Rhaan
Dołączył/a: czerwiec 2019
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Faro Busquets go w Ajaxie carrował? no no xD
No bo jest różnica między grą w parze pomocników, tak jak w Ajaxie biegał obok niego Lasse Schöne a między tym naszym miszmaszem w pomocy gdzie nikt nie wie za co odpowiada. Frenkie zaczął sezon kapitalnie, potem przyszła kontuzja, Oriol okazał się parodystą i wyglądało to kiepsko.
1
@Faro Ale wiesz że Frenkie w tamtym sezonie wygrał nagrodę dla najlepszego pomocnika UEFA? XD
1
@Faro Jeżeli już się czepiamy liczb, Frenkie w samej lidzę xA 4.88, Pedri xA 3.74, Gundogan xA 9.7, Fermin 0.7, Raphinha 4.95, Yamal 5.9, Lewy 3.2
Tak żeby mieć pełen zakres tego ile dany piłkarz kreuje.
1
@ACRAB95 a bierzesz pod uwagę coś takiego jak treningi? Xavi jaki by nie był, to jednak widzi Roque na treningach, jeżeli widzi że młody nie daje rady to dlaczego miałby dostawać szanse w meczu, kosztem innych napastników.
2
Jedno mnie zastanawia, co się stało z jego bratem? No przecież żeby doszło do takiej pomyłki to facet musi mieć kartę zawodnika, musiały przyjść jakieś dokumenty z uefy czy innej federacji. Z całej sytuacji można wywnioskować że prawdziwy Edgar Ié jest tym lepszym z braci więc co się z nim dzieje?
0
@tristan87 stadion Juve nie jest zły, we Włoszech jest milion problemów z budowaniem. Po pierwsze koszty, nie licząc Anglii, kluby piłkarskie nie zarabiają setek milionów euro i nie mogą sobie pozwolić na taką inwestycje. Do tego dochodzi problem dostępności gruntów. Przecież tam jest zabytek na zabytku a ziemia cholernie droga. To tylko w Polsce mamy takie patologie że każdy klub z miejscowości liczącej ok 100k ludzi, buduje sobie stadion za kilkaset milionów złotych. Oczywiście z publicznych pieniędzy i oczywiście nigdy nie jest pełen.
0
@FcPortoFan1999 Czemu mieliby zabrać?
0
@tristan87 „Włoski, rozdupcony barak”. gdyby w Polsce SSP i miasta na potęge nie budowały nierentownych, zapełnianych w 30% stadionów to moglibyśmy pomarzyć o takich barakach.
1
@koksik2700 no ale przecież o tym każdy wiedział. Mechanizm praworządności to jest wał, bat na państwa które nie są w głównym nurcie europejskiej lewicy. Najbardziej bawi że zgodził się na to pis, a następnie przewalił przez to wybory. Gdyby KPO wpłynęło w całości to pewnie PiS udałoby się zablokować stworzenie uśmiechniętej koalicji.
0
@Terroriser ja natomiast nie wiem jak to napisać żeby Cie nie urazić… ale, jeżeli sprowadzasz piłkę do liczb i asyst to chyba nie rozumiesz o co w tym chodzi. Raphinha nie ma dużo lepszych liczb od Ferrana i Felixa, raptem 5-6 G/A więcej. Drybling u skrzydłowego to nie tylko czarowanie ale również możliwość tworzenia przewagi. Przewagi która jest bardzo ważna w sytuacji kiedy przeciwnika ma nisko ustawioną obronę. Drybling pozwala również dobrze wyprowadzić kontre kiedy przeciwnik atakuje wysokim pressingiem. Raphinha tego nie ma.
Dodatkowo on zwyczajnie nie może grać na lewym skrzydle, bo nie może grać na żadnym… on w praktyce gra jako cofnięty napastnik, u nas nie ma takiej pozycji. Skrzydła Nico Yamal są o niebo lepsze niż skrzydła Raphinha + ktokolwiek.
10
Widząc odwrócone logo Nike czuje dosłownie dyskomfort...
0
@BORO_12 ta, nie jest skrzydłowym. Cała kariera na skrzydle, u nas 98% meczy na skrzydle, ale to ofensywny pomocnik... To jest skrzydłowy który po prostu jest za słaby na Barcelonę, lub też po prostu "nie pasuje profilem".
Jeżeli według Ciebie powinien grać w środku pola, to tym bardziej powinien odejść. Nie ma u nas miejsca w środku pola dla zawodnika który potrafi jedynie atakować pole karne i to bez piłki a nawet jak się uprzemy żeby taki był, to mamy Fermina.
3
@tristan87 No elegancko, ciekaw jestem ile osób uratowała stojąc na tym moście. Swoją drogą uwielbiam to nowe pokolenie, po co się uczyć, rozwijać technologie która umożliwi uratowanie klimatu, jak można wyjść na most, powkurwiać ludzi a potem pierd*** w internecie jak to by się chciało świat ratować.
1
@Terroriser Ale jak niesprawiedliwie? Nikt go nie obraża, nikt go nie wyzywa. Ludzie jedynie stwierdzają że to nie jest skrzydłowy na Barcelonę bo zwyczajnie nim nie jest. Nie potrafi dryblować, nie potrafi nawet dobrze grać z piłką przy nodze. On ma świetne dośrodkowanie, kapitalne wyjście na pozycje ale to nie są kluczowe cechy skrzydłowego w Barcelonie. Nie bez powodu wygryzł go 16 letni Yamal.
W zeszłym roku broniłem go kiedy ludzie uważali że jest gorszy niż Dembele, dla mnie nie był, cenie go wyżej. Co nie zmienia faktu że w mojej ocenie na Barce zwyczajnie się nie nadaje, a przynajmniej uważam że nie stać nas na rezerwowego za ponad 60mln euro. Aktualnie ma prawo być jedynie zmiennikiem Yamala.
0
@Kgorecki2500 PiS Konfa Lewica i PL2050, popierają CPK. To daje większość, jeżeli Hołownia publicznie mówi o wsparciu projektu to nie będzie miał żadnych wymówek jak projekt upadnie.
11
@Radioactive9705 czarny dzień w historii polskich mediów.
0
@Kamil689 Jeżeli uważasz że zmiana bramkarza sprawia że tracimy więcej bramek to znaczy że nasza obrona jest naprawdę do dupy i tylko topowy bramkarz ratuje nas od totalnej kompromitacji.
0
@korn234 A co ma reprezentacja Brazylii do ligi brazylijskiej? Kadra Brazylii na ostatnich mistrzostwach świata ( 2022 ) miała 2 zawodników z rodzimej ligi w tym był trzeci bramkarz... No oszałamiający wynik, jeden stoper na całą kadrę! To pokazuje że wszystkie talenty z Brazylii już dawno wyjechały stamtąd. Fajnym przykładem jest Savinho, chłopak dopiero teraz wypłynął w Gironie, ma 20lat (skończył w kwietniu) a ligę brazylijską opuścił w wieku 18 lat, wyjeżdżając do francuskiego Troyes i od razu poszedł na wypożycznie do PSV. W Brazylijskiej lidze nie rozegrał nawet 500 minut.
0
@MesQueUnClub_87 Mówisz o prehistorii, Santos by ograł Legie? Ten sam Santos który aktualnie spadł do Brazylijskiej Serie B ?? Poczytaj co mówią eksperci o lidze brazylijskiej. Bardzo trudna, fizyczna liga w której napastnicy mają problemy. Liga w której nie ma taktyki i jest mało jakości. Raz na jakiś czas pojawia się tam perła i od razu z tej ligi wyjeżdża. Zobacz jak szybko wartościowi zawodnicy są ściągani do Europy. 16-18 latkowie wyjeżdżają, ostatnim talentem który stosunkowo długo grał w Brazylii był Neymar a i tak wyjechał w wieku chyba 21 lat. Jeżeli masz talent to po 20 roku życia już nie grasz w Brazylii.
2
Liga Brazylijska nie jest dużo mocniejsza od Ekstraklasy, to może Grosika zakontraktujemy. W końcu wyróżniający się zawodnik!
Sam transfer Roque to był idiotyzm, bali się że Endricka wziął Real to muszą zabezpieczyć "kolejną" perełkę, tylko że chłopak póki co nadaje się do tarcia chrzanu. Może kiedyś odpali, ma potencjał ale do piłki europejskiej to mu jeszcze dużo brakuje. Ściąganie go w tej chwili to było robienie krzywdy sobie i jemu, sobie bo nie mamy kasy na przepalanie ponad 30mln euro i jemu bo chłopak potrzebuje minut a nie siedzenia na ławce. Oby poszedł na wypożyczenie do jakiegoś średniaka LL bo szkoda skreślać chłopaka tak szybko.
5
Kounde to dobry obrońca i dlatego powinniśmy go sprzedać. To nie jest lider obrony, to zwyczajnie bardzo solidny w obronie PO który jednocześnie nie potrafi atakować, do naszego stylu grania nie jest optymalną opcją i jeżeli można na nim zarobić ok 70mln to trzeba sprzedać.
Do tych co piszą że mamy dobrą obronę, nie mamy dobrej obrony. Mamy tak gównianą obronę że nie wiem czy może być gorzej, w zeszłym sezonie MATS rozegrał indywidualnie jeden z najlepszych sezonów bramkarskich w historii. W tym sezonie w samej lidze straciliśmy 43 bramki, tyle samo co 14 Las Palmas, 16 Rayo i więcej niż 17 Mallorca. A to tylko sama liga. Kolejne 14 bramek straconych w LM, 7 w PK i 4 w superpucharze.
Straciliśmy 68 bramek w 53 meczach, a przecież w PK graliśmy z Barbastro i Unionistas, w LM z Antwerpią, Porti i Szachtarem, potem z Napli i PSG.
0
@Miszak no różnica taka że Ten Hag coś w poważnej piłce pokazał, zbudował drużynę na którą patrzyło się z przyjemnością. Od United odbiło się już wielu trenerów.
Xavi natomiast jedyne co zbudował to załamanie nerwowe i przewlekła depresje u kibiców Barcelony.
Tak wiem, wygrał ligę ale mi chodzi o to jak drużyna grała. Ajax Ten Haga to inna bajka.
0
Ah shit, here we go again.
3
No i gen frajerstwa wciąż mocny, wprawdzie Pogoń okazała się bardziej frajerska ale gen Wisły daje rade. Zremisować 1:1 z drużyną gówna i dykty która nie wygrała od 7 miesięcy, grającą ponad pół godziny w 10 i mając karnego w 93 minucie. Majstersztyk.
0
Ramos się chowa przy tej petardzie Sobczaka
0
@Rsk94 Pedri został zniszczony przez federacje Hiszpańską a nie Barcelonę. Barca nie musiała łatać dziur na ŚO, Cubarsi wszedł bo to czysty talent. Młodzi zawodnicy którzy stanowią o sile Barcelony to chociażby Araujo, on u nas debiutował mając chyba 22 lata, dzisiaj ma 25 i to absolutnie topowy stoper. Gavi do kontuzji to również zawodnik klasowy którego chciałby każdy klub w europie, kontuzja to nie wina Barcy. Ile chcesz tych młodych zawodników którzy wchodzą na topowy lvl? Balde, Pedri, Gavi mają aktualnie problem z kontuzjami ale gdyby nie one to mówilibyśmy dzisiaj o starterach. Do tego Araujo i Cubarsi i Fermin. To jest naprawdę dużo
0
@Ayato2k No taka rada ode mnie, przestań patrzeć na liczby i zobacz jak wygląda gra zawodnika. Ja po tych 300 minutach absolutnie nie dziwie się Xaviemu że Roque nie wystawia, obstawiam że to co widziałem w trakcie meczu, jest odzwierciedleniem tego co jest na treningach. Roque ma problem z przyjęciem piłki, grą na małej przestrzeni, grą w tłoku, dryblingiem czy wykańczaniem sytuacji. Nie odmówię mu woli walki, ambicji itd ale widać że chłopak na europe nie jest gotowy. To nie są brazylijskie pastwiska gdzie zawodnik ma 20 metrów przestrzeni i 10 sekund na reakcje.
0
@Gaucho kto robi regres? Yamal? TOP, Cubarsi? TOP, Pedri? (kontuzje), Fermin (TOP), Balde, Gavi kontuzjowani ale do kontuzji świetni, Balde zaciął się trochę po pierwszej. To nie zawodnicy robią regres tylko drużyna pod wodzą Xaviego.
1
Barca aktualnie gra 16 letnim Yamalem, 17 letnim Cubarsim, 21 letnim Lopeze, 18 letnim Gavim, 19 letnim Balde, 17 letnim Fortem, 20 letnim Pedrim ale tak, napewno następny młody zawodnik 10x się zastanowi zanim do nas przejdzie bo MARNUJEMY MŁODE TALENTY.
1
@Ayato2k Z czym do ludzi, gdzie Nico i Simons a gdzie Roque. Jeden jest najlepszym zawodnikiem 5 drużyny la liga, drugi jednym z czołowych zawodników 4 drużyny bundesligi a Roque był czołowym zawodnikiem 8 drużyny ligi brazylijskiej, która po jego odejściu aktualnie jest liderem xd Roque nie gra bo jest słaby i to widać gołym okiem, tylko tutaj jest jakaś mania młodych zawodników, normalnie drugi Ronaldo tylko na złość Xavi mu nie daje szans.