0

@Herato "dekadę temu" a dzisiaj połowa z nich wciąż w kadrze:D

5

Kwalifikacje do MŚ 2026 - Azja kolejki 7 i 8.

Japonia - Bahrajn 2:0. Takefusa Kubo z golem i asystą, a Daichi Kamada z golem. Zagrali też Takumi Minamino, Hidemasa Morita (Sporting), Kaoru Mitoma (Brighton), Hiroki Ito (Bayern), Wataru Endo, Ayase Ueda (Feyenoord) czy Ritsu Doan (Freiburg).

Japonia - Arabia Saudyjska 0:0. Japonia pewna awansu i na Saudyjczyków wyszli nieco zmienionym składem. Ogromna przewaga ale pomimo tego i pomimo takich zawodników jak Kubo, Maeda, Minamino, Kamada nie udało się strzelić bramki. U gości wszystkie tuzy z Al Hilal, Nassr czy Al Ahli.

Iran - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:0. Sardar Azmoun (Bayer, Roma) z golem, a z asystą Saman Ghoddos (niedawno Brentford). W składzie też Alireza Jahanbakhsh (Feyenoord, Brighton).

Iran - Uzbekistan 2:2. Mehdi Taremi dublet dla Iranu, Sardar Azmoun z asystą. W składzie Saman Ghoddos czy Ali Gholizadeh (Lech). U gości Eldor Shomurodov (Roma) i Abdukodir Khusanov (City).

Skoro Uzbekistan to w drugim meczu Uzbekistan wygrał 1:0 z Kirgistanem. W tym meczu napastnik Romy - Shomurodov spudłował karnego.

Korea Południowa dwa mecze 1:1 - z Omanem i Majkelem Jordanią. z Omanem Hee-Chan Hwang (Wolves) strzelił gola, a asystował mu Kang-In Lee z PSG. W drugim meczu asysta Sona do Jae-Sung Lee z Mainz.

Tyle z bardziej istotnych. Dodam jeszcze, że Indonezja trenowana przez Kluiverta dostała 1:5 od Australii, ale i wygrała 1:0 Bahrajnem. Tym samym zachowują jeszcze szansę na awans.
Z Azji w tej chwili pewna awansu jest tylko Japonia.
Japonia, Iran i Korea Południowa nie przegrały jeszcze żadnego meczu w swoich grupach, w tej fazie (to trzecia runda kwalifikacyjna).

Azmoun i Taremi z Iranu mają po 4 gole, ale jest czterech (powiedzmy, że nieznanych) zawodników z pięcioma trafieniami. Do tych bramek obaj również zanotowali po 3 asysty.
Son z kolei 3 gole i 3 asysty.

W czerwcu ostatnie dwie kolejki kwalifikacji.

Niebawem Ameryka Południowa i Afryka.

2

@Encore oni mogą:D

4

Zdecydowanie Raph przesadził w tym "wywiadzie" z Romario. Oczekuję od kapitana swojej drużyny (często nim bywa) szacunku i wyświechtanych sloganów.
Oczekuję, że zawsze i wszędzie będzie odnosił się z szacunkiem do rywali i mam nadzieję już zawsze słyszeć to samo co na śmiesznych konferencjach.
Uważam też, że podpuszczony przez Romario powinien powiedzieć coś w stylu "ale nie panie Romario, to nie dobra tak. Tak nie wolno mówić".

Oczekuję też, że przed każdym meczem mój kapitan jak i cała drużyna będzie wychodziła z nastawieniem "przepraszam, że żyję. Bardzo chcielibyśmy wygrać, ale jeśli nie wygramy to się nic nie stanie."

Niektórzy to mają takie klapy na oczach na tę Argentynę, że aż nie dowierzam.

A teraz na poważnie. Oczekuję od swojego klubu - a zwłaszcza kapitana właśnie tego, że oni będą nastawiać się na każdego rywala tak, że mają ich "pieprzyć". Czy to jest Osasuna, Bayern, Real czy Liverpool. Chce ducha walki i zaangażowania.
Nie wyszło? Ok, gratuluję przeciwnikowi i postaram się następnym meczu ich "pieprzyć".

Rozumiem, że nastawienie się na walkę takimi słowami to obrażenie najświętszej Argentyny, ale już jak takie klauny jak Otamendi czy Enzo świetnie się bawiący do słów ": „Wpuść na boisko Raphinhę, sku***syna!” czy „Minuta ciszy... dla Raphinhi, który jest martwy” to pełen luzik?

1

@BorzyKrzys pooglądaj mecze w strefie Concacaf właśnie. Jeśli lubisz takie "widowiska" to idealne dla Ciebie.

6

@Jakchcesz ale prychłem:D

3

@Encore Jordan to nawet ze swoimi jechał:D
Polecam każdemu "The Last Dance" o Bykach.

0

@Rifek to wcale nie jest najgorsze:)

1

W ogóle te 4 mecze to kawał historii jakby spojrzeć na poszczególnych zawodników w składzie.
- Argentyna - Brazylia i 37 letni Otamendi.

- Chile - Ekwador i mamy naszego Vidala 37, Eduardo Vargasa 35, a po drugiej stronie wiecznie młody Enner Valencia 35.

- Kolumbia - Paragwaj. Tutaj może bez wiekowych ludzi, ale jednak nazwisko Jamesa rozgrzewa kolejną dekadę.

- Wenezuela - Peru no i tu wspomniany wcześniej 41 letni Guerrero.

Argentyna - Brazylia - w bramce gości kolega CRa z Arabii. Szybcy Brazylianie wymęczą Argentyńczyków. Myślę że oni tego nie przegrają, tylko ten bramkarz…

Paragwaj druga drużyna z najmniejszą ilością straconych bramek. Myślę że Kolumbia z Jamesem, Duranem, Diazem i Ariasem dzisiaj pokażą siłę.

8

Chłop jest nieśmiertelny:)

41 letni Paolo Guerrero kilka dni temu kolejny gol w kadrze Peru a już za chwilę znowu w pierwszym składzie. Tym razem na Wenezuelę.
To będzie jego 3747383838373 oficjalny mecz w reprezentacji.

Jeśli chcecie wiedzieć jak stary jest Paolo, to powiem Wam, że chłop 20 lat temu strzelał gole dla Bayernu. Bayernu w którym na bramce stał Kahn, w pomocy biegał Ballack czy Schweinsteiger, a Peruwiańczyk zmieniał któregoś z legendarnych Roya Makaaya czy Claudio Pizarro.

Mam nadzieję że jutro znowu zrobię o nim wzmiankę:)
@Danny Gaucho musisz aktualizować:)

0

@NoswaR gol lub asysta Raphy - 3,5 jak patrzyłem w ciągu dnia. Też zacny kurs.

0

@Cobra303 nie interesuje mnie reprezentacją Niemiec u 21, ale dzięki za info.
Trzech naszych było kilka dni temu w innym sparingu, także gagatku nie trafiłeś.

0

@rasta212 a widzisz, nie wiedziałem. Dzieki

0

@MessiForeverTheBest raptem 3. Jak na mocna szkółkę to dziwne że nikt nie gra „piętro” niżej.

0

Za chwilę Hiszpania U21 zagra z Niemcami U21. U Hiszpanów nie ma żadnego zawodnika Barcelony i tylko jeden Realu - bramkarz.
Dziwny widok

0

@PatrykBarca eleven pokaże 3 spotkania które są równocześnie z hitem.

0

@Darek_Maruszczak fakt, skupiłem się na słowach.
E tam, spodziewałem się krzyków, podniesionego tonu, zaciśniętej pięści. Nic nadzwyczajnego.

0

@Cvzx stary czy nie to jednak legenda. Ktoś więcej niż "WygRaŁem NaM MEcz Na ŁembLEj".

25

Scaloni klasa.

co do wywiadu to chętnie bym go zobaczył, bo "suche słowa na piśmie" mogą brzmieć tak jak każdy by chciał, żeby brzmiały. Tu jest dwóch Brazoli - jeden legenda, a drugi mam nadzieję, że przyszła legenda piłki. Wierzę, że tam było sporo śmiechu/uśmiechu.

1

@lithotripter źle zrozumiałem:)

0

@lithotripter i to jest argument w związku z czym?
Bo kolega wyżej napisał słuszną słuszność.

2

Bardzo dobre 20 minut naszych. Gramy jak równy z równym.

1

@Pnog37 zobaczymy;)
Nie dla Malty kolego, bo ja wiem o co Ci chodzi gagatku;)

2

@Luciano99 Trzeba być naprawdę Januszem by oczekiwać Lewego od 1 minut na Maltę. Bez kitu. Jesteśmy słabi, ale błagam… jest komu strzelać Malcie.

1

17 minuta Finowie 2;0.
„Oni ich rozjadą 12:0”, „to będzie pogrom”, „będzie dwucyfrówka”. Tymczasem Litwa…:)

0

@Nazio_87 3-4 do 0. Luźno.

1

Luźna propozycja bukmacherska.

Krótko. 20:00 mecz WKS - Gambia - obie strzelą grubo powyżej 2. WKS jeszcze bez straty gola w trwających kwalifikacjach, ale mam wrażenie że do dziś. W Gambii wbrew pozorom jest komu strzelać - 12 goli w 5 meczach.

1

@armat94 nie grał. Coś mi się popieprzyło, sorry. Pomyślałem o stoperze belgijskim w Bayernie i on mi się nawinął, a to przecież Van Buyten. Sorry.

0

@Czajka90 Fakt, że Belga Burnley odbiło się od Premier League, ale trzeba przyznać, że druga ligę zjedli, tak więc ktoś mógł tam widzieć w nim potencjał. Do tego Kompany to były zawodnik Bayernu, a po trzecie, chyba najważniejsze. 127 milionów - dzisiaj (w sumie "wczoraj" - sezon 203/24) to co to jest? Patrzę na transfermakt kogo on tam kupił? Jakieś zwykłe nołnejmy.

0

@rumilas masz prawo do swojego zdania:) Jak do nas trafił miał 21 czy 22 lata, kto wie jakby wyglądał jakby został parę lat.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?