1

@Jakchcesz I super, czemu miałbym chcieć oglądać gówno tylko dlatego, że biega w moich barwach narodowych bo awans wywalczyło na Lichtensteinie czy San Marino?
Albo umiesz grać z mocniejszymi rywalami i jedziesz na mistrzostwa albo nie umiesz i odpadasz a nie ślizgasz się po leszczach bo dobrze ci się losowanie trafiło.
Nie ma absolutnie żadnego plusa grania ze słabymi drużynami.
Żadnych walorów rozrywkowych, emocje jak na grzybach a do tego takie mecze męczą piłkarzy którzy potem mają problemy grać w lidze.
Nie ma gorszego sposobu na zakończenie sezonu niż zostać wyciętym przez rzeźnika z Armenii w meczu o pietruszkę.

2

@wasacz Ale gdzie tu niepopularna opinia? Tak właśnie oceniana jest ta gra. Duży plus za grę w świecie HP z odtworzeniem całego klimatu, w końcu dostęp do całego Hogwartu czego w grach nie było nigdy, do tego ostatnia dobra gra z tego uniwersum wyszła 16 lat temu.
Ale sama w sobie jest dość przeciętna, to jest taki casus Wiedźmina 3.
Gra podbijająca swoją ocenę pewnymi elementami ale sama w sobie niezbyt przekonująca i tak w Wiedźminie 3 jakbyś wyjął kreacje świata i fabułę to gra byłaby denna tak w Hogwarcie jak wyjmiesz kreacje świata i sentyment do uniwersum to wyszłaby nudna, mało rozbudowana i zbyt prosta gra.

37

Uwaga, proszę się nie ekscytować! Gol strzelony Panamie się nie liczy, gdyby to był Lichtenstein albo San Marino, ale Panamie się nie liczy.

1

Fart że tylu naszych na kadrę nie pojechało, to może kadra nie zbierze takiego żniwa.

1

@KlonaZepan Oni tak lubią sobie przetrzymać trenera, Hodgson też powinien po mistrzostwach w 2014 polecieć a siedział do 2016 i zepsuł im dwa turnieje.

3

Southgate też dobry, zamiast zdjąć kogoś zmęczonego bo trzeba bronić wyniku, to Fodena zdjął co dopiero wszedł xD Teraz ma zmianę mniej i zmęczonych zawodników na boisku.

0

Brawo dla sędziego, Shaw frajerska czerwona, żeby złapać kilka sekund wcześniej żółtko za kombinowanie przy wyrzucie z autu do tego wiedząc, że sędzia sypie za to kartkami.

0

@kiper09 Słabe wyniki + to, że generuje konflikty w drużynie, to jak się miało skończyć? Był częściowo odpowiedzialny za odejście Lewego, z Neuerem też ponoć się nie dogadywał, pewnie z innymi też miał spięcia.

0

@escarabajo
Ad.1 Co świadczy o mnie? Piłkarze z Arabii są kompletnie nikim a fakt, że są nikim w ogromnej mierze jest skutkiem tego, że są Arabami z arabską mentalnością i arabskim poziomem ambicji. To że zagrali jeden dobry ale i mocno szczęśliwy mecz na Mundialu nie nadaje im żadnej rangi a podaj mi choć jednego arabskiego zawodnika, który gra w Europie.
I to jest ogólny problem arabskiej mentalności, oni nie mają żadnej ambicji grać gdziekolwiek, u nich na pustyni jest świetnie, dostają dobrą kasę jakiej nie dostaną w Europie grając na poziomie na jakim grają i tak to się kręci, że to jest margines piłkarski bez jakiegokolwiek znaczenia na świecie.

Ad.2 Podnieśli do jakiego poziomu? Co znaczy chińska liga? Czy dalej jest atrakcyjnym kierunkiem? Da się w ogóle gdzieś to obejrzeć, bo w żadnym kanale nie widziałem? A tych co wymieniłeś to jak mówię: Emeryci albo najemnicy nastawieni tylko na kasę.

Ad.3 Ale ty rozumiesz, że to nie jest "kwota dla znanych graczy"? Bo ściągniesz sobie ze 3-4 emerytów albo najemników z grubymi kontraktami i będą grać z pastuchami przeciwko pastuchom a oglądać to będą pastuchy i szejk.
Żeby cokolwiek znaczyć trzeba prezentować poziom sportowy a tego nie zrobisz kilkoma nazwiskami i to też już poza swoim prime. To musiałbyś całą ligę zaludnić piłkarzami na dobrym poziomie a to już byłby wiele miliardów za sezon a tyle to oni nie mają, żeby przepalać zanim z nadzieją, że ludzi to zainteresuje.

Ad.4 Skutek finansowy to po pierwsze, po drugie nie Infantino tylko Ceferin bo mówimy o UEFA a nie FIFA.
Po trzecie, byłby to samobój bo z gównianym rankingiem i tak by zaczynali od rund kwalifikacyjnych w wakacje których nikt nie ogląda, szansa na dojście do fazy grupowej minimalna a przy okazji ciekawy skutek, że reprezentacja Arabii też by dołączyła do UEFA a to by oznaczało 0 wyjazdów na mistrzostwa związku, 0 wyjazdów na mistrzostwa świata bo z tą kadrą nie przejdą nawet eliminacji w strefie UEFA.
Czy szejkowie będą chcieli, żeby ich narodowa drużyna niczego już nigdy nie wygrała?

Ad.5 Ale to nie chodzi tylko o Anglię, bo PSG ma tak gówniane przychody z praw telewizyjnych, że wyprzedzane jest też przez Inter, Juventus, Bayern, Atletico nie mówiąc o Realu czy Barcelonie. A to statystyki za sezon 20/21 gdzie doszli do półfinału LM, jak weźmiesz sezon w którym odpadają w 1/8 czyli tracą kilkanaście milionów z praw LM to wyprzedza ich nawet BVB.
Przychody generowane są z konkurencji, L1 jest gówniana pod względem poziomu więc PSG może mieć dowolną ilość gwiazd, nikogo spoza Francji te mecze nie obchodzą a nakładają się na siebie z innymi rozgrywkami.
Więc jak masz wybór obejrzeć starcie City z Newcastle albo Barcelony z Betisem to pominiesz mecz PSG z Montpellier, ile gwiazd w PSG by nie grało.

Tak, w teorii to jest możliwe, w praktyce już nie.

2

@escarabajo Nic takiego mieć miejsca nie będzie, bo arabskie ligi to poziom okręgówki. Ich zawodnicy są nikim i nie ma nawet wróbelka, który zwiastowałby że coś w tej materii ma się zmienić.
To że szejkowie sypać będa miliardami żeby ścignąć zagranicznych piłkarzy też nic nie znaczy, bo pójdą tam tylko emeryci albo skrajni najemnicy, ale na tym nie wybudujesz ligi.
A też trzeba wziąć pod uwagę, że szejkowie mimo bogactwa nie mają źródła bez dna a tu trzeba byłoby CAŁĄ ligę zbudować od zera na największych gwiazdach za astronomiczne kontrakty i czekać latami, zanim by to przyniosło skutki.
Zobacz na samo PSG, które gra w Europie, ma na pokładzie masę gwiazd a z praw telewizyjnych zarabia dosłownie gówno, 200 milionów za sezon, dla porównania Wolves zarabia 190 milionów a City 340.

1

@Johnson Bo to jest za przeproszeniem pier***nie.
Gdyby babcia miała wąsy, jakby Barcelona wykorzystała swoje sytuacje a Real swoje to by było 7:3, jakby każdy strzał w meczu był wykoszystany to by było 17-11 a jakby każde podanie wychodziło a każdy strzał był bramką to by było 40-30 i tak można sobie w nieskończoność "co by było" gdybać.

0

@takisobiektos Mogli oddać i 70 strzałów, co z tego skoro do bramki leciały tylko 3?

3

@Pawel13sz Żeby Real strzelił 3 bramki to musiałby mieć 100% skuteczność bo oni oddali TYLKO 3 strzały na bramkę.

3

@busel004 Nie ma żadnego dowodu opłacania sędziów a przy kompetencjach Negreiry trudno było jakkolwiek inaczej wpłynąć na wyniki skoro max co mógł to być jednym z głosów przy awansowaniu sędziów z niższych lig.
Gdyby i tu było pole do nadużyć pod tytułem "dostaniesz awans jeżeli będziesz gwizdał pod Barcelonę" to jest to łatwo wykrywalne, wystarczyłyby zeznania albo protokoły z komisji w których Negreira forsowałby kogoś kto nie zasługiwał.
Jak dla mnie Barcelona płaciła za wgląd od zaplecza w pracę sędziów i nadzorowanie, czy wszystko jest prawidłowo i ma to sens w sytuacji gdy nie jest tajemnicą, że większość środowiska kibicuje Realowi.

5

JAK TO?! Kłamstwo, crative cośtam już przecież wydał wyrok, ilość memów wystarczająco obciąża Barcelonę.

0

@rragon Raczej to kwestia podejścia innych drużyn do Realu. Kiedy oni ostatni raz byli na prawdę mocni i ich gra przekonywała? Może w sezonie 16/17 choć można to raczej traktować jako wyjątek, bo w sezonie 15/16 też grali gówno straszne, ale mieli farta z drabinką i dostali Romę, Wolfsburg i City a oglądanie tych spotkań bolało w oczy.
Zeszły sezon przecież Real nie grał kompletnie nic, dostawali w papę ale zawsze ich rywal musiał zrobić tak głupie rzeczy jakich Elche by nawet nie zrobiło jak podawanie do Benzemy we własnym polu karnym.
Po prostu ich rywale wychodzą albo obsrani albo zbyt pewni siebie i potem robią głupoty, tak wyglądały ich 3/4 ostatnie zdobyte LM.

0

@Santodomingo1234 JEDEN dowód podaj. Uprzedzam, sam fakt płacenia nie jest żadnym dowodem w jakiejkolwiek sprawie.

2

Musi być kręcony jakiś wałek, coś śmierdzi bardzo ale to bardzo mocno.
Nie znaleziono żadnego dowodu który by w ogóle wskazywał, że Barcelonie sędziowano inaczej, są za to dowody, że mielibyśmy 2 tytuły więcej gdyby nie błędy sędziów.
Czemu Real, który jest jednym z największych beneficjentów błędów sędziowskich nagle rzucił się tak agresywnie do boju?
I co ciekawsze, nie zrobili tego z miejsca, bardzo długo im zajęło zajęcie stanowiska a jak już zajęli to wylało się morze fekaliów daleko wykraczające poza to co robią inne kluby.
Czy to jest jakiś wybieg w przód? Zrzucenie wszystkiego na obecną sprawę Barcelony, żeby zamaskować i znormalizować coś co się może ulać później ale po białej stronie? Czy może ma to związek z niedawnym protestem Atletico po meczu z Realem, gdzie wytykali palcem konkretne sytuacje w których sędziowie stosowali zupełnie inne standardy jednemu a drugiemu Madrytowi?

1

@Emhyr Według regulaminu teraz powinni ci skasować ten post, bo nie możesz narzekać na skasowanie innego postu xD

1

Muniak to dzisiaj naprawdę musi mieć ostry atak schizofrenii, właśnie oddał sobie śmiertelny strzał w kolano xD
Najpierw post sugerujący, że gdyby nie VAR to Barcelona nie miałaby 12 punktów przewagi a przy tym kręcenie sugestii, ze VAR działa źle.
Teraz oburzony komentarzami wskazał ile to Real nie wygrał od czasu tego źle działającego VARu a ile Barcelona xD
To kto jest Negeirą kogo? xD

0

@PatrykBarca Nie, nie byliby.
Możliwe, że byliby na topie muzyki pop, ale na topie muzyki pop to byli te 20 lat temu.
Śmiali się z nich, bo oni nazywali to rapem gdzie do raperów to im było daleko.
Dzisiejsze czasy byłby oczywiście dla nich łaskawsze, ale dalej Mezy, Donie, Libery to nie jest scena hip-hopowa.

2

@kamyk_23 No właśnie tylko zobacz jak płakali na początku sezonu o sędziów, potem cyk i mają 11 karnych w sezonie a my tylko 2.
W 2020 to samo było, przycisnęli sędziów i cyk 11 karnych w sezonie z czego 7 w ostatnich 14 spotkaniach.
A teraz znowu trwa zmasowany atak na sędziów i wymyślanie rzeczy które się nie wydarzyły. Bez konkretnego celu tego nie robią a uruchomili wszystko do poziomu którego chyba jeszcze nie było, gdzie do sędziów walą madryckie szmatławce, trener i klub jako instytucja.

1

Martwi mnie, że biali znowu rozkręcają kampanię przeciwko sędziom. Zawsze gdy to robią potem dzieją się dziwne rzeczy

3

@JohnDeere Oczywiście, rośnie klasowy zawodnik choć o Albie nie zapomnimy bo i wielu dobrych zawodników na bokach obrony nie ma.
Z drugiej strony to dopiero pokazuje jakimi miernotami byli Semedo czy Dest skoro młodszy Balde ma po 40 meczach więcej asyst niż Dest po 70 i ponad połowę tego co Semedo po 124 meczach.

6

Jezu jak niskie pokłady godności i wysokie pokłady hipokryzji mieć, żeby tak się zesrać o Gaviego i jego "immunitet" gdy w Realu praktycznie nikogo nie dosięga sprawiedliwość?
Wszystkich Pepów czy Ramosów wymieniać nie będę, ale żywy przykład Casemiro, który przyzwyczajony do bezkarności w Madrycie pojechał na wyspy i w pół roku złapał tyle czerwonych kartek co przez 10 lat w Realu...
Ale sprawa najbardziej bieżąca, jakim prawem łeb otwierają typy, których zawodnik powinien już 3 razy w tym sezonie dostać długie zawieszenie za atakowanie sędziego z czego raz go po prostu od skur****nów nawyzywał, wszystko zostało nagrane, słowa odczytać potrafi nawet ktoś kto hiszpańskiego nie zna a wszystko zostało zamiecione pod dywan?
Już nie mówiąc o sterach kartek które powinien dostać za dyskusję, bo co mecz zasługuje przynajmniej na 2 a w tym sezonie dostał... jedną. Tak, Vinicius Jr ma JEDNĄ kartkę za dyskusje z sędzią, otrzymał ją w jesiennym klasyku.

A to nie są jedyne rzeczy, jak śmią gadać o ataku Gaviego na Ceballosa gdy kompletnie nie istnieje dla nich temat Ceballosa który wyszarpał Gaviego za łeb w styczniu? Dla przypomnienia, Ferran z Savicem za takie szarpanki dostali 2 mecze zawieszenia.
A jak przy Savicu jesteśmy, to można porozmawiać o unikaniu kar za uderzenia w twarz? Wczoraj Nacho, z Atletico Ceballos, wcześniej Camavinga. To tyle co mam na szybko w pamięci, każdy z tych zawodników powinien opuścić boisko, oczywiście bez kary.

Oczywiście wszystko teraz polewane jest skandalem Negreiry choć dalej nie ma najmniejszego dowodu na ustawianie meczów.
Ale jak Tebes w lipcu 2020 przyznał się, że Perez wywierał jakieś naciski na sędziowanie i VAR po czym mogliśmy zaobserwować 7 karnych w 14 meczach ostatnich meczach sezonu z czego 5 ratowało wynik Realowi dzięki czemu wygrali ligę o 5 punktów, to już tu nic nie śmierdzi, martwy temat.

0

Świetna wiadomość, Real już znalazł winnego porażek w tym sezonie: Sędziowie.
Czemu to świetna wiadomość? Bo dalej będą żyć przekonani o swojej świetności i pokrzywdzeniu przez "system", więc nie będą musieli wzmacniać ekipy na przyszły sezon.
Śmieszne natomiast jest, że Real znalazł winnych u sędziów, gdy sam w lidze już dostał 11 rzutów karnych gdy Barcelona tylko 2 a jeszcze śmieszniej jest wyśmiewać Barcelone za odpadnięcie z LM i LE mimo tego, że sędziowie nas przewalili w oczywisty sposób z Bayernem, Interem i United.

1

Red Bull 1-2 w Arabii, Alonso odzyskał podium, Real zlany przez Barcelonę a ja szkalowałem białych w internecie do 3 nad ranem. Można zakończyć tą sportową niedzielę z pełnym optymizmem.
A w ten piękny poniedziałek powinien na świat przyjść nowy cule i puszkarz, Maksymilian (albo Lilia, są wątpliwości), więc życzę znośnego tygodnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

10

@Encore No ciekawe, że Vinicius nie jest problemem choć nazywa sędziego "skur****nem" i wszyscy to widzą. Na każdym kroku lata do sędziego z mordą, darł się na niego podczas ostatniego klasyku, innemu jakieś gesty pokazywał, ma pretensje do każdego i wszędzie za co dostał tylko JEDNĄ kartkę w sezonie a powinien dostać kilka zawieszeń.
A że Gavi kartki nie dostał to źle, Nacho uderzający w ryj Raphinhe już nie jest irytujący. Ceballos co mecz atakujący kogoś z Barcelony też nie jest problemem, Gavi nim jest.

0

@Encore 40 baniek to on bierze od takiego PSG bo może, ale jak chciał zostać w Barcy to obniżył wymagania o tyle o ile mógł, teraz ma do wyboru: albo wrócić do domu i grać za symboliczną kwotę tam gdzie jest kochany, albo znowu iść do nowego miejsca i znowu zostać oskarżany o wszystko.
To jest pytanie, czy chce się czuć dobrze czy chce zarabiać pieniądze, Barca jakby nie było, Messiego już nie potrzebuje więc jeżeli chce tu przyjść to na warunkach umożliwiających rejestrację.

1

@macio_944 Ale też przez ten mundial skompresowali nam fazę grupową do minimum i praktycznie całą zagraliśmy kompletnie bez obrony co nas kosztowało wynik.
Pierwsze co, to trafiliśmy drugi sezon z rzędu do najsilniejszej grupy, taki nasz fart.
Pierwszy mecz z Bayernem zagraliśmy świetnie i brakło wykończenia a niemcy strzelali co im spadło pod nogę, potem to już nasze wylewy cudaków Garcii i Pique + ogromny przewał sędziowski z Interem.
Z United też kontuzje + sędzia co zabrał dwa karne.
Po prostu gdy ma coś pójść dla nas źle to idzie źle i aż jestem pełny podziwu dla drużyny, że w takich trudnych momentach jednak dalej potrafi te wyniki przepychać bo nie spodziewałem się że bez Pedriego, Lewego i Dembele tylko raz stracimy punkty.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?