Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
@KamQiX Xavi mając kadrę kilkukrotnie lepszą od Koemana zbudował drużynę która będzie walczyć o top 4 w lidze. Zbudowanie absolutnego zera zajęło mu jedynie 2.5 roku, super, rewelacja. Gdyby nie nazywał się Xavi to zwolniliby we wrześniu.
6
@don'T.R.I.P.e No a my ile wydaliśmy na Raphinie, Ferrana, Kounde, Lewego i Roque?
Edit: Tzn oczywiście Klopp u nas to bajka ale nie udawajmy że my kasy nie wydajemy.
17
Proszę was, jakie Kloppy? Przecież on nie ma DNA Barcelony!
0
Gdzieś mam Hallandy i inne Mbappy ale boli mnie okropnie że nie jesteśmy wstanie rywalizować o Kloppa ...
1
@AxelF Ależ bzdura. Xavi na start dostał Ferrana, Aubemaynga, Adama Traore i Daniego Alvesa.
EDIT: Do tego dochodzi powrót Dembele. Ousman był kontuzjowany od początku sezonu i zagrał dopiero w listopadzie, po zwolnieniu Koemana.
0
@JarekS Dla mnie Xavi jest do tego stopnia skompromitowany jako trener że już naprawdę wole Marqueza na minimum pół roku niż Xaviego. Drużyna Xaviego jest w kryzysie nie od 2 miesięcy a od zdobycia mistrzostwa w poprzednim sezonie. Za 3 miesiące będzie rocznica.
0
@korn234 ja się zastanawiam na ile on jest uzależniony od poziomu gry drużyny. Bo z jednej strony prawdą jest że gra słabo ale kto u nas dobrze gra na 9? Nikt, ile okazji wykreowaliśmy tym zawodnikom? Ferran jak strzelił hattricka to 2 bramki strzelił z pozycji schodzącego napastnika a jedną z kontry. My praktycznie nie kreujemy napastnikowi okazji bramkowych. Xavi jest tak fatalnym trenerem że ja dzisiaj nie mam pewności że Lewy nie daje już rady grać na chociażby przyzwoitym europejskim poziomie.
0
@takisobiektos Według transfermakt, ja już dokładnie tego nie pamiętam a nie chce mi się grzebać w artykułach. Pedri zagrał tylko 2 mecze po powrocie. 90minut z Sociedad i 68 z Athlethiciem, potem dostał wolne od Koemana (urlop okolicznosciowy) i już z Getafe nie grał. Prawdopodobnie kontuzji dostał na treningu po urlopie. Trzeba jednak pamiętać że to jest absurd żeby piłkarz nie grał w klubie przez np 3 tygodnie kiedy są rozgrywki bo musi odpocząć po kadrze. Pedri powinien mieć bana na IO.
1
@priest9999 No to jedziemy, sprawdźmy sobie naszą potężną kadrę za Koemana w sezonie 2021/2022 kiedy Pedri miał skrócone wakacje. Otóż środek pola w 1 meczu wyglądał następująco: Busi, FDJ, Pedri. Wygląda dobrze, teraz sprawdźmy ławkę żeby zrozumieć w jakiej sytuacji byliśmy: Gavi, Nico, Puig, Sergi Roberto. Przypomnę że wtedy Gavi i Nico to byli absolutni debiutanci dodatkowo to był nasz pierwszy sezon bez Messiego który odszedł niespodziewanie, po tym jak zapewniano nas że zostanie. W skrócie, chodzi mi o to że Koeman nie miał kim grać a presja była ogromna. Na ławce były same dzieciaki a w ataku Braithwait i Depay. W obronie Dest Pique Garcia i Alba. Tutaj trzeba było naprawdę kombinować. Natomiast tekstu o tym że 18latek nie powinien tyle grać nie kupuje. Tacy zawodnicy jak Mbappe czy Bellingham grali w tym wieku po 3.5k minut a oprócz tego jest masa zawodników jak chociażby Camavinga którzy zrobili ok 3k. U nas za Xaviego Gavi również zrobił 3.5k.
@escarabajo Oczywiście, pełna zgoda. Zawodnik powinien zostać usadzony na dupie i kropka. Granie w tym wieku po 120 minut to jakiś absurd, przy tej ilości meczy ale granie po 60 kilka minut to już jednak przegięcie nie jest.
2
Znowu dzisiaj można było przeczytać na naszej kochanie rambli o tym że Pedri został zajechany przez Koemana, postanowiłem więc się trochę zagłębić i sprawdzić to mityczne zajechanie. O to efekty:
Pedri w sezonie 20/21 zagrał dla klubu 3.5k minut w 52 spotkaniach, średnia wychodzi więc ok 67 minut na mecz, przy czym Pedri zagrał jedynie 7 razy pełne 90 minut.
Teraz popatrzmy na reprezentację prowadzone przez Lucho i Luisa De la Fuente.
- Ilość meczy dla kadry U23 - 6
- minimum 90 minut - 4
- średnia ilość minut na mecz - 93 minuty
- ilość meczy dla kadry głównej, ME 2020 (rozgrywane w 2021) - 6
- minimum 90 minut - 6
- średnia ilość minut na mecz - 104 minuty
Odpowiedzmy więc sobie na pytanie, kto starał się korzystać rozsądnie ze swojego zawodnika? Koeman który praktycznie nigdy nie grał Pedrim przez 90 minut, czy selekcjonerzy którzy praktycznie nie ściągali go z boiska.
0
@beter2 Tak, dokładnie tak, piłkarz ma w pierwszej kolejności grać dla klubu i jak widać zagrał dla klubu średnio 68 minut na mecz, 3500 minut w sezonie, to nie jest wielka liczba. Jaka była średnia minut na mecz w reprezentacji? IO - 93 minuty na mecz (przez dogrywki ), mistrzostwa europy, tutaj uwaga usiądź bo się zesrasz jak to zobaczysz. Kolejno: 90 minut, 90 minut, 90 minut, 120 minut, 119 minut, 120 minut. No ale to Koeman zajechał Pedriego prawda?
1
@niko7nike ale ja mam do niego szacunek, jako do piłkarza. Nie mam jednak zamiaru udawać że jest dobrym trenerem. A to że nazywam go Czapi wynika jedynie z mojej frustracji, bo zwyczajnie tej drużyny nie da się oglądać.
1
@Pedri16Future nie no pewnie, to że od ponad pół roku gramy gówno, ciągle popełniamy te same błędy i robią to dosłownie wszyscy piłkarzy to nie jest wina trenera. To że nasz pressing wygląda jak kiepskiej jakości żart, gra obronna nie istnieje a ofensywa opiera się na przebłyskach pojedynczych zawodników to też nie jest wina trenera. W ogóle trener za nic nie odpowiada, trener to taka poczciwa mordeczka która jest żeby była, i ma być fajna. No a że Czapi jest fajny taki, kataloński, tiki taka i te sprawę to jest git. Nie jego wina że drużyna gra słabo.
Ja Ci przypomnę że wczoraj w 120 minut oddaliśmy 7 strzałów a Athletic 29. Oni mieli xG na poziomie 4+ a my 1.3 no ale Gdyby 16 latek strzelił to byśmy awansowali...
2
@Luciano99 Dolary przeciwko orzechom że Koeman z tą kadrą zrobiłby lepszy wynik niż Czapi.
5
@beter2 kolejny mitoman obwiniający Koemana za kontuzje Pedriego... Pedriego zajechał Lucho, grając nim od dechy do dechy w reprezentacji i potem De La Fuente powołując na IO.
4
Czy ktoś potrafi powiedzieć w czym dobra jest Barca Xaviego? Nie licząc dostawania wpierdolu oczywiście. Gra pozycyjna? Nie, gra z kontry? Nie, szybki atak? Nie, stałe fragmenty gry? Nie, obrona? Nie, pressing? Nie. No kur… jak można być tak nijakim mając takich zawodników.
0
Xavi został ponownie upokorzony taktycznie.
1
6 Strzałów w 100 minut xD takiej biedy to już dawno nie widzialem
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@pax Ale ja nie muszę nic argumentować bo ocena 3.5 dla Frenkiego to jest kiepskiej jakości żart a to że raz na jakiś czas zauważysz że Holender jest najlepszy na boisku, cóż zdarza się, brawo dla Ciebie.
6
Czytam te oceny, czytam i uwierzyć nie mogę. FDJ 2 najgorszy w zespole pomimo ze na sofascore ocena 7.7 i 3 najlepszy po ferranie i yamalu. W 1 połowie grał wręcz kapitalnie, druga faktycznie słabiej ale 3.5 no bez jaj… ale potem patrze kto wystawiał oceny i wszystko jasne xD naczelny hejter Holendra i największy miłośnik Busiego. Frenkie na start ma note 0 za to że nie jest sztangą.
1
@Ojciec5tkidzieci A moim zdaniem bardzo dobrze że takie dzbany piszą posty na social mediach bo dzięki temu można się dowiedzieć że oni tak naprawdę nie są przeciwko wolnemu rynkowi, oni zwyczajnie nie mają pojęcia czym on jest, dla nich to anarchia w której każdy robi co chce, jak chce itd.
Taka wiedza jest bardzo przydatna bo dzięki niej, następnym razem kiedy zaczniesz dyskusję ze zwolennikiem komunizmu to wiesz że pierwsze o co trzeba spytać to o definicje komunizmu i definicje wolnego rynku. Ja np kilka miesięcy temu, usłyszałem że współcześnie komunizm to w skrócie "prawa pracownicze".
0
Yamal gra świetnie bez Messiego na boisku, Fati bez Messiego już nie błyszczy. Fati to był świetny zawodnik ale uzależniony od gry zespołu, Yamal to jest typ zawodnika który potrafi odmienić oblicze drużyny. Przy typie gry Lamina on z wiekiem będzie tylko lepszy, już teraz kręci obrońcami i potrafi dobrze uderzyć z dystansu, jak dorośnie to może być bestią. On ma coś w sobie z Neymara.
2
@Gaz nie na 3 lata a 4 xd przez 3 lata jednak pensja rośnie i dopiero w 4 roku delikatnie spada...
3
@draxidox 800km zasięgu rozumiem że z gwiazdką. 800 jest wtedy kiedy poruszasz się z prędkością 70km/h, bez klimatyzacji i ogrzewania a temperatura na zewnątrz jest w okolicy 20 stopni. W zimie ten zasięg spadnie do około 280-350km o ile nie poruszasz się z prędkością autostradową, wtedy jest 150.
2
Asysta, 3 kluczowe podania 11/16 wygranych pojedynków, do tego wykreowana bramka na 2;0 i jedynie 14 strat, coś pięknego. Do tego dzieciak ma 16 lat! Dembele żeby mieć takie statystyki musiał zaliczyć 28-40 strat. Przepaść.
0
@MOLESTA Problemem nie jest to że VAR dał dupy na korzyść Realu, problemem jest to że on to to robi regularnie, w zeszłym sezonie, AS albo Marca szczyciły się tym że gdyby VAR nie naprawiał decyzji sędziego to Real by wygrał ligę, no to teraz można spokojnie powiedzieć że gdyby VAR nie drukował na korzyść Realu to Real dzisiaj nie byłby liderem.
Do tego warto dodać błędy przeciwko nam, oczywiście drużyna Xaviego gra okropne gówno, ale gdyby nie błędy arbitrów to dzisiaj bylibyśmy nad Realem.
0
Penia to jest chyba jakaś niemowa… bramkarz ma wyjść jak buldożer do piłki a nie primadonna…
0
Frenki i Gundogan dzisiaj w środku pozamiatali. Coś pięknego.
1
@KichuBlaugrana Ja miałem dni że miałem po 9 :) 4h absolutnie nigdy. Minimum 6h.