3

@escarabajo Dajesz xd

7

Ciekowstki z Ardy

Numenor wyspa podarowana Edainom po wojnie gniewu miała kształt pięcioramiennej gwiazdy.

Najwyższym szczytem Numenoru była Meneltarma i była w swego rodzaju swiatynia gdzie oddawano czesc Eru. Podobno widac z niej było wyspe Tol-Eressea.

Pierwszym królem Numenoru był Elros brat Elronda który wybrał życie ludzkie. Przybrał on imię Elros Tar-Minyatur.

Ostatnim królem był szaleniec który wypowiedział wojne Valarom którego uwiódł Sauron. Szaleniec owy zwał się Al-Pharazonem.

Za rządów Al-Pharazona zaczęto przesladowac wiernych Valarom mieszkanców i postawiono swiatynie ku czci Morgotha.

@TheNekro94 @macio_944 @Jakchcesz @AssisMoreira @Szreko @Vitoo

0

@TheNekro94 Zawsze bunkier robiłem przed uzyciem :)

0

@TheNekro94 Ja to osłem rzucałem xd

4

@TheNekro94 Alleluja!

3

@Jakchcesz Eurobiznes zawsze w serduszku xD

3

@escarabajo A dobra xDDD.
Masz zielonego bo parskłem.

6

Ciekawostki z Ardy

Najwyższym szczytem Ardy jest Taniquetil na którym stoi pałac Manwego i Vardy

Pierwszym wychodowanym smokiem był Glaurung lecz w przeciwienstwie do pózniejszych nie potrafił on latac i bardziej przypominał jaszczurke.

Ancalagon Czarny był najpotężniejszym ze wszystkoch smoków. Było to tak wielkie bydle ze upadajac rozbił 3 szczyty Thangorodrimu.

Pierwsza forteca Morgotha była twierdza Utumno. Po jej zburzeniu zamieszkał on w Angbandzie

@TheNekro94 @Jakchcesz @AssisMoreira @macio_944 @Szreko @Vitoo

2

@Sensible Co beniza przewietrzył to jego

1

@Kondziubarca A co to dom starców? Litosci...

1

@Rust_Cohle Żebym większej depresji dostał?

5

Barca i Repka skutecznie mi ostatnio piłke obrzydzaja :/

0

@VegetaPolska to taki LaBambowy odpowiednika Buda Bundy?

2

Podajcie tlen Busiemu.

0

@macio_944 Niestety to Xavi wpuscił sabotazyste. Alonso po Espanyolu nie powinien wyjsc w tym meczu

0

Zaczynam watpic czy jest ratunek dla tego klubu xD

2

Dembele byłby dobrym piłkarzem gdyby miał mózg i precyzje.

Dramat jak on nie potrafi celnie podac w kluczowych momentach

1

@LewoSkrzydlowy11 Dembele xDDDD

Co post to głupszy

0

Ferran to chociaz zagrozenie robi. Osama i Depay to hanba w tym meczu

2

Bardzo dobry Torre i beznadziejny Osama z Oldboyem

2

@LewoSkrzydlowy11 Juz widze jak Eric taka brame ładuje :]

3

@LewoSkrzydlowy11 Taki najlepszy ze zawalił mecz z Interem razem z Pique. Eric to pchełka przy Araujo a optynalny duet na srodku to Araujo Kounde

3

@Deviler Przypomina mi sie metin i szukanie zony na czacie xD zazwyczaj była nia szamanka smok

2

@VegetaPolska twoje miejsce jest w kuchni a nie sie za lochami uganiasz ;/

0

Lepiej teraz niz przed meczami Marcowymi

2

@ranger3120 Da sie to odzobaczyc?!

0

@arasz1819 Tez :)

0

Życie jest jak ból niektórych cieszy a niektórych smuci :]

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?