Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mankind Nie farmazony tylko były sondaże 2 miesiące temu, wywiad posła PSLu u Mazurka i padło tam zdanie że wyborcom PSLu bliżej do PiSu niż do PO, dokładnie to pytano o drugą opcję polityczną.
Farmazony to Ty piszesz o kuszeniu posłów PSLu, kuszony był Kosiniak Kamysz żeby wejść w koalicje z PiSem kosztem partii Ziobry ale wiedział że to jest strzał w stopę przed wyborami. Ponadto od dawna wiadomo że beton PSLu nie zmieni frakcji bo to koalicyjna partia władzy, również u Mazurka w RMFie padło zdanie że za kulisami posłowie PSLu mówią że 3 kadencji w opozycji nie będą i dogadają się z kim trzeba. Na ile to jest prawda? Tego nie wiem ale historia pokazuje że PSL zrobi koalicje dosłownie z każdym. Przypomnę że 4 lata temu do wyborów szli z Kukizem który skończył w PiSie.
0
@RoberDzik AHA, czyli zlepek ludzi z PO i Nowoczesnej plus PSL to jest alternatywa dla centrum xD Nie ma czegoś takiego jak 3D to jest PSL i Hołownia. Głosując na 3D głosujesz na koalicje PiS PS, przypominam wybory z 2019 i koalicję PSL z Kukizem, też świetne rozwiązanie dla centrum. Cały kukiz został najpierw wydymany przez PSL bez mydła a potem wchłonięty przez PiS. Teraz obstawiam że posłowie PL2050 zostaną wchłonięci przez PO a PSL zrobi koalicje z Pisem, bo właśnie tego oczekują wyborcu PSLu którym bliżej do PiSu niż PO.
0
@Kgorecki2500 wrzucił materiał 15 minut temu.
0
@korn234
"- Zarzucono (mu) przestępstwo z artykułu 207, czyli przestępstwo znęcania i art. 157 paragraf 2, czyli lekkiego uszkodzenia ciała - precyzuje prokurator Sławomir Merkwa z Prokuratury Rejonowej w Krośnie."
Po latach magicznie akta sprawy zaginęły a matka nie potrafi wytłumaczyć o co chodzi :) ale mnie to nie dziwi, na lewicy jest masa obrzydliwych mizoginów takich jak np Gonciarz, pewnie do nich należysz dlatego tak agresywnie bronisz swoich idoli. Strasznie smutne, mam nadzieje że kiedyś zrozumiesz swój błąd i zrewidujesz idoli bo żadna kobieta nie zasługuje na przemoc w żadnej postaci.
1
@GeneralXavi zależy co rozumiesz przez konsekwencje. Prawnych nikt nie poniesie ale taki sondaż straci wiarygodność a dziennikarze narażą się na kompromitację bo oponenci na bank będą im wypominać te ich "sondaże"
2
@korn234 Ale masz chłopie wyprany mózg, pragnę Ci przypomnieć że z lania kobiet słynie lider lewicy, niejaki Robert Biedroń.
Domniemanie niewinności – zasada, według której każda oskarżona osoba jest niewinna wobec przedstawianych jej zarzutów, dopóki wina nie zostanie jej udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem Sądu.
Posłanka lewicy postuluje aby w przypadku oskarżenia o gwałt to mężczyzna musiał dowieść swojej niewinności, co jest zaprzeczeniem państwa prawa. W takiej sytuacji mężczyzna o ile nie ma twardych dowodów na swoją niewinność, czyli np świadków jest w praktyce w dupie, jeżeli kwestionujesz tak podstawowe prawo to jesteś zwyczajnie obrzydliwą osobą, to się nazywa mizoandria i nie jest w niczym lepsza od mizogini.
2
@GeneralXavi Zbliżamy się do wyborów i raczej nie będzie już sondaży pompujących jakąś stronę, będą zmierzać do urealnienia wyników żeby w dniu wyborów nie okazało się że ktoś publikował sondaże które przestrzeliły o kilka pkt procentowych.
4
@JacekM W Pisie jest była posłanka Lewicy, z TD kandyduje masa byłych polityków z PO, w samym PO jest masa posłów z PiSu można tak wymieniać. To jest takie szukanie argumentów pod teze, skoro znajdę jedną taką osobę to znaczy że całe ugrupowanie takie jest. Powiem Ci tak, w tej kadencji z Konfy do Pisu przeszło 0 posłów, natomiast z Lewicy do PiSu taki transfer był. Czy czegoś to dowodzi? Absolutnie nie.
0
@FutbolFan To jest dramatyczna sytuacja ale myślę że Izraelczycy którzy stracili bliskich w trakcie ataku Hamasu raczej nie będą się użalać nad Palestyńczykami. Kiedy Hamas mordował cywili w wielu miastach europy muzułmanie organizowali parady i wiece poparcia... To wszystko co tam się dzieje jest chore. Ciężko to w ogóle komentować a najgorsze jest to że ta wojna się nie skończy.
4
@Comentateiro Polska jest podzielona i jest w niej sporo katolików, tylko że nie jest ich większość, zwyczajnie system jaki mamy promuje duże ugrupowania a katolicy częściej popierają PiS i widać to chociażby po sondażach a przecież masa młodych liberalnych ludzi nie chodzi na wybory wcale.
Określiłeś moje poglądy jako konserwatywne, potwierdzając moim zdaniem to że sam masz poglądy mocno lewicowe i wszystko co na prawo od tego uważasz za "prawicowe" czy konserwatywne a nie umiarkowane. Jakbyś powiedział konserwatyście że popierasz prawo do aborcji i związki partnerskie to nazwałby Cie "lewakiem" stąd twierdzę że jednak jestem w centrum.
Widzisz, oboje mamy inne spojrzenie na rzeczywistość która nas otacza, ja jednak twierdzę że żyjesz w bańce informacyjnej i zakopałeś się w swoich poglądach bo nawet nie próbujesz dostrzec człowieka w drugiej osobie, dzielisz społeczeństwo na my i oni a tak się nie da. Postrzegasz świat czarno biało, twierdzisz że postulaty rzucone przez posła z lewicy to jest jakiś nic nieznaczący promil który się nie liczy, ale jak jakiś nieliczący się kandydat z konfy rzuci absolutnie skandaliczny tekst który pomimo swojego skandalicznego przekazu nie zmieni nic w Polsce, to już oznacza że wszyscy w Konfie tacy są.
Oczywiście w każdej partii są odklejeńcy szkodliwi dla Polski ale jeżeli miałbym szukać partii w której są same tylko osoby zdrowe na umyślę to musiałbym chyba zrezygnować z wyborów.
W każdym razie ja Ciebie nie próbuje przekonać do niczego, chciałbym jedynie żebyś zwrócił uwagę na to że nie każda osoba która głosuje na konfe czy pis to fanatyk i człowiek który najchętniej oddałby władzę do Watykanu, a jeżeli opozycja chce przejąć władzę to do właśnie takich osób musi zacząć mówić, zamiast tego woli wyzywać nas od zacofanych radykałów.
EDIT: Fanatyzm liberalny to chociażby ( w mojej ocenie ) popieranie postulatów typu promowanie tranzycji u dzieci ( znane są udokumentowanie przypadki z USA chociażby), wspieranie masowej niekontrolowanej migracji ( przykład Szwecji która właśnie angażuje armie do walki z gangami ), próba federalizacji UE i wychwalanie UE jak jakąś utopie. Pozwolenie na nieograniczoną aborcję na koszt podatnika. I twierdzenie że wszystko co na prawo od tych poglądów to konserwatyzm i zacofanie.
3
@tbas człowieku, wybierasz sobie jakiś slogan bez zagłębienia się w temat i robisz z tego sensację. Każdy człowiek który ma IQ większe niż małpa wie że podniesienie wieku emerytalnego będzie musiało nastąpić bo żyjemy coraz dłużej a dzietność spada. W tej samej wypowiedzi Bosak jednak dodaję że nie planują w tej kadencji sejmu postulować podniesienia wieku emerytalnego a zachęcanie ludzi do pracowania dłużej i dokładnie to samo mówią wszystkie partię w sejmie.
EDIT: do wyjęcia przedsiębiorców z ZUSu, koszt tego projektu jest 20x mniejszy (liczone z dupy bo nie chce mi się szukać dokładnych liczb ) niż chociażby waloryzacje 500+, babciowe i inne socjale więc o czym my w ogóle mówimy? Dodatkowo zakładasz że wszyscy przedsiębiorcy zrezygnują z ZUSU a to nie prawda. Nie wspominając już o tym że ZUS ma w sobie kilka składowych.
1
@notrac zależy od formy opodatkowania.
7
@Comentateiro No widzisz, reprezentujesz sobą fanatyzm liberalny. 1% lewicowców jest fanatykami? Absolutnie nie, znam wielu i każdy jest skrajnym fanatykiem, bo jak inaczej można odbierać popieranie zniesienia domniemania niewinności dla mężczyzn? Moim zdaniem to Ty wpadłeś w pułapkę myślenia, że wszystko co na prawo od lewicy to jest skrajny faszyzm. Zapominasz że centrum to posiadanie umiarkowanych poglądów a nie lewicowych. Dodatkowo co to za tekst "Umiarkowany człowiek nigdy nie popiera ani nie uzasadnia głosowania na Konfederację, która poraża radykalizmem." To jakiś chory absolutyzm, umiarkowany człowiek rozważa tylko to co skrajna lewica mówi? Umiarkowany człowiek to taki który widzi czarno - biało? umiarkowany człowiek to taki który jakąkolwiek formę konserwatyzmu uważa za faszyzm i zacofanie? Absolutnie nie, jestem ateistą, nie chodzę do kościoła i nie lubię kleru, popieram prawo do aborcji do 3 miesiąca ciąży, popieram związki partnerskie ale popieram również niezależność państwa i nie jestem za federalizacją UE, nie popieram centralizacji i masowej biurokracji, chciałbym prostego prawa podatkowego i deregulacji które zabijają biznesy w Polsce. I powiedz mi teraz na kogo mam głosować? Nie ma żadnej wiarygodnej partii w Polsce której poglądy pokrywają się z moimi, więc zagłosuje albo na konfe albo oddam głos nieważny, a głos na konfe rozważam dlatego że od 16 lat oglądam przepychanki ideologiczne w polityce i żadnych zmian nie widziałem, za to co chwilę ktoś mi dopierdala jakimś podatkiem z dupy, więc skoro i tak światopoglądowo nic się nie zmieni to chociaż może podatków nie podniosą.
No i na koniec powiem Ci tyle, żadna partia z "demokratycznej opozycji" ani nawet żaden wyborca takich partii nie potrafił mi dać jednego argumentu żeby zagłosować na nich a nie na "faszystów", jedyny argument jest taki że pis i konfa to faszyści i nie można na nich głosować. To jest retoryka 5 latka a ja nie chce żeby Polską rządzili ludzie mentalnie w przedszkolu.
12
@Comentateiro Widzisz, moim zdaniem Twoja retoryka jedynie potęguje polaryzacje, bo na Konfederację głosują nie tylko konserwatywni fanatycy neo faszyzmu ale też masa normalnych ludzi którzy zwyczajnie chcieliby żeby chociaż jeden rząd, już nawet nie obniżył podatki ale chociaż nie wprowadzał nowych ani nie podwyższał starych. Są też ludzie którzy mają dość Tuska, Kaczora, całego PSLu i SLD, wszyscy już rządzili. No i wreszcie są ludzie tolerancyjni ale mający poglądy konserwatywne i jeśli mają do wybory fanatyzm liberalny a konserwatywny ( bo nic innego aktualnie nie istnieje na Polskiej scenie politycznej ) to wybiorą ten bliższy ich przekonaniom, nawet pomimo tego że go nie popierają.
Największy błąd opozycji to wrzucenie wszyskich z centrum i na prawo od centrum do jednego wora, skatalogowanie ich jako pato katole faszyści bez chociaż próby zrozumienia czego Ci wyborcy mogą chcieć, czego oczekują. Polecam trochę krytycznym okiem spojrzeć na "DEMOKRATYCZNĄ" opozycję, bo jak pod płaszczem trzeciej drogi ktoś mi serwuje PSL i nie widzi w tym nic dziwnego to przypomnę tylko jak się ludzie z Kukiza śmiali że sprzedał ideały i wszedł w koalicję z resortowym koalicjantem.
2
@Comentateiro Upraszczanie rzeczywistości dotyczy tylko lewej strony polityki czy po prawej też są odcienie szarości?
17
@Comentateiro nie narzekaj na wyborców, narzekaj na to że nie ma alternatywy. Pato lewica która chce zniesienia domniemania niewinności dla mężczyzn i wprowadzenia komunizmu albo banda złodziei i oszustów którzy jawnie srają na swoich wyborców.
Wspaniała alternatywa.
4
@lucca87 Nie wiem co się działo przed meczem ale według dziennikarzy z Polski, po meczu pracownicy ochrony a nie policji, byli agresywni wobec piłkarzy Legii. Nie mam zamiaru oceniać w tym aspekcie kibiców bo nie mam pojęcia co się stało ale na moje to wyglada na to że pracownicy ochrony potraktowali piłkarzy Legii po meczu tak jakby byli kibolami, jak widać zawodnikom to się nie spodobało i doszło do przepychanek. Ciężko mi to przechodzi przez gardło bo delikatnie rzecz ujmując fanem Legii nie jestem, mieszkałem jednak w Holandii i wiem jak działa tam policja, jeżeli doszło do przemocy to znaczy że był rozkaz z góry, na codzień policja jest bierna i zwłaszcza śniadych towarzyszy boi się jak ognia. Sam widziałem jak nie raz rzucano w nich kamieniami a Ci stali i udawali że pada deszcz. Ogólnie Holendrzy to naród rasistów i ksenofobów sparaliżowany poprawnością polityczną, natomiast Polaków uważają za pod ludzi.
0
@QQL5 ważne że robi wiatr na skrzydle.
1
@plutonio NATO obliguje członków sojuszu do wydawania na obronność przynajmniej 2% PKB, czy jeżeli państwo zwiększa wydatki na obronność z 1.4% pkb do 2% to czy spełnia definicję MILITARYZMU? oczywiście że nie, zgodnie z WIKI Militaryzm ma ze sobą 3 połączone znaczenia:
- tendencja w polityce wewnętrznej polegająca na rozbudowywaniu potencjału militarnego państwa do rozmiarów przekraczających znacznie rzeczywiste potrzeby obronne, w powiązaniu z przejmowaniem przez koła wojskowe coraz większej kontroli nad całym państwem ( nie pasuje do konfy )
- agresywna polityka zewnętrzna – polegająca na celowym wywoływaniu konfliktów zbrojnych lub dążenie do rozstrzygania dotychczasowych konfliktów metodami siłowymi ( nie pasuje do konfu) ;
- styl zachowania (społeczny i socjologiczny) – charakteryzujący się na przykład popularnością organizacji paramilitarnych, tworzeniem kultu sił zbrojnych, elementami musztry w szkołach, stosowaniem w cywilnych instytucjach umundurowania i organizacji na wzór wojskowy itp. ( nie pasuje do konfy ).
No chyba że dla Ciebie szacunek dla żołnierza albo ułatwienie dostępu do broni to już Militaryzm.
1
@plutonio Wziąłeś definicje faszyzmu z wikipedi i dobierasz sobie argumenty pod tezę, nawet nie zagłębiając się w znaczenie konkretnych punktów.
Od początku,
Militaryzm nie polega na zwiększaniu nakładów na armie, brałeś definicje z wiki i nawet Ci się w link nie chciało kliknąć. Otóż Konfederacja nie jest nawet blisko "Militaryzmu" odsyłam do wiki bo nie ma sensu tłumaczyć.
Autokratyzm, w lewicy znajdziemy osoby z wyrokami za pobicie matki czy to oznacza że lewica postuluje bicie kobiet? Śmiem twierdzić że nie, natomiast Konfederacja jako jedyna partia postuluje silną decentralizacje, czyli przeciwieństwo autokratyzmu. Natomiast Lewica jest za silną centralizacją, zresztą faszyzm działa tutaj tożsamo z komunizmem czyli punkt pasuje do Lewicy.
Walka z odmiennymi ideologiami, znowu punkt pasujący jedynie do Lewicy która otwarcie mówi że każdy kto ma inne zdanie powinien zostać zdelegalizowany, stara się ograniczyć wolność słowa. Konfa wręcz przeciwnie, pozwala każdemu wygłaszać swoje zdanie i wierzyć w co zechce, jest za to przeciwko indoktrynacji i przywilejom dla każdego ( co nie podoba się Lewicy bo jak to tak mieć inne zdanie?? ).
Gospodarczo: "Pełna kontrola partii rządzącej nad dużą częścią aspektów życia społecznego i gospodarczego." Znowu punkt dla Lewicy która chce wszystko regulować, centralizować i zakazywać swobodnej wypowiedzi.
Nacjonalizm: nie ma czegoś takiego jak bardziej nacjonalistyczna, jest się albo nacjonalistą albo nie. Moim zdaniem jest różnica między byciem patriotą a nacjonalistą ale wiem że dla Lewicy te pojęcia są tożsame więc rozumiem skąd ten błąd. Tutaj żadna partia nie pasuje do faszyzmu.
Rasizm: Tutaj również żadna partia nie pasuje do rasizmu, chociaż warto zauważyć że Lewica ma ciągoty do odbierania praw mężczyznom co jest bardzo niepokojącym zjawiskiem i duża grupa elektoratu Lewicy jest rasistowska wobec osób białych i heteronormatywnych, jednak partia nie ma takich postulatów więc nie będę przypisywał tego do Lewicy.
Podsumowując, lewicy bliżej do faszyzmu niż konfie.
10
@plutonio najbliżej do faszystów jest lewicy.
1
@Gaz Ciekaw jestem jak się czują kibice PSG gdzie w jednym sezonie gra Messi - Neymar a w następnym Goncalo Ramos i Dembele xD Chyba nawet u nas zjazd nie był tak gwałtowny.
4
@zaky274 nie za szybko stał się Messim tylko zjadły go kontuzje.
1
@mientusek1407 tak bo jest 100 lecie mundialu w Urugwaju, wiec 3 reprezentacje, Argentyna, Brazylia i Urugwaj mają zagrać swoje 1 kolejki w Ameryce Południowej a potem polecieć 10k km na następny mecz do Hiszpanii
0
@mientusek1407 Nie no bez jej, prawdą jest że kraje ze sobą sąsiadują ale między nimi jest cieśnina gibraltarska, żeby przejechać z Hiszpanii do Maroka trzeba albo skorzystać z promu albo lecieć samolotem. Do tego tutaj wchodzi kontrola paszportowa a na deser dostajemy jeszcze 3 mecze w Ameryce Południowej...
0
@FCBlaugraana Może dlatego że Ferran bez Lewego na boisku wcale nie gra wybitnie? Wczoraj strzelił i oprócz tego nie pokazał absolutnie nic. Dodatkowo Lewy jest absolutnym pewniakiem do gry a na skrzydle Xavi chce mieć zawodników którzy grają szeroko.
0
@hayek Klasowi rywale przyjdą dopiero na nowy rok. Jeszcze chwilę temu wygrywaliśmy po 5:0 i wszyscy byli w zachwycie. Wypadł Pedri i Frenkie więc mamy problem z przejściem z lini obrony do ataku, wypadł Raphinha więc dodatkowo nie mamy nawet alternatywy dla 16 latka na PS... Zagraliśmy z mocnym rywalem na wyjeździe, udało się wywieźć 3pkt, przed nami w grupie same łatwe mecze bo wystarczy ograć Szachtar i Antwerpie żeby wyjść z pierwszego miejsca, dajmy im czas bo póki co w tej drużynie nie ma za grosz stabilności. w pierwszej 11 mamy aktualnie 4 zawodników którzy grają u nas od tego roku ( zaliczam Yamala bo w zeszłym roku praktycznie nie grał w 1 drużynie).
1
Ilość prostych błędów technicznych, głupich strat czy nieporozumień jest zatrważająca. Okropnie widać brak Frenkiego i Pedriego. Zawodnicy zwyczajnie pewniej się czują mając ich obok siebie.
0
@Azi Ci debile pomylili słowo wyrachowani z wyrafinowani… czego od nich oczekiwać?
4
Gramy dzisiaj taki piach że słabsi są chyba tylko komentatorzy.