@escarabajo Widzę, że ta dyskusja rozbija się o złe zrozumienie pojęcia neutralna. Co ma czystość do neutralności? Czy Szwajcaria w czasie II w. św. była czysta gdy robiła interesy z nazistami? Neutralność oznacza właśnie to, że nie staje się po żadnej ze stron i rozmawia czy robi interesy ze wszystkimi. Też uważam, że te organizacje robią brudne interesy i nawet można je nazwać jako swego rodzaju mafia. Ale co ma do tego neutralność? To inna para kaloszy.
@escarabajo Ale czego nie rozumiesz w tym, że skonfliktowane kraje nie mogą grać miedzy sobą? To jest właśnie neutralność jaką stara się zachować ta organizacja. Nie chcą stawać po żadnej ze stron więc unikają sytuacji konfliktowych na tyle, na ile mogą.
@Kengo Jedyna dobra informacja w tych doniesieniach, to taka, że dzieje się to w czasach gdy gotówka jeszcze istnieje i jakoś funkcjonuje w użyciu. Być może to otworzy oczy co poniektórym, że jej całkowita likwidacja stanowi wielkie zagrożenie dla tych resztek wolności osobistej jaka nam jeszcze przysługuje.
@escarabajo Przypominam, że rozmawiamy o neutralnej międzynarodowej organizacji dotyczącej sportu. Czego od nich oczekujesz? Naprawy świata? Mają wyręczać ONZ?
@escarabajo No raczej nie. Przede wszystkim jaki mieliby w tym interes i jaki powód? Przecież te organizacje nie mają nawet jakiejś określonej przynależności państwowej, więc skąd wiadomo jaki mają pogląd na ten konflikt?
@Gall Ewidentnie to było rozegrane na użytek wewnętrzny i dla zdobycia poparcia opinii publicznej. Z drugiej strony pewnie też opozycja by grzała ten temat , że PIS powstrzymuje się od potępienia Łukaszenki. Ale mimo wszystko to dobitnie pokazuje ile warta jest dla naszych polityków polska racja stanu i jakieś długofalowa strategia.
@Sulimo Nie nie powinna. Sport ponad politykę. Poza tym jedyny kraj jaki kojarzę,który został wykluczony z powodu wojny, to Jugosławia, ponieważ się rozpadła.
1
@escarabajo Widzę, że ta dyskusja rozbija się o złe zrozumienie pojęcia neutralna. Co ma czystość do neutralności? Czy Szwajcaria w czasie II w. św. była czysta gdy robiła interesy z nazistami? Neutralność oznacza właśnie to, że nie staje się po żadnej ze stron i rozmawia czy robi interesy ze wszystkimi. Też uważam, że te organizacje robią brudne interesy i nawet można je nazwać jako swego rodzaju mafia. Ale co ma do tego neutralność? To inna para kaloszy.
0
Tak myślałem, że Cagliari urwie im punkty. To niewygodny przeciwnik.
0
@escarabajo Ale czego nie rozumiesz w tym, że skonfliktowane kraje nie mogą grać miedzy sobą? To jest właśnie neutralność jaką stara się zachować ta organizacja. Nie chcą stawać po żadnej ze stron więc unikają sytuacji konfliktowych na tyle, na ile mogą.
0
@escarabajo Nie wiem co cię w tym bawi - znasz jakieś przykłady gdy FIFA/UEFA mieszała się w politykę i rozstrzyganie sporów między jakimiś krajami?
4
@Kengo Jedyna dobra informacja w tych doniesieniach, to taka, że dzieje się to w czasach gdy gotówka jeszcze istnieje i jakoś funkcjonuje w użyciu. Być może to otworzy oczy co poniektórym, że jej całkowita likwidacja stanowi wielkie zagrożenie dla tych resztek wolności osobistej jaka nam jeszcze przysługuje.
0
@Gorantores No dobra. Ale z braku innych argumentów brakuje nam także tego jednego podstawowego - argumentu siły.
0
@Gorantores Tyle, że Królewiec przez większość swojego istnienia nie należał wcale do Polski.
1
@escarabajo Przypominam, że rozmawiamy o neutralnej międzynarodowej organizacji dotyczącej sportu. Czego od nich oczekujesz? Naprawy świata? Mają wyręczać ONZ?
0
@escarabajo No raczej nie. Przede wszystkim jaki mieliby w tym interes i jaki powód? Przecież te organizacje nie mają nawet jakiejś określonej przynależności państwowej, więc skąd wiadomo jaki mają pogląd na ten konflikt?
1
@escarabajo Ale kto ma ją karać i za co? Od kiedy to FIFA czy UEFA zajmują się rozstrzyganiem sporów politycznych?
0
@Bogan No i jeden mu chyba ukradli tak jak dla Pedriego ostatnio.
1
@Gorantores Jakie masz w ogóle argumenty za tym żądaniem?
0
@Bogan Vlahovic zrobi robotę.
1
Taka sytuacja - https://www.sport.pl/igrzyska-olimpijskie/7,154863,28134838,na-mecie-zorientowal-sie-ze-odmrozil-penisa-wsciekl-sie-na.html
0
@Peciak Ja czekam,aż pojedzie z wizytą do Putina i nagra wywiad jak z burmistrzem Wielunia.
5
@D10SLEO Ci ruscy też pewnie z zachwytu nie pieją....
1
@pt9 Krążą pogłoski, że Alemany to potomek człowieka, który negocjował wykup Alaski
0
@paweldunajecfcb Jutro o 22:22.
0
@Kondziubarca No nie wiem skąd wziąłeś te 2 lata. Ja słyszałem tylko ciągle o tych 2 tygodniach.
0
@ranger3120 Z tymi przepowiedniami to jest jeden problem, że są na tyle mgliste, że często można je dopasować pod tezę i pasujące wydarzenia.
13
@AlexDark00 Jedyne co UEFA/FIFA powinna zrobić to zarządzić rozegranie spotkania na neutralnym terenie.
1
@Uukasz_93 Chiny mają mocne powiązania gospodarcze i interesy na Ukrainie. Nic dziwnego, że im to nie na rękę.
0
@Gall Ewidentnie to było rozegrane na użytek wewnętrzny i dla zdobycia poparcia opinii publicznej. Z drugiej strony pewnie też opozycja by grzała ten temat , że PIS powstrzymuje się od potępienia Łukaszenki. Ale mimo wszystko to dobitnie pokazuje ile warta jest dla naszych polityków polska racja stanu i jakieś długofalowa strategia.
4
@Damian11 No wiesz. Może i podobna sytuacja, ale inaczej to wygląda jeśli lew idzie na polowanie, a inaczej gdy robi to ratlerek.
1
@Arczek2001 Jeśli finanse klubu na to pozwalają bez nadmiernego angażowania to chętnie bym go widział dalej w barwach Barcy
19
Oho Matełusz zapowiada sankcje dla Rosji. Niech od razu zniesie te nałożone na Polskę.
2
@michal26 Nawet nie musieli się dogadywac z tym Łukaszenką. Mogli chociaż go jawnie nie atakować, zwłaszcza nie mając w tym ataku żadnej korzyści.
1
@MesQueUnClub96 Powtórka z Zaolzia?
4
@Kgorecki2500 Ciekawe czy tak samo uważali w Tajwanie o Chinach, w Iraku o USA, w Palestynie o Izraelu, czy w Pakistanie o Indiach i odwrotnie...
2
@Sulimo Nie nie powinna. Sport ponad politykę. Poza tym jedyny kraj jaki kojarzę,który został wykluczony z powodu wojny, to Jugosławia, ponieważ się rozpadła.