0

@MichuZ44 A mi właśnie zupełnie nie siadł, chociaż widzę, że oceny faktycznie ma wyśmienite.

0

@Gall Aktualnie na studiach przydaje mi się np. w matematyce. Dla przykładu, może ci podać krok po kroku wyjaśnienie, dlaczego coś działa tak, a dlaczego nie inaczej. Robi to w ułamek sekundy. Pokaże ci, jak rozwiązać dowolny przykład, co robić w konkretnych sytuacjach... W podręczniku zazwyczaj masz tylko kilka przykładów z rozwiązaniami. A jeśli nie rozumiesz czegoś w rozwiązaniu - to już jest twój problem. Już nie wspominam o tym, że nie musisz przez 2 minuty szukać czegoś w tekście, jak coś akurat zapomniałeś. Nie musisz też przez pół dnia targać ze sobą podręczników i niepotrzebnie obciążać pleców.

0

@Gall Znaczy ja jestem wielbicielem AI, ale nie wyobrażam sobie jeszcze, żeby rozmawiać z nią jak z człowiekiem. Może jak wypuszczą tegoroczne modele się to zmieni? Kto wie.

3

Takich rzeczy, to nawet największy optymiści AI nie przewidzieli. AI dominujące na platformie, która opiera się na kontakcie człowieka z człowiekiem...

0

@Gall Ale co nas powstrzymuje przed połączeniem obu systemów? Nauka z chatem-gpt, sprawdzanie wiedzy w tradycyjnym formacie. Przecież nikt nie mówi, że uczniowie powinni mieć odpalonego chata przy pisaniu sprawdzianu, opowiadania albo rozprawki. (co zresztą byłoby zupełnie bezsensowne, bo już teraz chat gpt wykona lepiej 99% zadań, które mógłby zrobić uczeń szkoły średniej)

0

@Zoker "Przecież szkoły to robią w miarę możliwości. Nie miałeś nigdy żadnej lekcji z użyciem programów komputerowych? "

Do wyświetlenia podręcznika / filmu na ekranie? Owszem, tutaj plus dla szkolnictwa. Poza tym? Ja akurat miałem, ale to akurat tylko dlatego, że uczyłem się w technikum na profilu programisty, więc to było nieuniknione. W klasycznych przedmiotach nie kojarzę.

"Trzeba było pytać się nauczycieli, oni też potrafią wytłumaczyć. I ponownie, możesz sobie w domu śmiało przeanalizować, jeśli Ci zależy."
Z czasów, gdy ja się uczyłem, to wszyscy, którzy chcieli się uczyć - albo uczyli się w domu, albo płacili za korki. Ja akurat nigdy nie miałem z tym problemu, ale tak to wyglądało. Jeśli mamy 5 godzin matematyki w tygodniu, a uczniowie i tak muszą płacić za korepetycję, to jest coś nie tak, nie uważasz?

"Ale Ty chodziłeś do szkoły? Większość uczniów jest na lekcjach znudzona, a komórka to dla nich oderwanie się od szarej rzeczywistości i zabijak czasu."
Tak samo, jak kiedyś oderwaniem się od szarej rzeczywistości było rysowanie w zeszycie i gadka szmatka z kolegami. Nie da się tego wykluczyć.

3

@Zoker Jak się z góry zakłada, że uczeń jest dla szkoły wrogiem, to można dojść do takich wniosków, to prawda. Na razie sytuacja jest taka, że szkoła tworzy ludzi zupełnie nieprzystosowanych do obecnego rynku pracy. Żeby to zmienić, trzeba by zaadaptować się do przemian technologicznych. Tego nie można po prostu igonorować i udawać, że tego nie ma.

Z plusów, to sztuczna inteligencja przeanalizuje twoje zadanie, wskaże ci w sposób przystępny, gdzie popełniłeś błędy i jak to poprawić (co bardzo rzadko zdarzało się w szkole, przynajmniej gdy ja do niej chodziłem).
Może też stworzyć ci zindywidualizowany plan / metodykę nauki.
Nie zmusi cie do niej, to prawda. Ale jeśli jedyną funkcyjną rolą nauczyciela w systemie szkolnictwa ma być zmuszenie cię do nauki, to chyba nie tędy droga?

Innym plusem jest też zlikwidowanie mafii podręcznikowej, bo teraz nie ma dosłownie żadnego powodu, by korzystać z podręcznika, gdy każdy LLM obecnie jest w stanie go zastąpić i w bardziej przystępny sposób podać wiedzę (zwłaszcza, jeśli mówimy o zagadnieniach ze szkół średnich).

1

@Zoker A to już jest problem szkolnictwa, że mamy takie potężne narzędzia do dyspozycji, a nie jest w stanie dla nich znaleźć zastosowania edukacyjnego.

2

Mamy 2026 rok, sztuczna inteligencja napisze ci w kilka sekund dowolne zadanie z poziomu studiów, a tempo jej rozwoju obecnie znacznie przewyższa tempo nauki przeciętnego człowieka, ale szkoła dalej będzie udawać, że internet nie istnieje i wszystko jest tak, jak 200 lat temu w systemie pruskim.
https://x.com/nyxxana_/status/2010757520621539337

0

@takisobiektos Ano, z trenerem faktycznie był konflikt, zapomniałem już. Ale tak na boisku, to się grzeczny chłopak zrobił, jak sobie to porównasz z tym co było dawniej.

0

W przypadku Viniciusa to jakiś potężny glow up mentalny nastąpił. Nadal często symuluje, do tego bardzo zszedł z formą, ale pamiętamy jak jeszcze parę sezonów temu wyśmiewał każdą niekorzystą decyzję sędziego, wyszczerzał się, podskakiwał, cały czas wdawał się w utarczki z kibicami i z zawodnikami, robił z siebie męczennika. Przynajmniej mi się wydaje, że teraz już prawie tego nie robi, a przynajmniej nie ponad takie zwykłe standardy boiskowe.

1

@mekston Dokładnie tak, ale też z tego, co obserwowałem, to przy tych wielkich okazjach xG jest ważne, ale też liczy się interpretacja akcji (algorytmu, albo człowieka, nie wiem jak to tam konkretnie wyznaczają). Przeciętnie tak powyżej 0.25 xG jest wielka szansa, ale właśnie nie zawsze.

2

Lewandowski bezlitośnie wytargał ucho Viniciusa. Zawieszenie na 5 następnych spotkań to moim zdaniem minimum za takie niesportowe zachowanie.

1

@mekston Nah XD. Nawet kluczowe podania, to tylko podania, które kończą się strzałem. W takich ogólnych statystykach chyba nie ma żadnego porządnego miernika takiej realnej kreacji.

1

@mekston Tylko stworzone duże okazje to też jest statystyka, która jest zaliczana tylko w przypadku strzału.
Taki Olise np. wykręcił 11.10 xA, Fernandes 5.07 xA
Z tego co widzę, to i tak Yamal byłby na drugim miejscu

4

@Jakchcesz Odważny i ofensywny styl gry XD. Muszą się pogodzić, że to nie leży w ich DNA

11

Żeby się zaraz nie okazało, że kontuzja Mbappe się przedłuży, bo musiał straszyć na ławce i zagrać 10 minut w superpucharze.

0

@ZuczekFCB1899 Jeśli wierzyć statystykom, to obecnie Yamal ma znacznie więcej asyst, niż powinien (xA 6.34), czyli koledzy z drużyny raczej mu pomogli w robieniu statystyk, niż przeszkodzili.

4

Szanują Pana Roberta w Madrycie.

13

Nie no, panowie. Ten złodziej ma być trenerem Realu?

1

Czy ja dobrze widzę, że koledzy z Al Nassr znowu zasabotowali wielkiego Cristiano i niestety, ale to będzie kolejny sezon bez mistrzostwa?

8

Gen madrycki jest w nim silny.

0

Ledwo Mbappe przyszedł do Realu, a już dwóch trenerów zwolnił. Leci po rekord Lewandowskiego z kadry.

3

@Hosh Pieszy ma myśleć? To nie dobra tak mówić, po co tak robisz? Przecież mamy przepisy! Prawo boskie, które przewidzi każdą sytuację na drodze, a w razie co, to na pewno ręka Boga zatrzyma pędzący samochód.

14

Mecz był przesądzony zanim się zaczął.

1

@Beztroskii Szkoda, bo Robercik pewnie wyśrubowałby swój rekord i pobił ten Mullera o golach w Bundeslidze. Mogł Flick tak jeszcze z rok, dwa posiedzieć w Bayernie

2

@Sysia11 Yamal tutaj jest najbardziej jechanym piłkarzem zaraz po trzech jeźdźcach apokalipsy. Strach pomyśleć co by było, jakby faktycznie złapał gorszą formę...

0

@ShawnC Nie no, może gówno totalne to trochę przegięcie z twojej strony. Był to taki solidny skrzydłowy, który robił bardzo dobre liczby, ale niewiele poza tym.

0

@Michal1975 Wystarczy obejrzeć sobie jego bramki, by wiedzieć, że i tak ładowałby luźno 30+ goli w sezonie

0

Pamiętam, jak kiedyś za Xaviego ktoś napisał dla beki komentarz, że Rapha jest lepszy od Mbappe... Nostradamus.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?