0

No to Alvarez odpada, go trzeba mocno doszlifować.

19

@MichuZ44 Sterylizować. Od czegoś jest możliwość adopcji.

0

Wcale bym nie był taki pewien co do Roberta, może też Rashford wyjść na 9tce.

1

@PeRRy Teraz najbardziej chwalony jest Claude Opus 4.5 i to raczej ten model się zwykle przewija w kontekście gadki o zastępowaniu programistów.

Natomiast co do opinii twojego menadżera, to jest w niej pewien problem. Kto zabroni klientowi zapytać AI, co powinna jego apka robić i jakie ma mieć funkcjonalności? W ostateczności mogłoby to przybrać formę inteligentnego kreatora aplikacji, w którym klient po prostu odpowiadałby na pytania dotyczące niektórych funkcji, ale to agent AI decydowałby o całościowym kształcie. Oczywiście do tego daleko... Ale czy aż tak daleko?

Pewną barierą na razie są na pewno finanse, bo za taką usługę AI też musiałoby otrzymać sowitą zapłatę (a raczej jego dostawca). Natomiast te koszty operacyjności AI maleją wykładniczo, co widać jak na dłoni. Jeszcze niedawno w wersjach darmowych można było przesyłać maks. 3 zdjęcia dziennie, teraz nie ma limitu. Podobnie ograniczony był deep research w wersjach płatnych, u mnie w Gemini to było 5 na miesiąc, a teraz nie ma limitu. W generacji zdjęć to samo, dawniej kilka zdjęć dziennie maks, teraz bez limitu. Patrząc na to, że budowa centrów danych na świecie ruszyła jak z byka, to pewnie te koszty będą tylko maleć.

Inną barierą jest wciąż jakość takiego rozwiązania, dlatego czekamy na nowe, mocniejsze modele.

4

@blakkudium Najmniej fizyczny obrońca z Serie A:

8

Dzisiaj Robercik się przełamuje, nie ma innej opcji.

1

Mbappe zje ten rekord Cristiano w Lidze Mistrzów

5

Haalandzik come to Barcelona, maszyna Flicka czeka aż ktoś w końcu wykorzysta te wszystkie setunie.

1

@Rifek Bardziej chodzi mi o samą rzeczywistość przeciętnego człowieka, bo w "Roku 1984" obserwujemy skrajną biedę i upodlenie, a także zanik jakichkolwiek relacji społecznych. Absolutna kontrola to jedno, z czym się zgadzam, w resztę nie wierzę.

W "Limes inferior" również mamy kontrolę (poprzez rozbudowany system klasowy), ale jest ona znacznie bardziej subtelna, jednostka ma uczucie pozornej wolności (to, co obserwujemy dzisiaj).

Oprócz tego cała rzeczywistość - koncept klucza, który jest jednocześnie identyfikatorem, portfelem i całą resztą papierologii (czyli w sumie obecny telefon), bardziej rzeczywiste w kontekście współczesnych realiów koncepty - dochód podstawowy, sztuczne zapotrzebowanie na pracę, itd.

Wiadomo, że "Limes inferior" też jest zakamulfowanym pod przykrywką sci-fi opisem ówczesnych realiów komunistycznych, ale wg. mnie zawiera znacznie bardziej prawdopodobną wizję przyszłości.

1

@catalanian09 "AI bedzie zawsz etak dobre jak informacje ktorymi zostało nakarmione."
Tak samo, jak człowiek ;)
Zresztą, znamy przykłady modeli AI, które uczyły się przez wzmacnianie (czyli bez danych treningowych, za wyjątkiem ogólnych zasad) i osiągnęły przez to znacznie lepsze wyniki niż te uczone klasycznie. Np. AlphaZero (tylko przez wzmacnianie), które znacznie przewyższyło wyniki AlphaGo (uczonego najpierw na partiach ludzi, a dopiero później przez wzmacnianie).

1

@Eric_Abidal_22 To też jest ciekawe, bo jeśli AI kiedyś doścignie i zacznie zastępować seniorów, to pewnie niedaleko będzie też do zdolności samoulepszania (technologiczna osobliwość?). A to z kolei na pewno drastycznie przyśpieszyłoby prace nad robotyką oraz innymi podejściami do AI niż LLM (np. world models) itd. Aż chce się żyć, by zobaczyć to wszystko, co może się wydarzyć w nadchodzących latach.

Może też być tak, że czekamy na spektakularne przywalenie w ścianę, ale oby nie :)

0

@clyde No dla Yorka to chyba trochę za zimno

2

@ranger3120 A ja myślę, że właśnie mocno nietrafiona. Zdecydowanie bardziej widzę przyszłość jak w "Limes inferior" Zajdla.

1

@AssisMoreira Nikt nie wie, dokąd to prowadzi. Równie dobrze wkrótce może się okazać, że skalowanie nie będzie przynosić oczekiwanych skutków, a pomysły na nowe architektury przestaną się pojawiać. Natomiast obecnie AI powinno być priorytetem w świecie technologii i tak też się dzieje, wszystkie big techy w to idą.

0

@lucca87 eurosków oczywiście

0

@barcanawieki Za 70-80 mln brałbym Alvareza, mimo całej mojej niechęci do tego transferu.

3

@Filipem Oby Flick tu siedział jak najdłużej. Ale domyślam się, że pewnie wyrzucą go przy pierwszym poważniejszym kryzysie.

1

@Eklerek Ale marketing ma mocny ten szajs, byłem w kinie dwa razy na przestrzeni osatnich 3 miesięcy i dwa razy widziałem ten zwiastun

3

@misterio AI musiałoby być ogromną bazą danych (skompresowanych bezstratnie), żeby nie halucynować. Obecne AI jest czymś w rodzaju kompresji stratnej i to nie do uniknięcia, ale czy to jest problem?

Owszem, AI nie zacytuje ci 1:1 definicji z dokumentacji (bez dostępu do internetu), ale posiada ono w sobie aproksymację tych definicji, która wystarcza, do ich "zrozumienia". Dla przykładu, poprosiłem AI o cytat z pewnej części sagi wiedźmińskiej.

Cytat z AI: „Kompania – mruknął wiedźmin, kręcąc głową. – Kompania, rzec by można, od siedmiu boleści. Poeta z lutnią. Dzika i porywcza łuczniczka. Gadatliwy wampir. I gnom, który pomylił kierunki."
Cytat z książki - "– Kompania mi się trafiła – podjął Geralt, kręcąc głową. – Towarzysze broni! Drużyna bohaterów! Nic, tylko ręce załamać. Wierszokleta z lutnią. Dzikie i pyskate pół driady, pół baby. Wampir, któremu idzie na pięćdziesiąty krzyżyk(...)"

Widzimy, że AI poradziło sobie całkiem dobrze, nawet mimo tego, że musiało halucynować. Nie wypluło mi cytatu 1:1, ale zawierał on w sobie ducha tej sceny. Wszystko, co się tam powinno znaleźć, było tam.

Już nie wspominając o tym, że w gruncie rzeczy, człowiek też halucynuje...

1

@Bolton Też jestem tego zdania, ale czekam na nadchodzące modele. Jeśli znowu okażą się kilka razy mocniejsze od poprzednich... Na to się zapowiada, patrząc na postępy w architekturze i skalowanie.

5

@lithotripter Nigdy nie spotkałeś nikogo, kto indentyfikuje się jako osoba deweloperska?

4

Twórca Node.js: To koniec ery pisania kodu przez ludzi.

1

@Safrani Koledze odpowiadałem, to o Gholizadehu.

1

@D10SLEO "Początek miał kiepski" Masz na myśli to, że pół sezonu siedział w szpitalu, a drugie pół grzał ławę? Zagrał co prawda 10 spotkań, w których nie miał żadnego udziału bramkowego. Sezon później znowu połamany przez pół roku, ale tutaj przynajmniej coś grał i nawet nieźle, ale w obecnym wrócił do starej formy.

Jednak czego innego czekujemy po zawodnikach, dla których łamie się rekordy transferowe.

1

@Safrani Trzymam kciuki, bo pamiętam, jak Lech wyszedł na Gholizadehu :/

0

Widzew Łódź pobił rekord transferowy Ekstraklasy i sprowadził Osmana Bukariego za 5,5 mln.

Rekord transferowy za odrzutka z MLS'u? Gdzie emeryci z Europy urządzili sobie plac zabaw? Oby to się nie skończyło potężnym flopem, ale ciężko mi sobie wyobrazić inne rozwiązanie.

2

Wspaniały film dokumentalny o tym, jak grupa informatyków wygrała nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Zastosowanie AI do przewidzenia struktury wszystkich białek znanych nauce to chyba największe dotychczasowe osiągnięcie, jakiego dokonała ludzkość za pomocą sztucznej inteligencji. Warto poświęcić tę godzinę i przesłuchać.

Najpiękniejszy moment był chyba wtedy, gdy udało już się dokonać przełomu i zamiast to zmonetyzować, Hassabis bez wahania stworzył publiczną bazę danych wszystkich tych struktur, dostępną dla każdego.

1

@draxidox Dobry argument... jak na przedszkolaka

0

@cool1899 Gabriel...

6

Gdzie tam Alvarezowi do Suareza (sprzed transferu do Barcy rzecz jasna, bo tak to nie ma porównania)... Ale jeśli miałbym na siłę znaleźć jakiś plus tego transferu, to może w końcu mielibyśmy piłkarza, który potrafi strzelać wolne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?