0

Ateizm – odrzucenie teizmu[1] lub pogląd bądź doktryna głosząca odrzucenie wiary w istnienie boga. W najszerszym znaczeniu jest to brak wiary w istnienie boga, bóstw i sił nadprzyrodzonych, jako sprzecznych z rozumem i nienaukowych, oraz negujący potrzebę religii.- Znowu ktoś nie ma pojęcia o czym pisze.

0

Problem polega na tym,że dużo ludzi się obnosi z ateizmem i atakuje każdego wierzącego, bo to takie "ynteligentne"

1

Kolejne gimbusiarskie argumenty : Księża jeżdżą majbachami a dzieci w Afryce głodują.
Co wy zrobiliście dla tych dzieci w takim razie ? Wrzuciliście na WOŚP 5 złotych raz w roku?
W kościele jest multum organizacji pomagających ludziom na multum sposobów ale pewnym bezrefleksyjnym ignorantom nie chce się tego sprawdzić.

4

Warto pamiętać, że istnieje niewielu prawdziwych ateistów, czy agnostyków, czyli osób, które na drodze czysto rozumowej doszły do wniosku, że w braku dowodów na istnienie Boga, nie wierzą w niego. Takich ludzi o tyle łatwo poznać, że nie mając do Boga i Kościoła stosunku emocjonalnego potrafią docenić podniosłą rolę chrześcijaństwa a zwłaszcza katolicyzmu w budowie cywilizacji zachodniej. Widzą logikę i spójność nauczania moralnego Kościoła. Po prostu nie wierzą. Jest ich garstka. Reszta to grupa określona dość trafnie przez kogoś mianem ksero-antykleruchów. Są to osoby, które w pewnym momencie życia obraziły się na Kościół (mogą się tu znaleźć też osoby autentycznie skrzywdzone np. przez osobę duchowną) i starają się walczyć z Kościołem za pomocą bezrefleksyjnie powielanych argumentów, wyczytanych w "Nie", czy znalezionych w internecie.

2

Jak zobaczysz Boga to będziesz to wiedział-to po pierwsze.Znowu wypowiada się ktoś kto nie rozróżnia podstawowych pojęć.
Co do pytań.Poczytaj Biblię z samej ciekawości i znajdziesz wyjaśnienie dlaczego tak się dzieje.

0

Co ma zakon krzyżacki do tematu mojego posta? Był chrześcijański.Podział na katolicyzm i protestantów zaczął się w XVI wieku.

0

Dokładnie.Więc po co ktoś w dyskusji o istnieniu Boga powołuję się na naukę i na złe czyny ludzi z nią związanych.
Porozmawiajmy o zbrodniach ateistów może ?

0

Jasne,że możemy.Czy ja komuś zabraniam? Nie widziałem jeszcze swojej wybranki serca ale wiem,że gdzieś tam jest.Wierzę,że dam radę coś zrobić to to robię.Wiara to potężne narzędzie.

0

To z małą ilością księży się spotkałeś.Ja spotykałem się z takimi,którzy ją potwierdzają.Chociażby w KLO w Siemianowicach Śląskich.Potwierdzał to nasz papież Jan Paweł II w encyklice "Wiara i rozum".

0

Co ma wiara to ludzi,którzy ją wykorzystują? Tematem tego posta jest czy nauka udowodniła NIEistnienie Boga.Przypadki jakie wyciągasz i będziesz (np krucjaty) były przepowiedziane w Biblii.Nazywa się to grzechem. :D

0

Dokładnie,kolega tego nie rozróżnia.

0

Hmm podejście widzę - skoro nie wiem to tego nie ma.
Zadam Ci pytanie w takim razie - Wszystko czego nie wiemy tak,ale co z tym czego nie wiemy hm?
W Biblii po wodzie chodził Bóg kolego,w skórze człowieka ale Bóg.

1

Do "obrońców nauki" - W jaki sposób nauka zaprzecza istnieniu Boga?
Dlaczego jako niewierzący więcej mówicie o religii niż Ci z drugiej strony barykady?

0

Ktoś ma skrót wczorajszego meczu z komentarzem Hudsona ?

0

Dziadek Kijowskiego to oficer AL,który jeździł na "bandy".Myślę,że to wyczerpuje temat.

0

Ktoś wie czy mamy zagrożonych zawieszeniem za kartki obecnie ?

0

Masz skrót meczu ze Sportingiem ?

0

Teraz mi te Twoje porady się na nic nie zdały.Pytałem się o linka.Jeśli masz moralizować skończ.

0

Dzięki dobry człowieku.

0

Ma ktoś stream? Przeszukałem pół internetu i tylko slajdy.

0

Stare dobre pytanie- Ma ktoś stream nie będący pokazem slajdów ?

1

Powiem Ci,że jak tego dokonamy to zjem szpinak,którego szczerze nienawidzę! Ot takie postanowienie !

0

Będzie obrona trypletu panowie ?

1

A to prowadzi do frustracji i bezsilności HD.Można spokojnie to podciągnąć.

0

Nie ma nic piękniejszego niż bezsilność i frustracja kibiców realu.

0

Wygrałeś internety :D

0

To ja walnę coś kontrowersyjnego - Minutes to Midnight.

0

Są tu jacyś fani Linkin Park? Jaki jest wasz ulubiony album ?

0

Sebix+Karyna - normalna rodzina :D

3

Chciałbym by został naszym Fergusonem.Chciałem żeby Pep nim został ale wyszło jak wyszło.Tu musi być inaczej.
Ba z perspektywy czasu cieszę się,że Pep nie został.Wydaje mi się,że mimo jego wielkich osiągnięć jest to trener jednowymiarowy. Lucho ma więcej wariantów gry.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?