Rifek
Dołączył/a: wrzesień 2023
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@CPuyol chyba miałeś na myśli jak Inigo z Sociedad do nich?
0
@aspr1me może to jakiś nowy model telefonu i Sara myśli, że Nokia to "ona" ;)
0
@nowy19pl przypadek Hoffenheim i Tima Wiese pokazuje, że takie praktyki są dozwolone. Wiese trenował z drużyną juniorów. Po roku nie pojawiał się już nawet na treningach (za porozumieniem stron). Odsiedział na kanapie do końca kontraktu, nie odpuścił klubowi ani grosza.
1
@MichalZZZ chłopie z córką oksytocyna i prolaktyna tak ci wywali w kosmos, że poczujesz się się jak ten Polak co teraz na orbicie lata
0
@Roobo ale poznałeś wersję drugiej strony? Rozmawiałeś z Inigo i powiedział ci jakie są jego powody odejścia? Z mojej wiedzy z mediów to on nie czuł się już dobrze w Sociedad. Może to oni nie zachowali się fair i postanowił odejść? Ale jeszcze raz zaznaczę, że moim zdaniem to w dupie z tym co ktoś sobie pomyśli, każdy kowalem swojego losu. Nikt z głodu nie umarł z powodu jego odejścia.
0
@michal26 coś takiego jak pomysł na zmianę nie istnieje, bo tego systemu nie da się zmienić, Bismarck wymyślił kredyt społeczny i co pokolenie robimy refinansowanie. Wszystko jest już znane - nie ma dzieci, trzeba je znaleźć. Imigracja pontoniarzy i łączenie rodzin (bo przy dobrze funkcjonującym państwie dzieci da się szybko zintegrować) to jedyny sposób żeby zatkać tą dziurę. I to jest proces bezustanny, bo już drugie pokolenie pontoniarzy przestaje mieć ochotę do płodzenia 2+.
0
@Roobo człowiek jest wolną istotą, ma tylko jedno życie i ma prawo wylogować się nawet z tego życia, nie mówiąc o rodzinie czy o jakimś tam klubie czy innej firmie
0
@Chaoss oni już się poddali, wiedzą że z tym społeczeństwem nie ma przyszłości
0
@Roobo postąpił normalnie, jak człowiek zatrudniony w korpo
1
@michal26 "Może uzależnienie emerytur od (...) posiadanych dzieci?"
czyli bykowe v 2.0, w momencie przejścia na emeryturę, ZUS będzie sprawdzał nie tylko twoją historię składek i ile masz dzieci, ale przede wszystkim życiorysy tych dzieci i czy żyły w Polsce i pracowały na twoje składki.
4
Niech już ten Athletic zamknie mordę i sobie przypomni, jak wzięli za klauzulę 32 mln wychowanka Sociedad niejakiego Inigo Martineza. I to dodatkowo w trakcie sezonu w zimowym okienku, a jeszcze dokładniej to w ostatnim dniu okienka, nie dając szansy Sociedad na żadną reakcję. A jeszcze dodam, że ugadani byli już dużo wcześniej, bo już na jesieni wiedzieli, że City zabierze im w styczniu Laporte.
1
@Walker
1967
1978
2
@michal26 żadne państwo z tzw zachodniego kręgu kulturowego, nawet nie zbliża się do 2,1 dziecka na rodzinę, czyli tego magicznego punktu "zastępowalności pokoleń", i każdy socjolog, polityk itd o tym wie, że nie da się tego odwrócić. Tak więc wprowadzanie jakiegoś przymusu pod postacią podatków, jest tylko skokiem na kasę pod pięknym pretekstem ratowania narodu.
7
Prawdziwy kapitan.
4
Czyli Athletic to od dzisiaj separatyści i nie uznają hiszpańskich przepisów.
0
@PiotrekAkReal ciekawy jestem jaki to podatek. w unii nie ma żadnych dodatkowych podatków, może za wysyłkę cena była jakaś z kosmosu.
0
@PiotrekAkReal nie wiem o jakim podatku piszesz
12
@Aragorn33 moja wirtualna koleżanka tak mi to wytłumaczyła i ja jej ufam :)
wyjaśnię Ci to w najprostszy możliwy sposób, jak dla osoby, która nie siedzi w finansach:
1. O co chodzi?
Barcelona buduje nowy stadion (Espai Barça), co kosztuje fortunę. Żeby to sfinansować, klub zaciągnął ogromne pożyczki (łącznie 1,45 miliarda euro). Teraz robi kolejny krok – refinansuje część tego długu (424 mln euro).
2. Co to znaczy „refinansuje”?
To trochę jakbyś miał kredyt, który trzeba spłacić za 3 lata, ale teraz dogadujesz się z bankiem, że spłacisz go za 5, 10 albo nawet 25 lat – w mniejszych ratach i później.
Barcelona miała część długu do spłaty do 2028 roku. Teraz ten dług będzie spłacany dopiero od 2033 aż do 2050 roku. Czyli zyskują czas i zmniejszają presję.
3. Czy to się opłaca?
Tak – bo mają teraz lepsze warunki. Średnie oprocentowanie (czyli „koszt” tej pożyczki) to 5,19%, co nie jest supertanie, ale i tak lepsze niż wcześniej. Do tego ryzyko inwestycyjne klubu w oczach inwestorów się zmniejszyło, więc chętniej dają mu pieniądze.
4. Dlaczego to ważne?
Bo:
• Klub nie musi teraz szybko oddawać kasy.
• Może spokojnie dokończyć stadion.
• Zacznie spłacać dług dopiero wtedy, gdy stadion zacznie przynosić dochody – przewidują, że to będzie 247 mln euro rocznie.
• To pokazuje, że sytuacja finansowa klubu idzie w lepszym kierunku, a nie się pogarsza.
5. Czy kibice będą za to płacić?
Nie – przynajmniej według tego, co mówi klub. Finansowanie nie obciąża socios (czyli członków klubu), nie ma też żadnych hipotek na stadionie ani zastawów na majątku klubu.
Podsumowując:
Barcelona wzięła kiedyś dużą pożyczkę na budowę stadionu, a teraz zamieniła część tego długu na nowy, bardziej rozłożony w czasie, z lepszymi warunkami – żeby mieć więcej luzu i nie musieć się śpieszyć ze spłatą.
0
@Rifek nie wiem co pisałeś. Żeby anonimizować linki z insta, trzeba usunąć znak zapytania i to co po nim. Chyba, że masz to w dupie.
1
@PiotrekAkReal wyjdą za chyba dwa tygodnie ale kiedy trafią do sprzedaży to nikt nie wie, zależy jak bardzo nike pogoni te dzieci w fabrykach w Bangladeszu. Kupować najlepiej na stronie fcbarcelona.com albo na nike.com
0
@DonCarletto M... ale to nie tu :)
4
@Eklerek a w Katarze nie miała problemu grać w tych czarnych kalesonach
0
@Tasde podobno ta jego żonka
1
Ale o co tutaj takie poruszenie w komentarzach? Skracam komunikat Athelticu:
- hej Laliga czy fc barcelona jest w 1:1?
- no siema Athelticzku, nie jeszcze nie jest w 1:1
- ok dzięki za klarowną odpowiedź, zapewniamy, ze walczymy bla blu
4
@FCB_dimiC typowa larambla
0
@kuz a ty dalej nie ogarniasz o co chodzi? Tyle już było o tym pisane
0
@Eklerek najlepsze, że ta pani kapitan zdecydowała na zamianę stron bo chyba nie chciały grać pod słońce xD
0
@FcPortoFan1999 nie śledzę Porto i to nie był dla mnie szok. Przeciętny europejski klub
0
@APTAPT bez przesady
0
@fenix1983 a ty co się sapiesz? Czytaleles artykuł?