0

PRAWA TELEWIZYJNE - oczywiście jeśli dane podane są prawdziwe

1. Anglia - 2,2 mld EUR za sezon
2. Hiszpania - 1,15 mld EUR za sezon
3. Niemcy - 1,135 mld EUR za sezon
4. Włochy - 0,95 mld EUR na sezon
5. Francja - 0,6 mln EUR za sezon

coś mi sie zdaje że jak się Tebas nie obudzi to niedługo i Niemcy i Włochy dogonią Hiszpanów i zaczną się jeszcze większe problemy dla klubów

https://www.sportmarketing.pl/aktualnosci/40891/najwieksze-kontrakty-telewizyjne-w-topowych-ligach-pilkarskich/

0

@AlwaysBlaugrana
za zeszły rok Hiszpania była dopiero na 4 miejscu

wygląda to mega słabo
https://www.transfermarkt.pl/statistik/5jahreswertung

1

@Cotutajsiedzieje
Gvardiola zezłomowany:)

1

@AlwaysBlaugrana
zasadniczo tak, jak jesteś poniżej limitu FFP na koniec czerwca to w dane okienko możesz wydać tylko 20% zysku i 50% zaoszczędzonych pensji to tak w skrócie,

a więc to prosta droga do dziadowienia ligi
dlatego La Liga z roku na rok jest coraz słabsza

a to nie przyciąga sponsorów, marketingu, praw telewizyjnych, czytaj czyli z roku na rok masz coraz mniejsze przychody, albo inaczej przychody ci nie rosną tak jak powinny bo świat nie stoi a konkurencja ma coraz więcej pieniędzy, czytaj masz coraz gorsze warunki do konkurowania z nimi

i tak to się kręci w kółko, już teraz Włochy, Niemcy czy nawet Francja wydają więcej na piłkarzy

jak to się kończy w zeszłym roku do fazy pucharowej wyszedł tylko Real, przecież to żenada La Ligi, a największa kasa jest w LM

Tebas pomału zażyna tą ligę

0

@karolup
nie no brak wyjścia z grupy nie zakładam nawet, przecież to byłby wstyd, z taką kadrą, po takim czymś powinien być dzień później zwolniony natychmiastowo
ja zakładam że będzie oki i 1/4 LM to powinien być cel minimum

0

@FCB_dimiC
bazuje na tym co mówi a kogo kupuje

chce szybkich skrzydłowych szeroko grających a kupuje Raphinha czy Ferran

przecież to jest kompletnie sprzeczne ze sobą

opiera grę na Dembele którego częściej nie ma niż jest

jasne plotki wiem ale zobaczymy co z tego wyniknie, bo niby mówił o skrzydłowych a zbudował sobie kadrę tak że właśnie takich jakimi chce grać brakuje a gra 4 pomocników

0

Cancelo + Lo Celso i kończmy to okienko:)

1

Xavi

nie kumam jak tu dużo osób go broni z transferów

wg mnie Xavi wydaje się lekko zagubiony bo po pierwsze nie wiem jak gramy do końca, po drugie nie ma ustalonego planu transferowego, niby chce PO ale z jednej strony Cancelo a z drugiej Foyth, przecież to zupełnie inne profile, powinno być jasno na PO ten jest planem A, ten planem B, a ten planem C i wszyscy maja taki sam profil, a na razie te plotki są sprzeczne
po trzecie niby mówi o szeroko grających szybkich skrzydłowych a do zespołu kupuje Raphinha czy Ferran, przecież to się w głowie nie mieści
po czwarte opiera grę na Dembele czyli uwaga piłkarzu który sezon w sezon nie zagrał 50% meczów nawet czyli w co drugim meczu średnio go nie ma, nie no świetny plan

owszem zrobił też wiele dobrego, ale wg mnie lekko jeśli chodzi o zarządzanie się pogubił

no cóż okres miodowy się skończył i w tym roku Europa to będzie albo wóz albo przewóz Xaviego

0

@Rewolucja123
Nie wyzywam. Powiedziałem tylko ze jeśli by nie wiedzial jak gra Ferran czy Raphinha to byłby debilem. A to ty zdajesz się sugerujesz ze jest debilem skoro twierdzisz ze on nie wie kogo mu kupują.
A Xaviego nigdy bym nie wyzwał wiec nie wmawiaj mi. Chyba se nie rozumiesz słowa gdyby.
Jak dla mnie Xavi nie wie co chce grać i to mnie przeraża LM w tym roku to będzie jego ostatnia szansa. Oby mu się udało bo mu kibicuje ale coraz więcej mam wątpliwości bo styl jest 5ez słaby

0

Czyżby Neymar blaugrana:) juz wkrótce?

0

@Rewolucja123
Oj to się zaskoczysz

0

@Rewolucja123
Ale jaka wizja mu się rozpada? Jak on nie ma wizji. Chyba ze mówisz o wizji z Dembele to gratuluję opierać wizji na kolesiu co gra pol roku.
Czy o wizji szerokich skrzydeł a kupowanie Ferran Raphinha. I skoncz pierdzielic ze to nie jego wybór bo to oznacza ze Xavi byłby debilem. Jak moze nie znac Ferran czy Raphinha. Iglada kilka meczów i wie co grają. Bez jaj.
A Neymar do nas wróci i jestem o tym przekonany coraz bardziej a Xavi ma pol roku na udowodnienie swojej wartości bo kolejna jego kompromitacja w Europie to powinna być jego dymisja

0

@Rewolucja123
Neymar jednak chyba wróci:)

1

@SelloutCrowd
A kto ci powiedzal że nie zarejestrujemy?
Barca studios kessie dembele. Jutro lub sobota wszyscy będą zarejestrowani

2

@Kgorecki2500
ale wiesz że on na hiszpańskich boiskach nie miał kontuzji

0

@ChampionLW
pewnie za Lewego

0

@Emhyr
też właśnie o tym słyszałem rozwiązanie umowy, wtedy tylko pensja ma znaczenie

0

@VegetaPolska
no już nie to samo, Barcelona musi znów grać coś fajnego w Europie, Real zresztą też, choć u was to nie problem i musi np. taki Bernardo Silva czy Neymar przyjść aby podnieść trochę ten prestiż zwłaszcza jak Benzema odszedł

dawniej to było CR7, Modrić , Benzema, Kroos

po drugiej stornie Iniesta, Xavi, Messi, Suarez, Neymar

a teraz Vinicius, Bellingham
a tu Lewy, Pedri, Gundogan

patrzę bardziej na piłkarzy ofensywnych bo w obronie nie budzą takich emocji

0

@BulaKG
dokładnie ja lubię la ligę lubie Valencię, Villarreal, Sevilla, Betis
a patrząc się dziej to tragedia

dla takiej Sevilli czy Sociedad wydatek 20-30 to nie powinien być problem

1

@BulaKG
gorzej że już Włochy, Niemcy i Francja więcej wydają niż kluby hiszpańskie

0

@Sysia11
wszedłem na strone Auchan i nie widać, skoro jest to pokażcie

1

MARKETING, MARKETING, MARKETING

to co Premier League robi dobrze a La Liga za sprawą Tebas kuleje

jeszcze kilka lat temu cały świat żył meczami Real Barcelona, a same kluby były naszpikowane gwiazdami, ale mocna byla też Valencia, Sevilla

Dziś ciągle te mecze budzą emocje ale nie nie mają już takiej wagi co by nie mówić, kasa z TV coraz mniejsza w porównaniu z resztą Europy, a kluby hiszpańskie mają problem z rejestracją piłkarzy a najlepsi odchodzą już do przeciętnych klubów

nie tędy droga Panie Tebas, niedługo obudzi się Pan w rzeczywistości że przeciętny angielski klub czy nawet włoski będzie w stanie wydać 30-40 mln a dla klubów Hiszpańskich to będzie problem bo postawiono na gówniane oszczędności i zażynanie a nie na marketing i rozwój

świat nie stoi w miejscu a Hiszpania przez Tebas stoi niestety i przykro się to ogląda

1

@Zoker
nie ma czegoś takiego, albo wrzuć link i udowodnij albo nie pisz kłamstw

0

@VegetaPolska
ty to widzisz chyba co chcesz widzieć

0

@Poloks
to tylko twoje domysły co byś miał w Barcelonie to po pierwsze
a realnei miałbyś Brozović i pewnie jakiś PO dobry a zespół realnei miałby szansę na sporą kasę i ze sprzedaży zawodników i z LM

zastanwiałeś się w jakim stopniu problemy klubów hiszpańskich z rejestracją wpływają na ich pozycję negocjacyjną

oczywiście że nie bo masz bardzo wąskie spojrzenie, a Tebas kalpie dziobem gdzie popadnie o FFP i potem Chekuweza czy jak się go pisze idzie za 20 mln, Kessie za 12,5 bo druga strona wie że klub musi sprzedać

już nie mówiąc o ile jest mniej kasy z praw telewizyjnych przez odpływ gwiazd z ligi

to są realne pieniądze ogromne co uciekły przez tak głupią politykę

po drugie nie nie mogą w dowolnym momencie zmienić bo zmiana możliwa jest tylko przed okienkiem nie w trakcie trwania

po trzecie jasne że FFP jest ustanowione przez Tebasa i La Ligę

po czwarte kto przyniósł CVC, kto chciał zmusisz i Barcelonę i Real do podpisania tego badziewia - Tebas, tak ten sam

także koleś nie pisz już do mnie bo żal mi czasu na twoje dyrdymały

żegnam

0

@Poloks
ahaha

koleś ale bankom to zależy na kredytach chyba wiesz że na tym zarabiają? czy nie wiesz? to teraz już wiesz

tak ale przedsiębiorstwo które nie jest nastawione na zysk tylko na wynik sportowy a zysk to sprawa drugorzędna i max powinien być ustawiony na 0+

ten sam Tebas co podsunął klubom CVC a mimo tak i tak mają ogromne problemy kluby z rejestracją, ale jak to miała być to taka świetna oferta, gdzie jakoś ani Real ani Barcelona ani Bilabo nie weszły w to bo był to syf

ależ oczywiście że FFP jest przez niego ustalone, kluby gdyby miały możliwość to bardziej by to poluzowały, bo widać ewidentnie do czego to prowadzi ale może wkrótce go zamienią i wróci normalność, bo teraz widać upadek ligi

a ty wracaj na białą stronę podszywko

0

@Poloks
ty chyba nie wiesz o co chodzi w klubie piłkarskim

to nie jest przedsiębiorstwo które ma przynosić zyski tylko byćpi razy oko na 0+ a przede wszystkim sportowo osiągać zyski

bez sukcesów sportowych nie zbuduje się mocnych finansów bo za sukcesami idą kibice, sponsorzy, markrting itd.

nie jest normalną sytuacją że wszystkie klubu oprócz Real mają problemy z rejestracją powtarzam 19 klubów z 20, nie jest więc prawdą że Baskowie sobie dobrze radzą

w tym roku liga hiszpańska pod względem wydatków jest poza TOP5, albo chyba na 5 miejscu daleko za Włochami, Niemcami czy Francją, a gdyby nie Bellingham pewnei byliby za Portugalią czy Holandią

to żenujące i doprowadzi wkrótce do zapaści ligi

Tebas to koleś który spowoduje upadek ligi, bo mniej gwiazd to ciągle też mniej kasy z praw telewizyjnych i to będzie sie tylko poglębiać na niekorzyść

0

@Poloks
ale to pierwszy lepszy z brzegu przykąłd

Real Betis uwaga nie może zaresjtrowac Collado

jak tak dalej pójdzie La Liga niedługo wypadnie poza TOP5 bo już we farncji wydają większe kwoty na transfery i wzmocnienia, a w Hiszpanii gby nie Real wyglądałoby to fatalnie

1

@Poloks
z 1/2 LM czy zwyciestwem w LE? na taki klub to powinna być kosmiczna zmiana bo pensji nie mają wysokich, ale Tebas nieuchronnie chce upadku ligi

0

@Deviler
no nie jak odskakuje 40 kilka punktów to wygląda to dobrze i przeskakuje skocznie 2 razy:) ma nowego starego trenera znowu:) to największy talent skoków ostatnich lat

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?