2

@pt9 no i super, jeżeli chciałeś poświęcić na to czas i byłeś zadowolony to nic tylko się cieszyć ale jednak sam wybrałeś taką formę nauki. Moim zdaniem są lepsze, przede wszystkim takie które wnoszą coś więcej niż sam fakt poprawy pamięci. Debata oxfordzka do której musisz być przygotowany wymaga od Ciebie nawet więcej zapamiętywania a oprócz tego ma też inne zalety.

1

@Explode dobrze prowadzona lekcja nie ma nic wspólnego z przepisywaniem treści z podręcznika to że są nauczyciele którzy to praktykują to niestety również patologia.

6

@pt9 Wystąpienie publiczne można szlifować organizując debatę oxfordzką a pamięć ucząc się języka. Nauka czegoś na pamięć to archaizm.

1

@Explode No to skoro chatgpt zrobi Ci pracę w 10 sekund to po co ją zadawać?

5

@draxidox tak, zdecydowanie na plus. Praca domowa to jest patologia. Idziesz do szkoły powiedzmy na 8 godzin, z czego masz 6 przedmiotów i z 5 dadzą Ci zadanie domowe. Jedno zadanie zajmie Ci 20-30 minut, łącznie wychodzi 2.5h dodatkowego czasu na samo rozwiązywanie zadania domowego a gdzie jeszcze czas na naukę czy np czytanie lektur? Jak sobie dodamy 8h w szkole 1.5h na dojazdy, 2.5h na zadania domowe i 1h na naukę to wychodzi nam nawet 13h dziennie. Polskie szkolnictwo jest patologicznie chore a prace domowe kończą się spisywaniem zadania na przerwach albo robieniem ich przez rodziców.

0

Jaki kapitan taka drużyna

1

„Balde chyba spodziewał się że rywal nie trafi” xD

0

Mamy to panowie kurwa, mamy to! Jak przejebiemy to już na bank wywalą denzela

0

@MarioVeB! No, jak gówno

4

Lubie sobie czasami poczytać o fikołkach logicznych fanatyków jakiejś parti, można się pośmiać ale dzisiaj co przeczytałem w artykule o protestujących pod aresztem gdzie siedzi Kamiński to przeszło moje oczekiwania. Otóż pisiory okrzyknęły że wybory zostały sfałszowane przez koalicję 15 października xD Jak wielki fikołek logiczny musiał się odstawić w głowie tej pani to ja nie mam pytań. Obstawili nielegalnie TK swoimi sędziami, wprowadzili wątpliwe izby do SN, rządzili 8 lat, mieli swojego prezydenta, korzystali z oprogramowania szpiegowskiego do inwigilacji opozycji, finansowali kampanie wyborczą ze spółek skarbu państwa, zrobili ordynarną tube propagandową z telewizji publicznej która 24/7 opowiadała jaki to ten Jaruś jest wspaniały i mając dosłownie władzę totalną w państwie pozwolili sobie na "sfałszowanie" wyborów przez opozycję xD

0

@mightyanaldevastator Gavi 22/23 3.5k minut. Wiek 18/19 lat. Mbappe 17/18 wiek 18-19 lat 3.5k minut. Sancho sezon 18/19 wiek 18/19 3k minut. Balde rok temu 3.1k minut. 3.5k minut to nie jest dużo i skończ się kłócić, wina kadry nie Koemana.

3

@Rewolucja123 Ostatnie lata świetności były za Lucho.

Nie zapraszam do dyskusji.

0

@macio_944 kiepsko Ci poszło bo sam określiłem Brauna idiotom i szkodnikiem :) i właśnie dlatego jesteś fanatykiem, bo dla Ciebie każdy kto nie jest za Tuskiem jest „SKRAJNYM PRAWAKIEM” i pewnie jeszcze faszystom ;)

0

@siuuu Słuchałem podcastu z Mentzenem u żurnalisty, Mentzen twierdzi tam że jedyne przepływy wyborców mają z TD i że właśnie skrajności w postaci Korwina, Brauna i odklejeńców na listach sprawiły że ten elektorat z Konfy przepływał do konkurencji. Ile w tym prawdy zobaczymy za 4 lata, chociaż do tego czasu może się wszystko w polityce zmienić.

0

@Witekk10 burbon chyba każdy mi wchodzi a whisky byle irlandzka i jest dobrze.

1

@MeS5i_99 2.0 tsi 190km. Mega pozytywne, chociaż póki co nie mogę nawet poszaleć bo trzeba wymienić olej po 2k km. Póki co wrażenia są dobre jeżeli miałbym się do czegoś doczepić to przy prędkościach autostradowych wyciszenie mogłoby być lepsze, chociaż tutaj swoje robi dach panoramiczny.

1

@siuuu ja tam nie twierdzę że to jakaś strategia, twierdzę jedynie że usunięcie Brauna z sejmu przez większość sejmową a nie przez sam klub jest na korzyść konfy bo pozbywają się balastu jednocześnie nie tworząc podziałów wewnętrznych.

2

W ogóle to właśnie do mnie dotarło że odebranie immunitetu Braunowi to najlepsze co mogło spotkać konfe xD Gdyby sami wywalili go z partii to straciliby 4 posłów, klub, wicemarszałka i sporo wyborców ze wschodniej Polski, natomiast jeśli Braun zostanie skazany to straci mandat poselski i nie będzie mógł kandydować, jednocześnie nie rozbijając formacji. Niesamowite.

0

@Mezocyklon87 Ej a może jednak nawalanie gaśnicą w sejmie, w tym w kobietę, nie jest dobrym rozwiązaniem?

8

No i zajebiście, w grudniu odebrałem swojego formentora i nie ukrywam że współpraca z Barcą pomogła w decyzji xd

0

@macio_944 Gdyby napisał to ktokolwiek inny niż Ty to może bym uwierzył ale sorry dla Ciebie każdy kto nie jest za Tuskiem to odklejony fanatyk i udowodniłeś to wielokrotnie swoimi wypowiedziami w czasie kampanii wyborczej :) Jakoś nie widzę żebyś krytykował bezprawnej próby przejęcia TVP przez Sienkiewicza. Rozumiem że jako krytyczny wyborca, popierasz dymisję człowieka który decyzją sądu, bezprawnie przejął władze w telewizji publicznej? :)

1

@macio_944 Ty jesteś takim fanatykiem Tuska że gdyby powiedział Hala Madrid z mównicy to byś się na notatnik przeniósł xD "taka specyfika polityków" zapomniałeś dodać że tylko jak kogoś popierasz bo jak nie to już nie jest specyfika polityków tylko kłamanie, robienie sobie jaj, populizm ewentualnie ordynarne oszustwo :)

1

@Cule1234 Jeżeli Xavi odpadnie z 3 ligowcem to sam powinien podać się do dymisji bo to już w ogóle przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Ja naprawdę nie mam aktualnie żadnych oczekiwań względem drużyny Xaviego a i tak spodziewam się że takiego ogóra ogramy 2-3 bramkami minimum.

0

@mightyanaldevastator Ty chyba nie rozumiesz czym jest dobieranie argumentu pod tezę... Wziąłeś sobie zawodnika który pasował Ci do narracji, ja Ci podałem takiego który tą tezę niszczy i nie ma żadnego znaczenia że jest, o zgrozo, ROK MŁODSZY. A przytoczyłem statystyki z okresu w którym miał tyle samo lat co Pedri w rekordowym sezonie i udowodniłem Ci że to nie Koeman a Lucho zajechał Pedriego.

1

Ja już nie mogę tego słuchać… Taktycznie wyglądamy jak Szombierki Bytom a Denzel pierdoli o intensywności i zaangażowaniu. Ci zawodnicy nie mają problemu z bieganiem, oni mają problem z tym że nikt nie wie co ma robić na boisku.

7

@mightyanaldevastator nie porównuj Camavingi do Pedriego. Francuz był opcją nr 5-6 do grania a od Pedriego można było skład ustalać. Ponadto nie rób z 19 latka dzieciaka który nie może grać. Wybierasz sobie argumenty pod tezę. Jude Bellingham w zeszłym sezonie miał 19 lat, dla samej Borussi rozegrał 42 mecze w których zaliczył 3.5k minut. Dokładnie tyle samo co Pedri. Jakoś Anglik zajechany nie jest.
Pedri nie powinien tyle grać w kadrze i to właśnie reprezentacja go zajechała a nie Koeman.

12

@mightyanaldevastator 3.5k minut to nie jest zajechanie zawodnika. Pedriego zajechało granie na 2 turniejach reprezentacyjnych.

3

@AlwaysBlaugrana A no tak bo przecież Platforma to nigdy w życiu by nie wyprowadzała pieniędzy z SSP, nigdy nie miałaby sędziów na telefon itd xD Wiesz można się oburzać na działania PiS, nawet więcej, POWINNO SIĘ oburzać ale jak można jednocześnie bronić skompromitowanego PO które teraz nagminnie łamie prawo i podciera się konstytucją której tak bronili to absolutnie nie mam pojęcia.

4

@Bobo25 Wszystko ma swoje plusy i ma swoje minusy ale my musimy patrzeć z punktu widzenia opłacalności danego rozwiązania dla Polski a nie dla ogółu. Tutaj nie ma żadnej korzyści dla Polski dlatego że UE to walka interesów. Na UE najbardziej korzystają najmocniejsi a nie najsłabsi. Solidarność europejska nie istnieje i dla krajów takich jak Polska ważne jest to żeby mieć jakikolwiek środek nacisku. Weto nim jest.

12

@Bobo25 Aha i rozwiązaniem problemu jest oddanie suwerenności, super! A może w drugą stronę? Zamiast federalizacji większa decentralizacja. Orban rozgrywa UE ale jakim prawem UE decyduje o czymś takim jak praworządność? Za pisu był cyrk a nie praworządność natomiast za PO to jest już w ogóle jakaś turbo katastrofa, przypomnę że sąd potwierdził że zajęcie TVP było NIELEGALNE. Czy komuś w komisji europejskiej to przeszkadza? Oczywiście że nie bo donek to dobry ziomuś, niemiecki taki i guten morgen na klatce mówi. Z Orbanem jest jeden problem, on naprawdę ma poparcie Węgrów. U nas po 8 latach pseudo dyktatury pisu ludzie powiedzieli dość, łącznie 65% głosujących powiedziało że nie chcą ich u władzy, Węgrzy stwierdzili inaczej, więc rząd może i lekko autorytarny ale, o zgrozo, demokratyczny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?