadly ich kontuzje (Modric, James, Khedira).
8
Dobra bez spiny - Real gra jak nigdy (rekordowa passa zwycięstw; Ronaldo gra jak nigdy (25 goli wlasciwie w 13 meczach - z dupy czy nie z dupy to jest kosmos).
Przez to ze Real tak pozwyzszyl poprzeczke, Barca musi za wszelka cene utrzymac ten dystans.