0

#Wyboryprezydenckie2025
Co sądzicie o potencjalnej kandydaturze Doroty Gawryluk?
Obecnie oczywiście są to tylko plotki, ale już po raz kolejny przewijają mi się newsy o jej możliwym starcie.
PiS tak naprawdę bez względu kogo wystawi to zdobędzie maksymalnie ~ 35%, a kandydat Konfederacji raczej nie ma co liczyć na wynik znacznie przekraczający 10%.

Dlatego też wydaje się, że jedyną opcją na powalczenie z Trzaskowskim o prezydenturę może być ktoś z zewnątrz, kto da efekt świeżości i będzie w stanie przeciągnąć część elektoratu centrowego znudzonego wojną POPiSu.

2

@GeneralXavi Przesadzasz generale z tą swoją oceną. Styl gry oczywiście się zmienił i futbol stał się dużo bardziej fizyczny i bezpośredni. Jednakże z tezą, że dzisiejsi piłkarze są znacznie gorsi od tych sprzed 10 lat totalnie się nie zgadzam.
Dałeś przykład Viniciusa, więc kto w takim razie Twoim zdaniem byłby od niego lepszy te kilka lat temu?
Robben czy Ribery wcale nie wykręcali lepszych statystyk od Viniego, Bale więcej się leczył niż grał, Hazard imponował, ale jak spojrzysz na statystyki to wcale nie miał ich lepszych od Viniciusa (po przejściu do RM przegrał zresztą z nim rywalizację). Okej był Neymar, którego wymieniłeś, ale poza nim nie widzę zdecydowanie lepszych skrzydłowych od obecnego Viniciusa.

0

@mekston Hmm oczywiście najlepiej byłoby posłuchać całości konferencji, ale czemu w takim razie nie wymienił w tym zdaniu City, które wydało znacznie więcej pieniędzy od takiego Arsenalu na przestrzeni ostatnich lat. Moim zdaniem tutaj Pep zakłamuje rzeczywistość i robi to celowo.

If money was the reason why: Man United should have won all the titles, 2nd Chelsea, and 3rd Arsenal.

Z resztą co napisałeś pełna zgoda.

Komentarza tego gościa z Twittera absolutnie nie bronię, rozchodzi mi się o zakłamanie Pepa i powtarzanie kolejny raz, że inni wydają więcej co nie jest do końca prawdą.

0

@MichuZ44 Które kluby lig TOP5 wydały najwięcej w latach 2013-2022?
1. Chelsea (1,815 mld euro)
2. FC Barcelona (1,811 mld euro)
3. Manchester City (1,806 mld euro)
4. Manchester United (1,754 mld euro)
5. Juventus (1,580 mld euro)

Mówiąc o wydatkach transferowych wymienił tylko United, Arsenal i Chelsea, nie wspominając o tym, że klub, który prowadzi wydał podobną ilość pieniędzy. Z całym szacunkiem do Pepa, ale tutaj stosuje zwyczajną manipulację, która ma na calu ukazanie City jako zespołu wydającego znacznie mniejsze pieniądze na wzmocnienia niż konkurenci.

To jak zostały wydane pieniądze przez poszczególne kluby to już inna sprawa.


0

@mekston Tylko tutaj raczej nie chodzi mu o atrakcyjność ligi. Guardiola opowiada bzdury, że za City nie stoją olbrzymie pieniądze.

1

@tomek8756 Już chyba wszyscy znani polscy politycy zostali złapani na kłamstwie przez twittera xD
Krótko mówiąc inteligencją to oni nie grzeszą zamieszczając tam tego typu kłamliwe wpisy

0

@DonCarletto Hmm wątpię by Bayer był w stanie powtórzyć taki sezon i Frimpong podejrzewam bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę. Poza tym może go skusić perspektywa zagrania w nowej lidze, bo w Niemczech już siedzi 3 sezon.

0

@DonCarletto On już rok temu chciał odejść, ale ostatecznie zgodził się zostać przy zapisaniu klauzuli odstępnego na poziomie 40 mln. W zimę pisali sporo o zainteresowaniu Bayernu i Arsenalu, więc nie wiem czy Bayer znowu będzie go w stanie przekonać.

0

@Matheu12 Niestety w najbliższym okienku odejdzie prawdopodobnie Frimpong, który jest jednym z najlepszych ich piłkarzy :/

0

@barcu$ Polecam markę Zipro dostępną na morele. Do domowego użytku raczej nic lepszego niepotrzebne. Sam posiadam od ponad dwóch lat rowerek stacjonarny z tej firmy i jestem zadowolony.

0

@Barcasub Zapewne recykling i udawaną troskę o środowisko
Edit
Przekaż reklamy jest prosty: w najcieńszego iPada na rynku "wtloczylismy" wszystkie przedmioty służące do kreacji, które zostały sprasowane xD

0

@Emhyr To się chłop wysilił. Już nawet na normalny bukiet go nie stać.

2

@ranger3120 Tak powinno być ok, opuchlizna schodzi do 5 dni jeśli wszystko okej się goi i nie ma komplikacji

0

@Roobo Możliwe, ale tam był gwizdek i zawodnicy RM przestali bronić

0

@Roobo dokładnie tak, defensywa już nie grała

1

Ale klops Nouera ...
A cały mecz grał tak fantastycznie. Trzeba przyznać, że RM to ma szczęście do tych błędów bramkarzy.

3

Ten Vinicius wręcz ośmiesza raz za razem Kimmicha. To już nie ten sam zawodnik co kilka lat temu.

4

@MichalZZZ Jak wygra Euro to na pewno dostanie złotą piłkę. Euro mimo wszystko jest znacznie bardziej prestiżowym turniejem od LM, ponieważ odbywa się raz na 4 lata.

1

@Katalonik97 Nie osiągnie. CR7 był na kosmicznym poziomie i jest moim zdaniem trochę niedoceniany przez to, że grał w tym samym czasie co Messi.

2

@Kazragore Ten Pan już powinien zamilknąć (pamiętamy słynne czeka nas inflacja 25% i namawianie na kredyty frankowe). Euro nie jest żadnym gwarantem stabilności gospodarczej. Wręcz przeciwnie, jak pokazały doświadczenia z 2008 r., kraje posiadające własną walutę opartą na płynnym systemie kursu walutowego poradziły sobie znacznie lepiej w warunkach kryzysowych.

0

@Barcasub To już Izabela Krzan ładniejsza. Poza tym z wyglądu podoba mi się Adrianna Izodorczyk, ale to przede wszystkim z względu na uśmiech.

0

@Szmulek Chyba chodzi o film Gladiator, ale nie jestem pewien

0

@FcPortoFan1999 Tak, wiele razy. Bardzo często fajne eventy i wystawy tam są.

1

@HighestInTheRoom Nie sądziłem, że kiedyś będę mógł pochwalić Panią Urszulę von der Leeejen. Trzymam kciuki, chyba żadna platforma nie przyczyniła się aż tak do zidiocenia społeczeństwa

1

@thcmenel420 a jakie książki lubisz?
Tak w ciemno mogę polecić:
Pielgrzym, Shantaram, Shogun i kontynuacje, Paragraf 22 i kontynuacje, wiele książek Forsytha czy Folleta, trylogie House od cards, książki Johna Grishama (szczególnie Firmę).
Może coś z tego Cię zainteresuje

0

@VegetaPolska Hmm tak samo jak w firmach z różnych sektorów masz coś takiego jak kultura organizacji (w sporcie kultura danej dyscypliny), czyli zbiór określonych zasad, wartości jakie tam panują.

0

@Chaoss Ciężko, przyszły sezon musiałby mieć topowy, zbliżony do najlepszych jakie rozgrywał w Bayernie. Wątpię by został dłużej u nas.

1

@Popitek12 Dużo bardziej stresowałem się na maturze z języka polskiego, ponieważ nie przeczytałem wszystkich lektur i obawiałem się popełnienia błędu kardynalnego w wypracowaniu. Podstawowa matura z matematyki to banał, by odpowiedzieć poprawnie na pytania testowe wystarczy nauczyć się korzystać z karty wzorów i podstawiać pod nie liczby. Do tego pewniakiem w otwartych jest zawsze zadanie z równością/nierównością, których rozwiązywania idzie się bardzo szybko nauczyć.

1

@Kgorecki2500 Miejmy nadzieję, że wyborcy pomogą przetrwać związkowi Biedronia&Śmiszka i nie skażą ich na rozłąkę.
Btw ten doktor przed Śmiszkiem śmiesznie wygląda, szczególnie mając w pamięci jego popisy na pytanie o podstawową stawkę vat w Polsce.

0

@kigani Bennacer, Tomori, Pulisic czy Giroud to też solidni zawodnicy. Odnośnie potencjalnego zwolnienia Pioliego pełna zgoda. Wicemistrzostwo, rok temu półfinał LM to bardzo dobre wynik jak na obecne realia Milanu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?