0

@Cioldan No ciężko żeby się rozliczać wspólnie z mężem jak nie masz męża co nie? Rozliczanie wspólne małżonków to nie prawo a przywilej. Jeśli byłoby inaczej, to dlaczego nie mogę się rozliczać wspólnie z dziewczyną? Dlaczego para homoseksualna jak weźmie ślub to mogłaby się wspólnie rozliczać a ja z dziewczyną nie mogę?

Tutaj nie chodzi o to że ślub daje Ci prawo do dzieci, wychodzisz z błędnego założenia, otóż jak bierzesz ślub to zwykle oznacza że planujesz przyszłość z osobą Y a jednym z następstw tej decyzji jest możliwe posiadanie potomstwa. Ulgi podatkowe dla małżeństw mają poprawiać ich sytuacje materialną tak żeby stać ich było na posiadanie dzieci ergo zachęca ich do tego żeby te dzieci zrobić. Praktycznie od zawsze to było standardowe podejście, hajtasz się -> zakładacie rodzinę i robicie dzieciaki. (Nie ma co się oszukiwać, tak to wyglądało i nie ma znaczenia czy dalej tak jest )

Prawo do spadku czy informacji medycznej to całkowicie co innego, to jest prawo każdego człowieka o samostanowieniu i dla mnie to jest absurd że w ogóle potrzeba do tego małżeństwa. Każdy powinien móc podać informację kto ma dziedziczyć i kto ma prawo do informacji.

5

@pluszek popatrz jak zostało postawione pytanie, pary homoseksualne nikomu nie przeszkadzają, ich uregulowanie prawne również nie ale do póki nie zostaną przeprowadzone rzetelne badania w Polsce to nie chciałbym aby mogli adoptować dzieci. Nie mówię że nie z zasady ale chciałbym najpierw zobaczyć 5-10 letni program pilotażowy na próbce kilku tysięcy par. Jeśli wyniki będą w normie to jestem jak najbardziej za.

Inna kwestia że zastanawiają mnie jeszcze przywileje małżeńskie, jeżeli wychodzimy z założenia że małżeństwo może się wspólnie rozliczać itd bo z założenia są podstawową komórką społeczną i mogą mieć dzieci, to pytanie czy pary homoseksualne powinny mieć takie same przywileje, bo jednak adopcja dzieci nie zwiększa populacji kraju...

Ja strasznie żałuje że u nas w ogóle się nie rozmawia, nie ma żadnej debaty ani konsultacji, rodzą się 2 obozy, jeden który twierdzi że lewaki chcą gwałcić dzieci i drugi że prawaki chcą utylizować homoseksualistów...

1

@maroon no bez przesady, Coutinho w tamtym momencie był ścisłym światowym topem, Dembele natomiast miał za sobą kapitalny sezon w Borussi i miał raptem 21 lat bodajże. Owszem byli przepłaceni ale transfer Neymara rozwalił wtedy rynek, wszyscy wiedzieli że mamy 222 mln euro w gotówce do wydania. Te transfery z perspektywy czasu były nieudane, ale w tamtym czasie wszyscy się jarali.

0

@Gaz A pamiętasz mecz na MS z Francją? Tam gra już źle nie wyglądała prawda? Czesiu miał awansować i awansował, miał wyjść z grupy i wyszedł a na koniec miał pokazać że potrafimy grać w piłkę i to również pokazał w meczu z Francją. Probierz zaraz zaliczy 3 porażki na euro i zostanie medialnie zniszczony. Czy zasłużenie? Nie, nas na tym euro nie powinno w ogóle być.

1

@Gaz Austria nie przegrała meczu od 2022 roku, ewentualnie jeden o ile dobrze pamiętam.

0

@Destroyer_of_Worlds Michniewicz wyszedł z grupy.

0

@Arden co to znaczy nie ma sensu rywalizować? No jak już pojechaliśmy na to euro, na którym nie powinno nas być to trzeba próbować. Oczywiście ta kadra to dno i nie ma co liczyć na cokolwiek. Dzisiaj Holendrzy walili w trybuny więc obeszło się bez kompromitacji chociaż uczciwie trzeba przyznać że to był nasz najlepszy mecz od dawna.

0

@BORO_12 no własne mi się wydawało że ta noga była z 5cm od lini.

0

@Saviola88 czerwona i karny jest wtedy jak czerwona jest za brutalny faul a nie delikatną obcierkę.

0

@alianta2 kolesiostwo

1

@takisobiektos jak jest karny to nie ma czerwonej

2

A tam nie powinni powtórzyć karnego? Simon chyba nie stał na lini

1

Jak ja się cieszę że wywalili Xaviego i odpuścili transfer Olmo.

Edit: napisałem komentarz i widzę połowa rambli napisała wcześniej dokładnie to samo xd

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Comentateiro no wiadomo, CBOS słynie z rewelacyjnych badań opini publicznej, ich sondaż na 3 dni przed wyborami wyglądał tak:

29% PiS
27% PO
12% 3D
10% Konfa
7% Lewica
1% BPS

11% niezdecydowanych

Powiedzieć że byli blisko...

0

@Arkon tylko gdyby nie ta konserwatywna 3D to rządziłby pis xd

20

@michal26 ważne że są uśmiechnięci! A z jakiego powodu się uśmiechają to wyjaśni się później :)

29

Jeżeli ktokolwiek woli Diaza od Nico to znaczy że jest niespełna rozumu i nie powinien pracować na poważnym stanowisku. Jedyny argument za Diazem to zwyczajne kolesiostwo.

Dla mnie to absurd i nie wierze w to.

0

@arasz1819 A czy ja napisałem że na bank tak było? Ja napisałem

"Musimy sobie zadać pytanie czy gdyby żołnierz wiedział że może oddać strzał w obronie własnej i kolegów to czy doszłoby do tej sytuacji. "

I to trzeba wyjaśnić,. Idźmy dalej, mówisz:
"Bierzesz po uwagę, że tamci może strzelali bez potrzeby?"
Ja przypomnę że my jesteśmy w trakcie wojny hybrydowej i właśnie umarł żołnierz, a tutaj żołnierze zostali aresztowani za strzały ostrzegawcze. Rozumiesz? Nie dostali ostrzeżenia ani reprymendy, zostali aresztowani.

1

@kazbychu Nie ma znaczenia kiedy one były. Od ponad roku ta granica jest notorycznie atakowana, w tych żołnierzy notorycznie rzucane są przedmioty, jednocześnie są pod wielką presją części mediów. Ryzykują życiem i zdrowiem, oddali strzały ostrzegawcze jak ludzie się cofali? Nie ma to najmniejszego znaczenia, nie zrobili nikomu krzywdy natomiast samo zdarzenie się poniosło. Przeciętny żołnierz na granicy wie tyle, oddali strzały -> zostali aresztowani i żołnierz teraz kalkuluje, czy jak za szybko strzeli to czy nie skończy to jego kariery? czy nie pójdzie do więzienia, czy jak przypadkiem ktoś umrze to nie pójdzie siedzieć do końca życia? Przecież Ci żołnierze nie bronią tej granicy przed matkami z dziećmi, Ci bandyci notorycznie atakują "ufortyfikowaną" granicę, mając przecież niedaleko przejście graniczne. To nie są uchodźcy a ludzie którzy starają się nielegalnie przekroczyć granicę, jednocześnie atakując funkcjonariuszy państwowych.

6

@arasz1819 robienie polityki nad grobem to by było gdyby w marcu ŻW nie aresztowała żołnierzy za oddanie strzałów ostrzegawczych a cała sprawa była transparentna. Tymczasem teraz ta śmierć to nie jest zwykła tragedia, to jest skandal za który trzeba pociągnąć winnych do odpowiedzialności. Musimy sobie zadać pytanie czy gdyby żołnierz wiedział że może oddać strzał w obronie własnej i kolegów to czy doszłoby do tej sytuacji.

0

@Comentateiro większość ludzi głosuje na pis/po więc czy większość ma racje? No cóż śmiem wątpić. Możesz napisać jeszcze milion razy co uważasz, nie rusza mnie to bo wiem że jesteś fanatykiem politycznym i masz tendencję do rozumowania wszystkiego w tylko jeden prawidłowy sposób, po lini swoich przekonań czyli płytki i ograniczony.

0

@HighestInTheRoom @Comentateiro
"Najgorsze jest to, że tu po prawdzie nie ma żadnej rozsądnej, niepopulistycznej partii jako alternatywy."

Jeżeli twierdzisz że partie alternatywne są populistyczne, to znaczy że partie mainstreamowe takie nie są, jeżeli są to argument o populizmie jest zwyczajnie bez sensu bo skoro wszystkie partie takie są to nie można ich klasyfikować jako inne zbiory i określać jako alternatywę do czegoś. No ale widać taki poziom rozumienia was przerasta.

0

@fart No tak, super wymówka do tego że prokuratura aresztuje żołnierzy broniących granicy xD NIKT BY TEGO NIE OGARNĄŁ. Pis to fatalna partia ale na litość boską nawet oni tak nisko nie upadli żeby aresztować żołnierzy.

@HighestInTheRoom No tak, tylko jak zdymisjonować szefa partii koalicyjnej bez której nie ma większości :) Nie wspominając że działa we współpracy z ministrem sprawiedliwości z PO.

0

@HighestInTheRoom No tak bo PO i PiS to w ogóle nie są partię populistyczne! W ogóle nic a nic. Wcale nie obiecują cudów a na koniec nie wprowadzają rozdawnictwa i nie upychają swoich do koryta.

1

@alone49 Ja ogólnie uważam że to wstyd nie mówić po angielsku jak chce się zajmować jakieś poważne stanowiska ale bądźmy uczciwi, w PE komisarze prowadzą obrady po niemiecku i nikt nie ma z tym problemu, jest tłumacz i tyle. Znasz angielski ? fajnie tylko na koniec każdy może gadać w swoim języku i znajomość angielskiego nic Ci nie da. Kolejna sprawa to to że Tusk nauczył się angielskiego dopiero jak został przewodniczącym rady europejskiej.

10

Ludzie przecież to są bzdury a wy się emocjonujecie... Wystarczy przeczytać co oni tutaj napisali: "czuł, że na trzeci sezon prowadzenia drużyny potrzebuje innego typu środkowego napastnika."

Tak bardzo potrzebował innego typu środkowego napastnika że wybrał... DOVBYKA. No faktycznie, całkowicie inna charakterystyka. Ja tutaj nie twierdze że jest słaby, zwyczajnie z dostępnych napastnik chyba najbardziej przypomina Lewego.

0

@Faro A w życiu, ja się będę bardzo cieszyć jak chłopak odpali, tylko że ja w to nie wierze, bo z jakiegoś powodu 2 trenerów stwierdziło że jest za słaby na 1 skład.

0

@Faro Oj ale Cie będzie boleć jak Frenkie znowu będzie grać w każdym meczu od dechy do dechy :)

3

@Destroyer_of_Worlds Ale Ty wiesz że Barca jest łączona z 3/4 zawodników z czołówki i większość z tego to zwykłe brednie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?