macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
44 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@nwchades Dobra, poddaję się. To uniwersum mnie już totalnie przerasta, ale koniec końców jestem przeszczęśliwy, że do niego nie należę.
0
Co znowu ten Balcerowicz zrobił?
9
@Criss18Barca "Ale na większości map świata w książkach Afryka jest reprezentowana w niewielkim wymiarze, po to, aby stworzyć efekt wizualny małej Afryki.
Manipulacja, pranie mózgu."
No nie, to nie chodzi o zamiar stworzenia efektu małej Afryki, tylko po prostu niemożliwie jest stworzenie odpowiednich rozmiarów na dwuwymiarowej mapie, dlatego powoduje to zniekształcenia w wielkościach.
Cytuję:
"Różne odwzorowania kartograficzne, takie jak popularna mapa Mercatora, wybierały konkretne właściwości (np. zachowanie kątów), kosztem innych, takich jak wierność powierzchni."
Ogólnie polecam poczytać z czego to się realnie bierze, a nie tworzyć jakieś kolejne żenujące teorie spiskowe...
1
@Sulimo + najlepsze dźwięki ever
3
@OBSERWATOR2021 WTF x2, to jest takie odklejenie, że w głowie mi się nie mieści :D
Jak Ty/Wy możecie na coś takiego mówić, że to jest lewicowa pseudonauka? Gdzie macie NAUKOWE DOWODY, że orientacja psychoseksualna i jej rozwój oraz płeć biologiczna i tożsamość płciowa to jest pseudonauka? Skąd Wy w ogóle macie takie informacje?
1. Każdy z nas ma orientację psychoseksualną, bo jest to nic innego jak hetero lub np. homoseksualizm, co jest FAKTEM.
2. Nie chcę mi się tracić czasu na szczegółowy research odpowiadając na te kompletne bzdury, więc posłużę się po prostu screenami z Chata GPT, który podał NAUKOWE DOWODY i badania z:
- WHO:
https://www.who.int/health-topics/gender/?utm_source=chatgpt.com#tab=tab_1
- APA (American Psychological Association):
https://ee.virginia.edu/blog/he-who-devours-book/706744449786593280-the-biological-contributions-to-gender-identity?utm_source=chatgpt.com
- i ogólny link do Wikipedii, która skupia sporo innych badań z innych, NAUKOWYCH źródeł:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sex%E2%80%93gender_distinction?utm_source=chatgpt.com
A tutaj screeny z mojego pytania i rozmowy:
https://zapodaj.net/plik-TdaZshvXLS
https://zapodaj.net/plik-03c2M6vYo8
https://zapodaj.net/plik-TvXSE769m8
Czekam na NAUKOWE obalenie powyższych kwestii poważnymi argumentami opartymi na badaniach i faktach, czas start prawicowcy!
@Roobo Ciebie też oznaczam robaczku :*
@Dzejkob97 To jest dramat, brak mi słów do tych ludzi i do ich głupoty.
11
@Dzejkob97 Szkoda gadać, to jest tak odklejona grupa społeczna, że czasami stawiam ich na równi z płaskoziemcami. Debilizm w esencji.
1
@clyde Jeszcze mam mnóstwo różnego rodzaju utworów na różnych playlistach, więc w niedługiej przyszłości też coś powrzucam. Stay tuned i miłego słuchania!
2
@Safrani Przecież nie ma tutaj nigdzie Realu Madryt
4
@Kgorecki2500 Nie wiem, pewnie gdzieś w Polsce :P
2
@macio_944
High Contrast - Time is Hardcore
Jamie xx - It’s So Good
Zamilska - Closer
Zamilska - Hospital
Laurent Garnier - The Rise & the Fall of the Donkey Dog
UK Apache with Shy FX - Original Nuttah 25 (Chase & Status Remix ft. Irah)
Fred again.. & Baby Keem - leavemealone
Leftfield feat Earl 16 - Rapture 16
BICEP | GLUE
KABEAUSHÉ - THESE DISHES AIN'T GONNA DO THEMSELVES
Avtomat - black lotus, white lotus
Forest Swords - Caged
Buunshin - i think i feel (VIP)
Aphex Twin - Blackbox Life Recorder 21f
4
@clyde Ogarnąłem listę 14 utworów, które może Ci się spodobają. Wrzucam poniżej w komentarzu, więc poza Clyde bierzcie z tego wszyscy!
Wybrałem różne utwory, bo ciężko jest dobrać coś bardzo podobnego do "Gosh", ale np. Time is Hardcore od High Contrast ma podobny, długi dźwięk przewijający się przez utwór jak w "Gosh". Niektóre utwory są bardziej standardowe, niektóre mniej, ale IMO każdy ma nieco skomplikowaną i nieoczywistą linię melodyczną. Może coś Ci/Wam się spodoba i sorki za spóźnienie :D
2
@Kessie w tej butelce po Kuflowym Mocnym to nie był browar tylko Twój zrypany bimber z Tajlandii, nigdy więcej
3
@fart @Luciano99 sorki, troche mnie poniosło po tych 14 Kuflowych Mocnych...
1
@HypeR @NeroTFP1 Jest z tym bardzo duży problem, aczkolwiek uważam, że to się powoli, ale jednak zaczyna zmieniać. Coraz większa jest świadomość depresji, terapii, psychologii etc. Mam nadzieję, że to się jak najszybciej zacznie przekładać na te druzgocące statystyki.
Pamiętajcie Panowie: jeśli macie jakiś problem, z którym sobie nie radzicie, to absolutnie to nie jest wstyd. Jesteśmy tylko ludźmi i każdego z nas może coś przerosnąć. Dlatego szukajcie pomocy u specjalistów, czy ogólnie w terapii. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że mi to bardzo pomaga i mimo, że jeszcze idealnie nie jest, to widać nieporównywalną poprawę w codziennym funkcjonowaniu.
27
@Roobo WTF, co tutaj jest antynaukową, lewicową wstawką? Istnieje coś takiego jak orientacja psychoseksualna, jak się rozwija i jakie są kierunki. Istnieją różnice pomiędzy płcią biologiczną, a tożsamością płciową:
https://pieknoumyslu.com/plec-biologiczna-a-tozsamosc-plciowa/
Ekspresja płciowa to też naukowe, psychologiczne określenie kwestii związanych z wyglądem i tożsamością ww. rzeczy.
Co tutaj jest antynaukową, lewicową wstawką, skoro wszystkie te pojęcia istnieją w nauce?
Co więcej: wszystkie kwestie związane z LGBT etc. są FAKULTATYWNE, a więc opcjonalne. Jest mnóstwo innych rzeczy, które są zawarte w tej edukacji zdrowotnej, a Wy na siłę antyinteligentnie przyczepiacie się do jednej kwestii, która i tak ma marginalne znaczenie. Dramat i wstyd, czyli w sumie nihil novi u prawicy.
4
Kultura, inteligencja, spokój, opanowanie, elokwencja, mądrość, zrozumienie z jednej jak i z drugiej strony. Może i tego tutaj brakuje, ale za to jest żenująco!
Niesamowita patologia. Gardzę...
"Bób, homar, włoszczyzna!"
0
@FcPortoFan1999 Na szczescie od nigdy, tylko na Twitterze sie wyświetliło:P
3
@July_6_BcN Mimo, że dzieli nas wiele, to po prostu się troszczę! Z @Comentateiro masz poczucie bezpieczeństwa przez wybitne doświadczenie życiowe i co najważniejsze: raczej szybki spadek.
4
@blakkudium No i być jakieś 120 lat starsza.
9
@July_6_BcN "Poza tym Popo jest dla mnie za młody."
To może @Comentateiro? :D
10
@Popitek12 Jeszcze jak! Ale spróbuj chociaż "Cristina", a nie "Cristiano".
4
@Starrk @JohnKennedy to prawda?
0
@Tasde Zazwyczaj też tak robię, ale coraz częściej gdy coś zostaje w miarę świeżego, ale nie chce się już tego jeść to nie wywalam, tylko daję do lodówki dla bezdomnych dzięki czemu się to nie marnuje. Oczywiście nie oddaję tam "chlebowego kamienia", tylko rzeczy, które jeszcze nadają się do spożycia.
13
@Rastafarnianin Mam coś równie memicznego co to absurdalne pytanie:
3
@Ku84fcb Memiczność.
0
@PIWOSZ89 Nie wiem, choć się domyślam.
3
Ploteczka o GTA VI:
- Produkcja Rockstara ma zaoferować najbardziej realistyczną wodę w historii gier wideo
- tylko nad elementem fizyki wody pracuje 20 top developerów
- budżet tylko na ten element to 200-300 mln $
- gra zaoferuje surfing, huragany, powodzie, realistyczne przypływy i odpływy
Klasycznie wrzucam jako ciekawostkę do której należy podejść oczywiście z dystansem. Zobaczymy po premierze ile z tego było prawdą, ale patrząc po jakości wody na trailerach/screenach oraz po tym, że to Rockstar - nie zdziwiłbym się, gdyby sporo z tego okazało się prawdą, tym bardziej, że podobne informacje pojawiały się z innych źródeł w przeszłości.
1
@July_6_BcN Raczej stosunek ambiwalentny, jednak na szczęście jak już mam coś załatwić służbowo to zazwyczaj Google Meet, który jest bardzo wygodny.
1
@kuz Ale ja mówię tylko o sobie, nie mam potrzeby patrzeć z perspektywy rolników etc., bo rozumiem, że to jest zupełnie inna perspektywa. Piszę tylko o swoim podejściu.
3
Ogólnie mogę powiedzieć jako introwertyk, piwniczak, aspołeczniak etc. itp. itd., że tegoroczne lato było bardzo przyjemne :)
Mało dni z chorą temperaturą 30+, zazwyczaj przedział 20-25 stopni, trochę przyjemnego słońca, trochę odświeżającego deszczu, ogólnie pogoda przez te ostatnie miesiące mało męcząca i po prostu normalna.
Oby więcej takich sezonów letnich w następnych latach!