7

Nie wiem ile mu zaproponowali ale jezu to się nudne robi. Gavi nawet pełnego sezonu nie zagrał, nawet 18 lat nie skończył. Pedri zabim dostał podwyżkę zagrał peŁny sezon w Las Palmas i zaliczył chyba z 70 meczy u nas plus kadra. Gavi jest w 1 drużynie kilka miesięcy i od razu ma dostać tyle co Pedri? Co się stało z tym światem.

24

@Rewolucja123 to był babol Ferrana który nie wyszedł z resztą obrony i złamał linie spalonego. Frankie zwłaszcza w 1 połowie bardzo aktywny w rozegraniu, ciągle pokazywał się do gry, świetnie wymieniał się pozycją, kilka dobrych piłek jak długie zagranie do Alby wbiegającego w pole karne i świetne wypuszczenie Gaviego z 1 piłki przy bramce Alvesa. Bardzo dobry mecz Frankiego, jak nie oglądałeś 1 połowy to nic dziwnego że nie rozumiesz czemu wszyscy chwalą. 1 połowę miał lepszą ale w 2 też świetnie potrafił utrzymać się przy piłce, nikt o tym nie mówi a Frankie zazwyczaj notuje najmniej strat w drużynie.

9

@parpe nie ma co się tym sugerować. Oni w trakcie meczu pokazali że strzał Alby miał wyższy współczynnik bramki niż bramka Carasco

1

@Messibestplayerintheworld Trudny wybór, gdyby nie czerwo to chyba Dani a tak to postawiłbym na Gaviego.

4

@agaFCB chyba Gavi, inni przepuścili

0

@jeyx77x bo sędzia to ściera która gwizdała co chciała, całkowicie stracił panowanie nad meczem

4

@insp1re spoko, on by tak napisał choćby Frankie hat tricka strzelił. Dzisiaj FDJ był najlepszy w środku pola.

4

To tylko 45 minut ale przysięgam że już nie pamiętam kiedy widziałem nas tak ładnie grając i dominując rywala najwyższej klasy. Aż mi się przypominają stare dobre czasy kiedy wszyscy się nas bali.

0

@FC1899Barca oglądam ten paździerz i też rzuciło mi się w oczy, brakuje tylko ostrokołu bo uzbrojeni strażnicy pewnie sà

0

@patrickjacob jak go zezłomują fizycznie to zmienisz zdanie

0

Czy przypadkiem okienko transferowe nie jest otwarte do 24 czasu utc?? Czyli do pierwszej naszego czasu?

0

@Comentateiro kiepskie porównanie bo Fryzjer był wiceprezesem WZPN a nie człowiekiem z dupy, druga sprawa, temat cuchnie na kilometr ale przez te paręnaście lat nikt mu zarzutów nie postawił, więc jak ktoś chce mieć pretensje to polecam do prokuratury w pierwszej kolejności. No i kwestia ostatnia, czemu nikt nie wyzywał Piszczka? Czemu nikt nie pisał że to hańba że koleś umoczony w korupcje w kadrze gra?

5

@ProMILs Dlatego że Auba jest 3 półki wyżej niż LDJ i Martin razem wzięci. Ponadto Duńczyk jeszcze meczu nie zagrał po kontuzji więc liczenie na niego to pobożne życzenie. Natomiast różnica między wypożyczyć a kupić jest tak istotna że nie można mówić o czepianiu się słówek.

0

@MESSIah16 nie można tak porównywać tych transferów. Gabończyk przyszedłby na pół roku, za darmo i z niską pensją. Icardi to byłby transfer definitywny a sam Argentyńczyk sporo zarabia. Jeżeli Barcelona faktycznie planuje sprowadzić Halanada w lecie albo jakiegokolwiek innego napastnika, to taki transfer zwyczajnie odpada.

0

@Bagsik88 Nie, nie 9 ... każdy szanujący się dziennikarz sportowy Ci powie że Griezmann to cofnięty napastnik albo 10, ale na pewno nie wysunięty napastnik :)

Nie winie Valverde za to co było potem, winie go za to że grali gówno i skompromitowali się w LM 3x, Roma, Liverpool i Bayern, grali paskudnie i szkoda gadać.

@ShawnC Dobra z Tobą to widzę rozmowa nie ma sensu bo wiedzę czerpiesz z Fify albo z bravo sportu, jeśli twierdzisz że jak się gra 4-4-2 to tylko napastnicy mają strzelać to weź odpocznij od komputera. Pierwsza problem to w ogóle ustawianie drużyny w topornym 4-4-2 a drugi problem to Twoje rozumowania piłki. Wiesz mamy 2022 a nie 19222 kiedy napastnicy atakowali, obrońcy bronili a pomocnicy asekurowali. Dam Ci przykład, ManCity z tego sezonu, bramek zdobytych 55 w 18 meczach, 2 miejsce w lidze pod względem bramek i teraz uwaga, usiądź bo spadniesz z krzesła, najlepszy strzelec to ex aequo pomocnik Bernardo Silva i prawo skrzydłowy Raheem Sterling, mają po 7 bramek! 3 w zestawieniu, środkowy pomocnik De Bruyne 6 bramek.

Dyskusje uważam za zakończoną bo zwyczajnie nie ma znaczenia ile waszych argumentów obalę podając liczby i przykłady, patrzycie na Valverde przez różowe okulary ale nie dlatego że był świetnym trenerem ale dlatego że tęsknicie za normalnymi czasami kiedy wygrywaliśmy. Kiedy Valverde był zwalniany wszyscy się cieszyli, fakt nie opinia. Miłego dnia

0

@Bagsik88 Różnica jest taka że Ty porównujesz pojedyncze mecze, ja całość. Czy zdarzały się dobre mecze za Valverde ? oczywiście że tak, z 5 było...

Za Koemana mój kolego Barcelona była bankrutem bez napastnika. Koeman dostał zezłomowany, rozbity, nieprzygotowany zespół w spadku po Setienie i Valverde, jeżeli twierdzisz że można porównywać ich wyniki to jesteś zwyczajnie niepoważny ale ok podam Ci liczby. Barcelona bez Sureza i bez nominalnej 9 w klubie w sezonie 20/21 strzeliła 85 bramek i straciła 38, dla porównania rok wcześniej z Suarezem, bez kryzysu finansowego i ze stabilną sytuacją ekonomiczną i kadrową miała bilans bramkowy 86/38 :) Zdziwko co? Koeman który miał rozbitą kadrę, przez 3 miesiące nie było prezydenta klubu i zarządzał tym burdelem, miał bilans bramkowy gorszy o 1 od mistrza Valverde i raptem o 7 gorszy niż Valverde w swoim 2 sezonie.

0

@Bagsik88 a co to za głupi argument? Czasem można przegrać, ale jak oprócz przegranej nie ma za grosz stylu to już jest problem. Valverde przede wszystkim nie potrafił ustawić drużyny w ataku pozycyjnym. Barcelona grała paskudnie dla oka, do bólu pragmatycznie, już nie pamiętasz jak zaczęło się mówić Valverdowskie zwycięstwo? Może Ty meczy nie oglądasz ale ja tak, i przysięgam że na drużynę Valverde patrzyło mi się gorzej niż nawet na tą Koemana. A facet miał sytuacje kadrową i finansową 10x gorszą.

0

@ShawnC no miał takie super oferty że dalej jest bezrobotny, na bank Bayern City i Liverpool walili do niego drzwiami i oknami! To teraz podam Ci trochę statystyk z wymienionych przez Ciebie sezonów. W sezonie 17/18 Messi: 65 g+a, Suarez: 51g+a. Sezon 18/19 Messi 73 g+a Suarez 37 g+a, Ponad 3/4 siły ofensywnej Barcy to były indywidualne popisy Suareza i Messiego. Ale dodam więcej starystyk żeby ukazać że wybierasz argumenty pod teze. Sezon 08/09 bramki: 105/35

Sezon 08/09 branki 105/35
Sezon 09/10 bramki: 98/24
Sezon 10/11 bramki 95/21
Sezon 11/12 bramki 114/29
Sezon 12/13 bramki 115/49
Sezon 13/14 bramki 100/33
Sezon 14/15 bramki 110/21
Sezon 15/16 bramki 112/29
Sezon 16/17 bramki 116/39
Sezon 17/18 bramki 99/29
Sezon 18/19 bramki 90/36

Jak widać Valverde zanotował najniższe zdobycze bramkowe w lidze od 10 lat, mając w składzie 2 zawodników którzy łącznie w lidze walili ponad 50 bramek na sezon i dokładali ponad 20 asyst.

0

@ShawnC Degrengolada którą zaczął Valverde już się skończyła i wszystko zmierza ku lepszemu, tylko trzeba czasu żeby posprzątać po Valverde i Bartomeu, ale Xavi da radę jak zacznie dostawać jakościowych piłkarzy a nasza młodzież się rozwinie.

Ciężko żeby ściągali mu zawodników pod jego filozofie jak chłop najbardziej lubi 4-4-2 i wrzutki w pole karne, nie mógł tego wprowadzić u nas to zostało mu granie na Messiego. Jak jest takim świetnym wybitnym trenerem, normalnie trener nad tenerami, to czemu od czasu zwolnienia z Barcelony nie dostał żadnej oferty pracy? Czemu żaden klub z topu się po niego nie zgłosi? Bo zwyczajnie reprezentuje przeciętną europejską półkę. To jest facet na Athletic albo RSS a nie Barcelone.

W ogóle martwią mnie takie opinie jak Twoje, bo pokazują że wciąż masa ludzi jest krótkowzroczna, nie widzicie tego że działania mają swoje konsekwencje w przyszłości a aktualna sytucja klubu często nie odzwierciedla tego co się dzieje. Wszsycy się cieszyli jak wygrywaliśmy za Bartomeu a tylko nieliczni (w tym nieskromnie powiem że ja :) ) widzieli że za tą patologie która się dzieje zapłacimy w przyszłości, no i płacimy teraz wysoką cene za to wygrywanie wbrew filozofii, za poświecanie przyszłości w imie tego co tu i teraz. A najgorsze jest to że wciąż lwia część ludzi wini obcecnych sterników i trenerów zamiast Bartomeu i jego ekipę. A Valverde również dołożył swoje do upadku klubu.

0

@ShawnC To tak jakbyś powiedział że jakim cudem nowy kapitan nie uratował statku który co prawda nie zatonął jeszcze, ale za to miał dziurę wielkości domu w kadłubie :) Setien to nie był dobry wybór ale jego zatrudnienie pokazuje jak beznadziejnie wyglądaliśmy pod koniec pracy Valverde, degrengolada trwała 2.5 roku i w tym czasie Valverde skutecznie wybił wszelkie namiastki "naszego DNA".

Jeżeli nie chciał konkretnych zawodników to też pokazuje jakim miałkim był trenerem, dali zawodnika to go bierze a jak nie ma na niego pomysłu to zwyczajnie go marnuje, no ale Valverde to miał głównie pomysł na to żeby podawać wszystko do Leo i obserwować co Argentyńczyk wymyśli, więc nie dziwie się że nie potrafił wkomponować do zespołu ani Coutinho ani Dembele, a mówimy tutaj o zawodnikach którzy byli wtedy na naprawdę wysokim poziomie.

0

@ShawnC przypomnę Ci że Luis Enrique wygrał tryplet zanim go porównasz do Valverde następnym razem to przypomnij sobie o tym, dodatkowo graliśmy wtedy całkiem widowiskowo.

Setien trenował klub kilka miesięcy i ta drużyna która dostała wpierdol od Bayernu i przegrała ligę to była drużyna Valverde a nie Setiena, przypomnę że Setien był ściągany po to żeby uratować sezon bo w Valverde nikt już nie wierzył! Nie udało mu się, nic dziwnego bo Valverde zamiast treningów organizował wieczorki towarzyskie i drużyna fizycznie była przygotowana niczym klub z San Marino.

Valverde to był ostatni trener który wygrał z Realem bo to był ostatni trener który prowadził klub w NORMALNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ I KADROWEJ, nikt po Valverde nie miał komfortu pracy. Jak przychodził Koeman to musiał robić za rzecznika klubu bo nie było prezydenta. Za Valverde wydaliśmy na transfery ponad 400mln euro na 3 zawodników, po Valverde łącznie połowy tej kwoty nie było. Przypomnę jeszcze że Valverde nie wprowadził do składu ani jednego młodego zawodnika, żaden zawodnik nie rozwinął się pod jego okiem, za to wszyscy zanotowali zjazd stulecia.

0

@ShawnC Wyjąłeś najsłabszych z drużyny i na nich budujesz siłe składu? Dobra to w takim razie Xavi aktualnie ma taki skład: Alvaro Sanz, Puig, Balde, Jutgla, Abde, 40 letni Dani Alves i LDJ. Śmiem twierdzić że zawodnicy wymienieni przez Ciebie rozjechaliby tych wymienionych przeze mnie jakies pierdyliard do zera. Kolejna, najważniejsza sprawa, Pan Valverde miał w składzie 29 letniego Messiego który był gwarantem 50+ goli w sezonie i 20+ asyst, Pan Valverde był ostatnim trenerem który trenował przed kryzysem finansowym kiedy trzeba było prosić zawodników żeby grali za darmo. Naprawdę Mając w składzie dopiero co kupionych Dembele i Cou za 150mln euro, Messiego w prime, Suareza w dobrej formie, Busquetsa, Albe, Pique i Rakiticia młodszych o 5 lat, facetowi udało się wygrać 2x mistrzostwo, brawo... to ja teraz dam taką statystykę, między 2009 rokiem a 2019, Barcelona wygrała mistrzostwo 8 razy, czyli 2 mistrzostwa to nie jest wynik ponad stan, to jest psi obowiązek. Valverde nie miał gorszego składu od Enrique, zwyczajnie nie miał pomysłu na tą drużynę, nie potrafił grać w ataku pozycyjnym i zaserwował nam obciach roku. Btw to zostawienie nas na 1 miejscu w lidzę to była raczej zasługa beznadziejnego Realu i Atletico, a nie naszej wspaniałej gry, gdyby było inaczej to raczej by go nie zwolnili prawda?

1

@robimen12345 gdyby gdyby gdyby, dostał 4:0 na Anfield i nawet w finale nie zagrał a Ty tu piszesz że gdyby wygrał to by trenował. Nie wygrał! Przypomnę jeszcze o tym że przed Liverpoolem był wpierdol od Romy rok wcześniej, tutaj też napiszesz że gdyby pokonał Rome to by wygrał LM?

35

Jezu jaka ludzka pamięć jest krótka… a porównywanie jego zespołu do obecnej kadry to już w ogóle bezczelność. Ja tylko przypomnę że pamiętny wpierdol od Bayernu był chwilę po jego zwolnieniu, taką maszynę zostawił po sobie. Barca za Valverde to była najgorsza Barca jaką w życiu widziałem. Całe mecze w stylu, podaj do Leo i pa tera. Facet miał Messiego Suareza Busiego Pique Albe Rakiticia w optymalnym wieku a jedyne co stworzył to ślamazarny, nudny i do bólu pragmatyczny zespół. Gdyby wyjąć Messiego i Suareza z tamtej drużyny to jestem pewien że wyglądałoby to dokładnie tak jak dzisiaj.

54

Jak Spotify zostanie sponsorem to biegnę do sklepu po koszulkę

0

@Barca1992 Ludzie się nie zmienili, poprostu wyszło na jaw ile skurw* nas otacza.

0

@slayer facet łapie kontuzje które wykluczają go z gry na 1 mecz… Dembele w 2 miesiące omija tyle meczy co Norweg przez całe życie.

19

@Nano22 No raczej nie, niestety lewica nie rozumie że dobrowolne zaszczepienie się jest czymś innym niż obowiązek przyjmowania preparatu co 9 miesięcy i odbieraniem podstawowych praw obywatelskich osobom które tego nie zrobiły.
Ja jestem zaszczepiony i kategorycznie sprzeciwiam się temu żeby zabraniać komuś funkcjowanować w społeczeństwie bez certyfikatu.

5

@drozdi a mnie tam to bawi, sam lubię tak pisać, jednocześnie wymądrzając się na każdy temat ;)

15

No nie ... no chyba komuś coś tutaj się grubo pomieszało. Busquets i Pedri po 7? Sorry ale jak przeglądam oceny regularnie tak noty 7 przy ledwo wymęczonym zwycięstwie z Deportivo to jest jakaś anomalia. Rywal był pasywny i bronił się głęboko, mimo to Pedri i Buesuqets według sofa score stracili posiadanie po 19 razy, 19! Sorry ale nikt nie zasłużył na 7, a fakt że z linii pomocy najniższą ocenę ma DJ który zapewnił nam zwycięstwo to już w ogóle śmiech na sali. Redaktorzy chyba chcieli zawyżyć oceny weteranom po których ostatnio LR jedzie równo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?