23

Jeden z najlepszych meczów ostatnich lat. Coś pięknego i świetna reklama piłki. Półfinały zapowiadają się wybornie.

0

Zgadzam się, często mocno przesadzają, ale tutaj nie chodzi już o źródło, tylko o sam kontekst obrazka.

2

Myślę, że Jego rozwój może zależeć od... przyjścia De Jonga. De Jong może być dla Niego impulsem by więcej ryzykować, grać odważniej i pewniej.

19

Już niedługo:
Pff, Meszi bez Artura to by nie istnioł!

9

Wczorajszy dzień pięknie pokazał siłę futbolu wypracowywanego przez lata przez zawodników, trenerów, całe sztaby szkoleniowe które były pod skrzydłami Johana Cryuffa, a jeszcze wcześniej Rinusa Michelsa. Po latach futbolu bardzo bezpośredniego, rzemieślniczego i z mniejszą ilością artyzmu, wczoraj zwyciężył futbol kreatywny, odważny, pełen pasji i zaangażowania.

Dziś będę kibicować City, mimo całej sympatii do Tottenhamu. Będzie to coś pięknego, jak 3 na 4 kluby z tej samej filozofii (City włączam do tego grona ze względu na Pepa i po prostu ich teraźniejszy styl gry) będą w półfinałach najbardziej prestiżowych rogrywek świata. Będzie to wg. mnie duże zwycięstwo takiego podejścia do futbolu co dla mnie będzie cudownym doświadczeniem, bo w takim futbolu zakochałem się już na amen :)

No i chciałbym wspomnieć o Cristiano. Wczorajsza euforia Katalończyków była spowodowana nie tylko stylem gry Ajaxu i piłkarzami którzy do nas przejdą, ale również tym że Cristiano odpadł i tutaj nie powinno być nic dziwnego. Wszyscy wiemy jaki jest Ronaldo, jaki potrafi być... arogancki. Poza tym wszyscy widzimy różnicę w czysto piłkarskiej grze pomiedzy Nim, a Leo. Im wcześniej odpadł tym lepiej, bo tym prędzej odpadnie w walce o indywidualne nagrody i "uznanie" w mediach, a nie oszukujmy się - irytuje nas wywyższanie Ronaldo i tym bardziej irytowałoby nas to, że Krystyna miałaby szanse na ZP. A teraz już nie ma i z tego się bardzo cieszę. Liczę, że Leo w półfinałach i finale udowodni swoją wyższość. Zresztą nie musi udowadniać. Niech ją po prostu przypieczętuje.

0

Sporo ludzi to udostępnia, również poważnych gazet/mediów sportowych więc mało prawdopodobne by był to jakiś fake.

1

https://x.com/FutballTweets/status/1118355254637203457

Poza tym Ferguson już parę razy mówił o Messim jako o najlepszym, ale że po prostu Cristiano darzy większą sympatią czy coś takiego.

242

Sir Alex Ferguson po wczorajszym meczu: "Messi, którego ujrzałem przed 10 laty był na granicy zostania najlepszym. Messi, którego ujrzałem dziś jest najlepszym w historii."

Wielkie słowa.

12

"Kamery telewizyjne po meczu miały wyłapać sytuację, w której Chris Smalling chciał wymienić się koszulką z Leo Messim. Argentyńczyk odmówił."



Smolink to ten który mówił, że ma specjalny plan na Messiego tak? lol

13

Bardzo inteligentna i mądra odpowiedź Adamowicz. Z klasą. A ile się naczytałem komentarzy "wszechwiedzących" na fanpejdżach typu TVP Info jaka to Ona jest zła, bezczelna itp...

1

Barca i Ajax grają dalej w LM, poza tym wciąż grają o mistrzostwa swoich krajów. Ogłoszenie takiego transferu sprawiłoby niepotrzebny zamęt. Lepiej jest już poczekać na koniec sezonu.

0

Nie wiem, szanuje Cristiano, ale On często w swojej grze wydaje mi się tak pokraczny... bramki Go jedynie ratują.

7

Oficjalny fanpage Cruyffa na facebooku:
"Grać w piłkę jest bardzo prosto, ale grać prostą piłkę to najtrudniejsza rzecz na świecie.” #CruyffLegacy

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57090177_10156154691555796_6898332843110301696_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_eui2=AeFKu9CjWiVYmOQRhOJ_on5_XLV7ZapA6nH8l4Zdx7VgbawPvIY08ixyTO27z1K3gUaOwbpb1GXbc9JlOz2pEgKFC3vok7DObQp2FUoSs7yMNw&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=9c1c8a7954392db8efc7767ed84620ed&oe=5D414AE2

Coś pięknego. Dziedzictwo Cruyffa dziś zwyciężyło 2x. Cudowny wieczór.

5

Też mi nowość...

18

2 bramki Messiego w tym jedna przepiękna, Coutinho się odblokował również piękną bramką, jest blisko odpadnięcia Najpiękniejszego Piłkarza Wszechświata... TAK KURŁAAAAAAAAA!

1

Wszystko pięknie, ładnie, ale jest to bardzo słaby mecz Suareza :/
Szkoda, ale liczę że na półfinały będzie w 100% przygotowany.

91

Masakra, gol Cristiano omawiany przez większość czasu i rozdrabniany na czynniki pierwsze, a pierwszy gol Leo który był oczywiście dużo ładniejszy, w zasadzie bez porównania jeśli chodzi o artyzm, był ledwie wspomniany. Jakież to jest irytujące...

17

Hajto w końcu miał rację. Powiedział, że Rashford ma uderzenie a'la Cristiano. Chwilę później Rashford w mur.

7

Jak dla mnie właśnie teraz jest wyraźnie lepszy, ale paradoks polega na tym, że 7 lat temu przewaga Leo nad Ronaldo w mediach i na ustach wszystkich była wyraźniejsza niż jest teraz...

0

On jest zadeklarowanym kibicem Barcelony, więc chyba tylko po to. Nowickiego też mogliby zaprosić :D

0

No co, ośmiorniczki se gotujo. Przecież to takie super, Janusz z Grażyną pewnie już w Kauflandzie i "kupujom" by zdążyć na pierwszy gwizdek.

0

Są tam porozstawiane chorągiewki? ;)

2

A idź Ty...

1

Hmm, myślę że możesz spróbować NITRO z Browaru Stu Mostów, to jest coś podobnego. Ewentualnie Nitro Milk Stout z Left Hand Brewing, ale to raczej będzie bardzo ciężkie do dostania.

1

Dziś mam na meczyk mam Amok z Trzech Kumpli. Zobaczymy, coraz cieplej to mam dużą ochotę na wszelakie IPY etc. :)

1

Właśnie, AleBrowar ostatnio ma świetną serię DDH DIPA ich też bardzo cenię. Ich kultowy Rowing Jack to jedno z piw od których zaczynałem przygodę z kraftem :)

0

Kormoran, choć Oni zahaczają o krafty.
Z takich już totalnie nie kraftowych, to Perła nawet mi smakuje z tego co pamiętam, Jurajskie (regionalne) też jest niezłe. No i dawno temu Desperadosem się jarałem, ale to jest bardziej napój piwopodobny, niż piwo.
A Ty masz jakieś kraftowe i nie kraftowe?

0

Trzech Kumpli i ich Pan IPAni, moje ulubione piwo .
Poza tym jest masę browarów które lubię i cenię. Pinta ma spoko piwa, wręcz kultowe, Artezan i ich sztos "Samiec Alfa" na którego będę polować w tym roku, Rockmill, ostatnio Funky Fluid robi dobrą robotę i ma ciekawą ofertę.
A z zagranicznych to np. Dugges, Evil Twin Brewing, AleSmith, DeMolen (ich Weer&Wind to najlepsze piwo jakie kiedykolwiek piłem, świetne doznanie smakowe).

3

Będzie crossgenowy, Redzi o tym ostatnio zapewnili, poza tym mówili też że ich technologia jest przystosowana do następnej generacji konsol. A jak czytamy w informacji: "wybrani deweloperzy położyli już ręce na jego dev-kitach", to myślę że właśnie jednym z developerów jest tutaj CD Projekt RED.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?