2

@Emhyr Czy ty właśnie nazwałeś psychopatą tego brytyjskiego ministra czy coś pokręciłeś w tym komentarzu?

0

@arasz1819 Ciekawe jak wyglądałaby Rosja pod rządami Kasparowa.

0

@Messibestplayerintheworld Wątpię aby znalazł klub, który spełni jego wymagania finansowe.

0

@Tomo1989 Warto jednak zastanowić się dlaczego takiej sankcji nikt nie zastosuje. Widocznie konsekwencje są zbyt poważne.

0

@Tomo1989 Dla ciebie to takie proste, a to przecież działanie typu - "podetnę gałąź na której siedzę aby ta spadła i uderzyła stojącego pod nią wroga w głowę".

0

@Rhaan Po co pisać takie farmazony. Znasz jakiś przykład gdy wywalili kogoś z powodów politycznych?

3

@Kgorecki2500 A jak tam nasza moderacja? Dali już im bana na La Ramblę?

2

@kulek22 I tak byś nie mógł jej kupić. Aby handlować szrotem trzeba figurować w rejestrze.

0

@Bykunn Myślę, że mimo wszystko jednak masowej ucieczki by nie było. Społeczeństwo jednak jest tak skontruowane, że płynie z prądem. Część by uciekła, część by poszła z ochotą na wojnę, a.większość by się dopasowała do sytuacji i robiłaby to co im każą.

0

@Kusco15 Bo to nie miało być zabawne. Do tej pory pani Maja pouczała świat jak ma traktować kobiety i za wszelką cenę chciała obalić tą ułożoną rzeczywistość, a nagle jednak podświadomie zmienia retorykę?

10

@Kusco15 Dlaczego pani Maja i Ty macie takie seksistowskie podejście do tematu i podświadomie ograniczacie obowiązkową służbę wojskową dla jednej z płci? Dlaczego w dobie równouprawnienia wojna nie miałaby dotyczyć kobiet? Ktoś się włamał pani Mai na konto, skoro widać taki nagły zwrot w poglądach?

0

@Bykunn Pokazała, że w jednej chwili można wrócić do czasów gdy nie wsiądziesz w auto i nie przejedziesz jak dotychczas bez żadnej kontroli przez granicę i jeśli ktoś widniałby jako osoba którą armia chce widzieć w swoich szeregach , to miałby problem z ucieczką z kraju.

0

@Dynak Ludzie przyzwyczaili się, że mają otwarte granice, ale pandemia już pokazała jak łatwo je pozamykać w momencie zagrożenia. Jeśli ktoś rozważa ucieczkę z kraju to nich lepiej na spokojnie ogarnia temat już teraz, bo gdy do czegoś dojdzie to już na pewno nie będzie takie łatwe i przyjemne o ile w ogóle możliwe.

2

@Bykunn Łatwo napisać, trudniej wykonać. Myślisz, że co do tej pory trzymało ludzi w wojsku podczas wojny? Chęć obrony ojczyzny? Idea? Czy jednak strach przed karą za dezercję? Sugerujesz, że teraz ucieczka od poboru w czasie wojny uchodziłaby bezkarnie? Zwłaszcza gdyby miała się odbywać na masową skalę? Władze przymykałyby na to oczy?

1

@tomek8756 Rozumiem, że według pani Mai umieranie na rozkaz najeźdźcy mieści się w granicach praw człowieka?
@Bykunn Chęć ucieczki a jej realizacja to dwie różne sprawy. Ja nie mam aż takiej wyobraźni aby dopuścić do siebie wizję w której kilkanaście milionów Polaków ucieka z dnia na dzień z kraju. Jaka infrastruktura poradziłaby sobie z takim tłokiem? Wyobrażasz sobie te korki? A co do broni to w momencie wojny gdy wszelkie prawa etyczne i moralne zostają zawieszone warto mieć coś do obrony nawet nie przed obcym wrogiem ale przed wszelkiej maści szubrawcami, którzy ośmieleni brakiem kontroli powyłażą ze swych nor na polowanie.

0

@Azi Rozsądek nie ma tu raczej nic do rzeczy. Chodzi o obowiązujące prawo.

0

@sebasek99 Ale zdajesz sobie sprawę, że to posunięcie niesie za sobą konsekwencje? Takie, które odczujemy wkrótce w portfelu?

0

@Tomason O jakich szczepionkach mowa? O obowiązkowych czy dobrowolnych?

0

@Objectivo To po co wcześniej mówił, że niedługo zniosą?

0

@FC1899Barca To w końcu znoszą już te maseczki całkowicie czy jeszcze nie?

0

@olav Raczej nie - z tego co pamiętam to on już od dawna był niepokorny, więc to nie jest tak, że nagle przejrzał na oczy.

0

@PatrychoO Nie wiem o co chodzi, ale kojarzy mi się to z krajem Zulu-gula.

0

@wodztek97 W szerszej perspektywie to dla nas w tej chwili bardziej niebezpieczne jest to to co się stało w listopadzie na Białorusi. A jakoś to przeszło bez echa.

0

@Nieznajomy Jakoś dziwnym trafem nie ma takich zdań odnośnie Niemców. Tyle, że oni nie nazywają swych stadionów imieniem Hitlera i nie darzą czcią nazistów. Ich zbrodnie tez zostały w jakimś sensie rozliczone w Norymberdze. Wiadomo, że to nie chodzi o przeprosiny randomowych obywateli Ukrainy, tylko o oficjalne załatwienie sprawy miedzy głowami państw.

0

@Uukasz_93 Polecam książkę Limes inferior J.A.Zajdla.

0

@7black4 Sport ponad politykę.

0

@DaPidejpi Ale tam często są odpowiedzi nieraz wynikające z zupełnie innego toku myślenia - przykładowo wczoraj było pytanie - wymień rodzaj kuchni - gracze odpowiadali grecka,włoska a okazało się, że najwięcej punktów miała odpowiedź gazowa albo elektryczna.

0

@MrPGG Nie rozumiem jak w ogóle można zadawać takie debilne pytanie i się nad tym zastanawiać.

0

@DaPidejpi A w pytaniu było konkretnie, że o kraj pytają?

0

@Gaz Ale transfer Luuka okazał się jednak udany. Nie dość, że bez większego ryzyka bo tylko na rok i za małą kasę to kilka ważnych punktów uratował.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?