@Tomo1989 Dla ciebie to takie proste, a to przecież działanie typu - "podetnę gałąź na której siedzę aby ta spadła i uderzyła stojącego pod nią wroga w głowę".
@Bykunn Myślę, że mimo wszystko jednak masowej ucieczki by nie było. Społeczeństwo jednak jest tak skontruowane, że płynie z prądem. Część by uciekła, część by poszła z ochotą na wojnę, a.większość by się dopasowała do sytuacji i robiłaby to co im każą.
@Kusco15 Bo to nie miało być zabawne. Do tej pory pani Maja pouczała świat jak ma traktować kobiety i za wszelką cenę chciała obalić tą ułożoną rzeczywistość, a nagle jednak podświadomie zmienia retorykę?
@Kusco15 Dlaczego pani Maja i Ty macie takie seksistowskie podejście do tematu i podświadomie ograniczacie obowiązkową służbę wojskową dla jednej z płci? Dlaczego w dobie równouprawnienia wojna nie miałaby dotyczyć kobiet? Ktoś się włamał pani Mai na konto, skoro widać taki nagły zwrot w poglądach?
@Bykunn Pokazała, że w jednej chwili można wrócić do czasów gdy nie wsiądziesz w auto i nie przejedziesz jak dotychczas bez żadnej kontroli przez granicę i jeśli ktoś widniałby jako osoba którą armia chce widzieć w swoich szeregach , to miałby problem z ucieczką z kraju.
@Dynak Ludzie przyzwyczaili się, że mają otwarte granice, ale pandemia już pokazała jak łatwo je pozamykać w momencie zagrożenia. Jeśli ktoś rozważa ucieczkę z kraju to nich lepiej na spokojnie ogarnia temat już teraz, bo gdy do czegoś dojdzie to już na pewno nie będzie takie łatwe i przyjemne o ile w ogóle możliwe.
@Bykunn Łatwo napisać, trudniej wykonać. Myślisz, że co do tej pory trzymało ludzi w wojsku podczas wojny? Chęć obrony ojczyzny? Idea? Czy jednak strach przed karą za dezercję? Sugerujesz, że teraz ucieczka od poboru w czasie wojny uchodziłaby bezkarnie? Zwłaszcza gdyby miała się odbywać na masową skalę? Władze przymykałyby na to oczy?
@tomek8756 Rozumiem, że według pani Mai umieranie na rozkaz najeźdźcy mieści się w granicach praw człowieka? @Bykunn Chęć ucieczki a jej realizacja to dwie różne sprawy. Ja nie mam aż takiej wyobraźni aby dopuścić do siebie wizję w której kilkanaście milionów Polaków ucieka z dnia na dzień z kraju. Jaka infrastruktura poradziłaby sobie z takim tłokiem? Wyobrażasz sobie te korki? A co do broni to w momencie wojny gdy wszelkie prawa etyczne i moralne zostają zawieszone warto mieć coś do obrony nawet nie przed obcym wrogiem ale przed wszelkiej maści szubrawcami, którzy ośmieleni brakiem kontroli powyłażą ze swych nor na polowanie.
@wodztek97 W szerszej perspektywie to dla nas w tej chwili bardziej niebezpieczne jest to to co się stało w listopadzie na Białorusi. A jakoś to przeszło bez echa.
@Nieznajomy Jakoś dziwnym trafem nie ma takich zdań odnośnie Niemców. Tyle, że oni nie nazywają swych stadionów imieniem Hitlera i nie darzą czcią nazistów. Ich zbrodnie tez zostały w jakimś sensie rozliczone w Norymberdze. Wiadomo, że to nie chodzi o przeprosiny randomowych obywateli Ukrainy, tylko o oficjalne załatwienie sprawy miedzy głowami państw.
@DaPidejpi Ale tam często są odpowiedzi nieraz wynikające z zupełnie innego toku myślenia - przykładowo wczoraj było pytanie - wymień rodzaj kuchni - gracze odpowiadali grecka,włoska a okazało się, że najwięcej punktów miała odpowiedź gazowa albo elektryczna.
2
@Emhyr Czy ty właśnie nazwałeś psychopatą tego brytyjskiego ministra czy coś pokręciłeś w tym komentarzu?
0
@arasz1819 Ciekawe jak wyglądałaby Rosja pod rządami Kasparowa.
0
@Messibestplayerintheworld Wątpię aby znalazł klub, który spełni jego wymagania finansowe.
0
@Tomo1989 Warto jednak zastanowić się dlaczego takiej sankcji nikt nie zastosuje. Widocznie konsekwencje są zbyt poważne.
0
@Tomo1989 Dla ciebie to takie proste, a to przecież działanie typu - "podetnę gałąź na której siedzę aby ta spadła i uderzyła stojącego pod nią wroga w głowę".
0
@Rhaan Po co pisać takie farmazony. Znasz jakiś przykład gdy wywalili kogoś z powodów politycznych?
3
@Kgorecki2500 A jak tam nasza moderacja? Dali już im bana na La Ramblę?
2
@kulek22 I tak byś nie mógł jej kupić. Aby handlować szrotem trzeba figurować w rejestrze.
0
@Bykunn Myślę, że mimo wszystko jednak masowej ucieczki by nie było. Społeczeństwo jednak jest tak skontruowane, że płynie z prądem. Część by uciekła, część by poszła z ochotą na wojnę, a.większość by się dopasowała do sytuacji i robiłaby to co im każą.
0
@Kusco15 Bo to nie miało być zabawne. Do tej pory pani Maja pouczała świat jak ma traktować kobiety i za wszelką cenę chciała obalić tą ułożoną rzeczywistość, a nagle jednak podświadomie zmienia retorykę?
10
@Kusco15 Dlaczego pani Maja i Ty macie takie seksistowskie podejście do tematu i podświadomie ograniczacie obowiązkową służbę wojskową dla jednej z płci? Dlaczego w dobie równouprawnienia wojna nie miałaby dotyczyć kobiet? Ktoś się włamał pani Mai na konto, skoro widać taki nagły zwrot w poglądach?
0
@Bykunn Pokazała, że w jednej chwili można wrócić do czasów gdy nie wsiądziesz w auto i nie przejedziesz jak dotychczas bez żadnej kontroli przez granicę i jeśli ktoś widniałby jako osoba którą armia chce widzieć w swoich szeregach , to miałby problem z ucieczką z kraju.
0
@Dynak Ludzie przyzwyczaili się, że mają otwarte granice, ale pandemia już pokazała jak łatwo je pozamykać w momencie zagrożenia. Jeśli ktoś rozważa ucieczkę z kraju to nich lepiej na spokojnie ogarnia temat już teraz, bo gdy do czegoś dojdzie to już na pewno nie będzie takie łatwe i przyjemne o ile w ogóle możliwe.
2
@Bykunn Łatwo napisać, trudniej wykonać. Myślisz, że co do tej pory trzymało ludzi w wojsku podczas wojny? Chęć obrony ojczyzny? Idea? Czy jednak strach przed karą za dezercję? Sugerujesz, że teraz ucieczka od poboru w czasie wojny uchodziłaby bezkarnie? Zwłaszcza gdyby miała się odbywać na masową skalę? Władze przymykałyby na to oczy?
1
@tomek8756 Rozumiem, że według pani Mai umieranie na rozkaz najeźdźcy mieści się w granicach praw człowieka?
@Bykunn Chęć ucieczki a jej realizacja to dwie różne sprawy. Ja nie mam aż takiej wyobraźni aby dopuścić do siebie wizję w której kilkanaście milionów Polaków ucieka z dnia na dzień z kraju. Jaka infrastruktura poradziłaby sobie z takim tłokiem? Wyobrażasz sobie te korki? A co do broni to w momencie wojny gdy wszelkie prawa etyczne i moralne zostają zawieszone warto mieć coś do obrony nawet nie przed obcym wrogiem ale przed wszelkiej maści szubrawcami, którzy ośmieleni brakiem kontroli powyłażą ze swych nor na polowanie.
0
@Azi Rozsądek nie ma tu raczej nic do rzeczy. Chodzi o obowiązujące prawo.
0
@sebasek99 Ale zdajesz sobie sprawę, że to posunięcie niesie za sobą konsekwencje? Takie, które odczujemy wkrótce w portfelu?
0
@Tomason O jakich szczepionkach mowa? O obowiązkowych czy dobrowolnych?
0
@Objectivo To po co wcześniej mówił, że niedługo zniosą?
0
@FC1899Barca To w końcu znoszą już te maseczki całkowicie czy jeszcze nie?
0
@olav Raczej nie - z tego co pamiętam to on już od dawna był niepokorny, więc to nie jest tak, że nagle przejrzał na oczy.
0
@PatrychoO Nie wiem o co chodzi, ale kojarzy mi się to z krajem Zulu-gula.
0
@wodztek97 W szerszej perspektywie to dla nas w tej chwili bardziej niebezpieczne jest to to co się stało w listopadzie na Białorusi. A jakoś to przeszło bez echa.
0
@Nieznajomy Jakoś dziwnym trafem nie ma takich zdań odnośnie Niemców. Tyle, że oni nie nazywają swych stadionów imieniem Hitlera i nie darzą czcią nazistów. Ich zbrodnie tez zostały w jakimś sensie rozliczone w Norymberdze. Wiadomo, że to nie chodzi o przeprosiny randomowych obywateli Ukrainy, tylko o oficjalne załatwienie sprawy miedzy głowami państw.
0
@Uukasz_93 Polecam książkę Limes inferior J.A.Zajdla.
0
@7black4 Sport ponad politykę.
0
@DaPidejpi Ale tam często są odpowiedzi nieraz wynikające z zupełnie innego toku myślenia - przykładowo wczoraj było pytanie - wymień rodzaj kuchni - gracze odpowiadali grecka,włoska a okazało się, że najwięcej punktów miała odpowiedź gazowa albo elektryczna.
0
@MrPGG Nie rozumiem jak w ogóle można zadawać takie debilne pytanie i się nad tym zastanawiać.
0
@DaPidejpi A w pytaniu było konkretnie, że o kraj pytają?
0
@Gaz Ale transfer Luuka okazał się jednak udany. Nie dość, że bez większego ryzyka bo tylko na rok i za małą kasę to kilka ważnych punktów uratował.