4

I za 2 dni wszystko ucichnie i po temacie

4

Chyba Sevilli xd

0

Z pewnej grupy sportowej na Facebooku do której należę. Myślisz że jedynie na tych stronach które wymieniłeś.mozna to zobaczyć?

0

Nie mógłbym, bo z żadnej z tej strony nie kopiowałem

2

No patrz. Jakoś przejrzałem całą stronę i nie znalazłem takiego wpisu.

3

Ponoć sprawa Ramosa i jego dopingu zakończyła się pouczeniem dla lekarza Realu. Tak jest napisane w tłumaczeniu artykułu Football Leaks

Sergio Ramos zażywał środki dopingujące przed finałowym meczem Ligi Mistrzów z Juventusem w 2017 roku? Poniżej tłumaczymy dokumenty "Football Leaks".

Źródło: Der Spiegel.

Było tak. W niedzielę, 4 czerwca 2017 r., buteleczka zawierająca 110 mililitrów moczu Sergio Ramosa dotarła do laboratorium antydopingowego w Seibersdorf w Austrii. Nosiła numer 3324822 i przybyła z Walii. Piłkarza poproszono o oddanie moczu po finałowym meczu z Juve. Pobrano mu także krew. W Cardiff Real Madryt i Stara Dama walczyły o Puchar Europy.

Miesiąc później szef laboratorium badającego próbkę wysłał raport do UEFA. Poinformował, że w moczu piłkarza znajdowały się śladowe ilości deksametazonu, który oprócz działania przeciwzapalnego i przeciwbólowego pomaga zwiększyć koncentrację i pobudza zmysły. Może wprowadzić organizm w stan euforii. Zasady określone przez Światową Organizację Antydopingową są jasne. Deksametazon można zastosować, ale lekarz klubowy ma obowiązek poinformować o tym Komisję Antydopingową. Jeśli tego nie zrobi, a substancja zostanie wykryta u gracza, zostaje to uznane za stosowanie dopingu.

Lekarz Realu tego nie zrobił.

Obowiązkowo w raporcie załączonym do próbek gracza "kontrolowanego" należy wypisać listę leków jakie zażywał w ostatnich 7 dniach.

Sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego, została zamieciona pod dywan, co kładzie cień na walce UEFA z dopingiem. Oczywiście Real Madryt został poproszony o wyjaśnienie sprawy i lekarz klubowy wysłał list, w którym tłumaczył, że to jego błąd. Poinformował, że zrobił Ramosowi także zastrzyk z leku o nazwie Celestone Chronodose w ramię i kolano, ponieważ gracz cierpiał na urazy tych części ciała. Ten lek ma działanie również przeciwzapalnie. I jest zakazany przez Światową Organizację Antydopingową.

Ramos długo nie mógł się wysikać (częsty problem u piłkarzy po meczach, podaje im się więc piwo bezalkoholowe). W pokoju Komisji Antydopingowej pojawił się tuż po ceremonii wręczenia pucharu. Po północy oddał mocz. W międzyczasie odwiedzili go były Król Hiszpanii, Juan Carlos i premier.

Lekarz Realu wziął wszystko na siebie, przyjmując rolę kozła ofiarnego. Poinformował UEFA, że to był błąd ludzki i nigdy nie miał zamiaru naruszać przepisów. W odpowiedzi dostał pouczenie, aby zachowywał najwyższą ostrożność następnym razem i nie popełniał podobnych błędów.

0

Serio? No to elegancko i czekać na oficjalke :D

0

Glik, Pazdan, Cionek

8

Kurka wódka. Straciłby resztki honoru gdyby to była prawda. Marzy mi się, żeby to było prawdziwe info :D

0

Ale mi nie chodzi czy pisał na kolanie jadąc autobusem czy w profesjonalnym studiu mając ludzi obok siebie. Mi chodzi o muzykę:)

0

Mam pytanie do fanów rapu. Czy Waszym zdaniem 2Pac jest troszkę przereklamowany? Mam na myśli to, że był dobry jak najbardziej. Ale jednak nie tak świetny na jakiego go robią? Oczywiście to tylko moje zdanie i liczę na normalną dyskusję bez spięć :D

0

To zdanie też powinno

1

Setonal :D

1

Pomysł dobry lecz wykonanie średnio mi się podoba. Co nie zmienia faktu że pewnie się skuszę:)

0

Za ta cenę to chyba ich buty kupią

35

Robią to samo. A Ronaldo jest chwalony ze skupia się na nowym klubie, a Messi krytykowany że zostawia kadrę w potrzebie:)
A co do pytania. Ronaldo nie gra do końca roku w kadrze :D

0

A dlaczego by do nas nie pasował?:)
Bo właśnie moim zdaniem on pasuje do nas najlepiej z obecnych napastników innych klubów:)

0

Chyba chwast narodu:)

2

Cieszymy się, że masz spodnie za ponad 400 zł. Szacun na dzielni za To. Ale kolega chyba chciał coś w okolicach ceny które przedstawił i chodziło mu o komplet a nie same spodnie

2

David Villa:P

1

Malwarebytes polecam bardzo :)

0

Wiesz jak to Jest, człowiek doda ankietę i przypomina mu się parę nazw :)

0

Robiłem z pamięci jak to zawsze bywało A więcej miejsc nie było więc proszę każdego o wyrozumiałość i wybranie z tego co jest ;P

1

Jako że lubię zrobic ankietke na temat Polskiego rapu, podsyłam kolejną :)
Twórczość którego Polskiego rapera podoba Ci się najbardziej na chwilę obecną :)
Nie uwzględniłem np. Magika bo chciałem żeby były to osoby które tworzą obecnie lub skończyli w niedawnym czasie :)
https://www.strawpoll.me/16870344
Zapraszam :)

0

Jak dla mnie jest dobra drużyną, mimo że ich nie lubię to muszę to przyznać. Ale jak dla mnie nie są 4. Drużyną w świata. Jest od nich kilka lepszych drużyn. Co nie zmienia faktu, że trener zrobił naprawdę świetny i bardzo młody skład. Na przyszłych Mistrzostwach jeśli nic się nie posypie kandydat do medalu

0

Ja osobiście już dawno pisałem że Van Dijk obecnie jest dla mnie najlepszy:)

4

Obecnie Van Dijk :)

3

Haha stare ale zawsze dobre:D

0

I niech ktoś powie. Jak to traktować na poważnie?

1

Przecież.obie są poprawne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?